REPORT SQUASH – Mistrovství republiky juniorů 2018

Bitvy o tituly odehrány!
Od čtvrtku do neděle probíhaly v Praze nejtěžší zápasy ve squashi.
Všichni hráči překonávali své maxima, aby podali co nejlepší výsledek a umístili se na co nejvyšších příčkách.
Ostrava squash klub slaví především úspěchy v počtu hráčů, v tom jsme byli jasně vítězi.
Celkem 18 hráčů se odvážilo měřit síly a zařadit se tak mezi TOP hráče v republice.
Na přechodu jsme působili jako na školním výletě, ale v centru už všichni věděli, kam nás zařadit.

0:3, 5:11, 8:11, 5:11
Marušku svazovala nervozita jen mírně a jde vidět, jak moc se zlepšila. Dobíhá k míčům, ke kterým ještě před 3 měsíci vůbec nešla. Dokázala na Nikču zatlačit v okamžicích, ale chce to ještě kapku přesněji.

2. kolo (9-16)
Marie Kňazovčíková – Tereza Jurigová
3:0, 11:5, 11:3, 11:7
Pěkný zápas a pro Marušku se slušnou převahou. Míče hrála s jistotou v ruce, občas zaváhala na podání a příjmu, ale ve hře vedla s jistotou.

3. kolo (9-12)
Marie Kňazovčíková – Valentýna Boháčová
3:1, 11:9, 9:11, 11:6, 12:10
Napínavý boj. Obě holky mají podobnou razanci a tak přes rozdílný věk, hrály obdobné údery, ale Maruška přece jen dokázala více zatlačit do zadní části kurtu a rychleji doběhnout k míči a vyhrála.

4. kolo (9-10)
Marie Kňazovčíková – Anna Plzáková
0:3, 8:11, 5:11, 5:11
U holek hodně záleželo na podání a to měla Anička silnější. Vypadalo to, že skrze celé mistrovství se naučila dokonale podávat a Maruška na přijmu podání není tak silná. Když hrály výměny, bylo to velmi vyrovnané, ale soupeřka vydržela o kousek víc.

Maruška obsadila celkem 10.místo

Nikol Kubíčková

Nikol Kubíčková – Marie Kňazovčíková
3:1, 4:11, 11:9, 11:3, 11:9
Nikču svazuje nervozita úplně celou, ale naštěstí hrála s klubovou hráčkou FAJNE, takže nervozita nebyla tak vysoká. Hlavně se jí nelíbí, jak na ni všichni čumí, ale to snad zvládne překonat.

2. kolo (1-8)
Nikol Kubíčková – Karolína Šrámková
0:3, 1:11, 2:11, 7:11
Božský zápas. Nehledě na bodový výsledek to byl nejlepší zápas od Nikči a to především proto, že byla v pohodě. Nervózní byla jen trošku, ale skoro to nešlo poznat. Nohy běhaly, jak měly, energie a radost ze zápasu z těla čišela. Děkujeme i soupeřce za příjemný přístup ke hře.

3. kolo (5-8)
Nikol Kubíčková – Karolína Sikorová
3:0, 11:6, 13:11, 13:11
Napínavá skoro sesterská bitva. Obě dvě dobře znají svou hru a ví, na co se mají připravit a tak jsou jejich výměny stále delší a napínavější. Těším se, jak spolu squashově porostete a budete stále hrát tak napínavé zápasy.

4. kolo (5-6)
Nikol Kubíčková – Michaela Herberová
1:3, 9:11, 4:11, 11:7, 7:11
Dech beroucí zápas. Těžko říct, co očekávat od obou hráček. Jednou si přiklonilo štěstí na Nikču, jednou na Míšu. Ztráta podání znamenala i při bodové převaze 9:6, otočení celého zápasu ve prospěch druhé hráčky. Obě měly silné podání i silné výměny. Míša byla trošku větší a tak i razantnější, ale Nikča ji dotahovala energií a hbitostí. Byl to zápas hodný MČR a obě na něj můžou být hrdé. Věřím, že Míša bude další příjemnou spoluhráčkou.

