Squashová a badmintonová akademie

Nevíte jak sportovně zabavit své děti?

Chci vědět více

REPORT BADMINTON – GPC U15 Opava, 7.11.2021

Foto z turnaje
Video sestřih turnaje

V neděli 7.11. se v Opavě uskutečnil turnaj Boreček GPC do 15-ti let. FAJNE borci vyrazili tentokrát jen v minimální sestavě dvou hráčů společně s trenérem Pavlem. Většina hráčů dala přednost odpočinku po náročném sobotním turnaji v SC Fajne. A tak jel pouze František Česlík a Bára Pavlištiková. A přestože konkurence byla opravdu silná, oba naši borci byli vidět, a dokonce 2x i na stupních vítězů.

Celkové výsledky turnaje:

Bára Pavlištiková
Dvouhra dívek                             9.-16. místo
Čtyřhra dívek                               5.-8. místo
Smíšená čtyřhra                          9.-16. místo

František Česlík
Dvouhra chlapců                         5.-8. místo
Čtyřhra chlapců                           3. místo
Smíšená čtyřhra                          3. místo

 

Bára Pavlištiková

Dvouhra
Bára Pavlištiková                                   vs  Hanáčková Barbora                           2:0 (21:13, 21:12)
Bára Pavlištiková                                   vs  Malá Kateřina                                    0:2 (12:21, 16:21)

Čtyřhra
Bára Pavlištiková/Wojevodová Marie    vs  Brzá Julie/Závěšická Petra          2:0 (21:17, 21:8)
Bára Pavlištiková/Wojevodová Marie    vs  Grenderová Sarah/Šuhajová Lucie       0:2 (21:17, 21:8)

Mix
Bára Pavlištiková/Walder Jakub            vs  Oswald Vít/Honajzerová Eliška       0:2 (8:21, 14:21)

Na Báře nebyla vidět žádná únava ze včerejšího turnaje. První zápas nastoupila do smíšené čtyřhry, kde jsme neočekávali žádné výsledky. Její „náhradní partner“, který ji byl přidělen, neměl tu správnou výkonnost, a tak šlo hlavně o to, dobře se rozehrát. A to se povedlo. Hned ve svém druhém zápase rozdrtila ve dvouhře svoji soupeřku. Hrála přesně to, co v poslední době neustále pilujeme. Vzorový pohyb přesné údery ze zadní lajny i u sítě. V dalším zápase se zdatnější soupeřkou to už bylo těžší. I tak ale bojovala a nedala svoji kůži zadarmo. Poslední disciplínou pro Báru byla čtyřhra, kterou hrála společně s Maruškou sice poprvé, ale hned si vzájemně sedly. V prvním setu se ještě sehrávaly, ale ve druhém už bylo jasné, kdo je pánem na hřišti. Bohužel, ve druhém kole, jim los přisoudil největší favoritky této disciplíny. V prvním setu to byl ještě velký boj, ve druhém však už zvítězila zkušenost.


František Česlík

Dvouhra
Česlík František                                  vs  Prstek Daniel                                      2:0 (21:17, 21:14)
Česlík František                                  vs  Raška Libor                                        0:2 (9:21, 5:21)

Čtyřhra
Česlík František/Holec Tadeáš           vs  Ryba František/Prstek Daniel            2:0 (21:16, 22:20)
Česlík František/Holec Tadeáš           vs  Raška Libor/Raška Jakub                   0:2 (12:21, 12:21)

Mix
Česlík František/ Šuhajová Lucie       vs  Prstek Daniel/Malá Kateřina             2:0 (21:16, 21:15)
Česlík František/ Šuhajová Lucie       vs  Hrubý Mikuláš/Sogelová Marie         2:0 (22:20, 21:14)
Česlík František/ Šuhajová Lucie       vs  Raška Libor/Grednerová/Sára           0:2 (13:21, 17:21)

Franta na turnaji odehrál nejvíce zápasů a vlastně mě to už ani nepřekvapilo. 🙂 František už se v kategorii U15 zabydlel, a kromě dvou Rašků z Kopřivnice, kteří ostatním vrstevníkům utekli výkonnostně i vzrůstem, je už schopen s kýmkoliv hrát vyrovnané zápasy. Projevilo se to i tím, že je o něj zájem jako o partnera v párových disciplínách. Na tomto turnaji to zkusil poprvé a v obou případech to vedlo ke stupni vítězů. Se zkušenou Lucii Šuhajovou dokonce zabojovali v semifinále proti pozdějším vítězům Raška-Grednerová a moc nechybělo k ještě většímu úspěchu. Ve čtyřhře se Franta s Tadeášem viděli poprvé až na turnaji a hned v prvním zápase je čekal těžký soupeř. Zpočátku si chvíli nerozuměli, Tadeáš je levák, ale pak se to ukázalo jako výhoda. Nakonec vybojovali po dramatické koncovce hlavně ve druhém setu vítězství. V semifinále je čekal favorit největší a tady se bohužel ukázalo, že jejich největší překážkou je příliš velký respekt před velkým jménem.

 

Závěrem chci poděkovat oběma borcům za vzornou reprezentaci našeho klubu v Opavě. Hlavně po tak náročné sobotě, jakou byla úspěšná účast na našem klubovém turnaji Ostravský kanár junior. Každopádně pro jejich výkonnostní růst není jiná cesta, než kromě kvalitního tréninku, objíždět co největší množství turnajů.

Děkuji borci a badmintonu zdar,

Pavel

FAJNE
FAJNE
Ostrava
Ostrava
Moravskoslezský kraj
Moravskoslezský kraj

Kreativní vouchery OSTRAVA SQUASH KLUB z.s. reg. c. 038000219
Kreativní vouchery OSTRAVA BADMINTON KLUB z.s. reg c. 0380000739