Squashová a badmintonová akademie

Nevíte jak sportovně zabavit své děti?

Chci vědět více

REPORT BADMINTON – Přeboru Klimkovic a MS Župy ČOS

FOTO ZDE

14. ročník Přeboru Klimkovic a MS Župy ČOS

Hned ze startu velikonočních prázdnin proběhl turnaj v Klimkovicích, turnaj byl určen pro věkovou kategorii U11 – U17.
Někteří hráči OBK nelenili a patřičně využili volný as „badmintonováním“.
Turnaj probíhal 2 dny, a to 29.-30.3.2018. V obou dnech byli hráčům k dispozici trenérský dohled, ve čtvrtek Katka Šmídová, v pátek Lenka Zbončáková.

Turnaj byl náročný už jen pro to, že poet přihlášených hráčů byl velký (84 hráčů jen v pátek) – Klimkovice, Přerov, Olomouc, Orlová, Opava, B.O. Chance, Slovensko.
Za OSTRAVA BADMINTON KLUB se zúčastnili hráči v U13 Martin Brantal, Klimeš Vojtěch, Klimešová Kateřina, v U15 Gabriela Šebestová a Magdaléna Machová, za U17 hrál Jáchym Šimko.

Turnaj odstartoval v 9:00 hod, před tím jsme ještě stihli prezenci, krátká rozehrávka, pár „plnohodnotných“ rad do začátku… turnaj byl rozlosován do „pavouka“… a šli jsme na věc!
Hrálo se vyřazovacím způsobem na dvě porážky, na 1 vítězný sety do 30 bodů (bez prodloužení).

KATEGORIE U13

1. kolo

Dvouhra
Klimešová Kateřina vs. Holá Bára (22:30)
Byl to její první zápas na turnaji céčkové úrovně. V první půlce setu ovládala Katku nervozita a soupeřka jí bodově utekla. V druhé polovině hrála Katka na čem jsme se domluvily a začala soupeřku dohánět ze stavu 27:12. Podařilo se jí uhrát celkově krásných 22 bodů, za což jí patří velká pochvala.

Brantal Martin vs. Durčák Ondřej (19:30)
Druhým naším hráčem byl Martin Brantal, který nastoupil proti kvalitnímu soupeři z Orlové Ondřejovi Durčákovi. Na startu šlo o vyrovnanou hru, později však převážily kvality Ondry a Martin nakonec podlehl 30:19.

Klimeš Vojtěch vs. Rauš Filip (20:30)
Další zápas čekal na Vojtu Klimeše, jehož soupeřem byl Filip Rauš z Židlochovic. Po první půlce Vojta prohrával 15:8. V druhé půlce se Vojtovi dařilo více, uměl lépe rozmísťovat míče a donutil tak soupeře chybovat. Na vítězství to ale nestačilo, bodový stav byl 30:20. I tak to byl od Vojty kvalitní zápas.

2. kolo

Klimešová Kateřina vs. Zbořilová Nikola (30:22)
Katka Klimešová nastoupila proti Nikole Zbořilové (Olomouc). Zpočátku byla hra vyrovnaná, Katce se ale dařilo o hodně lépe než v prvním kole, měla krásný rozhoz míčů a soupeřku zdolala 30:22.

Brantal Martin vs. Vařák (30:12)
Na Martina Brantala čekal Vařák. K tomuto zápasu není co dodat, Martin s přehledem porazil soupeře 30:12.
Klimeš Vojtěch vs. Kulfürstovi (30:11)
Vojta nic nepodcenil, hrál chytře, míče rozhazoval do rohu, rozběhal soupeře, který začal dělat chyby a tak zvítězil 30:11.

3. kolo

Klimešová Kateřina vs. Čížová Veronika (14:30)
V dalším kole nižšího pavouka se Katka Klimešová setkala s Veronikou Čížovou z Klimkovic. V první polovině prohrávala 15:8, pak se jí podařilo tlačit soupeřku dozadu a na síť. Přestože bodovala, na vítězství to už nestačilo (30:14).

Klimeš Vojtěch vs. Matuš Vojtěch (9:30)
Proti Vojtovi Klimešovi se v druhém kole postavil kvalitní hráč BO Chance Vojta Matuš. I přes krásnou Vojtovou hru a jeho snahu podlehl 30:9 a tím v turnaji skončil.

Brantal Martin vs. Kostka Jaromír (30:28)
Poslední hráč, který zůstal ve hře, byl Martin Brantal, který s přehledem porazil Matyáše Krayzela z Klimkovic 30:9. Ve třetím kolem se proti němu postavil Jaromír Kostka (Klimkovice). V první půlce prohrával Martin 15:11. Od druhé půlky začal hrát daleko lépe, sám se motivoval a povzbuzoval, byl to zážitek a podařilo se mu otočit hru ve svůj prospěch na 25:23 a celkově tak zvítězit 30:28.

