REPORT SQUASH – CZECH JUNIOR OPEN 20.1-23.1.2022

Turnajový report
Foto z turnaje ZDE
Video sestřih turnaje ZDE

Nastartovali jsme 7 místné fáro a vyrazili nasáčkování do Prahy a jelikož jsme si všichni nevešli, tak jsme museli i vlakem :-D. Záře našeho nejoblíbenějšího hotelu nás lákala na jejich boží a vydatné snídaně a měkké postele, ale proto jsme tam nejeli. Jeli jsme poměřit síly se zbytkem světa. Někdy to šlo velmi špatně, někdy dobře a někdy velmi dobře až tělo nestíhalo. Myslím, že obecně jsou všichni hráči  vcelku spokojeni a pokud ne, tak jsou motivováni do větší práce na kurtu i mimo.

G15 Jana Brodová       12. místo
Jana Brodová                vs    Alyssia Crabbe                    0:3 (6:, 5:, 9:)
Jana Brodová                vs    Romane Vitry                      3:1 (11:9, 11:8, 8:11, 11:3)
Jana Brodová                vs    Anna Plzáková                    2:3 (11:9, 11:8, 8:11, 11:3)
Jana Brodová                vs    Alexandra Ghiorghisor        0:3 (5:11, 3:11, 3:11)

Škoda škodička. Se soupeřkou byla Janča dost vyrovnaná. Jediný rozdíl byl v jenom rohu kurtu, kde měla soupeřka trochu navrch. Janča na kurtu občas spíše lyžovala s překříženými lyžemi, tak nebyla ještě úplně seřízená a trochu netrpělivá. Kousíček chyběl v poslední setu k výhře, rozhodlo trochu štěstíčko, potvůrka. Příště přidáme na trpělivosti a snad změknou i nohy a bude svět růžovější :-).
YES!!! Heeeej porazila jsi cizinku až z Francie !! Krassááá. Janča běhala jako, když hrála s Elou Pelikánovou na jedničce v Brně :-D. Skoro bez chyb, ale Janča hrála přesněji a většina vítězných míčů byla v zadní části kurtu a obzvláště na backhendu. Důležitá byla trpělivost a tu jsi měla mnohem větší než v prvním zápase. Poctivě vybojovaný vyrovnaný zápas!
S Aničkou to byla psychická jízda nahoru a dolu. Celý seriál La Casa de Papel se vešel do 40 minut na kurtu, kdy Janča ani nepotřebovala pít. Od počátečního adrenalinu upoutání pozornosti diváka, přes děsivou srdcervoucí zápletku a psychický kolaps po překonání tragického okamžiku, kde Janča zase vytáhla hlavu z nuly na sto…dobře na 80 až po závěr, od kterého nejdou odtrhnout oči. Anička byla v zaávěru trochu jinak nastavená, tak to dotáhl do konce o něco lépe :-). Next time maybe :-).
Do posledního zápasu super nastavená hlava, klidná, nejméně nervózní a obě jsme byly fakt natěšené. První set seznamovací, soupeřka byla všude rychle, ale nebyla neprůstřelná. Od druhého setíku začalo tělo odporovat hlavě L. Hlava chtěla jet, co to jde a tělo si řeklo, že už je to moc a začaly se objevovat hvězdičky a barva kůže se začala měnit ve světlejší a světlejší…mezi sety jsme se snažily nadopovat a Janča zápas odehrála v pořádku. Budou další zápasy se zahraničními hráčkami, třeba na Polishi…budeme lépe hlídat jídlo po dobu turnaje, aby bylo víc sil.