Nikča obsadila celkem 6.místo

Karolína Sikorová

Karolína Sikorová – Valentýna Boháčová
3:0, 11:0, 11:1, 11:2
Zápas s Valentýnkou byl pohodový. Kajča má smrtící podání a nedala Valentýnce šanci. Snad bude podání platit i na další hráčky.

Karolína Sikorová – Ella Pelikánová
0:3, 7:11, 4:11, 7:11
Holky odehrály skvělý zápas. Kája přistupuje ke všem soupeřům víceméně stejně a tak odehraje vše, co skutečně umí. Naučila se vysoké podání a dlouhé lajny po stěně až do rohu, což i na Ellu zafungovalo.

Karolína Sikorová – Nikol Kubíčková
0:3, 6:11, 11:13, 11:13
Napínavá skoro sesterská bitva. Obě dvě dobře znají svou hru a ví, na co se mají připravit a tak jsou jejich výměny stále delší a napínavější.

4. kolo (7-8)
Karolína Sikorová – Barbora Komárková
1:3, 11:9, 4:11, 9:11, 8:11
Krásný poslední zápas. Takhle napínavě by měl vypadat poslední den na MČR! Kajčino sebevědomé podání a schopnost dostat se z pod tlaku ve výměně opět do klidu na téčku díky lajně ke sklu. Barča byla, ale zásobena navíc i lepší fyzickou kondicí a rychlejšíma nohama a tak vyběhala víc míčů než Kajča, ale to do příštího roku napravíme 

Kája obsadila celkem 8.místo

Jana Brodová

Jana Brodová –Michaela Herberová
0:3, 9:11, 2:11, 7:11
Napínavý zápas…Janča se v prvním setu osmělovala, ale to i soupeřka. Ve druhém setu si nechala Janča padat podání a z rohu už nešlo odehrát a ve třetím setu skvěle odehrávala voleje na příjmu a díky tomu se dostala do hry. Za sklem jsme vytvořili silnou tribunu hráčů a dělali největší kravál, jaký jsme mohli a vykouzlili tak Janči i uprostřed zápasu úsměv na rtech .

Jana Brodová – Jůlie Naučová
3:0, 12:10, 11:9, 11:9
Velmi vyrovnaný zápas. Nejsem si jistá, zda hráčky věděly počet bodů v průběhu zápasu, ale Janča byla squashově vyhranější a když zahrála soupeřce míč na BH, měla navrch. Jen to podání je pořád docela o náhodě, ale na tom musíme zapracovat.

Jana Brodová – Anna Plzáková
0:3, 10:12, 9:11, 9:11
I přes velké srdce Janči mám pocit, že se za poslední měsíc trošku zhoršila. Je třeba zlepšit docházku na tréninky. Věřím tomu, že před měsícem, by soupeřku porazila a docela s přehledem.

4. kolo (11-12)
Jana Brodová – Valentýna Boháčová
0:scr, 0:11, 0:11, 0:11
Janča v neděli ráno balila kufry a odjížděla na 14 dní na školu v přírodě a tak Valentýna nedělní zápas vyhrála .

Janča obsadila celkem 12.místo

G15

Valerie Hradilová

Valerie Hradilová – Tamara Holzbauerová
3:0, 1:11, 2:11, 0:11
To byl nářez….těmito slovy bych pospala lajny od soupeřky. Valča neměla šanci, ale za to se zaměřila na dílčí věci zápasu. Cílem bylo zklidnit mysl a připravit se na příjem podání. Dále skvěle pokračovala na téčko, ale soupeřka ihned zakončovala. Na konci Valča hlavu udržela a zvládla objektivně zhodnotit zápas, což bylo nejdůležitější a posouvá ji to dopředu.

2. kolo (9-12)
Valerie Hradilová – Marie Kubíková
3:scr, 11:0, 11:0, 11:0
Důvod snadno vyhraného zápasu nevíme, ale posun v pavouku je potěšující.

Valerie Hradilová – Eliška Mauchlerová
0:3, 1:11, 1:11, 2:11
Čím těžší soupeřku Valča má, tím víc je nervóznější. Valča ze sebe opět vydala maximum toho co umí a o to víc ji bolí zklamání ze zápasu. Vali ještě toho po sobě chceš až příliš….ale rozhodně vydrrrrž…jednou to bude síla.