4. kolo

Brantal Martin vs. Rauš Filip (18:30)
Ve 4.kole nastoupil proti Filipu Raušovi, který vyřadil našeho Vojtu. V první polovině prohrával Martin 15:7, dařilo se mu ve chvílích, kdy soupeře zatlačil na zadní lajnu a následoval kraťas. Na výhru to už nestačilo (30:18), ale i tak velká pochvala za výdrž v tolika kolech a za fyzické vypětí, které absolvoval.

KATEGORIE U15
Dvouhra

1. kolo

Šebestová Gabriela vs. Gráfová (29:30)
Už od právní chvíle byla na Gabe vidět nervozita, dobře věděla, že má natrénováno a že má „formu“, ale na druhou stranu věděla, že většina soupeřů budou starší a ještě silnější, vzhledem k úrovni turnaje. Její „přemotivovanost ji trošku vyvedla z míry, od začátku zápasu často hrála do autu, prakticky nezahrála jiný úder než klír a lob, na což soupeřka rychle přišla, a tak mohla soupeřka diktovat svou hru. Gabka ale svou bojovností soupeřku bodově dohnala, párkrát zaváhala, když přesnost úderů klesla. Zápas nakonec skončil pro Gabku porážkou.

Machová Magdaléna vs. Laryšová (25:30)
Magda začla zápas „zlehka“, testovala soupeřku a její hru, výměny byly krátké. Soupeřka byla viditelně lepší než Magda, ta se ale nezalekla, naopak šikovně překvapila, když velice silné smeče dokázala umístit do předního rohu, na které soupeřka téměř nezareagovala. Magda se nebála hrát i beckhendem, s čímž soupeřka evidentně nepočítala. Hru měla promyšlenou, hlavním ´úkolem bylo dostat ji do rohu a hrát útočně. Soupeřka měla celý zápas bodový náskok, ale Magda si ji nenechala utéct, bodově musela dotahovat, což vylo náročné.

2. kolo

Šebestová Gabriela vs. Jágriková (27:30)
V druhém kole se Gabce podařilo odhodit nervozitu. Konečně hrála to, co má natrénováno. Hrála útočně, soupeřku tlačila do obrany smečem, a hlavně, ke hře využila celý kurt. Bohužel, v koncovce se 2x vyhodila do autu a tak i ve druhém kole Gabka prohrála.

Machová Magdaléna vs. Žiačiková (15:30)
První polovinu zápasu bojovala Magda se špatnou viditelností na kurtě, soupeřka využila situace a nasbírala dostatečný bodový náskok. Po výměně stran se Magda chytla, začla soupeřku tlačit do obrany. Magdu ale občas zaskočily kraťasy na síti, na které nestačila zareagovat.

KATEGORIE U17
Dvouhra
1. kolo
Šimko Adam vs. Pospíšek Adam (30:28)
Do prvního kola kategorie U 17 nastoupil náš Jáchym Šimko proti Adamu Pospíškovi z místních Klimkovic. Jáchym předvedl velmi krásnou hru, nenechal se ovládnout nervozitou, hrál hlavou, krásně rozmísťoval míče a byl soustředěný. Hra byla neustále vyrovnaná, stav byl 25:25, pak 27:27, 29:28 a zápas vítězně ukončil Jáchym stavem 30:28. Velká pochvala za jeho naprosto přesné kraťasy na síti a klobouk dolů za to, že trénuje badminton teprve 4 měsíce a dokáže konkurovat dlouholetým hráčům.

2. kolo

Šimko Jáchym vs. Rzemplinském Matěj (11:30)
Do druhého kola vítězů nastoupil Jáchym proti Matěji Rzemplinskému z Českého Těšína, prvnímu hráči v žebříčku ČR v kategorii U 15. Přestože měl Matěj hodně navrch, oceňuji Jáchymovu hru za to, že to nevzdal a hrál naplno. (30:11). Za mě velká zkušenost se postavit proti hráči těchto kvalit, který nakonec vyhrál celý turnaj.

3. kolo

Šimko Jáchym vs. Drkoš Tomáš (15:30)
Jáchym se dostal díky prohře s Matějem do nižšího pavouka, kde ho čekal hráč z Přerova Tomáš Drkoš. Po první polovině prohrával Jáchym 15:10. Nedařilo se mu tentokrát tak dobře hrát to, co v předchozích zápasech a soupeři podlehl 30:15.

Někteří hráči byli na „profi“ turnaji poprvé, všichni předvedli úctyhodný výkon, nejen že dřeli do roztrhání těla, ale hlavně – navzájem si fandili. Nás trenéry zahřálo na srdci, že i naši hráči dokáží herně konkurovat hráčům, kteří hrají a trénují déle.
Sportu zdar, badmintonu zvláště!

Lenka Zbončáková
Katka Šmídová

FAJNE
FAJNE
Ostrava
Ostrava
Moravskoslezský kraj
Moravskoslezský kraj

Kreativní vouchery OSTRAVA SQUASH KLUB z.s. reg. c. 038000219
Kreativní vouchery OSTRAVA BADMINTON KLUB z.s. reg c. 0380000739