Nevíte jak sportovně zabavit své děti?

Chci vědět více

REPORT BADMINTON – GPC U19 Vendryně 14.9.2024

Video sestřih turnaje ZDE

V sobotu 14. září se ve Vendryni odehrál turnaj GPC do 19-ti let. Tentokrát náš klub reprezentovalo hned 7 borců. Natka, Kiki, Ondra, Jáchym, Tom, Matěj a Šimon. Na turnaj se hráči těšili a byli připraveni bojovat o každý bod. Pojďme se společně podívat, jak se našim hráčům pod vedením trenéra Honzy dařilo. Hráči si tentokrát připravili své vlastní hodnocení z turnaje a bezprostřední pocity ze hry. 😊

Čtyřhra
Lazarová Natálie/Dejlová Tereza         vs    Krmášková Natálie/Pončová Eliška      2:0 (21:16, 21:11)
Lazarová Natálie/Dejlová Tereza         vs    Hrubá Viola/Wojewodová Marie         0:2 (17:21, 16:21)
Mix:
Kiša Jáchym/Lazarová Natálie              vs    Stebel Tobiáš/Dejlová Tereza            0:2 (9:21, 12:21)

Natka své hodnocení jistě brzy doplní. 😊

U19     Šlachtová Ktistýna
Dvouhra
Šlachtová Ktistýna      vs    Kozeielková Anna       0:2 (10:21, 8:21)
Mix
Čentík Matěj/Šlachtová Kristýna          vs    Stebel Samuel/Kozielková Anna                       0:2 (12:21, 6:21)

Dneska v mixu s Matym jsem byla dost nervózní a hodně míčů jsem zkazila. Na konci prvního setu mi, ale přišlo, že jsme se už více sehráli a začali si oba více věřit, proto jsme se dostali do spousty pěkných výměn. V singlu u mě pak opět nastoupila nervozita a já si přestala věřit i v úderech, které zvládám bez problému. Příště se budu více snažit, abych se soupeřkami měla na kurtu větší přehled.

U19     Koloničný Ondřej
Dvouhra
Koloničný Ondřej        vs    Mohyla David             1:2 (7:21, 22:20, 22:24)
Čtyřhra
Koloničný Ondřej/Kiša Jáchym             vs      Kudrna Antonín/Kupec Ondřej          2:0 (22:20, 21:11)
Koloničný Ondřej/Kiša Jáchym             vs      Raška Libor/Walder Jakub                 0:2 (16:21, 18:21)

V singlu jsem hrál proti Davidovi Mohylovi. Na začátku zápasu jsem byl velice nervózní. V druhém setu ze mě však nervozita opadla a v koncovce jsem nakonec set vybojoval. V posledních bodech třetího setu jsem však zpanikařil, a proto prohrál. S Jáchymem jsme spolu poté hráli čtyřhru. V prvním kole se nám podařilo zvítězit, a tak se dostat do semifinále, kde jsme prohráli. V souhře s Jáchymem jsem určitě viděl velké zlepšení a doufám, že se příště dostaneme ještě dál.

U19     Kiša Jáchym
Dvouhra
Kiša Jáchym                vs    Häring Jakub     2:0 (21:7, 21:12)
Kiša Jáchym                vs    Čermák Filip      0:2 (16:21, 12:21)
Mix:
Čtyřhra

Mix s Natkou nebyl až tak špatný, jak jsem čekal, ale byl jsem krapet nervózní, což vyvolávalo zbytečné chyby a jistý zmatek, a to zejména v prvním setu. Druhý set už si myslím byl o něco klidnější, nervozita upadla a už se dalo docela hrát. První singl jsem hrál proti Haringovi. Čekal jsem kvalitního soupeře, neboť se ho kluci (Křéťa a Šimon) báli, ale mých představ teda nedosáhl. V prvním setu jsem si vybudoval poměrně vysoký náskok, a hlavně jsem moc nekazil. V druhém setu jsem očekával, že pan Haring zabere, což se ale úplně nestalo, a tak jsem mohl v klidu projít prvním kolem. Následoval singl s Čermákem. První set jsem s ním trochu držel tempo, ale trápil mě kraťasy z přijmu a svými dropy. Řekl bych, že jsem do druhé poloviny prvního setu vešel trošku „připosraný“ a nechal se přijít o náskok. Zbytek setu mě začal více tlačit a já mu to jenom ulehčoval svými nepřesnými a krátkými výhozy a clearama. V první polovině druhého setu jsem začal být více připravený na jeho krátký příjem a hrál s ním obstojně do konce první poloviny. V druhé polovině druhého setu jsem se sám připravili o zápas tím, že jsem chtěl všechno přesné, a tak jsem se vyautoval, také už mi nefungovalo, to, co předtím (např. rychlé výhozy po lajnách). Pak přišel první debl. První set bylo spíše takové pinkání než nějaký zápas, ale přesto jsme s Odrou šli do druhého setu a ten už byl o poznání lepší. Rozvíjeli jsme hru přes slabšího člena týmu, a to fungovalo až do konce druhého setu. Druhý debl už byl za mě o dost lepší než ten první. Dobré bylo, že jsme tolik nevyhazovali a hráli s nimi spíše rychlé výměny. Občas tam chyběla ale dobrá koncovka, kterou se měla ukončit výměna, ale neukončila. Také se zde i vyskytovaly chyby na síti, když já nebo Ondra byl na síti a šel rychlý míček a my jsme ho chtěli uhrát a nepustili jsme ho za sebe tomu druhému. Rovněž se jednou stalo nedorozumění při mém přechodu z útoku na síť, kde jsme se potkali s Odrou a ani jeden neměl míček. Ale jinak to byl s hodně nebo spíš skoro zavřenýma očima docela dobrý zápas. Z tohoto turnaje si hlavně odvážím to, že se musím naučit měnit taktiku, zlepšit razanci útoku, protože ty “pukavky“ jsou hrozné, výšku podání a práci s raketou během hry.

