REPORT BADMINTON – GPC U15 Přerov

V sobotu 22.9. jsme vyrazili směr Přerov na turnaj kategorie GP C U 15. Z našich hráčů se účastnili Martin Brantal a Gabka Šebestová.

Foto z turnaje ZDE

Herními disciplínami byla smíšená čtyřhra v systému klasického pavouka, dvouhra se hrála formou skupin po 3-4 hráčích. Vítěz skupiny pak postupoval do osmifinále do pavouka. Bodový systém byl klasicky do 21 bodů na dva vítězné sety. Turnaj byl otevřený i pro jiné kraje, což odpovídalo počtu dívek (27) i chlapců (31)

1.kolo mix

Brantal, P. Říhovská vs. Šebesta, Davídková (17:21, 11:21)

Martin, který ještě stále hraje kategorii U13, nastoupil do smíšené čtyřhry s o rok mladší Petrou Říhovskou z Přerova. V prvním setu šlo víceméně o vyrovnanou hru, pak se ale dostali do nevýhodného stavu 20:14. Přesto dokázali krásně dotáhnout ještě tři body. Druhý set byl obdobný, jen se nezdařila příliš jeho druhá polovina, kdy se Martin s Petrou dostávali převážně do obranného postavení a nechávali soupeři prostor pro útok. Svého zápasu se celkově ujali velmi důstojně a soupeře, kteří se nakonec dostali až do osmifinále, dokázali potrápit.

Kostka, Šebestová vs. Lubeník, Šimonová (6:21, 6:21)

Gabka šla do mixa s Jardou Kostou z Klimkovic. První set začal nervozitou ze strany Gabky, která se snažila srovnat s herním stylem mixa. Přece jen se cítí daleko lépe při dvouhrách, kde je sama svým pánem. Soupeři měli lepší postavení, co se týká techniky i taktiky hry, což berme jako motivaci pro další tréninky.

Dvouhra

Dvouhry byly rozděleny do osmi skupin po 3-4 hráčích, jak u holek, tak i u kluků. Martin měl skupinu o třech hráčích, Gabka o čtyřech.

Brantal x Superata (17:21, 19:21)

Prvním soupeřem Martina byl Viktor Superata z Olomouce. Krásný zápas plný vyrovnanosti a bojovnosti na obou stranách. Za stavu 11:9 pro Viktora v prvním setu jsme hodili s Martinem krátkou poradu a set se otočil ve prospěch Martina, rozmísťoval míče k lajnám, dokázal zatlačit soupeře dozadu, hrát míče na síť a donutit tak soupeře chybovat. Bohužel, když měl Martin 17 bodů, polevil ze své hry a nakonec set prohrál. Druhý set opět ovládala vyrovnaná hra a také nervozita soupeře. Martin se, jak je jeho zvykem, nahlas povzbuzoval. V první polovině prohrával, pak začal bodově dotahovat. Bylo to napínavé od stavu 19:17 pro Viktora, pak 19:18, 19:19. Ke konci zápasu však chyběl delší return i podání a také malinko psychická pohoda na Marťasové straně. Přesto se bylo na co dívat 😉

Brantal x Čupa (11:21, 6:21)

Druhým soupeřem Martina byl Vojtěch Čupa z Brna. Byl prvním nasazeným hráčem celého turnaje, šlo tedy očekávat, že půjde o hráče vyšších kvalit. Martin nastoupil do prvního setu bez větší nervozity a snažil se prodat vše, co v něm je. Soupeři nenechával nic zadarmo a uměl ho donutit k chybám, hlavně v prvním setu. Je to zkušenost se poprvé na turnaji U15 postavit proti takovému hráči a dokázat s ním ,,zahrát,,. Pro Martina cenné zkušenosti do budoucna.

Šebestová x Hartmannová (21:15, 21:14)

První soupeřkou Gabky byla Alžběta Hartmannová z Olomouce. Gabka v tom měla jasno… ,,chci vyhrát,,. Držela se své hry, povzbuzovala se a byla jako vždy emotivní. Bylo až neskutečné, co dokázala vykouzlit v určitých herních pozicích, kde si člověk myslí, že to snad ani nejde takto zahrát. Soupeřku dokázala porazit díky své bojovnosti a urputnosti si jít za svým cílem ve dvou setech.

Šebestová x Hrdinová (6:21, 5:21)

Mnohem těžší oříšek čekal Gabku při druhé dvouhře. Zuzka Hrdinová z B.O. Chance, kterou nikdy neporazila. Zuzka patří mezi ty silnější a hráčky, nenechávala během hry nic náhodě. Gabka si dala za cíl, že chce skupinu vyhrát a postoupit tak do osmifinále, dost se na to nafixovala, a proto, když se jí nedařilo soupeřku přehrávat, šla do emocí. Přesto bojovala do posledního míče, dokud celý zápas neskončil. Věřím, že bude pro Gabku třeba motivací v její hlubší práci na technice a pohybu, aby se tak mohla posunovat výš a konkurovat i takovýmto hráčkám.

Šebestová x Říhovská (21:9, 21:8)

Přestože se sen o osmifinále rozplynul, čekal na Gabku její poslední zápas s mixovou spoluhráčkou Martina, Petrou Říhovskou z Přerova. Tuto hráčku hravě přehrála a odnesla si tím celkové krásné druhé místo v rámci své skupiny.

Celkově se emoce po zápasech vždy zklidnily a převládala poklidná nálada a radost, Marťas se nás snažil naučit pár logických her a Gabka se vždy těšila na umpire, jako rozhodčí, dokonce se jí podařilo s radostí odpískat 2 dlouhé třísetové zápasy. Člověk by si řekl, že to měla za trest a ji to naopak těšilo 😉 Celkově hodnotím turnaj pozitivně, díky skupinám si hráči více zahrají. Nevýhodou byl jen malý počet kurtů a tedy protažení turnaje až do večerních hodin.