Valerie Hradilová – Daniela Dohnalová
0:3, 4:11, 7:11, 5:11
Nejkrásnější zápas jaký Valča kdy odehrála! Nervozita jistě byla, ale velmi pozitivní nervozita, která Valču poháněla jako nezastavitelný vlak. Naprostá soustředěnost na sebe, úplně vypustila okolní svět a hrála skvěle. Ač výsledek skončil 3:0, tak výměny byly delší. Valča nepolevila ani vteřinu. Mezi sety nasála nový kyslík, a šla dál do boje. Krásný zápas Vali!!!

Valča obsadila celkem 12.místo

G17

Kateřina Pavlusová

Kateřina Pavlusová – Tamara Holzbauerová
0:3, 3:11, 0:11, 5:11
Velmi bojovný zápas, ale soupeřka měla převahu ve více oblastech než Kača a tak i přes zajímavě výměny, vydržela Tamara déle vracet údery a Kača udělala dříve chybu nebo nestačila fyzicky.

Kateřina Pavlusová – Veronika Vejrostová
Obě hráčky byly extrémně nervózní a tak první set padaly i chybné podání a výměny maximálně o dvou míčích. Další set už byl hernější, ale stále se často obě pohybovaly kolem středu kurtu. Ve posledním už tréma opadala a Kača hrála naprosto krásný a čistý squash, který je jí vlastní. Stačila dlouhá lajna a ihned drop, ideálně z voleje a tím byla výměna u konce.

3. kolo (9-10)
Kateřina Pavlusová – Terezie Martinková
3:0, 2:11, 2:11, 4:11
Soustředěný, ale zároveň squashově klidný zápas. Kača hrála přesné lajny a srdečné údery v přední části kurtu. Děkuji

Kača obsadila celkem 9.místo

G17

Terezie Martinková

Terezie Martinková – Sarah Bala
0:3, 3:11, 2:11, 4:11
Terka je stresák jako blázen…., ale i přesto prodala na kurtu vše, co umí. Perfektní taktická volba. Jen hlava chce zamířit a tělo ještě nemá odmakáno. Sarah má více herních zkušeností a tak udržela víc míčů odehrávat než Terka, ale věřím, že je to jen otázka času.

Terezie Martinková – Alžběta Dufková
3:scr, 11:0, 11:0, 11:0, 11:0

3. Terezie Martinková – Kateřina Pavlusová
0:3, 2:11, 2:11, 4:11
Na tomhle kurtu bylo emocí jako blázen. Terka šla do všech míčů na 100%, ale to ostatně jako vždy. Radost z opravdu vydřených míčů byla skvělá, ale ještě to na Kaču nestačilo.

Terka obsadila celkem 10.místo

G17

Barbora Brodová – volný los
Zápas byl od začátku do konce jasně v režii Barči. 

Barbora Brodová – Nela Reková
3:0 11:5, 11:3, 11:7
Barča se tohoto zápasu trošičku obávala, ale od začátku nebylo pochyb o tom, kdo vyhraje. Rychlá a přesná hra na soupeřku platila. Nela se jen bránila a pouze ve třetím setu trošku zlobila.
Za zmínku stojí Barčin jeden vynikající forhendový drop, šel nad středovou podávací čáru, soupeřku neuvěřitelně překvapila. Budou mi tyto šoty chybět, až budeš hrát všechno tam, kam máš! 

3. kolo (1-4)
Barbora Brodová – Tereza Široká
0:3 3:11, 6:11, 8:11
Barča se na toto semifinále těšila, kupodivu nebyla ani příliš nervózní. Začátek vypadal slibně. Dva nula vedla po krásných šotech. Bohužel to bylo v prvním setu bodově skoro vše. Výměny byly sice parádní, ale bohužel pokaždé ve prospěch Terky. Od druhého setu tam padlo i Barči pár míčů a zápas se bodově vyrovnával. Set třetí šel vyhrát, škoda. Barča ho odehrála ve velkém stylu, velká škoda koncovky, kde trošku chybělo štěstí. Mohlo to být ještě zajímavé. I přes porážku velmi slušný výkon.

