Squashová a badmintonová akademie

Nevíte jak sportovně zabavit své děti?

Chci vědět více

Mistrovský squashový turnaj kat.B

Leden jsme v SC FAJNE odstřelili squashovým víkendem 7.1.-8.1.
Konal se zde turnaj juniorů B o celkové kapacitě 60 hráčů, 7 zlatých pohárů, medailí, poukázek od DECATHLONU a paraglidingového letu, slz smutku i radosti a 6 squashových kurtů nabitých adrenalinem po všechny outové čáry.

Fotogalerie ZDE

Všechny zajímalo jak štědrý byl Ježíšek…

Několik sportovců na poslední chvíli onemocnělo a některým, jako třeba Sofii Hausknotzové, jednoduše v sobotu zamrzla nafta, ale naštěstí v neděli dorazila a odehrála v kategorii G13 skvělé zápasy a o chlup ji ve finálovém zápase porazila nejusměvavější hráčka turnaje Veronika Vejrostová v setech 11:5, 11:1, 11:6.

V kategorii kluků B13 se za klub z SC Fajne probojoval do finále, po nečekané výhře v semifinále s Tadeášem Pekárkem, Matyáš Hrubý. Po výhře nad Adamem Horákem so do finále dostal také Alfréd Nezveda, který si svou pozici vítěze držel po celou dobu turnaje a po finálových setech 11:7, 11:3, 11:3 svou pozici jasně obhájil, místy jsme ho podezřívali, že hrál levou rukou.

1

Holky v G15 ukázaly, že squash mají v srdci na předních místech a v soubojích Kača vs Kača, Vendy vs Martina se do finále dostaly Kateřina Konečná a Martina Prokšová. Martina se celým turnajem probojovávala se čtyř seťovými bitvami a do finále tak nastoupila unavenější než soupeřka Katka, ale možná to ji právě vyburcovalo k boji a po setech 11:8, 11:6, 6:11, 11:4 zanechala soupeřku na druhém místě a vystoupala na nejvyšší bednu.

B15 byla z poloviny obsazen hráči z SC FAJNE, 7 našich statečných nastoupilo, do dalšího kola postoupil z Fajne týmu jen Honza Netolička, kterého vzápětí převálcoval finalista Viktor Nezveda. Dalším jasným finalistou, který si nenechal ujít jediný set v celém turnaji se stal Alex Kelar a ani ve finále se sety 14/12, 13/11, 11/6 nepustil jediný set a porazil tak Viktora Nezvedu.

G17 nebezpečná skupina squashistek, Vanda Lukavcová, Barbora Brodová, Nela Reková a Simona Jarošová. Všechny předvedly ostré výměny a jejich zlepšení je patrné na každém turnaji. Vanda, Barča a Nela se shodly, že udělají turnaj napínavým a každá vyhrály 2 zápasy a 1 prohrály. My jsme vytáhli kalkulačky a o jeden set celou skupinu vyhrála Vanda Lukavcová a ukázala holkám, že je třeba bojovat o každý set, každý bod.

2

V kategorii B17 kluci ukázali, že squash je vážně dřina. Filip Strouhal si sice šel pro vítězství na jistotu a v zápasech 3:0 a 3:0 si opravdu nepustil soupeře k tělu,ale cestou ho jistě dokázali potrápit i Ladislav Švábek a Michal Macíček, kteří vyhráli své skupiny a postoupili s Filipem do skupiny o 1.-3. místo.
Michal Macíček se zápasy 0:3 a 3:1 skončil na 2. místě a Ladislav Švábek na 3. místě.

Ladislav Švábek a opět Filip Strouhal a Jakub Slavíček, jako jediní odvážlivci v kategorii B19 se mezi sebou poprali o první cenu, kterou byl paraglidingový tandemový let. Pokud se nepletu, Filip Strouhal vyhrál tuto cenu 2x, tak mu budeme držet palce ať si oba lety užije a ideálně pošle záznam jestli je všechny v pořádku zvládl J.

Celkové výsledky turnaje ZDE

 

Všem děkujeme za účast.

Věříme, že víkend strávený v SC FAJNE byl pro hráče i rodiče příjemným časem a tepové frekvence už klesly na pohodovou neděli výši.

Jsme moc rádi, že se turnaje účastnilo mnoho hráčů, kteří začínají a i když se ne vždy daří, snažíme se, aby se na turnaji především bavili a díky nim to tak vnímali i další začátečníci a odvážili se jezdit za fajn sportem, kamarády a za zábavou.

 

FAJNE
FAJNE
Ostrava
Ostrava
Moravskoslezský kraj
Moravskoslezský kraj

Kreativní vouchery OSTRAVA SQUASH KLUB z.s. reg. c. 038000219
Kreativní vouchery OSTRAVA BADMINTON KLUB z.s. reg c. 0380000739