REPORT SQUASH – turnaj juniorů A, Brno 20.4.-21.4.2024

Video sestřih neděle 21.4.2024 ZDE

Brneeeečkooo, Brnoooo a dost naplněný turnaj hráči z celé republiky a 10 jezdců z OSTRAVA SQUASH KLUBU, někteří ve dvou kategoriích.
Víťa Vizibla snad poprvé vynechal turnaj tento rok, ale z důvodu nemoci, tak mu to promineme 😊.
Noví koně ve stájích FAJNE v podobě Barči Konečné, Štěpána Holmana a už trochu usedlého koně Dominika Forgače potrdili své vedoucí pozice a s přehledem, možná lehce sedřenými kopyty a na krku se jim blýskalo zlato.

GU11 Barbora Stella Konečná 1. místo
Barbora Stella Konečná   vs      Jana Lášová                   3:0 (11:1, 11:7, 11:I)
Barbora Stella Konečná   vs      Tereza Šmídová              3:0 (11:6, 11:6, 11:7)
Barbora Stella Konečná   vs      Viola Musialková             3:0 (11:9, 11:5, 11:6)

Beruška (to e tam je schválně 🙂) je v naší tréninkové skupině krátce a má skvělé základy, což prokázala i na tomto turnaji, ve kterém neztratila ani set a dokráčela si (tedy jako někdy si i popoběhla 🙂) k prvnímu místu.
Super Beruško 😏

GU19 Jana Brodová       4. místo
Jana Brodová                   vs      Anna Zelenková             0:3 (5:11, 4:11, 7:11)
Jana Brodová                   vs      Anna Plzáková               0:3 (7:11, 9:11, 5:11)
Jana Brodová                   vs      Karolína Šrámková        0:3 (2:11, 1:11, 2:11)
Jana Brodová                   vs      Anežka Větrovská          3:0 (11:4? 12:10, 11:2)

Jane (to e tam je schválně, čti Džejn 🙂) měla velkou turnajovou pauzu, což bylo patrné na první dotek s ledovými dlaněmi, lehce třesoucími se prsty a lehce ztuhlým úsměvem (ale i tak hezký 😏).
Potvrdilo se nám, že pokud to bude možné, pojedeme na turnaj, protože hrát umíme, jen potřebujeme najít turnajový mód. Jsem rád, že jsi hrála.

BU11   Štěpán Holman   1. místo
Štěpán Holman        vs    Kryštof Liška        3:0 (11:4, 11:6, 12:10)
Štěpán Holman        vs    David Varga         3:2 (11:7, 8:11, 10:12, 11:4, 11:8)
Štěpán Holman        vs    Jan Šimek            3:0 (11:9, 15:13, 11:6)

Štěpi je s námi asi dva měsíce, pořád tedy čerpá ze základů od Romči a ty jsou, jak dokazují výsledky, skvělé.
Soupeři nezahálí a pilně trénují a fakt paráda vidět v U11 takové zápasy, jak bylo semi s Davidem a finále s Honzíkem.
Hezké výměny, nasazení, samozřejmě emoce (někdy více za kurtem, než v kurtu, proto je Muťas tak šedivý 😏) a pro tento turnaj v koncovkách šťastnější a o maličko lepší Štěpi. 1. místo výborná práce.

BU15   Matyáš Závacký  4. místo
Matyáš Závacký       vs    Petr Líkař                                3:2 (12:10, 10:12, 5:11, 11:7, 11:9)
Matyáš Závacký       vs    Antonín Procházka                 3:1 (11:7, 11:9, 9:11, 11:9)
Matyáš Závacký       vs    Jakub Novák                           0:3 (10:12, 9:11, 4:11)
Matyáš Závacký       vs    Max Pelikán                            0:3 (8:11, 7:11, 13:15)

Maty si snad pro tuto sezónu a rok vybral všechny nemoci a neduhy a začíná se vracet na kurty.
Že to nebude nic jednoduchého a soupeři taky tvrdě pracují, ukázal hned první zápas, se hodně se zlepšujícím Petrem, který Maty urval až v pátém setu.
S Tondou nám vyšly koncovky velmi těsných setů.
Semi s Jakubem byly první dva sety vyrovnané, ale na rozdíl od zápasu s Tondou, tady vyšly koncovky soupeři.
V utkání o třetí místo s Maxem se projevila větší vyhranost Maxe, který udělal velký kus práce.
Maty si dokázal, že squash nezapomněl, připomněl soupeřům že se s ním musí počítat a 4. místo je toho důkazem.
Dobrá práce.

BU19   Dominik Forgač  1. místo
Dominik Forgač        vs    Adam Burget         3:0 (11:6, 11:9, 11:6)
Dominik Forgač        vs    Peter Amzler         3:0 (11:7, 11:9, 11:9)
Dominik Forgač        vs    Adam Gerstdorf    3:1 (11:1, 11:13, 11:2, 11:2)

Soustředěný výkon v prvním zápase odstartoval Dominovu cestu k vítězství na tomto turnaji.
V semi Domino poznal, že se musí makat každou výměnu, jinak je soupeř nebezpečný.
Ve finále na to zapomněl ve druhém setu, ale potom si vzpomněl a dokráčel se k vítězství.
Vydařená sobota a gratulace.

