Squashová a badmintonová akademie

Nevíte jak sportovně zabavit své děti?

Chci vědět více

REPORT BADMINTON – Vánoční Ostravský kanár junior

Foto z turnaje ZDE

Video z turnaje ZDE

Finálový rozhovor ZDE

Konec roku 2017 zakončili hráči sportovní akademie Vánočním badmintonovým a squashovým turnajem. Badmintonového turnaje se zúčastnilo celkem 54 hráčů, hráči byli rozděleni do kategorie mladší a starší. Hrálo se „švýcarem“ do 11 bodů, na 2 hrané sety.

Po příchodu do sportovního centra se hráči rozehráli na kurtech, proběhl krátký

  1. KOLO

V prvním kole, v kategorii mladší, se předvedli Neuwirt Lukáš/Zabek Matyáš. Toto kolo bych nazvala „zahřívací“, kdy se oba páry navzájem zkoušeli, čeho jsou schopni. Servis měl přesnější Matyáš, soupeři ale předvedli docela silnou obranu. Vzájemným přetahováním o každý bod nakonec zvítězili.

V kategorii starších se ukázali Heyduk Lukáš/Klimeš. Tento pár je velice dobře sehraný, čtyřhru trénují na skoro každém tréninku. Parádně trefovali míče k lajnám, minimum „autů“, rychlá a útočná hra. Dobře zvolenou taktikou nakonec došli do vítězného konce.

  1. KOLO

Do druhého kola v kategorii mladších nastoupili Budaiová Lucie/Kozubek Matyáš. V druhém kole už byli hráči více rozehranější, proto si dovolili i více riskovat. Lucka ukázala svou sílu v každém úderu, speciálně v „klíru“, kdy dokázala soupeře pořádně potrápit na zadní čáře. Matyáš už výměnu doplnil svým smečem nebo kraťasem na síti. Taky docela slušně sehraná dvojice 🙂

V kategorii starších se přehnali i mj. Bystroň Jan/Rozprýmová Markéta. Nejzkušenější „dvojka“ turnaje předvedla přesné údery, nejen křížem ale i „po čáře“, soupeř nebyl schopen dostat se do útočné pozice. Možná i proto, že se hrálo jen do 11 bodů, neměl soupeř dostatek času vymyslet jakoukoli taktiku, která by Honzu s Markétou rozhodila z rytmu 🙂

  1. KOLO

Další kolo odstartovali v kategorii mladších Liberda Martin/Poledník Antonín. Dva noví, začínající hráči Martin a Tonda předvedli svou odvahu, nezalekli se silnějších a sehranějších párů, šli do každé výměny naplno.

V kategorii starších se na kurtě předvedli Bystroňová Adéla/Lazarová Natálie. Adéla a Natálie na začátku prvního setu trochu bojovaly možná s nějakou nervozitou nebo naopak přehnanou motivací…hra byla často přerušena, neudržely míč ve hře delší dobu, auty střídaly míče v síti 🙂 Nakonec se jim ale podařilo dotáhnout zápas do vítězného konce.

  1. KOLO

Ve čtvrtém kole nastoupili Zápařka Matyáš/Lokaj Martin. Matyáš a Martin se od první chvíle pokoušeli soupeře zatlačit na zadní čáru a pak už jen kraťas na síti… Naopak soupeři vsadili na přesnost a servis.
Další úplně novou hráčkou byla Natálie Štěpničková, která se zkušenou Kačou Klimešovou tvořily nejkrásnější holčičí tým :-).

V kategorii starších se poprvé předvedli Brantal Martin/Slívová Adéla. Adéla s Martinem nenechávali nic náhodě, od první chvíle šli do každého míče, hráli dokud míč nespadl na zem.

KONEČNÉ POŘADÍ:

Kategorie „mladší“:

1. Stachelová Michaelaa/Valasová Natálie
2. Neuwirt Lukáš/Zabek Matyáš
3. Budaiová Lucie/Kozubk Matěj
4. Broulíkovvá Nela/Trnková Barbora
5. Bedrlíková Adéla/Kozelková Lucie
6. Liberda Martin/Poledník Antonín
7. Dostal Josef/Dostal Miroslav
8. Koloničný Ondřej/Straub Jakub
9. Štěpničková natálie/Klimešová Kateřina
10. Stará Helen/Šácha Alexandr
11. Pavlištíková Barbora/Vann Jacob
12. Zápařka Matyáš/Lokaj Martin
13. Čecháková Sabina/Čentík Matěj
14. Goláňová Natálie/Mikulajčíková Laura

Kategorie „starší“:

1. Bystroň Jan/Rozprýmová Markéta
2. Stolárová Zuzana/Šamánková Dorota
3. Demel Ondřej/Otisková Hana
4. Šimko Jáchym/Štvrtňa Roman
5. Kňazovčík Jiří/Kňazovčík Marek
6. Staňková Nela/Šebestová Gabriela
7. Němec Michal/Hlaváček Jan
8. Bystroňová Adéla/Lazarová Natálie
9. Heyduk Lukáš/Klimeš Vojtěch
10. Brantal Martin/Slívová Adéla
11. David Lukáš/Janků Oldřich
12. Koloničná Hana/Navrátilová Barbora
13. Vaňátková Dominika/Krystynová Lucie

 

Za squash tým gratulujeme a děVánočkujeme.

Lenka Zbončáková
Kateřina Šmídová
Pavel Česlík
David Kožušník

 

FAJNE
FAJNE
Ostrava
Ostrava
Moravskoslezský kraj
Moravskoslezský kraj

Kreativní vouchery OSTRAVA SQUASH KLUB z.s. reg. c. 038000219
Kreativní vouchery OSTRAVA BADMINTON KLUB z.s. reg c. 0380000739