4. kolo (3-4)
Barbora Brodová – Eliška Jičínská
0:3 3:11, 4:11, 7:11
Super zápas, jehož kazem je pouze výhra soupeřky. Barča jela na 100 %, ale na velmi dobře hrající Elišku to nestačilo. Škoda třetího setu, v němž to bylo kromě koncovky, tak jak má být.
Celé MČR bylo ze strany Barči hodně povedené. Další krásný výsledek, věřím, že to Barču nakopne ještě k většímu tréninkovému úsilí. 

Barbora obsadila konečné 4. místo.

B11

Martin Hloch – Mikuláš Dufek
2:3 5:11, 12:14, 11:8, 11:9, 7:11
První zápas na MČR, velká nervozita v prvním setu a zbytečné chyby. Od druhého správná řežba. Marťas se zklidnil a soupeře začal zlobit. Velká škoda nevyužitých dvou setbolů ve druhém setu. Naštěstí ho to nezlomilo. Třetí set vyhrál. Ve čtvrtém prohrával 3:9, ale neuvěřitelným klidem set otočil. Pátý set byl boj o každý míč. Škoda drobných chybiček, které stály Marťase set i zápas.

Martin Hloch – Max Pelikán
3:0 11:7, 11:5, 12:10
Zápas s Maxem je pro Martina vždy nesmírně náročný. Martin se stává trenérem, který nahazuje míče. Trošku se pere sám se sebou. Naštěstí to zatím vždy pochopí, že žádný soupeř se neporazí sám!

Martin Hloch – Daniel Stypa
3:0 11:8, 11:7, 11:7
Houževnatý soupeř, ale Marťas byl o těch pár bodíků lepší. Každou koncovku zvládl s bravurou profesionálního odstřelovače. Trefoval to tam, kam má. Toto vítězství mu zaručuje nedělní boj o malé finále (9. místo).

Martin Hloch – Jan Bravenec
0:3 6:11, 1:11, 10:12
V prvních dvou setech se Martinovi nedařilo dostat míč za Honzu, hrál krátce a tím pádem byl více pod tlakem.
Pramenily z toho drobné chyby a „laciné“ body pro soupeře. Třetí set parádní, byla délka a najednou i soupeř byl pod tlakem a kazil. Škoda chybičky v závěru, mohlo to být ještě zajímavé.
Celkově parádní turnaj s úsměvem na rtech. Většinou! 

Martin obsadil konečné 10. místo.

B13

Daniel Šrámek – Alfréd Nezveda
0:3 7:11, 9:11, 5:11
Zápas, kdy to šlo! Dan byl soustředěný. Technickou hrou dělal soupeři problémy, Fred byl zase více razantnější. Byli jsme zvědavi, který styl bude úspěšnější. Bohužel zvítězil styl soupeře. V některých chvílích měl i malinko více štěstí, hlavně ve druhém setu. Za bojovnost a koncentraci si Dan zaslouží velkou pochvalu.

Daniel Šrámek – Patrik Závacký
3:2 13:15, 11:2, 13:11, 11:8
Souboj kamarádů. Kromě druhého setu, ve kterém Dan dominoval, to byl v každém setu souboj draků. Nic si nedarovali. Asi si, před zápasem dali chipsy, SALKO (sladké cucací mléko) a zapili to Coca Colou, protože jak běhali, tak jsem je ještě neviděl! Zrovna tito dva borci, kteří váží každý krůček. Velká chvála oběma.

Daniel Šrámek – Jan Bravenec
3:0 11:7, 11:7, 11:6
Tradiční Danův soupeř z posledních turnajů. Zatím pokaždé nad Honzou zvítězil a stalo se tak i tentokrát. Dan hrál lajny, krosy, dropy a tato pestrost soupeři nevoněla.
Toto vítězství mu zaručuje nedělní boj o malé finále (9. místo).

Daniel Šrámek – Matěj Kolpak
6:11 12:10, 11:8, 11:5
Dan měl z tohoto zápasu lehkou obavu. Stalo se něco neuvěřitelného! Ani prohra prvního setu ho nezlomila. Naopak! Od druhého setu se nebývale soustředil na každou výměnu, začal mít herně navrch a herní pohoda přišla a s ní samozřejmě i body. Danův výkřik po zápase neznamenal vztek, ale radost z výhry a konečného krásného 9. místa.
Velká gratulace, ale chce to nemít nos nahoře a začít ještě více makat!

