REPORT BADMINTON – GPC Klimkovice U9 – U17

Dne 25.-26.11.2017 se konal 16. ROČNÍK OTEVŘENÉHO MEZINÁRODNÍHO KP ČOS A VÁNOČNÍHO TURNAJE, který se konal v Ostravě-Porubě ve sportovní hale VŠB.

Za OSTRAVA BADMINTON KLUB se zúčastnili hráči v U13 Martin Brantal, Nela Staňková, Gabriela Šebestová, v U15 Markéta Rozprýmová a Magdaléna Machová, za U17 hráli Jan Bystroň, Ondřej Demel, Zuzana Stolárová a Kristýna Zaoralová. Turnaj odstartoval v 9:00 hod, před tím jsme ještě stihli prezenci, krátká rozehrávka, pár „plnohodnotných“ rad do začátku… turnaj byl rozlosován do „pavouka“… a šli jsme na věc!

Hrálo se vyřazovacím způsobem na jednu porážku, na 2 vítězné sety do 21 bodů. Turnaje se zúčastnili hráči z Moravskoslezského kraje, např. z Olomouce, Kopřivnice, Klimkovic, Karviné ale i Polska.

1. kolo

Brantal Martin             vs              Stebel Samuel                 (21:11, 21:13)
Šebestová Gabriela    vs              Hrdinová Zuzana             (16:21, 10:21)
Staňková Nela             vs              Czajová Tereza                 (12:21, 19:21)

1. kolo

Brantal Martin              vs              Oswald Michal                 (4:21, 9:21)

Ve dvouhře byl z našich hráčů (v U13) nejúspěšnější Martin Brantal, který se dostal do 2. kola ve dvouhře. Jeho bojovnost byla natolik silná, že překonal Stebela S. v prvním kole i přesto, že technicky byl tento hráč na vyšší úrovni. V druhém kole bohužel Martin narazil na mnohem zkušenějšího hráče, viditelný rozdíl v přesnosti umístěných úderů byl zřejmý, i tak ale nenechal soupeři nic zadarmo.

Gabce a Neli trošku nepřálo štěstí, od začátku zápasu soupeřky odhadly herní slabiny našich hráček, z kterých uměli těžit. Údery měly přesnější, lehce donutily naše hráčky běhat a tím je dostaly do tlaku. Nicméně zabojovaly ze všech sil, téměř do „roztrhání“ těla 🙂

Čtyřhra

1. kolo

Staňková N./Šebestová G.  vs     Gráfová M./Dvorníková E.  (21:12, 21:11)
Brantal M./Oswald V.           vs     Russina J./Šalaga V.           (19:21, 21:12, 21:15)

1. kolo

Staňková Ne./Šebestová G. vs    Adamčíková A./Czajová T. (16:21, 23:21, 25:23)
Brantal M./Oswald M.           vs     Matuš V./Waliszewski M.   (6:21, 9:21)

1. kolo

Staňková N./Šebestová G.    vs    Osladilová K./Helešicová B.  (7:21, 8:21)

Ve čtyřhře se dařilo nejvíce Neli Staňkové a Gabči Šebestové. I přesto, že na první pohled byl vidět výkonnostní rozdíl oproti zkušenějším soupeřkám z prvního i druhého kola, jejich bojovnost a vzájemné povzbuzování soupeřky naprosto „odrovnaly“, než se z prvotního šoku vzpamatovaly, tak Gabča s Nelou vybojovaly 3. místo 🙂

Mix

1. kolo

Síra V./Staňková N.             vs     Hubáček M./Krejčířová A.  (14:21, 21:13, 7:21)
Brantal M./Šebestová G.     vs     Bouchner M./Kočová Z.    (1:21, 9:21)

Nela a její parťák Matěj spolu nikdy předtím nehráli, jisté herní potíže řešili „za běhu“, např. kdo je u míče dřív, ten bude „pálit“ 🙂 I když sice v prvním kole prohráli, dokázali soupeře celkem slušně potrápit a to tak, že zpřesnili servis a nakonec sebrali soupeřům druhý set.

Martin s Gabčou narazili na zkušené soupeře, kteří měli obrovskou převahu už jen v tom, jak byli sehraní… nedařilo se jim soupeře přetlačit na zadní čáru, velice zřídka se dostali do útoku. I když chtěla Gabča s Martinem hrozně vyhrát (Gabča: „jak mám hrát, když jsem nervózní, natož ještě vyhrát…) 🙂 , bohužel na soupeře nestačili.

KATEGORIE U15

Mix

1. kolo

Rozprýmová M./Láznička J.  vs   Pospíšek A./Larischová M.(21:14, 15:21, 15:21)

Obě naše hráčky nastoupily na kurty ve stejnou chvíli. Markéta Rozprýmová s Janem Lázničkou z TJ Sokol Klimkovice a Magdaléna Machová s Matyášem Bouchnerem z B.O. Chance & Ridera Sport Team.

