REPORT SQUASH – Extraliga můžu a žen 1.2.-2.2.2020

Foto z víkendu ZDE

Za extraligu žen
Není co napsat :-D. Úspěšnější víkend si nemůžeme ani představit. Je pravda, že nějaké sety jsme pouštět nemusely, ale naše hlavy si v zápase myslely své a poslouchaly spíše emoce než rozum J. Nicméně naprosto skvělý výsledek, dostaly jsme se na druhé místečko v tabulce za FOTOROBOT a hodláme jim dýchat na paty.

Za extraligu mužů
Víkend hodnotím velice kladně. Měli jsme v týmu dva mladé hráče, kteří s extraligou nemají veliké, nebo žádné, zkušenosti. Prokázali, že týmu rozhodně pomoct můžou a do budoucna s nimi rozhodně můžeme počítat. Dvě důležité výhry a dvě prohry s týmy, kteří přijeli v nejsilnějších možných sestavách a průběžné třetí místo v tabulce nám dávají už velikou naději, že se dostaneme do play off!!! Bohužel zranění je součást všech sportů a za celý tým SC FAJNE muži A přejeme Pavlovi Sládečkovi mladšímu brzké uzdravení a zahojení přetržené achilovky J

Extraliga SC FAJNE – ženy A vs                         FOTOROBOT (3:0)

Tereza Svobodová  vs    Natálie Babjuková        3:1 (7:11, 11:4, 13:11, 11:6)
Natalia Ryfa            vs    Tamara Holzbauerová  3:0(11:6, 11:8, 13:11)
Tereza Široká         vs    Hana Vavříková            3:0 (11:7, 11:4, 12:10)

Tereza Svobodová
Zápas s Naty jsem překvapivě hrála nad moje očekávání. Zápas jsem si užila, hrála trpělivě, soustředila se na hru a hlavně skoro vůbec nedělala nevynucené chyby. Rozhodně se mi hrálo lépe, než před 14 dny na ženském Áčku, kde mne Naty porazila snadno 3:0.

Natalia Ryfa
Začátek snadný pro Natku. Později začala Tamča víc tlačit, ale Naty si hru hlídala slušně, jen byla trochu nesvá z emočních stupní od Tamči, ale bylo třeba se zaměřit na svou hru a to se povedlo dobře.

Tereza Široká
Zápas s Hankou Vavříkovou vyhrála jsem 3:0. V průběhu zápasu jsem se necítila moc dobře, ale i přes to jsem se snažila dělat vše pro to, abych zápas udržela ve svůj prospěch a to se povedlo.

Extraliga SC FAJNE – ženy A vs                    Viktoria Brno Prima (3:0)

Tereza Svobodová   vs    Michaela Malinová    3:2 (10:12, 11:3, 7:11, 11:3, 11:7)
Natalia Ryfa             vs    Tereza Zdubová        3:0(11:8, 11:5, 11:3)
Klára Mihulová         vs    Riana Alexová           3:2 (9:11, 12:10, 8:11, 11:6, 11:7)

Terka hrála naprosto luxusně. Naprosto bezchybný squash, psychicky skvělé soustředěná. Stačilo šikovně rozběhat soupeřku a zakončit skvělou lajničkou. Jeden set vyshotovala Terka na 8:1 údery ve stylu volej cross drop nick :-D. Divácky skvělá podívaná, riskantní sice, ale dneska to prostě v ruce bylo :-).

Pohoda jahoda. Trošku ospalý začátek zápasu, ale easy win por Natku.

Klára Mihulová
Jaj tak to byl mazec. Hrát s juniorkou a tedy výrazně mladší hráčkou nebylo na hlavu nic moc. Cítila jsem se na kurtu strašně malinká a kurt i soupeřka byli nějak velcí :-D. První 3 sety mám celý kurt, soupeřku í míček docela v mlze. Pamatovala jsem si jak chyby, tak super kombinace úderů, ale sebevědomí docela dole a nervozita dooost nahoře. Vikino jako coach mezi sety naprosto skvělý. Já bych toho kluka muckla :-D:-D:-D:-D. No tak jsem to nějak doklepala no. Když jsme nevymýšlela nějaké nestandardní situace, tak to bylo vlastně dost jednoduché, jen ta zavařená hlava to komplikovala. Ale dobrý dobrý. Musím hrát více zápasů. Takhle nervózni být pořád nemůžu přeci.

