Squashová a badmintonová akademie

Nevíte jak sportovně zabavit své děti?

Chci vědět více

Opavský Boreček – badminton turnaj

V úterý 27.12.2016 se konal dětský badmintonový turnaj  Boreče v Opavě.
Na počtu přihlášených našich dětí bylo vidět, že přece jen mnozí z nich tráví vánoční prázdniny někde v přírodě, mimo svůj domov.
A tak se přihlásilo pět opravdu zapálených hráčů, kteří si nenechali ujít další možnost změřit své síly se svými vrstevníky.
Nakonec jsme do Opavy dorazili v počtu 4 hráči a dva trenéři. Nelu Staňkovou totiž porazil nějaký zákeřný virus – borec, se kterým se nedá lehce bojovat.

V Multifunkčním sportovním areálu v Opavě byly v tělocvičně připraveny 4 kurty, velmi milí pořadatelé z SK Badminton Boreček Opava, bufet, plno rodičů a hlavně ještě mnohem více natěšených hráčů a hráček v kategoriích U11, U13 a U15.
Hrálo se, jak je již zvykem, opět švýcarským systémem na dva sety do 13-ti, s možnosti získat za každý zápas až 6 bodů. V kategorii U11 obhajoval první místo z minulého borečka Honza Ptáček, v kategorii U13 se pokoušel uspět Dalibor Sochorek a v kategorii U15 se poprvé zúčastnil turnaje Ondra Demel, zatímco Markétka Rozprýmová si chtěla vylepšit svou poslední bramborovou medaili.

V prvním kole jim soupeře ještě určil los, ale každým dalším kolem švýcarského systému se již jednotliví hráči přibližovali svým výkonnostně stejným soupeřům.

Zvláště patrné to bylo u Honzy Ptáčka, který přímo letěl naproti těm nejtěžším soupeřům. Chléb se lámal v pátém kole, kdy prohrál těsně první set a ve druhém již rovněž značně prohrával. Viděl jsem už i slzičky, ale nakonec zabojoval a zvrátil výsledek na svoji stranu.
O přestávce, při čekání na svého posledního soupeře, pak jsem viděl, proč je Honzík naši velikou nadějí. Ač v nejmladší kategorií, přesto neustále počítal soupeřovy body, varianty různých výsledků svých soupeřů a touha po celkovém vítězství z něj přímo čišela.Takže, jak jinak, poslední soupeř neměl žádnou šanci.
Musím říci, že nejméně dva soupeři na tom byli technicky lépe a určitě nezaostávali ani ve fyzické připravenosti. Honzova touha po vítězství však byla mnohem větší.

Také Markétka Rozprýmová to neměla lehké. V její kategorii dokonce musela bojovat i s chlapci a navíc patřila mezi ty nejmladší v U15.
Zahrála ovšem velmi dobré zápasy s vyrovnanými soupeřkami, klukům vzala také nějaké body a paradoxně prohra s hlavní favoritkou v pátém kole ji přihrála do posledního šestého zápasu relativně hratelnou soupeřku. Tady jsem již viděl zralý výkon 13-ti leté dívky a výsledkem byly oba vítězné sety se ziskem pěti bodů. Situace v této skupině byla ovšem velice zamotaná a tak jsme si s Markétkou mysleli, že to bude zase jen ta brambora. O to více radosti bylo při vyhlašování výsledků. Naše Markéta je stříbrná.

V kategorii chlapců U13 a U15 již byla velmi silná konkurence velkých badmintonových oddílů. Přesto se Ondřej Demel svým sedmým místem v U15 a Dalibor Sochorek svým desátým místem v U13 neztratili a vybojovali každý velmi pěkné zápasy. Oba se už teď těší na nejbližší tréninky a další turnajovou atmosféru. Opět jsem si potvrdil i s Markem Zemanem, že naše trenérská účast na těchto turnajích není zbytečná. A to nejen pro hráče samotné, ale je přínosem i pro naši další trenérskou práci se svými svěřenci.

Pavel Česlík

 

FAJNE
FAJNE
Ostrava
Ostrava
Moravskoslezský kraj
Moravskoslezský kraj