BU19   Patrik Závacký    6. místo
Patrik Závacký          vs    Peter Amzler         0:3 (5:11, 3:11, 4:11)
Patrik Závacký          vs    Adam Burget         0:3 (5:11, 3:11, 7:11)
Patrik Závacký          vs    Václav Holuša      3:0 (11:7, 11:8, 11:6)

Pro Paťu platí parafráze výroku Mirečka z trilogie Básníků, místo se učit, se učit, se učit, pro nás platí se hrát, se hrát, se hrát.
Moc chybí zápasové tempo, postupně se hra zlepšovala, ale kde uvidíš nějaký turnaj, tak jeď 😏.

Neděle 21.4.2024

GU13   Jana Pěkníková   12. místo
Jana Pěkníková                vs      Sára Vaněrková             0:3 (3:11, 3:11, 6:11)
Jana Pěkníková                vs      Sabina Burešová           3:1 (11:4, 5:11, 11:6, 11:5)
Jana Pěkníková                vs      Tereza Janiurková         0:3 (1:11, 7:11, 1:11)
Jana Pěkníková                vs      Eliška Nevřelová           0:3 (3:11, 3:11, 6:11)

Janča se zpočátku turnaje pomalu rozehřívala, takže jsme šetřili dobrým podáním a razantními míčky, ale s přibývající rozehraností se všechny údery zlepšovaly.
Každý zápas bojovala o každý míč, a to dokonce i v zápase ve 20:00 hod v neděli večer, kde už všichni ostatní spali 😊.
Pokud se nepletu tak i soupeřka Terka Janiurková pochválila Janču, že se zlepšila a já se už jen těším až to pořádně rozjedeme v závodní skupině, kde půjde progres vidět mnohem víc.

GU13   Natálie Kniezková        13. místo
Natálie Kniezková            vs      Barbora Valovičová       1:3 (4:11, 7:11, 11:9, 6:11)
Natálie Kniezková            vs      Tereza Janiurková         0:3 (4:11, 7:11, 4:11)
Natálie Kniezková            vs      Sabina Burešová           3:0 (11:2, 11:2, 11:7)
Natálie Kniezková            vs      Isabelle Mackrill             3:1 (11:4, 4:11, 11:7, 11:9)

Tak po delší době opět jak na turnaji, tak vlastně na kurtech, ale opálení Natce kde, kdo záviděl 😊.
V prvních zápasech se Natka seřizovala. Poslední dva už plány fungovaly, míček zůstával na kurtu 😊.
Nejlepší a nejnáročnější byl poslední zápas, kdy všechny ostatní kurty už byly zhaslé, rozhodčí se modlilo, aby to nebyl petiseťák, ale bojovnost holek na kurtu nás všechny strhla k fandění.
V posledním setu Natka za každým vyhraným míčkem poskakovala na kurtu radostně jako poník až to dotáhla do vítězného závěru.
Mockrát gratuluju k vítězství a obdivuju tvůj zápal.

GU13   Barbora Stella Konečná                 17. místo
Barbora Stella Konečná   vs      Marlen Paroulková       0:3 (9:11, 3:11, 9:11)

Bohužel černý Petr v podobě předkola a tím pádem jediného zápasu tentokrát vyšel na Berušku.
Ve starší kategorii, získává zkušenost.
Super bojovný první set, ale koncovka nevyšla a potom už jsme měli problém s příjmem podání a tak pro nás U13 skončily velmi brzy.
Nevadí, zase jsme si užili den jinak a příště si zahrajeme více.

BU13   Štěpán Holman   3. místo
Štěpán Holman        vs    Filip Varga             3:1 (8:11, 13:11, 11:4, 11:6)
Štěpán Holman        vs    Jan Šimek             3:0 (15:13, 11:9, 11:9)
Štěpán Holman        vs    Jan Jašek              0:3 (0:11, 2:11, 1:11)
Štěpán Holman        vs    Tobiáš Tománek    3:0 (11:6, 11:8, 11:9)

Druhý den, stejné místo, stejný čas (tady asi kecám), stejné prostředí a druhý z bratou Slovákou.
Tentokrát o set méně, hlavně díky koncovce druhého setu, který o utkání rozhodl.
Dobrý zápas.
Druhé utkání, stejné místo, stejný čas (tady asi taky kecám), stejné prostředí, stejný soupeř a stejný výsledek 3:0, Honzík byl ale dnes nebezpečnější než včera a utkání klidně mohlo skončit opačně.
Z trenérského pohledu super, že se kluci takto táhnou nahoru.
V semifinále se Štěpi podíval z prvního stupně na druhý squashový stupeň a dostali jsme squashovou školu.
Honza hraje fakt moc hezky.
Zápas o čtvrté místo a tréninkoví partneři, znamenalo volno pro trenéra a kluci si zápas dle svých slov užili a zahráli si a to hlavně jde.
Štěpi veze domů bronz, gratulace

