JUNIORSKÉ ÁČKO FAJNE OSTRAVA 14.9.2024

261 zápasů, 88 hráčů, 137 přihlášených

První juniorské A v sezóně 2024 / 2025 a s hrdostí můžeme říct, první turnaj nového olympijského sportu pro rok 2028.
Takže můžeme tak s lehkou nadsázkou říct, že mladých budoucích olympioniků se do Ostravy sjel skvělý počet.
Všichni toužili ukázat, že Instagramy přes léto nelhaly a hráči jsou na sezónu skvěle připraveni.

Sobotního klání se účastnilo 69 hráčů. Nejpočetněji byla zastoupena kategorie do 15 let jak chlapců, kterých bylo 22, tak dívek, kterých dojelo 17. Mimo tuto věkovou kategorii se hrály ještě U11 a U19.

Junioři si v rámci dovednostního testu vyzkoušeli biatlonovou ležku, ovšem jak jinak než s míčky a raketou 😉.

Bohužel nepřízeň počasí se podepsala na odpoledních utkáních, kdy někteří jeli domů řešit závažnější situaci než sportovní, ale squashcentrum není v žádném ohrožení, takže nic nebránilo tomu, aby se turnaj konal.

V kategorii dívek do 11 let, jsme měli hned dvě zahraniční účastnice, ze Slovenska Veroniku Hrušeckou a z Polska Matyldu Sokól. Los svedl obě tyto hráčky dohromady a dále v pavouku šla Matylda. Ta nakonec i celý turnaj vyhrála, když neztratila ani set. Druhá v GU11 skončila Jitka Zelenková a bronzová Adéla Branická.

V GU15 vyšel černý losovací Petr na Báru Konečnou a Isabelle Mackrill. Bylo jasné, že díky počtu 17 dívek, bude poražená smutná, protože už si dále nezahraje.
V napínavém čtyřseťáku zvítězila Bára.
V nejstarší, i když to se vlastně u dívek neříká. Takže v nejvyspělejší, to je taky divné.
Takže v nejzralejší 😉 kategorii dívek do 19 let končily všechny zápasy 3:0, teda až zápas Janči s Ellou, který byl 1:3 a samozřejmě taky až na finále, které bylo, jak se sluší a patří na boj o zlato, nejnapínavější.
Nakonec se z vítězství 3:2 radovala Anna Zelenková, která porazila Deni Otáhalovou.

V nejmladší kategorii chlapců, tady to psát můžeme, tady o vyspělosti nebo zralosti nemůže být moc řeč 😉, došlo hned ráno k odstoupení nasazené dvojky Vítka Vizibly, kterého skolilo astma.
Přejeme co nejdřívější návrat na kurty.
Bylo skvělé vidět nové tváře, zejména z AB Squash klubu, který standardně rozšiřuje řady squashistů. Do finále se probojovali Martin Zoubek a Kryštof Liška.
Prvně jmenovaný bere zlato, druhý stříbro a bronz si vyhrál Tomáš Vavřík.

V kategorii BU15 se hoši drželi nasazení až do finále, kam se probojovali nasazená jednička Max Pelikán a nasazená dvojka Martin Jašek. Tady se ovšem nasazení nepotvrdilo a Martin zvítězil ve třech setech.
O třetí místo se utkali hráči nasazení jako tři a čtyři.
tomto utkání byl úspěšnější Maty Závacký před Táďou Kvěchem.

V kategorii chlapců a někdy už chlapů do 19 let se potkalo pět borců.
Bez ztráty kytičky, teda setu prošel turnajem Dominik Forgač, druhé místo a kvalitu letní přípravy prokázal Tonda Kachlíř a třetí místo obsadil Václav Holuša.

Všem hráčům gratulujeme ke hře, k výsledkům a výhrám. Všem zúčastněným přejeme ať se jim vyhne povodňová pohroma a zítra se doufáme s většinou budeme těšit na squashovou shledanou.