Stream zápasu
Matyáš Závacký vs Max Pelikán 7:20:00 ZDE
Matyáš Závacký vs Martin Jašek 00:40:00 ZDE
Alex Kelar vs Vojtěch Martinovský 5:40:00 ZDE

4+1 borců a 4+1+1 borkyň se kvalifikovalo na MČR juniorů 2023. Tobiáš Tománek reprezentující závodní hráče klubu a ostatní hráči závodní skupiny TOP12 s nejnáročnějšími tréninky se vydali měřit síly s ostatními hráči České republiky. Barča Brodová se z pozice fanouška stala v průběhu prvního dne doučovatelkou matematiky poloviny týmu. Možná bychom měli zvážit pozici fyzioterapeuta v klubu a nahradit jej Barčou 😊.
Nejoblíbenějším úderem hráčů se stal velmi rychle backhandový boast, jen trenérům se zvedala tepovka :-D.
Sobotní den přinesl neskutečnou hromadu emocí od prvních zápasů Janči a Káji, které opět musely soupeřit proti sobě, přes zápasy Terky a Anet Sezemské, klidnější zápasy Tobíka s Tobíkem 😊, Vendy s Pavelkovou Aničkou, nervy drásající zápas plný skoků, přemetů a rybiček Patrika s Honzou až po adrenalinem překypující semifinálové zápasy, na kterých si fanoušci z FAJNE vyřvali hlasivky a Maty s Alexem předvedli neskutečně famózní utkání plné 200% koncentrace a dostali se do FINÁLE MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY JUNIORŮ VE SQUASHI !!!

S nedělí přišly snad nejtěžší zápasy mistrovství, snídaně – Maty a Alex kruhy pod očima – ajej, no..uvidíme. 9:20 maty na kurtu, sluchátka, focus. 9:25 plní se tribuna, 9:35 roztlesk a Maty s Martinem vchází na kurt, napětí stoupá. Mezi fanoušky přibyli rodiče od Matyho a Vlček vyměnil Vlčka, ale hlasivky podpory zůstaly stejné. Neskutečná bitva, pátý set 10:9 a nikdo nevěděl jak to dopadne a najednou uuuuaaaaaaaaaaa Matyyyy vyhrává Místrovství České republikyyyyyyyyyy juniorůůůů 2023 v kategorie kluků do 13 let…..slzavé údolí ze všech stran, objetí, gratulace a doják v každé vteřině po zápase :-DDD. Nádhera.

V průběhu neděle přišly ještě nějaká vítězství, největší radost měla asi Terka, která se po roce ´´pomstila´´ Aničce Pavelkové a nejvíce nejposlednější zápas celého nedělní dne byl Aleeeeeexe Kelaraaaaa s Vojtou Martinovským ve finále, kde Alex podlehl soupeři a odchází tak se zaslouženým stříbrem a jedním kvalitním brněnským skalpem 😊 z MČR !

BU11   Tobiáš Tománek 6. místo
Tobiáš Tománek       vs    Martin Leon Zoubek               3:0 (1:11, 3:11, 5:11)
Tobiáš Tománek       vs    Michal Noel Zoubek               0:3 (4:11, 7:11, 3:11)
Tobiáš Tománek       vs    Tobiáš Vintr                            3:0 (11:3, 11:3, 11:3)
Tobiáš Tománek       vs    Filip Moltaš                             0:3 (9:11, 9:11, 3:11)

1.zápas – nevím
2.zápas – nevím
3.zápas – nevím
4.zápas – To už Tobi raději odjel, aby nemusel nic zapisovat 😊.

Sice má dojem, že moc neumí zhodnotit zápas, nicméně na kurtu mu hlava šrotuje, vymýšlí různé strategie a soustředí se na míče, které umí, aby zvítězil. Nesmíme se nechat zaskočit jeho klidným projevem. Uvnitř něj proudí hromada emocí a nápadů 😊. Moc ti gratulujeme k 6.místu na MČR. V tvém věku je to naprosto skvělý výsledek. Jen tak dále makej a těšíme se na další MČR, které tě čekají.

