REPORT SQUASH – JUNIOR D-tour 2.3.2019

Foto z turnaje
Rozhovor s finalisty ZDE

Konečně je to tady, klubový turnaj v pohodovém duchu a příjemné sobotní odpoledne. Ze kurtem jako vždy zábava, tak jak to má být a na kurtu všichni hráli své maximum. Na začátku bylo povoleno sestřelit hlavní 3 koně turnaj v podobě Matyho, Adama a Kryštofa. Nápad se ostatním hráčům velmi zalíbil, ale nakonec je ušetřili. Za to 2 naše slečny turnaje Janča a Kája dostaly omylem ´´razítko´´, ale jsou statečné a ví, že i to se občas stane. Čokoláda, sušenky a sladkosti byly snědeny. Ovoce zbylo….:-D Pokud máte hráči nějaké speciální přání na jídlo na turnaj, dejte vědět :-D.

1. KOLO

Tereza Tichá          vs.       Matyáš Závacký                          (9:11, 6:11)
Terka jako nový kůň (kobylka :-D) od Honzy Netoličky, se dostala do náročného zápasu s budoucí hvězdou FAJNE Matym, který získal první zápas pro sebe. Ani razance, kterou je Terka povětsná ho nezastavila, protože věděl, kam má zamířit, aby zápas urval pro sebe.

Karolína Wanke     vs.       Hana Vaňková                           (6:11, 2:11)
Tohle byl nejdelší zápas celého turnaj. Trval celé jedno kolo, zatímco na ostatních kurtech se plynule střídaly zápasy. Výměny od holek byly sice okolo středu kurtu, avšak právě proto, je holky udržely tak dlouhé a zápas tak nabyl na napínavosti. Obě odcházely z kurtu s velmi červenými tvářemi :-).

1. KOLO

Adam Škrobánek  vs.       Kryštof Kratochvíl                      (11:4, 11:3)
V dnešním turnaji považováni za seniory turnaje  :-D. Potkali se už ve druhém kole, takže oba nebyli ještě rozehraní a Kryštof byl trochu nervóznější, a tak mu to moc nelítalo. Aďa využil rady Klárči a hrál míče především dopředu, kde má Kryštůfek slabinku. (pozn. Kláry: Kryštofe vůbec si nepamatuji, že bych tohle Adamovi řekla – pravděpodobně výmysl Barči 🙂

1. KOLO

Martina Sedlačíková   vs.       Daniela Kozubková            (6:11, 9:11)

Zápas usměvavých dívek, kde squashové body nebyly to nejdůležitější. Úsměv střídal úsměv, některé míče však byly naprosto brilantní. Pózy a elegance se nesly celým zápasem. Squashové modelky každým coulem.

1. KOLO

Jana Lubojacká           vs.       Olga Oprchalová                (8:11, 11:6)

Zápasy se začínaly s vývojem herního systému švýcar vyrovnávat, což vedlo k velmi vyrovnanému zápasu mezi Jančou a Olajsem. Obě skvělé připravené na nohách, tepová frekvence na maximum. Občas vyhrála rána Janči, občas přesnost Oli.
Jen o kousek byla celkově dravější Jana, a tak i přesto, že každá vahrály jeden set, získala body  v tomto kole na svou stranu.

1. KOLO

Ondřej Zápeca           vs.       Ondřej Zapletal                      (11:10, 11:10)

Zápas dvou Ondrů byl napínavý od začátku. Kluci se soustředili, co to šlo a bojovali o každý míč. Ondra Zápeca hrál trochu víc takticky, a tak šel občas víc do hraní dropů. Ondra Zapletal na druhou stranu běhal, jak mohl, a tak diváci mohli zahlédnout i známou pózu Bolta 🙂

1. KOLO

Matyáš Hrubý                vs.       Kryštof Kratochvíl             (11:4, 11:7)

Kryšpín konečně proti ,,velkému chlapci´´! Rval se, co mohl, potil se jak Kyšpín, ale na Matyho to nestačilo. Chtěl mít set, ale i s bodíkem byl nakonec spokojený. Maty vyhrál, Kryšpín konečně s úsměvem

7.KOLO

Marie Kňazovčíková      vs.       Kryštof Kratochvíl            (11:10, 8:11)
Josef Fanc                     vs.       Adam Škrobánek              (11:2, 11:8)

Na dvou kurtech zároveň probíhaly zápasy nadějného mládí a jakš takš zkušeného staršího mládí :D. Mladší brali zápasy velmi vážně a předem na spoluhráče zjišťovali taktiku. Občas díky tomu dosáhli skvělých úderů, ze kterých získali cenné body. Maruška získala dokonce jeden set pro sebe a díky tomu, že v dalším setu získala 8 bodů, měli s Kryštofem každý 3 body za zápas. Adam už Pepovi tolik bodů nedaroval a zkušené starší mládí si nechalo své vítězství narušit jen jedním bodem.