Rozhovor s vítězi turnaje ZDE
Video finálového zápasu ZDE

STARŠÍ celkové výsledky

MLADŠÍ celkové výsledky

Dámy a pánové, chlapci a děvčata, moji milí badmintonisti! Je to konečně tady! Turnajová sezona ve FAJNE, a to konkrétně OSTRAVSKÝ KANÁR JUNIOR je zpátky v plné parádě!

Dnešního turnaje se zúčastnilo 44 nekompromisních badmintonistů, kteří si přišli urvat to, na co celou minulou sezonu pilně trénovali. Hráli jsme systémem, kteří již všichni dobře znají, takže dva hrané sety do patnácti bodů, kde je možné získat v každém zápase až 6 důležitých bodů do celkového pořadí.

Viděli jsme celkem nádherných 111 zápasů, které se odehrávaly na čerstvě vytřených šesti kurtech. Největším překvapením turnaje byl bezpochyby Max Škvrňa, který hraje teprve krátce, ale jeho výkony dnes překvapily určitě všechny v hale. Z kategorie mladších se o takové překvapení postaral Maty Pravdík, který obsadil krásné páté místo.

Zbytek kategorie mladších naprosto ovládl Maty Lambert, který neprohrál ani jeden zápas a všem ukázal, že jeho zkušenosti z turnajů jsou obrovské! Nojo, tvrdá dřina se vyplácí!
V kategorii starších ovládl turnaj nejstarší hráč turnaje Franta Vyroubal, který vyrubal drtivou většinu svých protivníků. Dobrá práce!

1.kolo

Pšenička Richard   vs.    Hillová Terezka        2:0 (15:6, 15:7)
Hned v prvním kole svedl los proti sobě dva vyrovnané hráče. Oba jsou na tréninku velmi akční s velkou chutí trénovat. A bylo to vidět. Pustili se do sebe jako dva velcí bojovníci. Oba sety byly velmi vyrovnané se šťastnějším koncem pro Ríšu.

2.kolo

Máca Ondra             vs.    Škvrna Max             1:1 (15:4, 10:15)
Ondra s Maxem se velice dobře znají z tréninků. 3x týdně už je dost, a tak jsem byl zvědavý, jak to dopadne. Hned první set se rozpoutala obrovská bitva, která po dlouhých výměnách nakonec dopadla lépe pro Maxe. Ve druhém setu Ondra ze sebe dostal zbytečnou nervozitu a hrál mnohem útočněji. To se také projevilo na výsledku.

3.kolo

Trnka Šimon                     vs.    Janíková Saša         2:0 (15:8, 15:3)
Ve 3. kole se spolu utkali dva nejmladší závoďáci – Šimon se Sašou. Oba předvedli solidní výkon, ale na Saši byla přece jen vidět větší nervozita. Šimon hrál to, co umí a co se naučil na trénincích, a to stačilo k vítězství v prvním setu. Ve druhém setu se rozdíl mezi oběma hráči ještě zvětšil. Šimon používal krásné technické údery. Naopak Saše je momentálně s technikou na štíru, protože mění držení rakety. Sašo, nevadí, vydrž, technika se Ti určitě zlepší. Těším se na příští turnaj.

4.kolo

Yeonwoo Son          vs.    Szarowski Adam     0:2 (12:15, 10:15)
Čtvrté kolo a před námi je jeden z nejzajímavějších zápasů mladší kategorie. Adam byl v zápase velice aktivní, snažil se tvořit hru, nevzdat každý balon, a to se mu taky vyplatilo! Ovšem Juni mu to nedala vůbec zadarmo, její forehandový kraťas dostal Adama několikrát do úzkých, z čehož potom těžila po dobu celého zápasu. Moc hezký a vyrovnaný zápas.

5.kolo

Škvrna Max    vs.        Vyroubal František      1:1 (12:15, 15:14)
Poslední kolo. Boj o 1. místo vrcholí. Setkávají se tady opět dva tréninkoví partneři. Jde o všechno, protože na sousedním kurtu bojuje Ondra s Tomem, kteří jsou bodově jen těsně na třetím a čtvrtém místě a při švýcarském systému se ještě mohou posunout hodně dopředu. První set je velice vyrovnaný až do stavu 11:11, pak však Max udělá dvě chyby a Franta vítězí. Druhý set vytahují oba borci své nejlepší údery, ale skóre je pořád vyrovnané. Nakonec Max vybojuje to nejtěsnější vítezství a konečná remíza je spravedlivá.