REPORT SQUASH – Turnaj juniorů A, Brno 26.6.-27.6. 2021

Foto z turnaje ZDE
Video sestřih turnaje ZDE

Taaaaaak áčkový turnaj, poslední víkend před prázdninami, kdy by obvykle účast už tak velká nebyla, ale většina našich hráčů byla na turnaji naposledy 3.10.2020, takže přihlášení na turnaj bylo samozřejmostí. Pocity jsou napjaté. Nevíme, co máme čekat, jak ostatní hráči trénovali a o kolik se kdo zlepšil nebo zhoršil. Začínáme znovu :-). Tedy ne úplně všichni hráči turnaje začínají znovu.
Bylo to výživné a narvané emocemi před i za kurtem. O umístění hrály Marie Kňazovčíková a Vendy Boháčová a rvaly se, co to šlo, i když už se zdálo, že to nešlo :-). Po turnaji je třeba vzít v úvahu aktuální úroveň hráčů po koroně a zdá se, že je třeba pořádně zamakat. Naštěstí je před námi léto, kde jde fyzička skvěle nabrat. So….JUST DO IT

B 15 Jan Bravenec            7. místo
Jan Bravenec              vs    Antonín Kachlíř        3:1       (7:11, 11:9, 11:7, 12:10)
Jan Bravenec              vs    Martin Štěpán          0:3       (4:11, 3:11, 1:11)
Jan Bravenec              vs    Dominik Forgáč       0:3       (6:11, 5:11, 10:12)
Jan Bravenec              vs    Kristián Bořil            3:2       (11:5, 12:14, 6:11, 11:5, 11:1)

Poslední zápas s Tondou v říjnu 2020 s výsledkem 3:2 pro Honzu. Dneska po dlouhé době napětí jak kdo na tom je. Honza si vyzkoušel v prvním setu asi všechny možností jak zahrát out :-). V dalších setech nervozita povolovala a délka a razance úderu zlepšovala. A dokonce se dá vyhrát set (ten poslední a nejdůležitější) i bez příjmu z voleje, což je super zpráva :-D.
Zápas s Martin byl o chuti zkusit uhrát aspoň nějaký bod a jít do toho po hlavě. Honza vybíral mnohem těžší míče než v zápase s Tondou, takže aspoň víme, že ještě rezervy :-).
S Dominikem bylo třeba pohlídat více délku úderu a vydržet to déle hrát lépe než soupeř a stačilo vždycky jen kousek :-). Příjem podání je pro Honzu docela trápení, ale v posledním setu ho zpřesnil a lépe se dostával do delších výměn. Kousek přesněji hrát a ten poslední set by byl tvůj :-).
Poslední zápas byl zápasem snů, tak by to mělo vypadat…tedy ty poslední 2 sety :-). Nízká, rychlá a jakš takš přesná agresivní hra a dokonce i dropy vycházely. Tak příští turnaj začít v nasazení, v jakém skončil tento turnaj.

G 15 Jana Brodová           9. místo
Jana Brodová            vs    Anna Zelenková         2:3       (12:10, 9:11, 2:11, 11:7, 9:11)
Jana Brodová            vs    Michaela Herberová  3:1       (11:4, 11:7, 11:13, 11:4)
Jana Brodová            vs    Sofie Hogenová         3:2       (7:11, 11:4, 7:11, 11:4, 11:5)

Anička se velmi zlepšila za dobu netrénování a Janča se ještě úplně nevrátila do svých kolejí. Údery lítaly kratší a toho umí Anička s milimetrovou přesností nad tinem využít a razantně, i když do přední poloviny kurtu. Bylo to na Janču rychlejší než stíhala. Moje dušička však věří, že do příští sezóny nastoupí Janča v trošku lepší formě než je teď :-).
S Míšou jsi nahlásila výhru, tak super :-). Věřím, že příště to bude 3:0 🙂
Uaaaa, Sofča asi dost trénovala. Tak přeorientování na levačku trvalo první 3 sety a potom už šlo všechno snáze, i když zpomalení hry nebo volnější údey nepřipadaly v úvahu. Pěkná bitva.
Holky chce to makat. V žádném případě nedoporučuju celé léto vynechat, když ostatní budou zase makat, Muťásek se na Vás na kempech velmi těší.

G 15 Marie Kňazovčíková                                   4. místo
Marie Kňazovčíková   vs    Michaela Herberová  3:1       (10:12, 12:10, 11:5, 12:10)
Marie Kňazovčíková   vs    Nikol Kubíčková        3:1       (10:12, 12:10, 11:5, 12:10)
Marie Kňazovčíková   vs    Denisa Otáhalová     0:3       (3:11, 7:11, 2:11)