Extraliga SC FAJNE – ženy A vs.                   Squash Modrý Svět E (3:0)

Tereza Svobodová  vs    Tereza Elznicová      3:1 (11:2, 5:11, 11:9, 11:7)
Natalia Ryfa            vs    Tereza Šlehoferová  3:0 (12:10, 11:7, 11:9)
Tereza Široká         vs    Sofie Hausknotzová 3:0 (11:1, 11:4, 11:1)

Tereza Svobodová Zápas jsem neviděla, ale troufám si tvrdit, že první set se potřebovala Terka jen trochu negativně namotivovat, aby v dalších třech vítězných vypustila pumu z těla a vyhrála :-).

Natalia Ryfa Zyvknout si na soupeřčinu razantní hru a hurá na ni :-). Naty může běhat jako gazela hodiny a hodiny, a když u toho pásne míček krásně na stěnu, tak je to snadná akce.

Terezka Široká První nedělní zápas jsem vyhrála s přehledem 3:0 proti Sofii Hausknotzové. Na kurtu jsem se cítila mnohem lépe a taky mnohem jistěji než v sobotu.

Extraliga SC FAJNE – ženy A vs                    Viktoria Brno Kabel-A.T. (3:0)

Tereza Svobodová vs    Kristýna Vykouřilová   3:1 (10:12, 11:3, 11:7, 11:7)
Natalia Ryfa           vs    Marika Doubravová     3:1 (11:6, 5:11, 11:7, 11:3)
Tereza Široká        vs    Ella Pelikánová            3:0 (11:6, 11:2, 11:1)

Tereza Svobodová Hlavinka hlavinka zřejmě. Už ale standardní záležitost. Myslím, že by Terka s přehledem mohla vyhrát 3:0, ale my baby máme takové návyky, že bud set prospíme, než nám dojde, že prohráváme nebo se potřebujeme teprve zahřát a nebo se prostě nasrat, abychom to tam potom v dalších 3 setech easy nastřílely :-).

Krása, pecka, nádhera Natalica :-). Nalákat soupeřku na jeden setík a potom ji rozsekat :-).

Terezka Široká Druhý zápas také výhra 3:0 proti mladé juniorce Elle Pelikánové.

Report extraliga muži

SC Fajne – muži A      vs        Viktoria Brno Hanya (3:1)
Kuba Gogol                vs         Honza Ryba              1:3 (11:9, 6:11, 4:11, 5:11)
Viki Byrtus                  vs         Michal Jadrníček       3:1 (11:4, 7:11, 11:5, 11:1)
Kuba Solnický            vs         Matěj Hrnčiřík            3:0 (11:9, 11:2, 11:2)
Adam Pelczynski       vs         Vojta Ryba                 3:2 (12:14, 11:6, 8:11, 11:6, 11:9)

Kuba
První zapas v extralize. Trochu ,,stresik“ a tlak od sebe samého. Byl to dost fyzicky náročný zápas, což jde vidět na výsledku. První set jsem byl schopny vydržet tempo, ale během dalšího setu bohužel nohy nebyly už tak rychle jako před tím. Chyběla zkušenost a síla. Čas trénovat na příště!

Viki
Zápas to byl relativně rychlý, ale druhý set na mě Jadran nastoupil a já udělal více chyb, tím jsem set ztratil. Další sety jsem se zkoncentroval a pohodově ukončil zápas

Solňa
Jako zlomové se ukázal být první set, který jsem získal pro sebe 11:9, a od té doby jsem byl na kurtu pán já a celkem v pohodě si došel pro vítězství.

Adam
Duzoglupich szotow przez co tracilem punkty. Gdy bylem skupiony i gralem prosty squash on robil bledy. Udalo mi sie wrocic i wygrac 3.2 chociaz nie byl to moj najlepszy squash. Duzo blach z volleya.

SC Fajne – muži A      vs        Viktoria Brno Sportprofit (0:4)
Filda Strouhal              vs         Marek Panáček          0:3 (4:11, 6:11, 5:11)
Viki Byrtus                   vs         Dan Mekbib                1:3 (11:5, 5:11, 8:11, 3:11)
Kuba Solnický             vs         Martin Švec                1:3 (10:12, 11:7, 5:11, 7:11)
Adam Pelczynski        vs         Ondra Uherka             0:3 (4:11, 6:11, 5:11)

Filda
S Márou je to vždy fyzicky náročné utkání, což bohužel poznamenalo i výsledek. Aby to byly příště vyrovnanější souboje, tak je potřeba více zapracovat na kondiční přípravě. Ale po taktické a herní stránce to hodnotím dobře.