G19 Marie Kubíková   8. místo
Marie Kubíková            vs    Vendula Boháčová      0:3 (3:11, 4:11, 3:11)
Marie Kubíková            vs    Eveli Malk                   0:3 (3:11, 4:11, 4:11)
Marie Kubíková            vs    Moa Bonnemark         0:3 (1:11, 2:11, 1:11)
Marie Kubíková            vs    Tereza Stejspalová     3:0 (11:4, 11:3, 11:2)
Marie Kubíková            vs    Gioia D´Alonzo           0:3 (2:11, 3:11, 7:11)
Marie Kubíková            vs    Tereza Stejspalová     3:0 (11:4, 11:5, 11:2)

První zápas měly holky spolu, ať z nich spadne nervozita z mezinárodního turnaje ;-). Druhý zápas nebyl špatný. Maja se na minulém tréninku s Míšou chlubila, že hrály lajnu snad 3min. v kuse. Jen mi teda není moc jasné, proč v zápase hrajeme samý kross, ale nemusím rozumět všemu 🙂 :-). S nasazenou jedničkou nás mohly těšit některé delší výměny, ale možnost zakončení využívala soupeřka přece jen lépe. Poslední zápas v základní skupině si Maja, dá se říct, že zkušeně pohlídala :-). Úvodní utkání ve skupině o udržení, bylo herně dobré, teď ještě porazíme příšeru abychom mohli využívat kouzla a bude 🙂 :-). V posledním zápase o osmé místo, byla repríza včerejšího zápasu ve skupině. I dnes byla lepší Maja a skončila tak na konečném 8. místě ;-).

G19 Vendula Boháčová   6. místo
Vendula Boháčová        vs  Marie Kubíková            3:0 (11:3, 11:4, 11:3)
Vendula Boháčová        vs  Moa Bonnemark           0:3 (3:11, 5:11, 2:11)
Vendula Boháčová        vs    Eveli Malk                   2:3 (4:11, 5:11, 11:6, 12:10, 2:11)
Vendula Boháčová        vs    Tereza Stejspalová      3:0 (11:2, 11:4, 11:2)
Vendula Boháčová        vs    Sofie hausknotzová     0:3 (8:11, 7:11, 6:11)

První zápas měly holky spolu, ať z nich spadne nervozita z mezinárodního turnaje ;-). Proti nasazené jedničce to byla těžká písemka. Moa dokázala potrestat každou nepřesnost a držela Vendy pod tlakem. S nasazenou trojkou sehrála Vendy dobrý, vyrovnaný zápas. Trošku více trpělivosti v některých okamžicích a samozřejmě nás pořád čeká práce na fyzičce (ta neskončí nikdy 😉 ). Dobrý zápas. Závěrečné utkání v základní skupině byl takovou pohodičkou po předchozím pětiseťáku ;-). V utkání o umístění byla dnes Sofča lepší. Teď budeme mít takovou taneční pohodičku a potom bychom se zase do toho mohli opřít ;-).

B13        Matyáš Závacký 15. místo
Matyáš Závacký            vs    Pablo Sanchis Tatay    3:2 (1:11, 11:9, 8:11, 11:6, 11:6)
Matyáš Závacký            vs    Mateusz Lohman         0:3 (4:11, 3:11, 7:11)
Matyáš Závacký            vs    Asbjørn Kristensen      0:3 (6:11, 1:11, 5:11)
Matyáš Závacký            vs    Antonín Kachlíř            0:3 (6:11, 9:11, 8:11)
Matyáš Závacký            vs    Kryštof Drapák            3:2 (11:7, 11:8, 9:11, 9:11, 11:7)

Maty odstartoval turnaj zmatením soupeře. V prvním setu hrál, jakože se netrefí do míče a postupně nenápadně přitvrzoval. Nechal mu občas i set a v posledním setu nastoupil jako terminátor a rocky v jednom a prostě ho rozsekal. Soupeř byl levák, tak někdy vedli kluci bitvu na Matyho BH zbytečně velkou, ale Maty je kluk extra chytrej a soupeři to hned vrátil. Super Maty!
Druhý zápas byl Maty trochu odevzdaný…co s nasazenou jedničkou že.. Těžko se přemlouvala hlava, aby zapnul zbytek těla, ale kvalitně se to povedlo v posledním setu, kdy už v některých výměnách donutil Maty soupeře hrát na 100% a to se taky počítá. Tak snad bude hlava bojovněji naladěná do dalšího zápasu.
Třetí zápas byl podobně náročný jako včerejší s Mateuszem. U rozpinku zajímalo Matyho jak dobrý má soupeř BH a nastoupil do zápasu trochu nejistě. Kroucení hlavou zleva doprava jasně naznačilo jaký má Maty postoj k zápasu, takže hodně povolil. Před matchballem se rozhodl, že to teda zkusí, makal naplno a získal 4 body v řadě. Takže hrát jde, když je vůle, stačí ´´jen´´ přesvědčit hlavu.
Tonda je velmi oblíbený soupeř…rivalita je mezi napjatá solidně a každý bod znamená celý svět. Maty byl v hlavě nahecovanější než předchozí den, což bylo dobře, ale zapnul na nevyšší stupeň opět až v posledním setu, což je trochu pozdě. Věřím, že když vylepšíš pár úderů k lepšímu a fyzičku trochu posuneš, tak ten set bude tvůj.
Trochu drámo na závěr..Maty dobře v hlavě nastavený, možná se až tak těšil na vítězství, že zapomněl, že soupeř bude po třech dnech docela rozehraný a není čas zvolnit hru. Trochu to lítalo na střed, po prvním vyhraném setu od Kryštofa probíhaly největší boje v hlavě, ale naštěstí v posledním setu se hlava stabilizovala a Maty dotáhl zápas do zdárného konce, i když spokojenost se nedostavila, což chápu.

