REPORT SQUASH – Czech Junior Open, Praha 6.11.-7.11. 2021

Video sestřih ZDE

Česká asociace squashe udělala skvělé rozhodnutí a uspořádala jeden z mála mezinárodních turnajů v tomto kalendářním roce. Z juniorského áčka, se tak rázem stal Czech Junior Open, na který dorazili hráči ze Slovenska, Maďarska, Chorvatska a Rumunska. Kvalita zahraničních hráčů byla velmi dobrá a turnaj měl rozhodně vyšší úroveň. Jak je zvykem na mezinárodních turnajích, hráči hráli jen v jedné kategorii. Do Prahy se vyrazilo už v pátek, každý volil dopravu podle svého uvážení, ti kteří jeli autem, byli již dávno ubytovaní, osprchovaní, nahamaní a hajinkali, když dojela druhá část výpravy, která volila nějaký vlakový courák :-). Pro ty, kteří se zajímají o fotbal, přidáváme informaci, že turnajový hotel byl v útrobách Slávistického Edenu, na trávník jsme se ale nedostali ;-). Turnaj si náramně užil Maty, ze kterého se díky losu stal odborník na Chorvaty.

Celkové výsledky:
GU15   Karolína Sikorová        15. místo
BU13   Matyáš Závacký           11. místo
BU17   Alex Kelar                     1. místo
BU17   Danil Šrámek               10. místo
BU17   Patrik Závacký             14. místo

Karolína Sikorová     vs    Anna Zelenková          1:3 (1:11, 11:8, 4:11, 6:11)
Karolína Sikorová     vs    Anna Plzáková            1:3 (11:6, 11:6, 5:11, 11:5)
Karolína Sikorová     vs    Luce Marusic (CRO)   1:3 (11:8, 5:11, 7:11, 8:11)
Karolína Sikorová     vs    Neya Forgáčová         3:0 (11:4, 11:3, 11:2)

První zápas, první set a fičák. Ve druhém setu přišlo uklidnění a Kája zjistila, že se to dá hrát. Další sety však soupeřka dokázala využít nepřesností a voleji Káju přehrála. Druhý zápas byl herně povedenější, ale téměř po každém míčku, který se Káji nepodařil podle představ, jako by výměna pro Káju skončila. Káji na kurtu jste dvě, a i ten druhý umí být trouba :-).
Nedělní první zápas, skvělý vstup do utkání. Ve druhém setu to vypadalo, že jsme se ukolíbali a trošku zvolnili tempo. V dalších setech se bojovalo, ale udělali jsme více nevynucených chyb než soupeřka a to rozhodlo. Poslední zápas si Kája pohlídala. S výsledkem asi spokojená není, ale výkony nebyly špatné. Určitě si dokázala, že se dá hrát s každou hráčkou. Hurá do tréninku, ať jsou ty zápasy ještě vyrovnanější ;-).

BU13 Matyáš Závacký        11. místo
Matyáš Závacký       vs    Vito Marusic (CRO)    3:0 (11:2, 11:6, 11:4)
Matyáš Závacký       vs    Fabijan Duran (CRO)  0:3 (2:11, 3:11, 2:11)
Matyáš Závacký       vs    Luka Pavljanic (CRO)  3:0 (11:2, 11:4, 11:4)
Matyáš Závacký       vs    Jan Vaněk                   0:3 (7:11, 11:13, 5:11)
Matyáš Závacký       vs    Kryštof Drapák           3:0 (11:3, 11:6,11:8)

Zápas v předkole Matymu vyšel. Brzy setřepal nervozitu a na kurtu byl lepším hráčem. Ve druhém utkání byl soupeř hodně kvalitní a jasně lepší, Maty se snažil, cílem bylo uhrát v každém setu více bodu než v setu předchozím. To se povedlo ve druhém setu, takže splněno na 50% ;-). Třetí utkání, třetí Chorvat. Na tento zápas Maty zapomněl, že hraje. Takže na kurt vběhl lehce nepřipraven, což mu paradoxně vyhovovalo a na kurtu vládl, takže s Maty-Chorvatsko 2:1.
V první nedělním zápase proti Honzovi hrál Maty dobře, měl dobré voleje a slušný forehand. Soupeř nás přehrával na backhandu a je přece jen o něco starší a silnější, škoda druhého setu, ale výkon opravdu slušný. Zápas o konečné umístění Matymu vyšel, nerozhodil ho ani míček, kterým ho soupeř trefil. Maty zvítězil a obsadil tak velmi slušné 11. místo. Pěkná práce Matyášku ;-).

