Squashová a badmintonová akademie

Nevíte jak sportovně zabavit své děti?

Chci vědět více

REPORT BADMINTON – GP C Kopřivnice U15 a Magda Machová!

GP C Kopřivnice U15 – 4.11.2017

Prvního „profi“ turnaje v letošní sezoně se zúčastnila jediná hráčka OSTRAVA BADMINTON KLUBu Magdalena Machová. Na turnaj jsme odjížděli plní očekávání, možná zavládla mírná nervozita…

Na turnaj jsme přijeli v 8:30 hod, stihli jsme prezenci, krátká rozehrávka, pár „plnohodnotných“ rad do začátku… turnaj byl rozlosován do „pavouka“… a šly jsme na věc!

Hrálo se na 2 vítězné sety do 21 bodů.
Turnaje se zúčastnilo celkem 52 hráčů z Moravskoslezského kraje, např. z Olomouce, Kopřivnice, Klimkovic, Karviné, Přerova a Českého Těšína.

  1. KOLO – DVOUHRA

V prvním kole dvouher natrefila Magda na hráčku z Olomouce Barboru Vrbovou, po krátké rozehrávce nastala hodina „H“. Hned od začátku prvního setu Magda překvapila naprostou soustředěností, nenechala soupeřku „diktovat“ hru, ale naopak, nebála se hru jakýmkoliv způsobem kombinovat, křižný drop lítal téměř „podle pravítka“. Magda prošla prvním kolem jako vítěz (27:25, 19:21, 21:19)! Následovala památná věta…: „Takže já ještě teď jako nejedu domů, jo…“? 🙂 Ujistila jsem ji tedy, že ještě pokračuje 🙂

  1. KOLO – DVOUHRA

V druhém kole se setkala se soupeřkou z Přerova Skařupovou Lucií. Magda nenechala nic náhodě, do poslední chvíle bojovala o každý míč, nicméně bylo vidět, že soupeřka měla údery mnohem více přesnější, a umístění míčů do rohů bylo jednoznačně perfektní. V druhém kole Magda bohužel prohrála 21:7, 21:17, celkové pořadí 9.-16. místo.

  1. KOLO – MIX

První kolo mixu si zahrála Magda s Janem Lázničkou (mimochodem brácha našeho úžasného trenéra Kuby Lázničky) 🙂 Jelikož spolu nikdy předtím nehráli, jisté herní potíže řešili „za běhu“, tzv. kdo dřív přijde, ten to bere 🙂 Soupeř Filip Häring a Dejlová Veronika ovšem nenechali nic náhodě, na první pohled bylo vidět, že natrénováno mají a tak je vítězství neminulo (21:7, 21:4), celkové pořadí 9.-16. místo.

  1. KOLO – ČTYŘHRA

Vzhledem k tomu, že na turnaj odjela Magda bez své „parťačky“ Markéty Rozprýmové (bohužel těsně před turnajem si narazila malíček na ruce), zahrála si s Barborou Vrbovou i čtyřhru. V prvním kole si zahrály proti Slívové Anně a Špačkové Adéle. První set byl poněkud rychlý, Magdě a Barči chvíli trvalo, než se trochu sehrály, ale v druhém setu už to vypadalo podstatně lépe. Opět začaly bodovat Magdin drop ze zadní čáry křížem, naopak Barča začala řádit, kdy ji soupeřky pustily na smeč! Každopádně moc nechybělo, a hrál se 3 set. Magda a Barča nakonec prohrály 21:4, 21:19, celkové pořadí 5.-8. místo.

Magdě patří velká pochvala, vzhledem k tomu, že to byl její první turnaj v životě, myslím, že překvapila nejen mě a sama sebe, ale i ostatní hráče 🙂 Chyběly zkušenosti, vyhranost, a možná trochu drzosti, ale to všechno ještě s přehledem doženeme 🙂

Sportu zdar, badmintonu zvláště!

Lenka Zbončáková

 

FAJNE
FAJNE
Ostrava
Ostrava
Moravskoslezský kraj
Moravskoslezský kraj

Kreativní vouchery OSTRAVA SQUASH KLUB z.s. reg. c. 038000219
Kreativní vouchery OSTRAVA BADMINTON KLUB z.s. reg c. 0380000739