Squashová a badmintonová akademie

Nevíte jak sportovně zabavit své děti?

Chci vědět více

REPORT BADMINTON – Opavský boreček

Dne 28.9.2017 se konal první turnaj v sezóně 2017/2018 – Opavský Boreček, který jsme si nemohli nechat ujít.
Hráči Ostrava badminton klubu přes prázdniny nelenili, poctivě trénovali, a tak si mohli ověřit, jak moc toho natrénovali. Znovu změřili síly s hráči jiných oddílů, mj. z Kopřivnice, Klimkovic, Karviné a Opavy… Tentokrát Já a Jakub Láznička jako trenérská posila pro naše hráče.

Turnaj odstartoval v 8,30 hod, hrálo se švýcarem na 2 hrané sety do 15 bodů na 6 kol.
Vzhledem k menšímu počtu přihlášených hráčů kateg. U11, U13 a U15 hráli hráči v jednotlivých kategoriích dohromady kluci s holkami.

Všichni se pořádně rozcvičili, rozehráli, prostě všichni se nastartovali a turnaj mohl začít…

  1. KOLO

První kolo odstartoval zápas v kategorii U13 Marek Kňazovčík vs. Samuel Glac…Marek měl na začátku prvního setu trochu pomalý rozjezd, nedařilo se mu soupeře pořádně rozběhat a dostat ho do tlaku. I přesto, že bojoval jako tygr, první set prohrál 15:12. Náladu si zpravil až ve druhém setu, kdy byl více rozehraný a kdy přišel na největší soupeřovu slabinu – backhand. Marek dotáhl druhý set do vítězného konce 15:8 a tak získal první 4 body v turnaji.

V kategorii U15 narazil Jan Bystroň na Motalovou Petru. Zápas byl odehrán relativně „rychle“, s naprostým přehledem a bez zaváhání. Za konečný výsledek 15:2 a 15:1 si Honza „urval“ prvních 6 bodů v turnaji.

  1. KOLO

V druhém kole na sebe narazili v kategorii U13 Martin Brantal a Pavel Gilík. Počáteční zaváhání Martina v prvním setu, kdy se hodně „vyhazoval z kurtu“  ho stálo více sil, i přesto, konečný výsledek zápasu stál za to (15:10, 15:4).

Druhé kolo kategorie U15 bylo pro nás trenéry tak trochu zpestření, protože hlavními aktéry zápasu byli naši hráči Zuzka Stolárová a Ondra Demel J My trenéři jsme se raději zdržovali dále od kurtu a jen sledovali souboj!!! J Zápas byl velice vyrovnaný, konečný výsledek 9:15, 15:13, a tak Ondra posbíral více bodů…

  1. KOLO

Ve třetím kole nastoupila v kategorii U13 i Nela Staňková vs. Vojtěch Fišer. Je vidět, že její výsledky z turnajů jsou lepší a lepší. Nenechala se soupeřem vytlačit ven z kurtu, ba naopak, dařilo se to Neli. I když byl zápas vyrovnaný, těžila z chyb soupeře. Konečný výsledek 15:12, 14:15.

  1. KOLO

Ve čtvrtém kole šel na kurt Roman Štvrtňa a Jan Bystroň (kat. U15). Roman hrál bojovně, pokoušel se soupeře rozběhat aby ho donutil udělat chybu. Nicméně Honza ukázal, že má větší razanci v úderech a větší přesnost, a tak se Roman smířil s výsledkem 9:15, 12:15.

  1. KOLO

Ondra Demel (U15) narazil v pátém kole bohužel na silnější a zkušenější Hanou Herudkovou. Bylo vidět, že během zápasu byl mírně „pozadu“, soupeřka mu téměř nedala šanci zaútočit, ale i přesto makal do roztrhání těla J konečný výsledek 10:15, 5:15.

  1. KOLO

Rozhodující kolo aneb prohraješ a odpadneš. Takhle by se dala popsat situace před závěrečným kolem, kdy se ještě dalo hýbat pořadím, prvních pět hráčů od sebe dělilo +-2 body. Stačilo i malé zaváhání a bedna je minulostí… J

A jak to všechno dopadlo?

Kategorie U13:

Nela Staňková – 3.místo
Martin Brantal – 11.místo
Marek Kňazovčík – 4.místo

Kategorie U15:
Jan Bystroň – 2.místo
Zuzka Stolárová – 3.místo
Ondřej Demel – 11.místo
Roman Štvrtňa – 9.místo

 

Sportu zdar, badmintonu zvláště

Trenéři
Lenka Zbončáková
Jakub Láznička

FAJNE
FAJNE
Ostrava
Ostrava
Moravskoslezský kraj
Moravskoslezský kraj