Chci vědět více

REPORT – MČR ve squashi 2017

O víkendu proběhlo v Praze Mistrovství České republiky ve squashi.

Z FAJNE vystřelilo dohromady 7 squashistů a bojovali o čest a slávu.

Všichni předvedli hru jak nejlépe uměli, trocha psychiky zafungovala zejména u Klárky a Danyho, ale jen co se turnajové víc ostřílí, vše se zlepší. Barča měla občas psychicky na mále, ale spíše odpadla fyzicky než psychicky, což je obrovský posun z minulého roku.

Kuba s Michalem se přihlásili na 2 věkové kategorie, takže hráli dvojnásobné množství zápasů, což vyžaduje pořádnou dávku fyzické přípravy. Všechny své zápasy odehráli v plné nasazení.

Zuzka trošku vypadla po pauze z herního režimu, ale víme, že se do toho brzy dostane a náskok soupeřek smaže.

Teď už se můžete mrknout na detailně zpracovaný report od trenérů Karla a Kláry, kteří své svěřence koučovali při každém zápase.

Foto ZDE

B11
Daniel obsadil konečné 6. místo

Daniel Šrámek – Bedřich Beneš
1. kolo (1-16)     3:0          11:0       11:5       11:3
Zápas na „rozehrání“, kdy Dan celý zápas kontroloval. Potvrdil žebříčkové postavení a bez větších problémů zvítězil.

Daniel Šrámek – David Linhart (2/2)
2. kolo (1-8)       0:3          3:11       8:11       2:11
Proti druhému nasazenému hráči šel Dan do zápasu bojovně naladěn, ale herní vyzrálost Davida byla znát ve většině výměn. Danyho navíc velmi ovlivnilo odřené koleno, které si přivodil gepardím skokem v jedné z výměn. Více než na hru, se pak soustředil na odřeninu. Byl z toho pohodový třetí set a celkové vítězství pro Davida.

Daniel Šrámek – Maxmilián Pišček
3. kolo (5-8)       3:1          4:11       11:9       11:3       11:9
Zápas byl jako na houpačce. J Po prvním setu to vypadalo, že Dan nebude mít s čím hrát, protože jeho raketa více hrála o podlahu a boční stěny, než do míče. „Lehce“ slzavého Danyho se podařilo o první pauze kapánek zklidnit.
Od této chvíle hrála již raketa více do míčku J a okamžitě to přineslo také body a více jistoty v úderech.
Soupeř převzal Danyho slzičky a ťukání raketou o vše možné a bodíky nám přibývaly, až se nakonec po psychicky vyčerpávající bitvě podařilo zápas vyhrát.

Daniel Šrámek – Mikuláš Janda
4. kolo (5-6)       1:3          1:11       11:8       8:11       2:11
Dan nastoupil velice odhodlaně a s chutí, ale toto trvalo jen krátce L. Soupeř si vytvořil dostatečný náskok, aby set v pohodě vyhrál. O pauze se Dany zklidnil a bylo to hned znát. V druhém setu byl jistější a vyhrál jej. Ve třetím setu se tahali o každý míči, bohužel šťastnější v koncovce setu byl Mikuláš. Toto Dana zlomilo a už se nenastartoval a zápas ve čtvrtém setu jednoznačně prohrál a tím i celý zápas. Výsledkem zápasu je zlomená raketa, která po zápase letěla směrem země-stěna. Dan se celkově umístil na krásném šestém místě!

—————————————————————————————————————–

B13
Matyáš obsadil konečné 12. místo

Matyáš Hrubý – Faríd Farag (1/1)
1. kolo (1-16)     0:3          3:11       2:11       3:11
Matymu los nepřál, v prvním kole narazil na nejvýše nasazeného hráče. I přes standardně velkou snahu nenašel na rychlou a přesná hru Farída recept a po zásluze prohrál.

Matyáš Hrubý – Adam Horák
2. kolo (9-16)     3:2          11:8       9:11       7:11       11:7       11:5
Od prvního míče to byl boj o každý míč až do stavu 2:2, v pátém setu se Maty neuvěřitelně zkoncentroval, dokonce nezkazil ani jedno podání J!!! Svého soupeře již k ničemu nepustil. Rval se o každý a za odměnu slízl smetanu v podobě výhry.

