REPORT BADMINTON – Opavský boreček 27.12.2017

Dne 27.12.2017 se konal další turnaj v sezóně 2017/2018 – Opavský Boreček, který jsme si nemohli nechat ujít.
Hráči OSTRAVA BADMINTON KLUBU přes vánoční prázdniny nelenili, kromě vánoční atmosféry doma okusili i atmosféru turnajovou. Účast byla hojná, a tak mohli znovu změřit síly s hráči jiných oddílů, mj. z Kopřivnice, Klimkovic, Karviné a Opavy… Tentokrát Já a Jakub Láznička jako trenérská posila pro naše hráče.

Turnaj odstartoval v 10:00 hod, hrálo se švýcarem na 2 hrané sety do 13 bodů na 6 kol.
Vzhledem k menšímu počtu přihlášených hráčů kateg. U11, U13 a U15 hráli hráči v jednotlivých kategoriích dohromady kluci s holkami (kromě U13).

Všichni se pořádně rozcvičili, rozehráli, prostě všichni se nastartovali a turnaj mohl začít…

Foto z turnaje ZDE

1. KOLO

Rozprýmová Markéta vs. Bystroň Jan                 (5:13, 8:13)

Markéta s Honzou jsou se setkali hned v prvním kole, což pro Markétu znamenalo „bojovné nasazení“ už od začátku. Snažila se vzdorovat v obou setech, v druhém setu Markéta zpřesnila údery a přestala se vyhazovat do autu. Jelikož jsou to tréninkoví parťáci, Markéta brala výsledek sportovně 🙂

1. KOLO

Šebestová Gabriela vs. Horkelová Kateřina        (13:8, 13:1)

V  druhém kole se ukázala Gabka, která potvrdila, že má docela slušně natrénováno. Hru zahájila parádním servisem, kdy míč letěl nízko, rychle, ale hlavně na zadní čáru. To na soupeřku platilo, dostala soupeřku tzv. „ven z kurtu“, a pak už stačilo jen míč rozmístit do rohů.

1. KOLO

Navrátilová Barbora vs. Stolárová Zuzana          (13:12, 13:12)

V tomto kole měly na sebe štěstí Barča se Zuzkou. Od první chvíle to vypadalo, že zápas nemá konce, obě se snažily hrát útočně, Zuzka měla razantnější klíry ze zadní čáry, Barča dokázala pěkně umístit míče do rohu a tak Zuzku dostala do pohybu a následně spíše do obrany. Oba sety naprosto vyrovnané.

1. KOLO

Šamánková Dorota vs. Láznička Jan                   (8:13, 13:11)

V prvním setu byla Dorka soustředěna na hru, vybíhala více dropy ze zadní čáry, více kombinovala hru, a tlačila soupeře do zadního backhandového rohu. V druhém setu trošku polevila, toho se chytil soupeř a nakonec dotáhl druhý set do vítězného konce.

1. KOLO

Šimko Jáchym vs. Grusmannová Anna               (11:13, 13:8)

Do prvního kola nastoupil Jáchym odhodlaně, vzhledem k tomu, že se účastnil teprve 2. turnaje, neměl co ztratit. Parádní možnost, jak nasbírat cenné zkušenosti. Od začátku se snažil doběhnout každý míč, nenechat soupeři nic zadarmo. I když soupeřka měla hru o něco málo přesnější, v prvním setu mu sice utekla koncovka velice těsně, v druhém setu už posbíral plný počet bodů. Moc dobrý výkon Jáchyma, vzhledem k tomu, že tato hráčka turnaj většinou vyhrává…!

1. KOLO

Demel Ondřej vs. Machová Magdaléna                (13:8, 13:6)

Oba sety byly ze začátku docela vyrovnané, Magda dokázala Ondru občas nachytat na svůj backhandový křižný kraťas. Nakonec ale bylo vidět, že větší sílu měl Ondřej, údery byly razantnější, a Ondrův „útok na tělo“ se jevilo jako správně zvolená taktika 🙂