Squashová a badmintonová akademie

Nevíte jak sportovně zabavit své děti?

Chci vědět více

REPORT BADMINTON – Oblastní přebor U15 10.10.2021, Ostrava

Video sestřih turnaje ZDE

V neděli 10.10. se v Ostravě uskutečnil oblastní přebor v badmintonu v kategorii U15 (do 15 let). FAJNE borci vyrazili v sestavě 4+1 s trenérem Pavlem natěšení na každý zápas. Pro všechny to byl jejich první oblastní přebor jednotlivců. Konkurence byla silná, ale v každém zápase byla vidět bojovnost a odhodlání poprat se o každý míček. J Všichni prohráli své zápasy vždy až s nasazenými hráči. I když to tentokrát „necinklo“ odvážíme si z turnaje spoustu zkušeností a motivace do dalších tréninků a zápasů!

 

Celkové výsledky turnaje:


Dvouhra holky:
U15     Pavlištíková Bára             9.-16. místo
U15     Trnková Barbora              7.-32. místo
U15     Kobolková Beata              9.-16. místo
U15     Havlíčková Anna              17.-32. místo

Dvouhra kluci:
U15     Česlík František                5.-8. místo

Čtyřhra holky:
U15     Pavlištíková Bára/Kobolková Beata    9.-16. místo
U15     Trnková Barbora/Havlíčková Anna     5.-8. místo

Čtyřhra kluci:
U15     Česlík František/Chudárek Lukáš  5.-8. místo

Smíšená čtyřhra:
U15     Česlík František/Pavlištíková Bára       9.-16. místo

Havlíčková Anna
Dvouhra
Havlíčková Anna                                vs  Czajová Tereza                                   0:2 (3:21, 7:21)

Čtyřhra
Havlíčková-Trnková                           vs  Bury-Romanová                               2:1 (13:21, 21:17, 21:17)
Havlíčková-Trnková                           vs  Hrubá-Zbořilová                              0:2 (8:21, 2:21)
Anička byla dnes na svém prvním turnaji jednotlivců a předvedla hezký výkon. Ve dvouhře sice měla hned v prvním kole nasazenou hráčku č.1, ale ve čtyřhře společně s Bárou Trnkovou měly přijatelné soupeřky. V prvním setu si sice na sebe teprve zvykaly, ale ve druhém a třetím setu už dokázaly prodat to co umí. Ve druhém kole již sice neměly nárok na nasazené hráčky z Olomouce, ale i tak to byla pro ně velká zkušenost.


Trnková Barbora
Dvouhra
Trnková Barbora                                vs  Grednerová Sarah                                     0:2 (5:21, 10:21)

Čtyřhra
Havlíčková-Trnková                           vs  Bury-Romanová                               2:1 (13:21, 21:17, 21:17)
Havlíčková-Trnková                           vs  Hrubá-Zbořilová                              0:2 (8:21, 2:21)
Bára je také teprve začínající hráčkou. A také ona měla smůlu na los. Ve druhém setu však i ona poznala, že hrát se dá s každou hráčkou, když ji dostane přesnými údery do nesnází. Chuť si pak spravila ve čtyřhře s Aničkou, které jsem se již zmínil.


Kobolková Beata
Dvouhra
Kobolková Beata                                vs  Burawová Sofie                                  2:1 (22:24, 21:14, 21:16)
Kobolková Beata                                vs  Krajčí Natálie                                     0:2 (14:21, 6:21)

Čtyřhra
Kobolková-Pavlištíková                      vs  Czajová-Grednerová                          0:2 (4:21, 16:21)
Beata si užila hlavně dvouhru, kde postoupila po velikém a vyrovnaném boji do druhého kola. První set těsně a dost nešťastně prohrála. Když jsem ji řekl, nedá se nic dělat budeš muset hrát i třetí set, tak se zatvářila dost nešťastně. Pak ale do toho dala vše a v půlce druhého setu soupeřku zcela zlomila. Ve třetím setu už jen kontrolovala mírný náskok. V dalším kole opět naše hráčka narazila na nasazenou soupeřku, ale nedala ji to zadarmo. Ve čtyřhře proti nasazeným hráčkám a pozdějším vítězkám neměly moc šancí, ale i tak se čestně popraly. Zvláště ve druhém sety, kdy soupeřky lehce polevily, naše hráčky potvrdily, že čtyřhru přece jen hrát umí.


