Nevíte jak sportovně zabavit své děti?

Chci vědět více

REPORT BADMINTON – GPC U15 Olomouc 12.05.2024

Video sestřih turnaje ZDE

V neděli 12. května se v Olomouci odehrál další turnaj, a to GPC do 15-ti let. Po delší turnajové odmlce v této kategorii byl turnaj velmi silně obsazen. Na turnaji měl náš klub zastoupení pouze dvou hráčů Šimona se Sašou. Pojďme se společně podívat, jak se našim hráčům dařilo.

Celkové výsledky turnaje:

Dvouhra kluci:
U15     Trnka Šimon                                                   17.-32. místo

Dvouhra
Janíková Alexandra    vs    Vajdová Linda        1:2 (21:23, 21:14, 7:21)
Čtyřhra
Janíková Alexandra/Tomášková Barbora        vs      Koláčková Bára/Sikorová Thea     0:2 (10:21, 4:21)
Mix
Trnka Šimon/Janíková Alexandra vs    Kňazovčík Albert/Lotková Adéla            0:2 (6:21, 13:21)

Dle výsledků zřejmé, že se Saši tento turnaj úplně nevydařil.
V mixu se Šimonem je hned v úvodním kole čekal silný pár.
Po bázlivém prvním setu byla hra dost vyrovnaná a hrály se hezké výměny, bylo ale vidět, že soupeř je o něco lepší.
V singlu Saša předvedla hezký výkon. V prvním setu prohrávala 10:17, ale podařilo se jí trpělivou hrou soupeřku dohnat, škoda jen nevyužitého setbolu v koncovce.
Druhý set byl super. Saša hrála přesně to, na čem jsme se domluvili a nedělala hloupé chyby.
V závěrečném setu se vše obrátilo. Soupeřka byla jistá na úderech a Saša naopak zbrkle zakončovala, a z toho pramenilo hodně chyb.
Škoda, dobrá zkušenost. Debl se holkám tentokrát nepovedl.
Bylo znát, že spolu hrají poprvé a na kurtu scházela komunikace s celkově aktivita.
Nevadí Sašo, každý den není posvícení. Příště to bude mnohem lepší.

Trnka Šimon
Dvouhra
Trnka Šimon        vs         Teplý Miroslav       0:2 (22:24, 16:21)
Čtyřhra
Trnka Šimon/Kašpárek Matyáš     vs    Borovička Šimon/Šimík Samuel      0:2 (20:22, 10:21)
Mix
Trnka Šimon/Janíková Alexandra vs    Kňazovčík Albert/Lotková Adéla      0:2 (6:21, 13:21)

I Šimon tentokráte nepřipsal žádnou výhru.
V mixu se Sašou tahali celý zápas za kratší konec, i přes to však byly k vidění hezké výměny a dobrý badminton.
V singlu, i přes prohru, musím Šimona pochválit, bylo vidět, že si bere rady trenérů k srdci a pracuje v tréninku na aktuálních slabinách.
Koncovka, zase ta koncovka.
Věřím, že kdyby Šimon dokázal zvítězit v prvním setu, výsledek zápasu by mohl dopadnout úplně jinak.
Každopádně pochvala Šimi. V deblu jsme cítili asi největší šanci na úspěch.
Bohužel to borcům tentokrát moc nesedlo a svým soupeřům podlehli ve dvou setech.