BU17   Alex Kelar           1. místo
Alex Kelar                 vs    Jan Gerstdorf              3:0 (11:0, 11:4, 11:4)
Alex Kelar                 vs    Šimon Rynt                 3:0 (11:6, 11:4, 11:2)
Alex Kelar                 vs    Matěj Bomba             3:0 (11:5, 12:10, 11:3)
Alex Kelar                 vs    Vojtěch Martinovský  3:0 (11:6, 11:8, 11:9)

První zápas na rozehrání pod kontrolou. Ve druhém zápase jsme se museli více soustředit, ve třetím setu už Šimonovi došly síly.
Nedělní semifinále šlo v prvním setu podle plánu. Ve druhém setu jsme přestali poctivě pracovat a set urvali až tie-breaku. Ve třetím setu se Alex zkoncentroval a postoupil do finále. Finále vyšlo Alexovi téměř na 100%, samozřejmě to bylo 98%, na 100 to nejde, ale dobrý výkon a po delším čase se povedl Alexovi parádní výsledek. Dobře jsi to zahrál Alešku 🙂 🙂

BU17   Daniel Šrámek         10. místo
Daniel Šrámek         vs    Matěj Bomba             2:3 (11:8, 11:8, 8:11, 10:12, 11:13)
Daniel Šrámek         vs    Patrik Závacký            3:0 (11:9, 11:9, 11:8)
Daniel Šrámek         vs    Jan Gerstdorf              3:0 (11:5, 11:5, scr.)
Daniel Šrámek         vs    Radim Jurášek            1:3 (7:11, 11:7, 7:11, 7:11)

Výborný zápas s Matějem. Vedení 2:0. Ve třetím setu Dany trochu polevil a čekal na chybu soupeře, a to se mu nevyplatilo. Ve čtvrtém setu si Dany vypracoval matchball, ale bohužel neproměnil. V pátém setu Dany odvrátil za stavu 7:10 tři matchbally, srovnal na 10:10, dostal se ke druhému matchballu 11:10, ale soupeře nezlomil, takže příště ;-). Zápas s Patrikem měl tréninkový náboj a oba předvedli dobrý výkon.
První zápas v neděli měl Dany usnadněný. Honza bojoval s bolavým kotníkem a po druhém setu už to dál nešlo. Dany pošetřil síly. V posledním zápase se Dany nechal inspirovat agentem 007 a kromě druhého setu nad 7 bodů nešel. Takže Dany máš povolení uhrát více bodů :-). Celkově povedený výkon.

BU17   Patrik Závacký         14. místo
Patrik Závacký          vs    Tomáš Holinka           0:3 (7:11, 5:11, 6:11)
Patrik Závacký          vs    Daniel Šrámek            0:3 (9:11, 9:11, 8:11)
Patrik Závacký          vs    Mikuláš Janda            2:3 (10:12, 10:12, 11:5, 11:9, 11:4)

Patrik byl před prvním zápasem nervózní a nervozita se projevila nefunkčními spodními končetinami, a i když jsme se snažili, tak chyběla pohybu určitá lehkost. Musíme tedy více pracovat na mentálním tréninku ;-). Zápas s Danym měl tréninkový náboj a oba předvedli dobrý výkon.
Patrik hrál v neděli jen jedno utkání. O to to bylo větší drama a bojovalo se do vyčerpání. První dva sety Patrik urval v koncovce. Potom nám bohužel trošku došly síly. Sice jsme makali co to šlo, ale u míčku už jsme byli později a tím pádem jsme ztráceli přesnost. Každopádně s výkonem můžeš být Paťas spokojený. Palec nahoru ;-).

Rozhodně povedený turnaj. A už dost pochval a zpátky do tréninku, pořád máme na čem pracovat 😉