Daniel obsadil konečné 9. místo.

B13

Patrik Závacký – Matěj Bomba
0:3 1:11, 5:11, 4:11
Patrik začal den tím, že si zapomněl na hotelu trenky, naštěstí má kamarády, kteří nosí dvoje.  Asi ho to lehce rozhodilo, protože v prvním setu se nebyl schopen dostat do hry. Od druhého to byl jiný Patrik, jakmile vrátil velmi dobré podání soupeře, najednou musel i soupeř běhat. Paťas se rval o každý míč, ale soupeř měl navrch v zakončení výměn, které měl přesnější.

Patrik Závacký – Daniel Šrámek
2:3 15:13, 2:11, 11:13, 8:11

3. kolo (13-16)
Patrik Závacký – Dominik Wojtucki
0:3 6:11, 8:11, 7:11
Tak, jak jsem chválil Páťu za pohyb v zápase s Danem, tak proti Dominikovi to byl nižší rychlostní stupeň. Velká škoda, protože soupeř určitě byl k poražení. Tato zbytečná prohra odsunula Páťu k nedělnímu boji o 15. místo.
Na malou obranu Páti, říkal, že má nohy jako z betonu, prostě běhat nemohly.
Asi ztuhly po zápase s Danem. Ještě štěstí, že se na podvečerním bowlingu opět rozhýbaly. 

4. kolo (15-16)
Patrik Závacký – Bedřich Beneš
0:3 8:11, 10:12, 5:11
Poslední zápas Patrika byl takový, jako by se hrálo o párek na vesnici a ne o zápas na MČR.
Sice se sem, tam pokusil o zázrak (pohyb), ale zůstalo bohužel jen u přání. Rozhodně má Paťas na víc, než ukázal. Určitě to ví a příště přeřadí na vyšší rychlostní a chuťový stupeň.

Patrik obsadil konečné 16. místo.

B15

Lukáš Krišica – Karím Farrag
0:3 2:11, 5:11, 7:11
Velmi těžký los. Luki narazil na nasazenou jedničku a pozdějšího vítěze. I přes to, že se nebývale hýbal, měl celý zápas pod kontrolou Karím. Pár šotů se Lukimu povedlo, ale na technicky i pohybově velmi dobře hrajícího soupeře neměl.
Možná, že by uhrál více bodů, ale Luki je velice šetrný na krok. Když cítí, že by to „bolelo“, lehce se šetří, aby neplýtval silami.  Chytrý kluk, ale doufám, že to někdy změní a bude chtít máknout vždy.

Lukáš Krišica – Matyáš Hrubý
3:0 15:13, 11:9, 11:4
Kamarádský souboj plný krásných a bojovných výměn. Dva sety byly hodně vyrovnané. Ve třetím Matymu trošku došly síly a Luki si vítězství pohlídal. Pokud se takhle sportovně budou rvát nejen mezi sebou, ale i proti „cizákům“, žebříčkem polezou určitě směrem vzhůru.

Lukáš Krišica – Ondřej Malina
3:0 11:7, 13:11, 11:7
Velmi pohledný, vyrovnaný zápas. Luki opět soustředěný na každý míč. Luki s kamennou tváří sázel vítězné kraťasy a překvapil rovněž razancí úderů. Vypadá, že squash začíná chápat, je to boj!
Výborně reagoval na hru soupeře a neuvěřitelně si hlídal koncovky setů, jako by byl bez nervů.
Byl hodně rád, že díky této výhře si zahraje o konečné 9. místo (malé finále).

Lukáš Krišica – Daniel Ivanco
0:3 7:11, 4:11, 9:11
Tak je z toho konečné desáté místo. Luki hrál svůj asi nejlepší zápas s Danem, ale pořád je to kapánek rychlejší, než „potřebuje“. Škoda třetího setu, Dan má slabší fyzičku, šlo by to výsledkově otočit, ale spadlo mu tam na závěr několik šmudlin.
Lukino odehrál svůj nejlepší turnaj. S chutí hrál každý zápas, což je u něj naprosto nevídané. Jen tak dál, ale ne jen na turnaji, ale také v tréninku.