Matyáš Hrubý – Matěj Bomba
3. kolo (9-12)     0:3          5:11       11:13     4:11
V tomto zápase Maty udělal celkově více nevynucených chyb, hlavně v prvním a třetím setu. Škoda setu druhého, kde nevyužil dva setboly. Mohl zápas zdramatizovat. Matyho ctí velká bojovnost o každý míč.

Matyáš Hrubý – Martin Mach
4. kolo (11-12)  0:3          8:11       4:11       3:11
Zápas, ve kterém Maty soupeře překvapil v prvním setu přesnou hrou a bojem až do konce. Škoda, že jeho netrpělivá koncovka dala soupeři první set. Od druhého setu byl Martin jistější, Maty dělal více chyb „zadarmo“.
Sice tento zápas prohrál, ale je třeba ho pochválit, protože celý turnaj makal, co to šlo a výsledkem je pěkné dvanácté místo.

B17
Michal obsadil konečné 13. místo

Michal Macíček – Marek Panáček (5/6)
1. kolo (1-16)     0:3          5:11       8:11       3:11
Micky byl nabuzený, plně se koncentroval na svůj pohyb a rázem zjistil, že Marek není robot J, že se to „dá“, byly to sice jen tři sety, ale kupa zkušeností, s hráčem české špičky.

Michal Macíček – Filip Strouhal
2. kolo (9-16)     0:3          1:11       5:11       0:11
Zápas s Filipem je vždy pro Michala „hlavově“ trošičku náročnější, antipatie obou hráčů vůči sobě jdou cítit i mimo kurt. Trošku chyběla větší chuť se s tím poprat a podle toho zápas vypadal. Pro Mácu dobrá škola se soustředit více na sebe a méně na soupeře.

Michal Macíček – Lukáš Michalů
3. kolo (13-16)  3:0          11:5       11:6       11:3
Lukáš je soupeř, který je hratelný. Micky přes bolest ruky přistoupil k zápasu zodpovědně. Přesná a pestrá hra s minimem chyb přinesla Mickymu kontrolu nad zápasem a celkem v pohodě zápas zvládl ve třech setech.

Michal Macíček – Ladislav Švábek
4. kolo (13-14) 3:2          10:12     11:6       11:3       10:12     11:6

Nejčastější Michalův soupeř za poslední dobu. Oba soupeři se střídali ve vedení jak na houpačce. I přes lehký zdravotní hendikep Micky zápas zvládl a po boji vyhrál a celkově skončil na třináctém místě.

Michalovi tento turnaj chutnal, byla na něm vidět snaha bojovat o každý míč, toto mu určitě pomůže v cestě do vyšších squashových pater.

B17
Jakub obsadil konečné 12 místo

Jakub Slavíček – Dalibor Procházka (5/6)
1. kolo (1-16)     0:3          7:11       2:11       1:11
V tomto zápase jsme tajně doufali, že by Kuba mohl zaskočit nasazeného hráče, ale celý zápas bohužel nenašel na soupeře recept a zaslouženě prohrál. Nelze mu upřít snahu, ale nebyl to Kuba, kterého známe.

Jakub Slavíček – Matěj Sezemský
2. kolo (9-16)     3:0          11:0       11:0       11:0
Kuba se na tohoto hráče těšil, ale Matěj bohužel nenastoupil pro nemoc.

Jakub Slavíček – Adam Jiroušek
3. kolo (9-12)     2:3          10:12     11:7       2:11       11:9       8:11
Zápas jako na houpačce, jednou nahoře, podruhé dole. Velká škoda tohoto zápasu, protože dnes byl Adam k poražení, chyběla větší trpělivost v koncovce pátého setu, oba už toho měli plné kecky, ale soupeř byl bohužel šťastnější. Toto jsou zápasy, které „posilují“, i když porážka určitě bolí.

Jakub Slavíček – Petr Nohel
4. kolo (11-12)  0:3          5:11       8:11       4:11
Kuba měl jako vždy velkou chuť, ale nevynucené chyby ho nakonec připravily o lepší výsledek. Byl hodně zklamaný.

