Squashová a badmintonová akademie

Nevíte jak sportovně zabavit své děti?

Chci vědět více

REPORT BADMINTON – Ostravský kanár junior 21.10.2017

Sezóna 2017-2018 je v plném proudu, a tak nastal čas na 1. kolo Ostravského Kanára JUNIOR, které se odehrálo v sobotu 21.10.2017.
Celkový počet hráčů bylo 39.

Turnaj byl odehrán švýcarem, hrálo se na dva hrané sety do 15 bodů, celkem se odehrály 4 kola a hráči byli rozděleni do věkových kategorií „mladší“ a „starší“.

1.Kolo

Prvním kolem v kat. starších úspěšně „proletěl“ Jiří Jan Kňazovčík a Jáchym Šimko. Jirka jako zkušený hráč tohoto turnaje nenechal nic náhodě (vzhledem k tomu, že se soupeřem hrál poprvé), makal od první chvíle, Jáchym, přestože bývalý basketbalista a tenista a po prvním badmintonovém turnaji i badmintonista, potrápil svého soupeře v prvním setu, v druhém setu Jirka zpřesnil umístění míče během výměny, to znamenalo Jirkovu výhru 15:11, 15:5.

O první body turnaje se v prvním kole porval Albert Kňazovčík a Lukáš Heyduk. Albert byl v nevýhodě, nicméně bojoval jako tygr (i když se mi zdá, že toho naběhal více mimo kurt než na kurtě) :-), samozřejmě s úsměvem na tváři. I když zkušenosti jsou malé, protože badmintonu se začal věnovat od září letošního roku, výsledek zápasu 3:15, 4:15.

2.kolo

V druhém kole v kat. starších změřili síly Jan Bystroň a Ondřej Šodek. Na trénincích se jeví jako největší rivalové, jejichž zápasy jsou vyrovnané, ale v důležitou chvíli (na turnajích) má větší štěstí Honza (15:7, 15:9).

V kat. mladších nastoupili Vojtěch Klimeš a Lukáš Heyduk, nerozluční parťáci na kurtu i mimo něj. V prvním setu se více dařilo Lukášovi, kdy dokázal soupeře potrápit přesněji umístěným dropem, v druhém setu se naopak dařilo více Vojtovi, když dokázal Lukáše dostat do obrany a donutil ho chybovat. Výsledek zápasu 10:15, 15:4.

3.kolo

Ve třetím kolem v kat. starších se předvedli Magdaléna Machová a Jiří Jan Kňazovčík. V tomto zápase bylo vidět, že síla není všechno, naopak, ono se dá vyhrát i „hlavou“. Magda předvedla ukázkové podání, kterým zatlačila soupeře ven z kurtu, Jirka parádně využil všech rohů na kurtu. Výsledek zápasu 15:14, 14:15.

Jonáš Dočkal a Natálie Goláňová se utkali v kat. mladších ve třetím kole. Oba dva jsou noví hráči naší badmintonové akademie (od září), vzhledem k tomu, že to byl jejich první turnajový zápas, patří jim obrovská pochvala…Zápas byl vyrovnaný, jen doufám, že se dopředu nedomluvili na výsledku (10:15, 15:6).

4.kolo

Čtvrté kolo dohrávala v kat. mladších Adéla Slívová a Tereza Zvěřinská. Opět jeden z vyrovnaných zápasů, obě hrály do poslední chvíle každý míč, Terka se snažila Adélu pořádně rozběhat a tím dostat Adélu do tlaku, naopak Adéla zvolila taktiku – vytlačit Terku ven z kurtu. To pomohlo Adélce k vítěznému konci 15.10, 15:13.

V kat. starších dohrávali poslední kolo Koloničná Hana a Barbora Navrátilová. Barča měla asi trošku více štěstí v prvním setu, v druhém setu už bylo vidět, že Hanka trochu více zaváhala a nechala si Barču „bodově utéct“. Konečný stav 15:14, 15:3 pro Barču.

Turnajová nálada byla parádní, všichni se pořádně zapotili, trenéři Pavel, Katka a Kristýna si zamakali taky – působili nejen jako rádci v těžkých herních situacích ale i trochu jako psychologové 🙂

Turnaj jsme ukončili vyhlášením umístění hráčů a pak už jen rychle domů na pořádnou večeři!!! 🙂