Lukáš obsadil konečné 10. místo.

B15

Matyáš Hrubý – Alfréd Nezveda
1:3 11:9, 9:11, 4:11, 6:11
Maty měl velkou chuť, bylo z něho cítit odhodlání vyhrát. Dva sety byly naprosto vyrovnané. Každý si vzal jeden set. Od třetího, Maty ubral na přesnosti, jeho největším přítelem začalo být sklo, které krásně vracelo zpátky míče Fredymu do kurtu, ten toho využíval a Matyho začal přehrávat. Ubývaly síly, kontrola i pohyb. Výborná zkušenost pro Matyldu, kdy můžu vyhrát, ale vlastně nemůžu vyhrát.

Matyáš Hrubý – Lukáš Krišica
0:3 13:15, 9:11, 4:11
Kamarádský souboj plný krásných a bojovných výměn. Dva sety byly hodně vyrovnané. Ve třetím Matymu trošku došly síly a Luki si vítězství pohlídal. Pokud se takhle sportovně budou rvát nejen mezi sebou, ale i proti „cizákům“, žebříčkem polezou určitě směrem vzhůru a hlavně jejich hra bude squashovější. 

Matyáš Hrubý – Filip Walter
1:3 11:9, 3:11, 8:11, 8:11
Tak toto mě mrzelo, ale určitě více Matyho. Výborný začátek zápasu, v prvním setu zvládnutá koncovka. Druhý set střelba, která neměla terč. Třetí a čtvrtý set vyrovnaný, škoda menší trpělivosti, které byly příčinou lépe zvládnutých koncovek soupeře. Třeba Matyho pochválit za dravost a bojovnost, chce to ještě proti dobrým soupeřům občas zachovat větší klid a rozvahu, ale to půjde, viď Matyldo!

Matyáš Hrubý – Eliáš Bencúr
3:0 11:2, 12:10, 11:4
Kamarádi z pokoje č. 101 si zahráli tréninkově s velkým úsměvem, předváděli show před přítomnými diváky. Občas tam sice chyběl sport zvaný squash, ale to bylo aktérům tohoto zápasu úplně jedno.
Závěr turnaje zakončili parádně, prostě se bavili. 

Matyáš obsadil konečné 15. místo.

B15

Eliáš Bencúr – Daniel Svoboda
0:3, 3:11, 2:11, 7:11
Eli na zkušené v Praze. Nažehlený, upravený, možná i navoňaný! První dva sety měl takové rozkoukávací. Ve třetím se zdravě naštval, konečně i rozběhal a okamžitě měl i soupeř problémy. Škoda, že dva sety lehce prospal. Dobrá škola, zápas je jako zvonění ve škole, musím makat od první minuty.

Eliáš Bencúr – Martin Mach
0:3 4:11, 6:11, 3:11
V tomto zápase Eli makal od prvního míče a bylo to znát, zápas byl vyrovnaný, i přes to, že podle bodů to nevypadá. Soupeř byl pouze trošku trpělivější. V očích trenéra Eli vyhrál! Po dlouhé době ho viděl zpoceného a uříceného, nebývalá věc u tohoto elegána jménem Eliáš! Jen tak dál, chce to jen podobný zápal, jako při dobývání času při skládání Rubikovy kostky.

Eliáš Bencúr – Tomáš Holinka
1:3 5:11, 11:9, 9:11, 4:11
Tohoto zápasu je škoda. První set se Eli rozkoukával, druhý set zpřesnil a byl jeho, chleba se lámal ve třetím setu, kdy měl v koncovce více štěstí turnaji ostřílený Tomáš. Třetí set stál Eliho spoustu fyzických a hlavně psychických sil, které ve čtvrtém setu chyběly.

Eliáš Bencúr – Matyáš Hrubý
0:3 2:11, 10:12, 4:11

Eliáš obsadil konečné 16. místo.