BU13   Tobiáš Tománek 4. místo
Tobiáš Tománek       vs    Jonáš Drapák                          3:0 (11:5, 11:9, 11:5)
Tobiáš Tománek       vs    Martin Leon Zoubek                3:0 (11:4, 11:6, 11:7)
Tobiáš Tománek       vs    Filip Moltaš                              1:3 (11:7, 3:11, 1:11, 7:11)
Tobiáš Tománek       vs    Štěpán Holman                       0:3 (6:11, 8:11, 9:11)

Tobik taky konečně po zdravotních peripetiích vyrazil na turnaj.
A  ten se mu velmi povedl. Bez ztráty setu dokráčel (dobře no, i běhal  😏) do semifinále.
Tam se mu povedl skvěle první set, potom trošku přestal dávat úderů razanci, začal více hrát do přední části a to na takového hráče jako je Filip nestačí, ale jsme o zkušenost bohatší.
Čtvrté místo je ve sportu nejméně populární,  ale gratulaci si rozhodně zaslouží a potlesk k tomu.

BU13   Leon Weidenhausen   5. místo
Leon Weidenhausen        vs      Petr Šopík                      3:0 (11:2, 11:0, 12:10)
Leon Weidenhausen        vs      Tomáš Vavřík                  3:0 (11:5, 11:4, 11:1)
Leon Weidenhausen        vs      Jan Jašek                       0:3 (0:11, 1:11, 3:11)
Leon Weidenhausen        vs      Jan Šimek                       3:0 (11:7, 11:6, 11:6)
Leon Weidenhausen        vs      David Varga                    3:1 (10:12, 11:7, 11:4, 12:10)

Třetím do party z naší tréninkové skupiny v BU13 byl na tomto turnaji Leon.
S turnajem může být spokojen, pořádná porce pěti zápasů, bilance 4:1 a páté místo v silné konkurenci svědčí o tom, že tréninková píle se vyplácí.
Leon těží ze svých razantních úderů a začíná získávat i jistotu v zadní části kurtu.
Super je, že bojuje o každý míček. Fakt FAJNY turnaj Leo, hrál si super.

BU17   Matyáš Závacký           16. místo
Matyáš Závacký       vs    Mikuláš Dufek                        1:3 (11:9, 4:11, 3:11, 9:11)

Po sobotním výkonu měl Maty nějaké puchýře, o kterých nebylo známo jak Matyho pustí v neděli do zápasu.
První zápas hned ostrý test s Mikim.
Maty vybojoval první set, v dalších dvou ho Miki přestřílel.
Ve čtvrtém setu se opět skóre vyrovnalo a vyrovnání bylo na dosah, ale bohužel to neklaplo.
Maty dal do zápasu všechno a jeho nohy nebyly ve stavu pohubuschopného a i s ohledem na to, že nechtěl mít další tréninkovou pauzu, tak zbývající zápasy už nedohrával.
Tak povolený den regenerace a potom začneme výpady 😏.

BU17   Dominik Forgač  1. místo
Dominik Forgač        vs    Max Pelikán                             3:0 (11:3, 11:2, 11:5)
Dominik Forgač        vs    Jakub Novák                            3:0 (11:7, 11:3, 12:10)
Dominik Forgač        vs    Mikuláš Dufek                          3:1 (11:6, 6:11, 11:9, 11:7)
Dominik Forgač        vs    Adam Burget                            3:3 (11:8, 5:11, 11:5, 4:11, 11:7)

A zlatí double na konec 😏.
Domino po včerejší výhře v BU19, opanoval i BU17 i když dnes se nadřel daleko více.
Semifinále s Mikim nebylo podle očekávání úplně jednoduché, ale v koncovkách třetího a čtvrtého setu měl Domino více fyzických sil a postoupil do finále.
V něm si zopakovali včerejší utkání s Adamem, ale dnes to byl úplně jiný příběh.
Adam předvedl skvělý výkon a za celý zápas udělal, oproti včerejšku, minimum chyb.
Zápas přinesl skvělé výměny, výborná zakončení a pro nás i hezkou koncovku, když Domino v pátém setu Adama přetlačil a získal tak na našlapaném JA druhé zlato. Skvělý víkend Dominiku.

Parádní squashový víkend za námi. V Brně se představilo úžasných téměř 150 juniorů, kteří předvedli to co nás těší nejvíce squashové nadšení, radost a skvělé výkony. My jsme moc rádi, že i naši hráči byli vidět a že na tomto turnaji bylo FAJNĚ FAJNE. Díky moc a už se těšíme na FAJNOU Prahu 😏