Squashová a badmintonová akademie

Nevíte jak sportovně zabavit své děti?

Chci vědět více

REPORT BADMITNON – GPC U13 Olomouc

Foto z turnaje
Záznam zápasu Bára Pavlištíková vs Anna Glatzová je ZDE
Záznam zápasu Bára Pavlištíková/Natálie Literáková vs V. Kmentová/N. Timto ZDE

Turnaj odstartoval v 9:00 hod, kategorie U13 hrála dvouhry (základní část: 2 hrané sety do 15 bodů ve skupině; finálová část: K.O.) a čtyřhry (K.O.; na 2 vítězné sety do 21 bodů).

Konečné pořadí:

U13 – dívky:
Bára Pavlištíková
dvouhra                   2. místo
čtyřhra                     5.-8. místo

 

Kategorie U13 – dívky

U13     Bára Pavlištíková
Dvouhra                  2. místo
Bára Pavlištíková     vs.     Karolína Sýkorová         0:2         (6:15, 8:15)
Bára Pavlištíková     vs.     Anna Glatzová               2:0         (15:10, 15:6)

Čtyřhra                    5.-8. místo
Pavlištíková/N. Literáková vs. V. Kmentová/N. Timto               2:0       (21:5, 21:17)Pavlištíková/N. Literáková vs. S. Grednerová/L. Šuhajová       0:2       (5:21, 10:21)

Sobotního turnaje se opět zúčastnila jediná hráčka našeho klubu – Bára Pavlištíková. V této kategorii má náš klub menší obsazení, vzhledem k tomu, že od letošního roku už někteří hráči musí hrát za U15. Bára se toho dnes ale ujala na výbornou, i když jsou tyto turnaje pro naše hráče více náročné.

V prvním zápase Báře první set nevyšel. Soupeřka nasadila vysoké tempo, nic nepodcenila, opravdu bylo vidět, že nechce dát Báře šanci. Bodově bleskově Báře utekla, prakticky až za stavu 12:3 se Bára byla schopna trefit do kurtu J, a dále vymýšlet nějakou taktiku. Možná po prvním setu z Báry opadl strach nebo možná nervozita ze soupeře, nástup do druhého setu byl mnohem lepší. Více hru kombinovala, hrála pestřeji a přestala nahrávat soupeřce na střed, čímž ji hru nejvíce ulehčovala. Vyúžívala více celého kurtu, více se snažila soupeřku dostat do zadního BH rohu a hlavně se snažila více zrychlovat hru… což si zaslouží „palec nahoru“, protože s touto soupeřkou to bylo fyzicky velice náročné.

Druhý zápas Bára vyhrála, soupeřku už znala z předchozích turnajů, kde se občas potkaly, a tak mohla dopředu trošku předvídat, co na soupeřku hrát, jakou má slabinu a na co si dát naopak pozor… Zvládla to výborně, i když měla soupeřka docela sílu v ruce a Bára se občas dostala na zadní čáře do branné pozice, dokázala ještě odehrát obranný drop, s kterým už soupeřka nepočítala, čímž se Báře podařilo výměnu otočit ve svůj prospěch. Ve skupině se tedy Bára umístila na 2. místě, bohužel do finálové vyřazovací soutěže už se nedostala.

Čtyřhru si si Bára zahrála se svou novou parťačkou Natálkou, s kterou se „daly do kupy“ na turnaji JUNIOR OPEN CUP FAJNE. Obě se teprve sehrávají, postupně se na dalších turnajích bude zlepšovat taktika. V prvním zápase, i když na začátku často byly míče hůře umístěné, dokázaly udržet míč ve hře a čekat na chybu soupeřek, postupně získávali bodový náskok, a hru dokázaly kontrolovat. Druhé kolo už bylo mnohem náročnější, bylo těžké udržet se ve hře, protože soupeřky dokázaly hrát přesněji, využívaly „díry“ na hřišti, které Bára s Natálkou nestihly pokrýt. Na druhou stranu se jim dařily hrát zrychlené výměny, častěji se snažily hrát více drajvově aby soupeřkám nedávaly tolik příležitosti k útoku…

Krásná práce, věřím, že časem budou ještě soupeřky koukat:-).

Sportu zdar, badmintonu zvláště 🙂

Lenka Zbončáková

FAJNE
FAJNE
Ostrava
Ostrava
Moravskoslezský kraj
Moravskoslezský kraj

Kreativní vouchery OSTRAVA SQUASH KLUB z.s. reg. c. 038000219
Kreativní vouchery OSTRAVA BADMINTON KLUB z.s. reg c. 0380000739