Celý turnaj byl u něj takový jako tento zápas, nahoru-dolů. Myslel si v koutku duše určitě na lepší než dvanácté místo. Porážka, i když ji nikdo nemá rád, je poučná pro další sportovní růst. Žene dopředu!!! JJ

B19
Michal obsadil konečné 11. místo

Michal Macíček – Ondřej Vorlíček (5/6)
1. kolo (1-16)     0:3          1:11       3:11       6:11
Michal narazil i v 19-náctkách na soupeře trošku jiného kalibru, ale velmi si tento zápas užíval a dokonce občas Ondrovi lehce zatopil. Plně se koncentroval na každý míč a toto mu přineslo pár bodíků, které si uhrál sám.

Překvapení se sice nekonalo proti reprezentantovi ČR, ale určitě pro Michala velký přínos si s tímto hráčem zahrát.

Michal Macíček – Martin Kůla
2. kolo (9-16)     3:0          11:8       11:3       12:10
Zodpovědný přístup Michala při každé výměně. Pár zbytečných chybiček by se našlo, ale v každém setu byl hrou pestřejší i trpělivější než soupeř, hlavně v koncovkách prvního a třetího setu. Proto zaslouženě vyhrál.

Michal Macíček – Šimon Makovský
3. kolo (9-12)     0:3          8:11       5:11       8:11
Zápas „na krev“, Šimon je razantní hráč, který preferuje rychlou hru, Michal se s rychlostí popral poměrně slušně, ale drobné chyby hlavně v koncovkách setů ho připravily o lepší výsledek.

Michal Macíček – Matěj Sezemský
3. kolo (11-12) 3:0          11:0       11:0       11:0
Matěj bohužel nenastoupil pro nemoc, Michal díky této skreči obsadil krásné jedenácté místo.

—————————————————————————————————————-

B19
Jakub obsadil konečné 13. místo

Jakub Slavíček – Viktor Byrtus (2/2)
1. kolo (1-16)     0:3          0:11       1:11       1:11
Svátek pro Kubu! Viky držel míč, sem tam pro diváky zápas okořenil nějakou parádičkou. Nechal Kubu lehce poběhat a donutil ho prostě a jednoduše ty chyby udělat. Skóre je jednoznačné, ale zahrát si s hráčem evropské squashové juniorské špičky se nepoštěstí každý den.

Jakub Slavíček – Šimon Makovský
2. kolo (9-16)     0:3          4:11       7:11       10:12
Kuba se rozjížděl trošku pomalu a první dva sety Šimonovi trochu usnadnil, až ve třetím setu to byl starý, dobrý, bojovný Kuba, kdy bohužel pro něj, trochu pozdě začal věřit, že je Šimon k poražení. Škoda, že se Kubovi nepodařilo třetí set urvat, mohl zápas zdramatizovat a třeba i otočit. Tak příště!!! J

Jakub Slavíček – Martin Kůla
3. kolo (13-16) 3:0          11:7       11:2       11:5
Zápas, kdy soupeř od začátku tahal za kratší konec. Kuba i přes to, že občas zkoušel „Byrtusoviny“, měl hru ve své režii a nedovolil Martinovi se „chytnout“. Je určitě supr si na MČR zahrát zápas, kdy tuším, že nemůžu prohrát.

Jakub Slavíček – Matěj Příman
4. kolo (13-14)  3:0          11:7       11:6       11:6
Zápas na „pohodu“, i když Matěj občas kousnul, byl to jen náznak. Kuba bez větších problémů kontroloval celé utkání, ve kterém měl občas i čas si něco vyzkoušet.

Kuba o squashi moc přemýšlí, což je dobře, ale ve hře občas na škodu. Celý turnaj zvládl slušně, i když chtěl být výsledkově určitě výš. Ví, kde má rezervy, zapracuje na nich a půjde výkonnostně určitě nahoru.

G 17
Barbora obsadila konečné 8. místo

Barbora Brodová – Tereza Zdubová (3/3)
skupina               0:3          7:11       6:11       7:11
Terka sice nepustila Barču k setu, ale taky ji nenechala ani daleko za sebou. Barča dokázala Terku udržet celou pod tlakem, kdyby povolila, měla by Barča šance na výhry v setech.

Barbora Brodová – Tereza Široká
skupina               0:3          7:11       5:11       4:11
Z původního plánu trápit Terku co to de a snad i vyhrát nějaký set, zůstalo méně. Terka měla celou dobu hru pod kontrolou. Barča se snažila na Terku tlačit, ale body, které Barča získala byl spíše nepozorností Terky. Každopádně Barčo bojuj. Je dál, ale ne zas tak daleko.