B17        Patrik Závacký   20. místo
Patrik Závacký              vs    Adrian Revert Escutia  0:3 (3:11, 5:11, 4:11)
Patrik Závacký              vs    Abubaker Khan            3:0 w.o.
Patrik Závacký              vs    Dominik Wojtucki         0:3 (4:11, 8:11, 5:11)
Patrik Závacký              vs    Daniel Šrámek             0:3 (10:12, 5:11, 6:11)

Až pochopíme, že squash je hra a začneme hrát, tak herní projev bude určitě o dost lepší. Nemůžeš chtít 100% a hrát na 60%. Ve druhém zápase byl soupeř ještě více vyčerpán, než Paťa a tak Patrik ušetřil síly ;-). Na tomto turnaji nejsme v nelepším rozpoložení. Vzájemný souboj klubových a tréninkových sparingů vyzněl lépe pro Danyho. Turnaj probereme osobně.

B17        Daniel Šrámek      19. místo
Daniel Šrámek              vs    Danny Lynch          0:3 (7:11, 7:11, 2:11)
Daniel Šrámek              vs    Jan Brugger           3:0 (11:1, 11:3, 11:6)
Daniel Šrámek              vs    Jan Gerstdorf         1:3 (12:14, 11:6, 8:11, 9:11)
Daniel Šrámek              vs    Patrik Závacký       3:0 (12:10, 11:5, 11:6)

Škoda těch nevynucených chyb. 7 v každém setu je dost. U některých to ale bylo dobře připravené, chyby z returnu by se stávat neměly. V první zápase o umístění měl Dany snadnou práci a výsledek si pohlídal. S Honzou zápas nahoru dolů, potřebujeme hru zjednodušit a těch chyb bylo opět příliš. Hra není špatná, jen jsme první kteří chtějí něco změnit a většinou to nevyjde, nech taky něco soupeři ;-). Vzájemný souboj klubových a tréninkových sparingů vyzněl lépe pro Danyho. Je dobře, že si uvědomuješ, kde jsou rezervy, s tím se dá dobře pracovat ;-).

B19        Alex Kelar       14. místo
Alex Kelar                     vs    Yanai Ramot           0:3 (3:11, 6:11, 8:11)
Alex Kelar                     vs    Lukáš Kučiak          3:0 (11:7, 11:3, 11:7)
Alex Kelar                     vs    Jan Holuša             3:0 (11:1, 11:5, 11:4)
Alex Kelar                     vs    Zálešák Mojmír      3:0 (11:7, 11:9, 11:6)

Třetí set dobrý. Musíme si uvědomit, že herní plán a taktika je jedna věc a reakce na vývoj zápasu, soupeře a výměnu něco, s čím musíme taky pracovat.
První zápas v tabulce o umístění výsledkově dobrý, bojovali jsme s přesností a soustředěností.
Ve druhém zápase potvrdil Alex roli favorita a nezaváhal.
V posledním zápase byl první set nejpovedenější z celého turnaje a potom si už Alex výsledek pohlídal. Vlezli jsme do starší kategorie, tak začátky budou krušné, ale myslím, že to půjde ;-).