REPORT BADMINTON – GP C U15 ORLOVÁ – 23.3.2019

První jarní sobota, venku slunce, 20 stupňů, ale ani to našim hráčům nezábranilo se účastnit turnaje GP C U 15 v Orlové. Gabka Šebestová, Martin Brantal a Vojta Klimeš, takové bylo složení týmu Ostrava badminton klubu. Všichni se zúčatili turnajových herních disciplín – smíšená čtyřhra, dvouhra, čtyřhra. Herní obsazenost byla poněkud větší, protože se jednalo o ,,otevřený turnaj,, i pro jiné kraje. Rozlosováno bylo do pavouka a hrálo se do 21 bodů na dva vítězné sety.

Video ZDE

1. KOLO MIX

Gabriela Šebestová/Martin Brantal vs. Tereza Ciróková/Josef Cirók (14:21, 4:21)

Ze začátku to nevypadlo vůbec špatně. První půlka setu byla vyrovnaná, pak ale začali ztrácet velmi častou obranou a set prohráli. V druhém setu jim soupeři značně bodově utekli, hráli hodně přes Gabku, vrácené míče bývaly pak krátké a soupeři měli hodně příležitostí k útoku. Přesto šlo vidět i krásně rozmísťované míče a pěknou hru na síti.

Kateřina Klimešová/Vojtěch Klimeš vs. Veronika Čížová/Ondřej Petruška (15:21, 21:16, 21:18)

Tady nás čekali poměrně vyrovnaní soupeři a očekávání z napínavého zápasu. První set byl provázen nervozitou Vojty a Kači, nebyla to jejich hra, dělali hodně chyb i z podání, hráli středem a chyběla hra na síti. Počátkem druhého setu opadla nervozita a sourozenci Klimešovi se do toho opřeli a dotáhli celý zápas do vítězného konce.

1. KOLO MIX

Kateřina Klimešová/Vojtěch Klimeš vs. Natállie Skýpalová/Václav Jedzok (21:18, 18:21, 19:21)

Druhé kolo mixu bylo už zcela o něčem jiném. Kačka zvolila dobrou taktiku, na soupeřku podávala zásadě dlouhé podání, se kterým měla potíže a Vojta pak mohl z jejího špatného returnu útočit. Kačka to válela i na síti, Vojta se pak přidal svým útokem. Přestože se jim nepodařilo dotáhnout zápas k vítězství, předváděli nádhernou hru a zápas tak byl do poslední chvíle maximálně vyrovnaný.

1. KOLO DVOUHRA dívky

Gabriela Šebestová vs.       Klára Cekotová        (21:8, 21:9)

Tady byla hra víceméně plně v réžii Gabky, která nedala soupeřce prostor k vyrovnanější hře a v prvním kole tak s přehledem zvítězila.

Gabriela Šebestová vs.       Anna Dvořáková     (15:21, 10:21)

Tady už se Gabka dostala k daleko silnější soupeřce, která porazila i Katku Klimešovou. Gabka bojovala a makala pro každý míč a přestože Aničku potrápila, na výhru to nestačilo. Gabka na sobě musí stále pracovat a pak bude pro ostatní ještě větší konkurencí, velmi jí pomůže technické zlepšení její hry a také hlavně pohybu po kurtu. Nasazení má parádní a ve spojení se zlepšením to bude pecka!!

1. KOLO DVOUHRA chlapci

Vojtěch Klimeš         vs.       Samuel Stebel         (21:11, 21:18)

Na Vojtu čekal v prvním kole soupeř, se kterým běžně hrává vyrovnané zápasy. Dnes tomu tak ale nebylo, alespoň ne v prvním setu, kde byla vidět jasná Vojtova převaha. Druhý set byl vyrovnanější, ale Vojta dokázal prolamovat svými častými smeči soupeřovu obranu, která byla poměrně slabá. Zaslouženě tak zvítězil na dva sety.

Martin Brantal            vs.       Libor Raška                (16:21, 21:18, 22:20)

Tak tohle byl pro změnu zápas plný zvratů, jak je u Martina dobrým zvykem. V prvním setu prohrával Martin stále cca o 3 body, ke konci to dokázal dohnat, ale bohužel měl zbrklejší koncovku a set tak prohrál. Druhým setem vládla vyrovnanost a časté výkyvy ve vedení, Martin ale tentokrát neztratil soustředěnost a set vyhrál. Nejlepší části byl pak třetí set, kdy Marťas prohrával 15:18, stav ale dokázal otočit až k 19:19. Pak opět ztratil bod a soupeř měl matchball… Na pohodu.. Martin se vydýchal do klidu a zvolil taktiku dotahování tkačinek,  postavil se k tomu a set otočil ve svůj prospěch a výhru. Opravdu skvělý výkon!!

Vojtěch Klimeš           vs.       Vojtěch Matúš (20:22, 26:28)

Tak tohle byl od Vojty zápas, jak se patří!! Vojta Matúš je i vzhledem ke své menší výšce dobrý hráč plný nasazení a nikomu nedá nic zadarmo. Očekával se těžký zápas. První polovina setu byla nakloněna Vojtovi a soupeř často chyboval, pak ale zlepšil svou hru a šlo se k celkové vyrovnanosti. Vojta Klimeš předváděl hlavně v druhém setu nádhernou soustředěnou a přesnou hru na síti, dokázal soupeře zatlačit dozadu a pak ho dostat kraťasem. Ke konci druhého setu šlo o přetahovanou o každý míč. Vypadalo to, že to ukončí až 30tý a poslední bod, nicméně výhra nakonec padla na Vojtu Matúše za stavu 26:28. Vojta Klimeš předvedl parádní hru a schopnost konkurence i takovým hráčům.

Martin Brantal            vs.       Adam Křivka  (9:21, 14:21)

Tady už na Martina čekal opět silnější hráč, kterého se nepodařilo přes veškerou snahu porazit. Martin se na sebe zlobil, že se mu nedaří, ale úspěchy přicházejí krok za krokem a vše má svůj čas. Do budoucna mu hodně pomůže, když zapracuje na pohybu tak, aby byl schopen být rychleji na síti a lépe pohybově zvládal i zadní údery.

1. KOLO ČTYŘHRY dívky

Gabriela Šebestová/Tereza Kmentová  vs. Veronika Čížová/Andrea Říhovská (17:21, 16:19 skreč)

Gabka přijela na turnaj jako volná hráčka. Nakonec se nám ale podařilo najít spoluhráčku do debla, která přijela až z Lanškrouna. První set byl malinko vlahý a chyběl pořádný útok a méně obranného postavení z naší strany. Druhý set byl malým zlepšením, ale holky zastavil moment, kdy si Gabka zvrtla kotník, nemohla pokračovat ve hře a zápas se musel skrečovat. Hlavní ale je, že šlo pouze o podvrtnutí a Gabka bude za pár týdnů v pořádku.

1. KOLO ČTYŘHRA chlapci

Vojtěch Klimeš/Martin Brantal      vs.       Jaromír Kostka/Michal Oswald    (14:21, 12:21)

Vojta s Martinem bojovali co to šlo, ale přesto všechno chyběl tomuto zápasu více deblový styl hry, tedy útok, drajvy, méně času v obranném postavení a nehrát kopce. Častokrát se tak dostávali do nevýhodné obrany, kde se jim pak nedařilo pokaždé odolat soupeřovému útoku.