B17

Vojtěch Mohelník – Luboš Walter
0:3 3:11, 10:12, 7:11
Vojta byl v prvním setu trošku nervózní. Set zaslouženě prohrál. Ve druhém nastala změna, najednou byly míče ve správných prostorech a najednou to šlo, neuvěřitelné, i soupeř kazí! Škoda koncovky druhého setu. Ve třetím už na soupeře snaha bohužel nestačila, Luboš si pohlídal koncovku setu a zápas vyhrál.
Pro Vojtu malé (velké) poučení, několik bodíků „zadarmo“ soupeři darovat nemůžu.

Vojtěch Mohelník – František Procházka
3:2 11:9, 0:11, 11:6, 7:11, 11:9
Vojtův vrchol turnaje, strašně chtěl, bylo to jako na houpačce, vidíme podle skóre druhého setu. Kanár jak ….
Oba borci do toho dávali úplně všechno, občas jim k nervozitě přispěly chybné výroky rozhodčích, ale chyby byly na obou stranách. Vojta rudnul, až vybuchnul, nevídaná věc u tohoto matykáře. Pátý set drama až do konce. Nervozita na obou stranách, ale nakonec byl šťastnější Vojťas. Moc jsme mu to přáli.
Jedna perla na závěr. V úplném, ale opravdu úplném závěru rozhodl míč (stroke), kdy Vojta dohrál tělem Fandu tak, že by se za tento chvat nestyděl ani zápasník Krpálek.

Vojtěch Mohelník – Vojtěch Hanzal
0:3 6:11, 4:11, 10:12
V koutku duše jsme mysleli, že by Vojta mohl vyhrát. Vojta nakonec vyhrál, ale ne Mohelník. Dva sety se nedařilo výměny dotahovat do konce. Vítězné míče byly na straně soupeře. Třetí set byl parádní, bohužel v koncovce byl šťastnější opět Vojta z Poděbrad.

Vojtěch Mohelník – Pavel Konrád
3:0 11:2, 11:4, 12:10
Zápas o konečné 11. místo Vojta zvládl, nedal soupeři žádnou šanci. Třetí set si zkoušel míče v tréninkovém tempu, málem se mu to vymstilo, naštěstí koncovku zvládl s bravurou profíka.
Vojta může být s celým mistrovstvím vcelku spokojený, squash má rád, živit ho asi nebude. Jedenácté místo je super.

Vojtěch obsadil konečné 11. místo.

B17

Tomáš Hrubý – Filip Strouhal
0:3 1:11, 1:11, 1:11
Tomáš je teprve na začátku své squashové cestičky. Má velkou chuť a zápal, ale proti hráčům Filipova kalibru to je málo. Tam je třeba i něco navíc. Od začátku Tom nebyl moc ve hře, ale jeho bojovnost je příkladná.
Neboj, kámo, bude to turnaj co turnaj lepší a lepší.

Tomáš Hrubý – Pavel Konrád
0:3 7:11, 4:11, 4:11
Zápas, kde si Tom určitě zahrál, soupeř byl kapánek přesnější. Byly tam bezva míče, ale musí se hrát neustále, ne občas. V prvním setu si soupeře zaskočil slušnými šoty. Od druhého zbytečná nervozita. Soupeř musí o body bojovat, nesmíme mu je darovat.

Tomáš Hrubý – Daniel Ivanco
0:3 7:11, 3:11, 2:11
Podobný průběh jako v předešlém zápase, velká snaha, ale také trocha nervozity. Dan hraje hodně rychle, v prvním setu se Tomovi podařilo několik velmi dobrých míčů, ale na tohoto soupeře to nestačilo.
Neboj, výhry přijdou.

Tomáš Hrubý – František Procházka
0:3 4:11, 9:11, 0:11

Velmi těžký soupeř na závěr, hra Fandy je pestrá, dovede hrát rychle i technicky. Tom hrál velmi dobře dva sety, ve kterých měl Fanda co dělat. Po super druhém setu, jsme si mysleli, že by to šlo otočit, ale stalo se málo vídané, Tom nebyl ve třetím setu ničeho schopný, vypadalo to, jako by zkameněl. Neva, tímto si projde hóóóóódně hráčů.