Markéta s Honzou zahájili hru proti domácím hráčům z Klimkovic – Adam Pospíšek a  Marta Larischová. Přestože Markéta s Honzou spolu hráli teprve podruhé a na kurtu vládla mírná nesehranost, zápas byl po celou dobu vyrovnaný. První set se jim podařilo vyhrát 21:14, v dalších dvou setech podlehli dvakrát po sobě 21:15. Bojovnost je neopouštěla do poslední chvíle. I přes tuto prohru, považuji jejich výsledek za úspěch.

Machová M./Bouchner M.      vs   Pešáta D./ Sogelovou T.    (21:17, 21:15)

Magda s Matyášem narazili v prvním kole na Davida Pešáta a Terezu Sogelovou. V prvním setu vládla na straně Magdy mírná nervozita, ale díky skvělému útoku Matyáše a jejich celkové obraně se jim podařilo se vyhrát 21:17. Druhý set proběhl s větší jistotou a podařilo se dosáhnout vítezství 21:15, tedy celkovému vítězství na dva sety. Oba hráči spolu hráli poprvé a přesto úspěšně prošli prvním kolem.

1. kolo

Machová M./Bouchner M.     vs   Pospíšek A./Larischová M. (21:13, 17:21, 13:21)

V druhém kole smíšené čtyřhry na Magdu a Matyáše čekali daleko silnější hráči, kteří porazili Markétu s Honzou – Adam Pospíšek spolu s Martou Larischovou. První set s přehledem vyhráli 21:13. V druhém setu vládla u Magdy a Matyáše sebejistota, oba hráli přesně to, co měli, bylo se na co dívat. Bohužel se jim nepodařilo dotáhnout set k vítězství a ve druhém setu prohráli 21:17. Ve třetím setu si nechali soupeře mírně bodově utéct a i přes skvělý Matyášův útok a Magdinu hru vesměs přes Martu, se už nepodařilo soupeře dohnat a set skončil 21:13 ve prospěch Adama Pospíška a Marty Larischové, kteří se nakonec umístili na třetím místě.

Dvouhra

1. kolo

Machová Magdaléna     vs     Jakubcová Anna     (21:9, 21:8)

V prvním kole dvouhry dívek nastoupila jako první Magda Machová proti Anně Jakubcové. K tomuto kolu není co dodat, Majda zvládla oba sety s naprostým přehledem a vyhrála 21:9 a 21:8. Dokázala si skvěle připravit útok a hrát tak, aby nic neponechala náhodě.

Rozprýmová Markéta    vs     Larischová Marta   (18:21, 19:21)

Na Markétu čekala její mixová protihráčka Marta Larischová. Zápas byl od začátku vyrovnaný. V prvním setu se Markétě nepodařilo dotáhnout do úspěšného konce a prohrála 21:18. V druhém setu si dokázala krásně připravit útok, tlačit soupeřku do backhandu a rozběhat ji. Nadešel třetí set, kde i přes skvělý útok, prohrávala Markéta 11:7. Po výměně stran nastoupila do druhé poloviny setu velice úspěšně a soupeřku dokázala svou útočnou hrou dotáhnout. Dařilo se ji soupeřku dostávat pod tlak. Za stavu 18:17 ztratila naše hráčka v rychlosti 2 důležité body. Stav byl 20:17. Pak se Markétě podařilo uhrát dva zásadní body. Stav byl tedy 20:19, bylo to napětí. Nakonec však po vypjatém boji Markéta podlehla 21:19. Byl to skvělý zápas.

1. kolo

Machová Magdaléna     vs     Osladilová Kateřina    (9:21, 8:21)

Druhé kolo dvouhry dívek čekalo na Magdu Machovou, která se zde potkala s velmi silnou hráčkou domácích Klimkovic Kateřinou Osladilovou. Magda nastoupila poměrně s klidem, protože neměla co ztratit. Dařilo se jí hrát to, co jsme si řekly, dokázala míče pěkně rozhazovat v rámci celého kurtu a po celou dobu ji neopouštěla její vlastní snaha hrát na plno každou výměnu. Katka, která byla nakonec i vítězkou celého turnaje, porazila Magdu na dva sety 21:9 a 21:8.

Čtyřhra

1. kolo

Machová M./Rozprýmová M.   vs    Sogelová T./Jakubcová A.    (21:6, 21:6)

Do čtyřhry nastoupila Magda Machová s Marketou Rozprýmovou jako spoluhráčky. Proti nim se postavily Tereza Sogelová a Anna Jakubcová. Holky s naprostým přehledem vyhrály ve dvou setech 21:6, 21:6, neponechaly nic náhodě a šly si za svým cílem s naprostým klidem.

