Squashová a badmintonová akademie

Nevíte jak sportovně zabavit své děti?

Chci vědět více

Opavský boreček 19.3.2017

Jarní prázdniny utekly jak voda, hráči i trenéři dobili baterky, jak jen to šlo, poté týden tréninku a hurá na turnaj do Opavy.

Turnaj začínal v 9 hodin, všichni jsme úspěšně dorazili do haly už v 8,30 hod., všichni hráči stihli rozproudit krev rozběháním a rozehrávkou, pak už jen prezentace všech hráčů a zahájení turnaje.

Opavského borečku se za OSTRAVA BADMINTON KLUB zúčastnili v kategorii U15 Ondřej Demel, Otisková Hana, Štvrtňa Roman, Rozprýmová Markéta, Bystroň Jan, a v kategorii U13 Sochorek Dalibor a Sadiq Daniel. Překvapením turnaje byla i nemalá účast hráčů polského klubu v kategorii U13 i U15. Hráčů bylo celkem přibližně 20 a dávali o sobě pořádně vědět (nejen herně)… 🙂 Komunikace vázla jen když polští hráči dělali rozhodčího 🙂

Turnaj byl hrán „švýcarským systémem“ na 6. kol, na 2 hrané sety do 11 bodů bez prodloužení. Kategorie U15 byla z důvodu malého počtu hráčů spojená, tzn. kluci hráli s holkami.

Téměř všichni naši hráči se zúčastnili turnaje poprvé, i přesto všichni bojovali a nikomu nedali nic zadarmo.

Ondřej Demel překvapil svou bojovností a dokázal soupeře pořádně potrápit,

Hanka Otisková si nenechala zkazit náladu hrou se silnějšími kluky,

Roman Štvrňa dokázal uplatnit svou taktiku nachytat soupeře „na švestkách“ a

Honza Bystroň ukázal, že má ohromnou výhodu vzhledem k jeho výšce a v síle úderu,
kterou překvapil své soupeře.

Zkušenější a silnější Markéta Rozprýmová dala najevo všem soupeřům, že má natrénováno…dokázala hrát vyrovnané zápasy se staršími hráči, hlavně pak s kluky. Byly to opravdu vyrovnané zápasy, byla radost se na to koukat!

Dalibor Sochorek, vzhledem k tomu kolik času věnuje tréninkům, MĚ „nepřekvapil“ vůbec… ovšem jeho soupeři se nestačili divit, když v jednom ze zápasů vedl po 4. minutách 7:1 !!! pokud prohrál, tak jen proto, že mu chybí trošku více herních zkušeností.

Daniel Sadiq, i přesto, že soupeři byli silnější, ukázal naprostou bojovnost a nasazení. Jako trenérka hodnotím pozitivně i to, že uměl použít taktickou radu.

Konečné umístění:
U13:
Sochorek Dalibor – 5. místo
Sadiq Daniel – 18. místo

U15:
Otisková Hana – 4. místo
Rozprýmová Markéta – 5. místo
Bystroň Jan – 6. místo
Demel Ondřej – 7. místo
Štvrtňa Roman – 9. místo

Turnaj byl ukončen docela v pozdních hodinách, přibližně v 18 hod., jelikož původní plán ukončení turnaje byl odhadován na cca 16-17 hod, ale s ohledem na početnou účast polských „tygrů“ byl turnaj prodloužen o 6. kolo., aby se pořádně vyřádili, když cestovali takovou dálku 🙂 🙂 🙂

Všichni, včetně trenérky, byli utahaní, ale i přesto spokojení… TURNAJ SE VYDAŘIL NAD OČEKÁVÁNÍ!!!

Sportu zdar, badmintonu zvláště 🙂
Lenka Zbončáková

FAJNE
FAJNE
Ostrava
Ostrava
Moravskoslezský kraj
Moravskoslezský kraj

Kreativní vouchery OSTRAVA SQUASH KLUB z.s. reg. c. 038000219
Kreativní vouchery OSTRAVA BADMINTON KLUB z.s. reg c. 0380000739