Squashová a badmintonová akademie

Nevíte jak sportovně zabavit své děti?

Chci vědět více

REPORT BADMINTON – Vánoční Ostravský kanár junior

Foto z turnaje ZDE

Video z turnaje ZDE

Finálový rozhovor ZDE

Konec roku 2017 zakončili hráči sportovní akademie Vánočním badmintonovým a squashovým turnajem. Badmintonového turnaje se zúčastnilo celkem 54 hráčů, hráči byli rozděleni do kategorie mladší a starší. Hrálo se „švýcarem“ do 11 bodů, na 2 hrané sety.

Po příchodu do sportovního centra se hráči rozehráli na kurtech, proběhl krátký

  1. KOLO

V prvním kole, v kategorii mladší, se předvedli Neuwirt Lukáš/Zabek Matyáš. Toto kolo bych nazvala „zahřívací“, kdy se oba páry navzájem zkoušeli, čeho jsou schopni. Servis měl přesnější Matyáš, soupeři ale předvedli docela silnou obranu. Vzájemným přetahováním o každý bod nakonec zvítězili.

V kategorii starších se ukázali Heyduk Lukáš/Klimeš. Tento pár je velice dobře sehraný, čtyřhru trénují na skoro každém tréninku. Parádně trefovali míče k lajnám, minimum „autů“, rychlá a útočná hra. Dobře zvolenou taktikou nakonec došli do vítězného konce.

  1. KOLO

Do druhého kola v kategorii mladších nastoupili Budaiová Lucie/Kozubek Matyáš. V druhém kole už byli hráči více rozehranější, proto si dovolili i více riskovat. Lucka ukázala svou sílu v každém úderu, speciálně v „klíru“, kdy dokázala soupeře pořádně potrápit na zadní čáře. Matyáš už výměnu doplnil svým smečem nebo kraťasem na síti. Taky docela slušně sehraná dvojice 🙂

V kategorii starších se přehnali i mj. Bystroň Jan/Rozprýmová Markéta. Nejzkušenější „dvojka“ turnaje předvedla přesné údery, nejen křížem ale i „po čáře“, soupeř nebyl schopen dostat se do útočné pozice. Možná i proto, že se hrálo jen do 11 bodů, neměl soupeř dostatek času vymyslet jakoukoli taktiku, která by Honzu s Markétou rozhodila z rytmu 🙂

  1. KOLO

Další kolo odstartovali v kategorii mladších Liberda Martin/Poledník Antonín. Dva noví, začínající hráči Martin a Tonda předvedli svou odvahu, nezalekli se silnějších a sehranějších párů, šli do každé výměny naplno.

V kategorii starších se na kurtě předvedli Bystroňová Adéla/Lazarová Natálie. Adéla a Natálie na začátku prvního setu trochu bojovaly možná s nějakou nervozitou nebo naopak přehnanou motivací…hra byla často přerušena, neudržely míč ve hře delší dobu, auty střídaly míče v síti 🙂 Nakonec se jim ale podařilo dotáhnout zápas do vítězného konce.

  1. KOLO

Ve čtvrtém kole nastoupili Zápařka Matyáš/Lokaj Martin. Matyáš a Martin se od první chvíle pokoušeli soupeře zatlačit na zadní čáru a pak už jen kraťas na síti… Naopak soupeři vsadili na přesnost a servis.
Další úplně novou hráčkou byla Natálie Štěpničková, která se zkušenou Kačou Klimešovou tvořily nejkrásnější holčičí tým :-).

V kategorii starších se poprvé předvedli Brantal Martin/Slívová Adéla. Adéla s Martinem nenechávali nic náhodě, od první chvíle šli do každého míče, hráli dokud míč nespadl na zem.

KONEČNÉ POŘADÍ:

Kategorie „mladší“:

1. Stachelová Michaelaa/Valasová Natálie
2. Neuwirt Lukáš/Zabek Matyáš
3. Budaiová Lucie/Kozubk Matěj
4. Broulíkovvá Nela/Trnková Barbora
5. Bedrlíková Adéla/Kozelková Lucie
6. Liberda Martin/Poledník Antonín
7. Dostal Josef/Dostal Miroslav
8. Koloničný Ondřej/Straub Jakub
9. Štěpničková natálie/Klimešová Kateřina
10. Stará Helen/Šácha Alexandr
11. Pavlištíková Barbora/Vann Jacob
12. Zápařka Matyáš/Lokaj Martin
13. Čecháková Sabina/Čentík Matěj
14. Goláňová Natálie/Mikulajčíková Laura

Kategorie „starší“:

1. Bystroň Jan/Rozprýmová Markéta
2. Stolárová Zuzana/Šamánková Dorota
3. Demel Ondřej/Otisková Hana
4. Šimko Jáchym/Štvrtňa Roman
5. Kňazovčík Jiří/Kňazovčík Marek
6. Staňková Nela/Šebestová Gabriela
7. Němec Michal/Hlaváček Jan
8. Bystroňová Adéla/Lazarová Natálie
9. Heyduk Lukáš/Klimeš Vojtěch
10. Brantal Martin/Slívová Adéla
11. David Lukáš/Janků Oldřich
12. Koloničná Hana/Navrátilová Barbora
13. Vaňátková Dominika/Krystynová Lucie

 

Za squash tým gratulujeme a děVánočkujeme.

Lenka Zbončáková
Kateřina Šmídová
Pavel Česlík
David Kožušník

 

FAJNE
FAJNE
Ostrava
Ostrava
Moravskoslezský kraj
Moravskoslezský kraj