BU13   Matyáš Závacký  1. místo
Matyáš Závacký               vs      Oskar Humlíček             3:0 (11:1, 11:4, 11:1)
Matyáš Závacký               vs      Thomas Koukola            3:0 (11:4, 11:9, 11:2)
Matyáš Závacký               vs      Max Pelikán                   3:1 (7:11, 11:6, 11:9, 11:9)
Matyáš Závacký               vs      Martin Jašek                  3:2 (9:11, 11:7, 11:9, 5:11, 11:9)

1.zápas – Zápas byl jednoduchý a vyhrál jsem ho s přehledem. xddd
2.zápas –  V zápasu jsem hrál dobře ale ve druhém setě jsem povolil a málem prohrál ale nakonec jsem to otočil
3.zápas, semifinále – Maxe jsem nikdy předtím nikdy neporazil zápas byl vyrovnaný ale docela s přehledem jsem vyhrál
4. zápas, finále To stejné jako s Maxem Martina jsem dlouho neporazil a z výhry jsem měl neuvěřitelný pocit.

G 15 Karolína Sikorová  9. místo
Karolína Sikorová            vs      Ella Pelikánová              0:3 (9:11, 5:11, 6:11)
Karolína Sikorová            vs      Hana Klimšová              3:0 (14:12, 11:5, 11:9)
Karolína Sikorová            vs      Eliška Hamříková          3:0 (11:1, 11:2, 11:4)

1.zápas – První set byl skvělý. Kdybych takhle hrála celou dobu, možná by to dopadlo i jinak. Ve druhém setu se něco zvrtlo. Nevím proč, ale skoro jsem se zhroutila. Nevím, co se to semnou stalo, ale doufám, že už se to nebude opakovat.
2.zápas – S Hančou jsem si měla líp pohlídat první set. Zbytečně jsem ji nahrávala a ona mě pak tlačila dozadu. Další dva sety byly lepší, protože jsem začala hrát přesněji.
3.zápas – Tenhle zápas byl jednoduchý. Měla jsem jasno, tlačit soupeře dozadu a hrát razantně.

G 17 Jana Brodová         5. místo
Jana Brodová            vs    Aneta Sezemská                     0:3 (10:12, 6:11, 9:11)
Jana Brodová            vs    Karolína Sikorová                   3:1 (11:9, 7:11, 11:4, 12:10)
Jana Brodová            vs    Anna Plzáková                        3:0 (11:7, 11:9, 11:5)

1.zápas – Myslela jsem si, že když budu hrát s Anet tak budu v pohodě, ale moje hlava si řekla, že to tak nebude. První set jsem se snažila hrát a nějak jsem něco uhrála. V druhém setu se moje hlava sekla a míčky jsem vypouštěla, i když jsem je mohla mít. Potom mi Muťas promluvil do duše a ve třetím setu jsem zase nějak hrála. Ze zápasu mám smíšené pocity. Některé míčky byly v pohodě a jiné byly zase úplně na nic.
2.zápas – Zápas s Kájou byl zajímavý. Čekala jsem, že budu hrát lépe, ale moje lajny a crossy byly krátké, takže mi to Kája zabila do dropu. Ve třetím setu jsem se trochu naštvala (představila jsem si, že mě Muťas coachuje) takže to bylo o něco lepší a ve čtvrtém setu jsem měla o trochu více štěstí než Kája, takže jsem vyhrála.
3.zápas – Aničce nebylo úplně nejlépe, takže nepodávala takový výkon. Já si to už musím konečně nějak srovnat v hlavě. Byla jsem nervózní a hrála jsem opatrně. Snad to do příště zlepším.

G 17 Karolína Sikorová  7. místo
Karolína Sikorová            vs      Denisa Otáhalová          0:3 (2:11, 5:11, 3:11)
Karolína Sikorová            vs      Jana Brodová                 1:3 (9:11, 11:7, 4:11, 10:12)
Karolína Sikorová            vs      Sofie Hogenová             3:scr. (11:0, 11:0, 11:0)

1.zápas – Tenhle zápas byl super, ani jsem nebyla tolik nervózní, jako u předešlého zápasu s Ellou. Troufám si říct, že tohle byl i jeden z nejlepších zápasů, co jsem kdy s Denčou odehrála.
2.zápas – S Jančou jsem se necítila moc dobře. Bolela mě ruka, ale i tak jsem se snažila uhrát, co to šlo. V posledním setu to bylo dost vyrovnané a chyběl mi jen kousíček k tomu, abych uhrála ještě jeden set.
3.zápas – Soupeřka si bohužel zranila kotník a tak jsme zápas neodehrály.