Pavlištíková Bára
Dvouhra
Pavlištíková Bára                               vs  Vavrečková Adéla                              2:0 (21:14, 23:21)
Pavlištíková Bára                               vs  Šuhajová Lucie                                   0:2 (9:21, 11:21)

Čtyřhra
Kobolková-Pavlištíková                      vs  Czajová-Grednerová                          0:2 (4:21, 16:21)

Mix
Česlík František/ Pavlištíková Bára    vs  Vařák Boris/Holá Bára                       0:2 (16:21, 10:21)
Bára, jakožto nejmladší členka naší výpravy, bojovala opět s nervozitou téměř v každém zápase. Ve dvouhře v prvním kole se skvěle pohybovala, ale po jasném prvním setu, najednou ji přestaly chodit některé údery vč. podání. Nakonec byla ráda, že v koncovce vydřela vítězství. I to je však velká zkušenost a pro mne poznání, že Bára je velká bojovnice. Prokázala to i ve druhém utkání, které sice jasně prohrála s druhou nasazenou hráčkou, ale po velkém boji. Ve čtyřhře s Beatou zatím jen potvrdily, že párové disciplíny nám ve Fajnem ještě moc nejdou a máme co zlepšovat. A to potvrdil i mix s Františkem, který také nevypadal nejlépe. I tak je Bára naše zatím nejlepší hráčka a už se těším, až začne i plnit naše trenérské pokyny v jednotlivých fázích zápasů.


Česlík František
Dvouhra
Česlík František                                  vs  Hrubý MIkuláš                                    2:0 (21:16, 21:14)
Česlík František                                  vs  Hučík Adam                                        2:0 (21:11, 21:14)
Česlík František                                  vs  Raška Libor                                        0:2 (6:21, 15:21)

Čtyřhra
Česlík František-Chudárek Lukáš       vs  Šústal Vojtěch-Kupec Ondřej             1:2 (21:19, 17:21, 21:23)

Mix
Česlík František/ Pavlištíková Bára    vs  Vařák Boris/Holá Bára                       0:2 (16:21, 10:21)
Franta na turnaji odehrál nejvíce zápasů a tentokrát byl dobře připraven i fyzicky, protože mu síly nedošly. Ve dvouhře nedal prvním dvěma soupeřům šanci moc zlobit a udržel soustředěný výkon po všechny okamžiky. Mezi osmi nejlepšími už narazil na nasazenou jedničku. V prvním setu mu sice trvalo, než si zvyknul na poněkud vyšší úroveň hry, ale ve druhém setu již pořádně soupeře proháněl a překvapoval. Škoda jen čtyř nevynuceně pokažených míčů v řadě za sebou za stavu 15:16. V mixu s Bárou jim to zatím opravdu nejde, a tak měli oba tento zápas spíše na rozehraní se v turnaji.
Do čtyřhry Franta nastupoval s jemu přiděleným hráčem z Přerova. A jaké bylo nejen moje překvapení, když hned v prvním kole málem porazili druhý nasazený pár. Oba si dokonce nechali i poradit, hýřili po všechny tři sety energii a dotáhli to až do koncovky ve třetím setu. Bohužel neproměnili dva mečboly a po jednom odvráceném mečbolu nakonec prohráli. Škoda, protože semifinálový soupeř byl slabším soupeřem a troufám si říct, že jim tak unikla účast ve finále, kterou tak darovali svým soupeřům.
Na závěr musím říct, že ve Fajne se vytvořila velmi dobrá skupina hráčů U15 a U17, která tvoří velmi dobrý kolektiv, na kterém se už dá stavět. Škoda jen, že nám odešli někteří mladší hráči, kteří se mohli s tímto kolektivem svézt a posílit tak naše budoucí ambice.

Pro Ty z Vás, kteří máte chuť se podívat na všechny výsledky tohoto turnaje, posílám odkaz: ZDE

Děkuji všem borcům a badmintonu zdar,

Pavel

FAJNE
FAJNE
Ostrava
Ostrava
Moravskoslezský kraj
Moravskoslezský kraj

Kreativní vouchery OSTRAVA SQUASH KLUB z.s. reg. c. 038000219
Kreativní vouchery OSTRAVA BADMINTON KLUB z.s. reg c. 0380000739