1. kolo

Machová M./Rozprýmová M. vs   Skařupová L./Špačková A. (22:20, 17:21,10:21)

V druhém kole na holky čekaly daleko silnější soupeřky, a to Lucie Skařupová a Adéla Špačková. Markéta s Magdou to neměly snadné, navíc Lucka byla finalistou turnaje ve dvouhře dívek.
Začal první set. Markéta s Magdou hrály skvěle, dařilo se jim krásně umísťovat smeče na lajny. Zápas se dostal do stavu 20:19 pro nás, pak holky ztratily bod a stav se změnil na 20:20. Přesto všechno se Markétě a Magdě podařilo ustát koncovku a dotáhli set do úspěšného konce (22:20).
Druhý set se to poněkud změnilo, naše hráčky se dostaly vesměs do obrany a nedařilo se jim vyhrávat výměny. V polovině setu si nechaly soupeřky bodově utéct a prohrávaly už 11:4. Druhá polovina setu byla ze strany Markéty a Magdy daleko lepší, ale přesto se náskok protihráček nepodařilo dohnat a nakonec prohrály 21:17. Třetí set započaly naše hráčky krásnou hrou, útokem a věcmi, které jsme si řekly. Z počátku byl set vyrovnaný. Poté ale převážily kvality protihráček a Markéta s Magdou prohrály třetí set 21:10. Z mé strany i tak velká spokojenost za jejich bojovnost a důkaz toho, že jsou schopny konkurovat i silnějším hráčům. Magda s Markétou dosáhly ve čtyřhře celkově na 3-4. místo.

KATEGORIE U17

Dvouhra

1. kolo

Bystroň Jan                  vs              Macura Michal                 (21:11, 21:15)
Demel Ondřej               vs              Buček Jan                        (5:21, 11:21)
S
tolárová Zuzana         vs              Vrbová Barbora               (21:10, 16:21, 6:21)
Zaoralová Kristýna      vs              Poláková Mariana            (8:21, 7:21)

1. kolo

Bystroň Jan                  vs              Derka Jiří                          (8:21, 10:21)

Ve dvouhře se probojoval na svém prvním „profi“ turnaji i Honza Bystroň do 2. kola. Ve druhém kole bohužel natrefil na výkonnostně i fyzicky silnějšího soupeře, i když chyběly herní zkušenosti a vyhranost, nebál se riskovat přesností umístění míčů do kurtu. Útočný badminton je jeho silná stránka…

Kristýna měla velice příznivý los už jen v tom, že nemusela hrát 1. kolo, nastoupila hned do 2. kola, bohužel, nevýhoda byla silnější – natrefila na nasazenou Polákovou Marianu. I přesto se Kristýna nevzdala, podařilo se ji soupeřku rozběhat, a nachytat ji v backhandovém rohu „na švestkách“… 🙂

Čtyřhra

1. kolo

Bystroň J./Demel O.             vs   Buček J./Breznen M.             (9:21, 19:21)
Stolárová Z./Zaoralová K.    vs   Granátová D./Vrbová B.        (5:21, 9:21)

Zuzka s Kristýnou si na prvním velkém turnaji vyzkoušely sehranost ve čtyřhře. Zápas byl pro ně sice fyzicky náročný, jelikož soupeřky hrály příliš útočný badminton, nezbývalo se jen bránit.

Mix

1. kolo

Bystroň J./Rozprýmová M.   vs    Kocian S./Vrbová B.            (21:10, 21:18)
Demel O./Stolárová Z.           vs    Derka J./Poláková M.           (7:21, 7:21)
Zaoralová K./Lipka M.           vs     Larischová M./Broda O.      (11:21, 18:21)

1. kolo

Bystroň J./Rozprýmová M.   vs     Kozelský M./Závodná A.     (16:21, 10:21)

Honza s Markétou využili v mixu svou sehranost, Honza využil své síly – jeho smeče byly velice „trefné“, pokud to soupeř přežil a náhodou odvrátil, Markéta to už jen „jistila“ na síti, v druhém zápase to bylo stále vyrovnané, v druhé polovině zápasu už ale soupeř nenechal nic náhodě, otočili zápas ve svůj prospěch.

Většina hráčů byli na „profi“ turnaji poprvé, všichni předvedli úctyhodný výkon, nejen že dřeli do roztrhání těla, ale hlavně – navzájem si fandili. Výsledkem toho všeho byly dvě 3. místa ve čtyřhrách U15 (Rozprýmová Markéta a Machová Magda) a U13 (Staňková Nela a Šebestová Gabka). Jsem si jistá, že i my – všichni zúčastnění trenéři jsme si užili naprosto „zážitkový“ den! Gratulace nejen medailistkám ale i všem ostatním!!! 🙂