Barbora Brodová – Nela Reková
(7 – 9)   3:1          13:15     13:11     11:0       11:6
Pro Barču určitě nejlepší zápas z mistrovství. S Nelou hraje vždy pod velkým tlakem, který začíná už den před zápasem. Trvalá rivalita snad začíná přecházet v trvalé porážení Nely. Předposlední set si Barčo zapamatuj navždy ! Naprosto špičková kontrola rychlosti a pohybu nohou, připravenost nápřahu a odehrávání razantních míčů do zadních rohů díky, kterým nedala Nelči jedinou šanci.

Barbora Brodová – Sarah Bala
(7 – 9)                   0:3          8:11       10:12     7:11
Toto utkání nám trochu potrhalo srdíčko. Barči se nedařilo vymanit z víru nervozity a 80% míčů odehrála na prostředek kurtu, což bylo pro Sarah pohodou příležitostí pro zakončení míče.

G19
Zuzana obsadila konečné 11. místo

Zuzana Janošíková – Tereza Cibulková
1. kolo (1-12)     1:3          5:11       7:11       12:10     3:11
Velká nervozita byla na Zuzce znát od prvního míče, chybovala i v úderech, které jsou její silnou zbraní. Až ve třetím setu pochopila, že musí snížit razanci úderů a více se věnovat přesnosti. Okamžitě soupeřka začala také chybovat. Dramatickou koncovku třetího setu Zuzka zvládla a set vyhrála. Bohužel to stálo spoustu sil. Tereza na začátku čtvrtého setu bodově odskočila a Zuzka už nenašla v sobě sílu to otočit.

Zuzana Janošíková – Tereza Urbanová
2. kolo (9-12)     0:3          5:11       4:11       10:12
Stejný průběh jako u prvního zápasu, dva sety plné nepřesností, až třetí opět změna a opět šlo hrát! Škoda, že se nepodařilo třetí set vyhrát, určitě by i soupeřka znervózněla.

Na Zuzce je znát dlouhá herní pauza, ale ukázala, že má charakter bojovnice! JJ

Zuzana Janošíková – Klára Turčínková
3. kolo (11-12)  3:0          11:7       11:6       11:3
FAJNE derby vyznělo lépe pro Zuzku, byla malinko přesnější než Klárka a zápas vyhrála. Věřím, že toto MČR Zuzce pomohlo jak herně, tak lidsky, protože celou dobu se držela FAJNE party a bylo to určitě fajn nebýt sám! J Držíme palce v dalších squashových krůčcích.

G19
Klára obsadila konečné 12. místo

Klára Turčínková – Vanda Lukavcová
1. kolo (1-12)     0:3          0:11       3:11       5:11
Nástup černého koně v podobě Klárky, která byla podruhé v životě na turnaji a hned si lajzla MČR ve vyšší věkové kategorii, dopadl v prvním zápase s velkou nervozitou. První set přicházela na to, jak se vlastně kruci trefit do míče. Ve druhém setu se začínala dostávat přes razantní příjem soupeřky a v třetím už trochu prokrvila i nohy. Myslím, že tlak, ale zvládla Klárka v závěru dobře a brala zápas jako zahřívací kolo na prvním profesionálním turnaji.

Klára Turčínková – Sarah Bala
2. kolo (9-12)     0:3          1:11       3:11       0:11
Načetly jsme techniky soupeřky a připravily se na vše, co může přijít, Sarah sice nehraje razantní míče, ale za to mají vysokou přesnost. Klárka nechala na kurtu vše, co mohla. Zápas vypadal daleko lépe, výměny byly delší, ale soupeřka Klárku přechytračila zápasovými zkušenostmi, kterých má přibližně o 3 roky víc.

Klára Turčínková – Zuzana Janošíková
3. kolo (11-12)   7:11       6:11       3:11

Tento zápas s domácí hráčkou byl nejlepší ze všech. Myslím, že překvapila i sama sebe. Nohy i ruka začaly poslouchat a hra se začínala podobat zápasům, které hraje ve FAJNE na trénincích. Nervozita pravděpodobně opadla a mohli jsme vidět Klárku pořádně se zapotit. Moc pěkný výkon Klári…těším se na další turnaje 🙂

Děkujeme za FAJNE výkony a příští rok ciao.