G 19 Vendula Boháčová 6. místo
Vendula Boháčová          vs      Riana Alexová                0:3 (6:11, 5:11, 4:11)
Vendula Boháčová          vs      Anna Pavelková             3:0 (11:4, 11:5, 11:5)
Vendula Boháčová          vs      Aneta Sezemská            0:3 (6:11, 7:11, 4:11)

1.zápas – S Riou se mi nehraje moc dobře. Mohlo to být lepší, ale i tak se mi podařilo pár dobrých výměn.
2.zápas – Dobrý zápas na rozehrání na zítřek 😊
3.zápas – Jeden z nejhorších zápasů, co jsem kdy odehrála. Nemám k tomu co víc říct. Mrzí mě to.

G 19 Tereza Tichá           7. místo
Tereza Tichá                    vs      Karolína Šrámková        0:3 (5:11, 4:11, 5:11)
Tereza Tichá                    vs      Aneta Sezemská            0:3 (8:11, 3:11, 8:11)
Tereza Tichá                    vs      Anna Pavelková             3:0 (11:5, 11:5, 11:6)

1.zápas Ačkoli paní trenérka Klára má názor naprosto odlišný, tak já jsem spokojená. Nečekala jsem žádné zázraky, a tak jsem prostě hrála. Kája to umí, příjem je z jejího podání těžší, ale za mě je to v pořádku. Těším se na další zápas.
2.zápas Dneska nebyl můj den. V ruce jsem vůbec necítila nic natož jistotu. Dozadu to nešlo a nevím, byla jsem prostě mimo. Můj výkon mě celkem zklamal.
3.zápas Můj cíl splněn, Anička poražena, juniorská kariéra, myslím si, dobře ukončena. Teď už jen pomalu plnit mé další cíle a za pár let vám zamávu z bedny 😊

G 19 Alex Kelar               2. místo
Alex Kelar                        vs      Radim Jurášek               3:0 (11:8, 11:3, 11:6)
Alex Kelar                        vs      Michal Jurášek               3:0 (11:9, 11:5, 11:5)
Alex Kelar                        vs      Martin Štěpán                3:1 (11:8, 11:7, 5:11, 11:5)
Alex Kelar                        vs      Vojtěch Martinovský      0:3 (4:11, 1:11, 1:11)

1.zápas – první zápas dobrý na rozehrání a zjištění co a jak.
2.zápas – Tady to bylo o něco těžší, ale uhrál jsem to a celkově jsem hrál to co potřebuju až na nějaké výpadky
Semifinále – martina jsem neporazil snad dva roky, takže teď jsem z toho měl dobrý pocit, stčilo to držet a hrát to tak ať není na voleji.
Finále – totálně jsem to pokašlal, byl jsem strašně svázaný a moje hlava to nedala, v podstatě jsem to prohrál ještě než to začalo.

B 19 Patrik Závacký        15. místo
Patrik Závacký                 vs      David Linhart                 0:3 (4:11, 7:11, 9:11)
Patrik Závacký                 vs      Matěj Bomba                 2:3 (3:11, 11:4, 12:10, 5:11, 7:11)
Patrik Závacký                 vs      Jan Holuša                    2:3 (15:17, 12:10, 11:8, 5:11, 3:11)
Patrik Závacký                 vs      Lukáš Kučiak                3:Scr. (11:0, 11:0, 11:0)

1.zápas Zápas jsem si užil, snažil jsem se utrhnout aspoň ten jeden set, ale bohužel se nepovedlo i když jsem vyhrával 9:7. První set jsem nebyl ještě moc ready hrát, ale v druhém jsem do toho už dostal.
2.zápas Hru jsem si užíval, v prvním setu mi chyběla délka, a tak jsem na to doplatil. 2 set jsem začal hrát rychlejší a kreativnější hru. To jsem Matěje dobře potrápil. Ale Bohužel jsem přestal hrát co tak fungovalo a začal jsem vymýšlet hlouposti, což u mě není nic nového, i když jsem mohl vyhrát a mrzí mě to, tak jsem si hru užil.
3.zápas V posledním zápase jsem dostal hráče, který hraje hru, kterou moc nemusím a ani si ji užívat a když si hru neužívám, tak mi to nejde, je to takový můj blok v hlavě. Ve 3 setu jsem si u posledních balónu zvrtl několikrát kotník + jsem dostal křeč do nohy, bolesti mi potom vrtali hlavou, potom jsme se už nedokázal soustředit na míče. Všechno se tak sešlo, že už jsem zápas nedokázal vyhrát.

Děkujeme všem hráčům za skvělé zápasy a neskutečně nabité celé mistrovství 2023!