Squashová a badmintonová akademie

Nevíte jak sportovně zabavit své děti?

Chci vědět více

REPORT SQUASH – JUNIOR D-tour 21.10.2017

Foto z turnaje ZDE

Finálový rozhovor ZDE

Záznam finálového zápasu ZDE

Odstartovala série D-TOUR junior

Kateřina Pavlusová a Ella Pelikánová zvítězily v prvním kole seriálu D-TOUR junior.

Turnaje se zúčastnilo 21 těšících se hráčů a hráček, juniorů od šesti letých squashových nadějí až po zkušené sedmnáctileté harcovníky.

Turnaj se opět hrál populárním herním systémem „Švýcar“, který právě dovoluje, aby spolu hráli „malí“ a „velcí“ dohromady.

Turnaje se nemohli zúčastnit pouze nejstarší juniorští squashisti, kteří si plnili své sportovní povinnost již v ligových soutěžích dospělých.

Tak a můžeme začít:

1. kolo
Velkou pozornost opět zaujal Max Pelikán z Brna (již šestiletý), který jako nejmladší a nejmenší účastník narazil v prvním kole na Tomáše Hrubého, který hraje standardně kategorii do 17ti let. Stejně hezky se divákům sledovalo utkání mezi Martinem Hlochem a Kryštofem Kratochvílem, které vypadalo jako souboj otce se synem.
I přesto, že se „prckové“ snažili, byli nakonec poraženi.
Ostatní zápasy byly věkově i výškově srovnatelné. Nejvyrovnanější zápas odehrály benjamínky Nikol Kubíčková a Marie Kňazovčíková, zápas skončil 8:11 a 11:9.

2. kolo

Velice pěkné utkání bylo odehráno mezi Janem Netoličkou a benjamínkou Ellou Pelikánovou, kdy v prvním setu Ella překvapila Honzu a uhrála osm bodů (11:8). Ve druhém setu už se projevila chlapská ješitnost a Honza přitlačil, vyhrál 11:2, Honzíku to se nedělá!!! J

Další utkání, které stálo za to, byl souboj mezi Lukášem Krišicou a Evou Machytkovou. Přes to, že Lukáš vyhrál, určitě se nemohl vynadívat. Evča přesto, že se snažila, smála se od ucha k uchu, ladně se kroutila ke každému míči, velice krásná podívaná.

3. kolo
Ve třetím kole to vřelo v zápase „GIGANTŮ“, mezi Matějem Černým a Kryštofem Kratochvílem. Byla z toho „fajná“ mela s vítězným koncem pro Matěje.
Favoritka tohoto turnaje Kateřina Pavlusová si poradila se smíškem Eliášem Bencúrem, který určitě sledoval jiné přednosti od Katky, ale určitě ne Ty squashové!!! Odhaduji podle bodů, které uhrál 3:11, 4:11.
Nejvyrovnanější zápas tohoto kola se odehrál mezi Valerii Hradilovou a Adamem Škrobánkem, Adam byl na prvním turnaji a odehrál parádní zápasy, ale na Valču nestačil a prohrál obě koncovky setů 11:9, 11:10.

4. kolo

Ve čtvrtém kole jsme shlédli moc hezký zápas mezi Matyášem Hrubým a Danielem Šrámkem, který sice Maty vyhrál, ale Dan mu nedal žádný bodík zadarmo.
Zápas nervů byl boj Karolíny Sikorové a Tomáše Neničky, který skončil dělbou bodů po setech 8:11, 11:10.

5. kolo – FINÁLOVÉ P
Poslední kolo dne rozhodující o konečném pořadí.
Než k němu dojdeme, pro zajímavost jeden souboj benjamínek. Karolínka Sikorová si konečně zahrála se svou „vrstevnicí“, protože do té doby soupeřila především se staršími „kousky“. Soupeřkou jí byla Jana Brodová, byl to krásný zápas, který malinko bodově lépe vyšel Janě (11:6, 10:11).

A teď o vavříny.

Jan Netolička porazil Matyáše Hrubého 11:9, 11:4 a čekal na souboj mezi Kateřinou Pavlusovou a Martinem Exnerem, který rozhodl o vítězi turnaje.

Krásné utkání, ve kterém Katka neskutečně soustředěně kráčela za vítězstvím míč za míčem, Martin byl lehce nervózní, protože, kdyby vyhrál a získal šest bodů, tak by mohl získat celkový triumf ON. Zápas, ale získala Katka a stala se tak celkovou vítězkou.

GRATULUJEME !!!

Celkové pořadí – „starších:

 1. Pavlusová Kateřina
 2. Netolička Jan
 3. Černý Matěj
 4. Exner Martin
 5. Krišica Lukáš
 6. Hrubý Tomáš
 7. Hrubý Matyáš
 8. Machytková Eva
 9. Bencúr Eliáš
 10. Hloch Martin
 11. Škrobánek Adam
 12. Šrámek Daniel
 13. Hradilová Valerie
 14. Kratochvíl Kryštof
 15. Nenička Tomáš

Celkové pořadí – „benjamínků“:

 1. Pelikánová Ella
 2. Pelikán Max
 3. Kubíčková Nikol
 4. Kňazovčíková Marie
 5. Brodová Jana
 6. Sikorová Karolína

Díky a squashi zdar!

Karel Wanke

FAJNE
FAJNE
Ostrava
Ostrava
Moravskoslezský kraj
Moravskoslezský kraj

Kreativní vouchery OSTRAVA SQUASH KLUB z.s. reg. c. 038000219
Kreativní vouchery OSTRAVA BADMINTON KLUB z.s. reg c. 0380000739