Něco na odlehčení:
Doladíš pohyb, příjem, bekhend, forhend, kros, drop, volej a bude líp, šampióne! Sorry, všechno umíš, ale jak by Vojta Mohelník řekl, TROŠIČKU.  Naopak skoro všichni by Ti mohli závidět odhodlání a zápal!!!

Tomáš obsadil konečné 16. místo.

B19

Michal Macíček – Ondřej Vorlíček
0:3, 2:11, 6:11, 1:11
Jednička jménem Ondra a těšící se Michal. Spousta běhání, dřiny, ale i spousta úsměvů a povedených výměn.
Náročný zápas, kde by vítězství mohlo přijít asi jen v případě zranění Ondry.
Pohodový borec, kterého si párkrát Michal „povodil“, bohužel jen párkrát, ale i toto určitě potěšilo.

Michal Macíček – Lukáš Michalů
3:0, 11:6, 11:5, 14:12
Vítězný zápas na MČR se vždy počítá, ale je zajímavé, že Michal těžko hledá motivaci v zápasech, kde tuší, že neprohraje. Důkazem byl laxní třetí set. Až i tyto zápasy odehraje s maximální chutí, bude to určitě plus a tuto chuť znásobí i v daleko těžších zápasech.

Michal Macíček – Šimon Makovský
0:3 6:11, 4:11, 9:11
Michal hrál s přemožitelem Kuby Slavíčka, moc se na ten zápas těšil. Šimon je velmi rychlý hráč, což Michalovi moc nesedí, ale poradil si s tím velmi slušně. Dva sety měl Šíma přesnější koncovku, ale všechny výměny byly hodně vyrovnané. Velká škoda třetího setu, Micky se soustředil a je velká škoda koncovky, kde soupeř byl šťastnější. Příště Šimona šmikne!

Michal Macíček – Vojtěch Hanzal
0:3 5:11, 4:11, 4:11
Zápas o konečné umístění Mickymu moc nevoněl, byl to jediný zápas na mistrovství, které mu herně moc nevyšlo, možná to bylo i dlouhým čekáním na zápas, ale bohužel, to je turnaj. Další zkušenost k nezaplacení, všichni se učíme.
Velmi slušně odehraný turnaj, těžké zápasy, které posouvají každého hráče výš, chce to chtít, chtít, chtít a trošku si věřit! Jo hlava je hlava!

Michal obsadil konečné 12. místo.

B19

Jakub Slavíček – Matouš Sochůrek
0:3 7:11, 4:11, 6:11
Na začátek Kubu čekal reprezentant Matouš. Jeho hra Kubovi vyhovovala, Matouš drží míč ve hře a čeká na chybu soupeře. Byly z toho všechny poměrně vyrovnané sety, samozřejmě v koncovkách výměn se projevovala soupeřova zkušenost.

Jakub Slavíček – Šimon Makovský
Šimon hraje rychlý squash, Kuba dřel, ale v prvních dvou setech koncovky pro Šimona. Třetí set podle představ, Kuba přinutil Šimona více chybovat a chybělo málo a zápas se mohl zdramatizovat.
Je určitě dobře, že Micky i Kuba čím dál více šlapou těmto borcům na paty.

Jakub Slavíček – Lukáš Michalů
3:0 11:3, 12:10, 11:8
Zápas, který měl být jednodušší, než byl. Pouze první set OK, další dva zbytečná dřina, ale cení se, když se vyhraje, i když hra není taková, jakou si přejeme.

4. kolo (13-14)
Jakub Slavíček – Matěj Sezemský
1:3 7:11, 6:11, 11:8, 9:11
Tradiční soupeř. Kuba nebyl první dva sety moc soustředěný, Matěj byl rychlejší a přesnější. Třetí set Kuba trošku kousl, Matěj více chyboval. Čtvrtý set začal velkým náskokem Matěje. Kubovi jakoby už o nic nešlo, se zklidnil a bod po bodu se soupeři přibližoval. Škoda, že těch bodů bylo moc, Matěj to se štěstím dohrál.
Celý turnaj byl jakž, takž. Po turnaji se vždycky říká, mohlo to být lepší, ale tentokrát to mohlo být opravdu malinko herně lepší. Jo hlava je hlava!