Squashová a badmintonová akademie

Nevíte jak sportovně zabavit své děti?

Chci vědět více

REPORT BADMINTON – Letní badmintonový kemp 2023

Foto z kempu ZDE

V druhém srpnovém týdnu skočilo 24 vyhecovaných borců do plné přípravy, a to v podobě letního badmintonového kempu! Hráči absolvovali spoustu pestrých a nelehkých tréninků pod vedením našich ostřílených trenérů Ondry, Pavla, Lenky a Honzy.

Kemp obsahoval celkem 30 hodin tréninku, které byly rozděleny do 20 tréninkových jednotek. Skupina starších a zkušenějších hráčů se vrhla na zadní obranný úder – save, zatímco mladší hráči se zaměřili na techniku podání a zadního úderu obecně. Krom badmintonových fází borci absolvovali kruhové tréninky, spinning, venkovní a doplňkové hry, válcování a tréninky na atletickém ovále.

Níže si můžete přečíst postřehy některých hráčů, kteří se kempu zúčastnili:

Mates:
Bylo to docela fyzicky náročné. Ale jsem rád, že jsem přežil. Líbil se mi hodně
footminton (badminton+fotbal) a závěrečné zápasy. Příště bych chtěl třeba do posilovny.
A v badmintonu mít cvičení na více různých věcí. Jídlo bylo super a ve velkých porcích.
Trenéři byli nároční, ale v pohodě. Celkově to byla pohoda.

 

Kiki:
Se spoustou ostatních hráčů, ať už ze závodní či nezávodní skupiny, jsem se zúčastnila badmintonového campu. Cílem tohoto campu bylo, abychom jak zlepšili svoji fyzickou přípravu, tak i posunuli naši hru na kurtu o level výše. Každý den byl nabitý spoustou aktivit od rána až do odpoledne. Ale samozřejmě taky nechyběla regenerace, proto jsme si naše fyzicky náročné tréninky vykompenzovali strechingem a válcováním. Za mě bych camp všem doporučila, jelikož všechny tréninkové aktivity byly profesionálně vedené a všichni jsme se přiučili novým poznatkům, které budeme v příštích výměnách aplikovat. A také jsme zlepšili svoji kondici, abychom ihned po skončení prázdnin mohli rychle naskočit do tempa.

 

Sára:
Hodnocením tohoto kempu bych začala prvním dnem, kdy jsem bohužel přišla později a nechala jsem si ujít velmi užitečný trénink, ale hned jsem se zapojila do následujícího kruhové tréninku, který byl velmi intenzivní. První den nebyl nijak velmi náročný, ale po měsíci nic nedělání se do toho těžce dostávalo. Druhý den jsem pocítila menší bolest nohou a běhání pyramidy na okruhu tu bolest krásně prohloubilo. Třetí den uběhl velmi rychle a téměř bez bolesti, lážo plážo prostě jdeme dál. Čtvrtý den jsme opakovali a ztěžovali cvičení na nový úder. Každý z nás už pomalu cítil celé tělo a běh v podobě 5,5 km nám to nijak nezlehčil. Pátý a konečný den byl snad jeden z těch těžších. Radost z toho, že bude končit nějak veseleji, přešla hned po dopoledním programu. Myslím, že jsem se naučila nové údery a zopakovala veškeré ostatní. Tento kemp byl prospěšný pro nás všechny, a i přes některá dechberoucí cvičení jsme všechno zvládli, a ne všichni to vzdali. Dělali jsme to přece jenom, a hlavně pro sebe. 😊

 

Jáchym:
Tento týden tréninků byl pro mě jako stvořený. Trénování fyzičky a techniky od rána až do odpoledne bylo pro mě velmi záživné a poučné. Alespoň trochu jsem se naučil hrát save, ale pořád je v něm co zlepšovat. Co se týče fyzické stránky si myslím, že jsem neměl tak velký problém jako někteří spoluhráči a například v bězích to šlo poměrně dost poznat. Na obědy si samozřejmě nejde stěžovat. Jde hodně poznat, že Somča má ty zkušenosti, ale hlavně je umí předat dál. Jsem ale na sebe pyšný, že jsem se skoro naučil za takovou chvíli tak těžký úder jako je právě save. Samozřejmě humorná stránka nechyběla. Funny games byly opravdu vtipné, takže o zpestření kempu nebyla nouze. Přestože to byl můj první badmintonový kemp vůbec, hodně jsem si ho užil a doufám, že příští rok bude taky a užiji si ho stejně jako tento.

 

 

 

Závěrem bychom chtěli všechny hráče moc pochválit za předvedené výkony a pozitivní přístup po dobu celého kempu. Věříme, že získané zkušenosti budou ku prospěchu všem borcům k dalšímu sportovnímu rozvoji a zlepšení své výkonnosti.

 

Ondra, Lenka, Pavel, Somča

FAJNE
FAJNE
Ostrava
Ostrava
Moravskoslezský kraj
Moravskoslezský kraj

Kreativní vouchery OSTRAVA SQUASH KLUB z.s. reg. c. 038000219
Kreativní vouchery OSTRAVA BADMINTON KLUB z.s. reg c. 0380000739