Squashová a badmintonová akademie

Nevíte jak sportovně zabavit své děti?

Chci vědět více

REPORT BADMINTON – Opavský boreček

Dne 28.9.2017 se konal první turnaj v sezóně 2017/2018 – Opavský Boreček, který jsme si nemohli nechat ujít.
Hráči Ostrava badminton klubu přes prázdniny nelenili, poctivě trénovali, a tak si mohli ověřit, jak moc toho natrénovali. Znovu změřili síly s hráči jiných oddílů, mj. z Kopřivnice, Klimkovic, Karviné a Opavy… Tentokrát Já a Jakub Láznička jako trenérská posila pro naše hráče.

Turnaj odstartoval v 8,30 hod, hrálo se švýcarem na 2 hrané sety do 15 bodů na 6 kol.
Vzhledem k menšímu počtu přihlášených hráčů kateg. U11, U13 a U15 hráli hráči v jednotlivých kategoriích dohromady kluci s holkami.

Všichni se pořádně rozcvičili, rozehráli, prostě všichni se nastartovali a turnaj mohl začít…

  1. KOLO

První kolo odstartoval zápas v kategorii U13 Marek Kňazovčík vs. Samuel Glac…Marek měl na začátku prvního setu trochu pomalý rozjezd, nedařilo se mu soupeře pořádně rozběhat a dostat ho do tlaku. I přesto, že bojoval jako tygr, první set prohrál 15:12. Náladu si zpravil až ve druhém setu, kdy byl více rozehraný a kdy přišel na největší soupeřovu slabinu – backhand. Marek dotáhl druhý set do vítězného konce 15:8 a tak získal první 4 body v turnaji.

V kategorii U15 narazil Jan Bystroň na Motalovou Petru. Zápas byl odehrán relativně „rychle“, s naprostým přehledem a bez zaváhání. Za konečný výsledek 15:2 a 15:1 si Honza „urval“ prvních 6 bodů v turnaji.

  1. KOLO

V druhém kole na sebe narazili v kategorii U13 Martin Brantal a Pavel Gilík. Počáteční zaváhání Martina v prvním setu, kdy se hodně „vyhazoval z kurtu“  ho stálo více sil, i přesto, konečný výsledek zápasu stál za to (15:10, 15:4).

Druhé kolo kategorie U15 bylo pro nás trenéry tak trochu zpestření, protože hlavními aktéry zápasu byli naši hráči Zuzka Stolárová a Ondra Demel J My trenéři jsme se raději zdržovali dále od kurtu a jen sledovali souboj!!! J Zápas byl velice vyrovnaný, konečný výsledek 9:15, 15:13, a tak Ondra posbíral více bodů…

  1. KOLO

Ve třetím kole nastoupila v kategorii U13 i Nela Staňková vs. Vojtěch Fišer. Je vidět, že její výsledky z turnajů jsou lepší a lepší. Nenechala se soupeřem vytlačit ven z kurtu, ba naopak, dařilo se to Neli. I když byl zápas vyrovnaný, těžila z chyb soupeře. Konečný výsledek 15:12, 14:15.

  1. KOLO

Ve čtvrtém kole šel na kurt Roman Štvrtňa a Jan Bystroň (kat. U15). Roman hrál bojovně, pokoušel se soupeře rozběhat aby ho donutil udělat chybu. Nicméně Honza ukázal, že má větší razanci v úderech a větší přesnost, a tak se Roman smířil s výsledkem 9:15, 12:15.

  1. KOLO

Ondra Demel (U15) narazil v pátém kole bohužel na silnější a zkušenější Hanou Herudkovou. Bylo vidět, že během zápasu byl mírně „pozadu“, soupeřka mu téměř nedala šanci zaútočit, ale i přesto makal do roztrhání těla J konečný výsledek 10:15, 5:15.

  1. KOLO

Rozhodující kolo aneb prohraješ a odpadneš. Takhle by se dala popsat situace před závěrečným kolem, kdy se ještě dalo hýbat pořadím, prvních pět hráčů od sebe dělilo +-2 body. Stačilo i malé zaváhání a bedna je minulostí… J

A jak to všechno dopadlo?

Kategorie U13:

Nela Staňková – 3.místo
Martin Brantal – 11.místo
Marek Kňazovčík – 4.místo

Kategorie U15:
Jan Bystroň – 2.místo
Zuzka Stolárová – 3.místo
Ondřej Demel – 11.místo
Roman Štvrtňa – 9.místo

 

Sportu zdar, badmintonu zvláště

Trenéři
Lenka Zbončáková
Jakub Láznička

FAJNE
FAJNE
Ostrava
Ostrava
Moravskoslezský kraj
Moravskoslezský kraj

Kreativní vouchery OSTRAVA SQUASH KLUB z.s. reg. c. 038000219
Kreativní vouchery OSTRAVA BADMINTON KLUB z.s. reg c. 0380000739