U19     Křetinský Tomáš
Dvouhra
Křetinský Tomáš                vs                Kupec Ondřej      0:2 (12:21, 13:21)
Čtyřhra
Křetinský Tomáš/Trnka Šimon             vs      Čermák Filip/Staníček Štěpán            0:2 (18:21, 21:23)

Na turnaji kategorie U19 jsem byl vůbec poprvé, a proto si myslím že ať už byly výsledky jakékoliv určitě mi turnaj přinesl spoustu nových zkušeností. První zápas jsem hrál dvouhru proti Ondrovi Kupcovi, který je o poznání lepší, a to nejen papírově. Zápas z mé strany probíhal spíš nervózně a křečovitě což, je můj asi největší problém. Některé výměny byly v celku vyrovnané ale celkově jsem spíš nehrál to, co mám natrénované. V prvním setu jsem musel dohánět velkou bodovou ztrátu, což také nebylo lehké pro mé sebevědomí. Zápas skončil jednoznačně 12:21, 13:21. Druhý zápas pro mě byla čtyřhra s Šimonem Trnkou, kde jsme se utkali proti dvojici Filip Čermák a Štěpán Staníček. S Šimonem jsme měli jasný cíl a to vyhrát. Průběh zápasu byl velmi vyrovnaný, ale nakonec jsme podlehli 18:21, 21:23. V zápase jsem se cítil v některých pozicích dobře a zdálo se mi, že hraju to, co bych si přál, ale samozřejmě tam byly i chvíle kdy jsem měl ztuhlou ruku a nedařilo se mi úplně pracovat s raketou. Tato porážka nás s Šimonem dost mrzela, protože si myslím, že jsme hráli o něco lépe. Celkově bych turnaj zhodnotil spíš jako zkoušku nové kategorie a budu se těšit na další zkušenosti z dalších turnajích.

U19     Čentík Matěj
Dvouhra
Čentík Matěj               vs    Kudrna Antonín           0:2 (12:21, 11:21)
Mix
Čentík Matěj/Šlachtová Kristýna          vs      Stebel Samuel/Kozielková Anna        0:2 (12:21, 6:21)

Dneska jsem si zahrál mix s Kiki a následně singl. Na trénincích spolu s Kiki hrajeme často, takže jsme byli celkem sehraní. Jelikož jsme ale oba měli z výměn trochu strach, spousta míčů bohužel skončila v síti. Lepé se mi pak hrálo v singlu. Nastoupil proti mně zkušenější soupeř a přišlo mi, že jsem se proto snažil hrát na sto procent, a i když jsem zápas nevyhrál, byla to skvělá zkušenost.

U19     Trnka Šimon
Dvouhra
Trnka Šimon                vs    Walder Jakub              0:2 (12:21, 12:21)
Čtyřhra

Mé dnešní výkony mě trochu překvapily. V singlu jsem se na začátku cítil sebejistě. Během první
poloviny prvního setu se to rychle změnilo. Míče mi z velké části létaly do autu, i přesto jsem se snažil uhrát co nejvíce bodů. V druhém setu už jsem se cítil lépe. Na výhru to žel nestačilo. V deblu jsme s Tomem měli těžké soupeře. Nicméně jsme se nenechali zastrašit. První set jsme dělali zbytečné chyby, které nás stály body. Druhý set jsme byli kousek od úspěchu, ale chyby v koncovce nás stály výhru.