Viki
Zápas v dobrém tempu, bohužel mi můj zdravotní stav neumožnil po těžkých výměnách moc odporovat, ale jsem vcelku spokojeny. Hrálo se mi fajn, uvidíme, jak dopadne MČR 😀

Solňa
S Martinem jsme nehráli na naše poměry docela dlouho a začátek byl od nás obou hodně nervózní. Vytvořil jsem si náskok, ale potom jsem přestal tlačit a set ztratil. Druhý byl ode mě podstatně lepší a vyhrál jsem ho s přehledem. Další dva už jsem to bohužel nedokázal zopakovat a zápas i s přispěním pár rozhodnutí rozhodčího prohrál L

Adam
Zagralem dobrze pierwszego seta ale zbyt czesto dominowal mnie ze srodka pola przez co duzo biegalem. Gdy trzymalem dobra dlugosc mialem okazje na robienie punktow ,co nie zawsze udawalo mi sie wykorzystywac. Slaba koncowka meczu

SC Fajne muži A         vs        SC Strahov muži A (1:3)
Filda Strouhal              vs         Jarda Čech                  0:3 (6:11, 5:11, 7:11)
Viki Byrtus                   vs         Juan Vargas                1:3 (9:11, 11:4, 8:11, 7:11)
Kuba Solnický              vs         David Zeman              3:0 (11:6, 11:3, 11:2)
Adam Pelczynski         vs         Joan Lezaud                1:3 (8:11, 9:11, 11:8, 11:1)

Filda
Jarda ukázal velmi pestrou, přesnou a bezchybnou hru, na kterou jsem bohužel nenašel správný recept.

Viki
Byl jsem spokojeny s tím, jak jsem hrál. Za stavu 1:1 8:5 jsem bohužel nedotáhl set, a když jsem už prohrával 1:2 odešla mi trosku fýza, ale celkem jsem vzdoroval a v posledním setu 7:11, dobrý.

Solňa
Držel jsem tempo, které jsem potřeboval a z připravených pozic zakončoval a dělal body. Naštěstí David není typ hráče, který by tempo měnil a přizpůsobil se tomu mému. Navíc jsem hrál dneska docela přesně a lepil míček na zeď jako lepidlem.

Adam
Pierwsze dwa sety bardzo rowne ale to on je wygrywal. Duzo punktow stracilem na jego killach i boastach ktore mocno mnie ruszaly. Kiedy gralem prosty squash i trzymalem dobra dugosc ,wtedy pojawialy sie tez punkty. Na koncu bylem bardzo zmeczony i przegralem 11.1.

SC Fajne muži A         vs       Corkers Ostrava (4:0)
Kuba Gogol              vs         Pavel Sládeček ml.     3:1 (8:11, 5:7 scr..)
Viki Byrtus                vs         Daniel Poleshchuk      3:0 (11:7, 11:6, 11:4)
Kuba Solnický          vs         Martin Sládeček          3:0 (11:8, 11:9, scr…)
Filda Strouhal           vs         Petr Zatřepálek          3:2 (13:11, 8:11, 9:11, 11:8, 11:7)

Kuba
Hned ze začátku bych chtěl popřát Pavlovi Sládečkovi  ml. rychlý návrat uzdravení a doufám, že ho na kurtu všichni uvidíme co nejdřív. Doufal jsem, že nikdy v životě nevyhraju zápas takovým způsobem. Pavel je hodně zkušený hráč a každý bod je těžký boj. Na kurtu jsem se cítil dobře, i když první set jsem prohrál 8:11. Byl jsem připraveny na další boj a byl jsem soustředěny na 100%. Bohužel Pavel u startu z ,,téčka“ v druhém setu přetrhl achillovku a tím zápas skončil..

Viki
První set rozhodl o zápase, bylo to hrané ve velkém tempu a já hrál hodně dobře. Vytavil jsem soupeře a on už moc nevěděl, co má dělat. Jsem velmi spokojen, protože Daniel hodně slušně ,,shotuje“ a má velikánský přehled na kurtě! Poslední set mi odchodil, asi mu bylo zle.

Solňa
S Mrkosem to byl dneska boj. První dva sety tam sázel nick za nickem a já se stačil jenom koukat. Naštěstí jsem ho fyzicky přetlačil a dokázal oba sety vyhrát. Do třetího setu už Martin nenastoupil, protože musel jet pro bráchu do nemocnice.

Filda
Zápas pro mě nebyl fyzicky náročný, i když trval pět setů, ale byl náročný spíše mentálně. Zátřep má velice šikovnou ruku a z mnoha pozic dokáže soupeře potrestat. Pro mě bylo v tomto zápase klíčové zachovat klidnou hlavu a držet se herního plánu.