Krásný zápas. Míša se taky dost vytáhla. Minimálně výškou převyšuje Marušku tak o půl metru. Takže po prvním setu bylo třeba přestat hrát soupeřce na volej a začít jí to mazat kolem kotníku a do protibohybu. S každým setem zvětšovala Maru spektrum úderů. Takže v posledním setu už soupeřku tlačila i na BH dozadu a většina vítězných bodů byla z luxusních dropů nebo cross dropů. V posledním setu už to vypadalo, že soupeřka srovná na 2:2, ale Maru se hecla, zrychlila nohy i míč a chytřeji volila údery a set vyhrála! YES! Maru nádherné držení BH nápřahu. Nato, že jsme to řešily jen 2 tréninky, tak skvělý progres.
WOW pěkný výsledek s Nikčou María. Tvoje trpělivost a poctivost v každém údery to zajistila výhru v tomto zápase. Že občas uděláš chybu nebo něco nevyjde, tolik neznamená, když udržíš soustředěnost až do posledního míče. Skvěle Maru.
Denča je dneska neprůstřelná. Dostat ji do zadní části kurtu nebo vůbec více pod tlak, je dnes skoro neřešitelný úkol. Marušce se to dařilo nejlépe z nás, svou dnešní přesností a pílí. Na Denču to však chce zlepšit ještě BH a razanci rozhodně.
Nicméně…..Májo….hráz zápas o 3. místo….paráda :-D.

G 15 Nikol Kubíčková                                          6. místo
Nikol Kubíčková      vs    bye                              3:0       (11:0, 11:0, 11:0)
Nikol Kubíčková      vs    Marie Kňazovčíková   1:3       (12:10, 10:12, 5:11, 10:12)
Nikol Kubíčková      vs    Anna Plzáková            3:2       (3:11, 8:11, 14:12, 12:10, 11:9)
Nikol Kubíčková      vs    Anna Zelenková          1:3       (10:12, 4:11, 11:4, 3:11)

No, zápas to byl pěkný…Nikča se trochu přizpůsobila tempu Marušky a s nápřahem dole Niki…prostě razantní míč nepoletí. Až na to začneš sama myslet, bude lépe. Nestačí jen být naštvaná.
Nikita tak to bylo kapánek překvápko. Nikča, která obvykle za stavu 0:2 zápas vzdává se brutálně hecla, přestala dávat dropy do outu a začala hrát do zadní části kurtu dokázala otočit celý zápas ve svůj prospěch. NICE!!!! Nikita bojovnice se moc Kláře líbit.
Anička Zelenková je překvapením dne. Dnes se nám s ní nikou moc nedařilo, ale Nikča měla největší šanci vyhrát. To chce ale trpělivost, vytrvat a soustředěnost na každý úder. Niki se musí nejdříve naštvat a až potom hraje naplno, což znamená, že v tu chvíli soupeřka už zřejmě vyhrává a otočit je těžší. Niki rozhodně nemá formu, jakou měla. Chybí rychlejší pohyb, dropy i razance….je třeba makat, aby se to jak vrátilo, tak ještě zlepšilo.

G 15 Karolína Sikorová    8. místo
Karolína Sikorová       vs    bye                              3:0       (11:0, 11:0, 11:0)
Karolína Sikorová       vs    Denisa Otáhalová       0:3       (1:11, 5:11, 2:11)
Karolína Sikorová       vs    Anna Zelenková          0:3       (4:11, 7:11, 5:11)
Karolína Sikorová       vs    Anna Plzáková            0:3       (8:11, 8:11, 7:11)

Sikorko to byl šok co. Denča je neprůstřelná mašina. Vysoká, 10x razantnější, o něco rychlejší. Příjem podání nebyl ale až tak rychlý, aby se z něj nedal zahrát volej dozadu, tam jsi měla největší šanci hru otočit. Vždy, když se ti povedlo zahrát dlouhý úder, hra se stala výrazně vyrovnanější. Bohužel míčů na prostředek a krátkých bylo dneska od Káji hodně a tam Denča nemilosrdně zakončovala.
Dneska je prostě den blbec Káji. Dropy nelítají jako kdysi…fyzička spadla….snad tě to dnes namotivuje na sob více pracovat. Bohužel za to ani kurty ani záhadné zlepšení soupeřek přes lock down tolik nemůžou jako pauza a volnější přístup na tréninku. Jak moc budeš v létě makat, abys v září byla připravena na MČR je tvá volba.
S Aničkou jsi nastoupila do zápasu energičtěji než do předchozích, šlo to vidět i na kurtu. Výměny byly delší, údery přesnější, už jsi i přemýšlela nad taktikou, ale dneska to nestačilo.
Káji holky se sice zlepšily, ale je třeba to přijmout, jak to je a nakopnout se do další práce.

G 19 Klára Nováková                                           8. místo
Klára Nováková        vs   Tamara Holzbauerová 0:3      (0:11, 2:11, 3:11)
Klára Nováková        vs    Aneta Sezemská         0:3       (6:11, 3:11, 5:11)
Klára Nováková        vs    Vendula Boháčová      0:3       (4:11, 6:11, 3:11)

První utkání s Tamarou nebylo co ztratit, Klára hrála uvolněně a některé výměny byly povedené. Ve druhém utkání proti Anetě nebyl špatný první set. Ve druhém setu Klára jako by šetřila síly. Třetí set byl opět aktivnější a vítězné míče si Klára dokázal uhrát.

G 19 Vendula Boháčová  7. místo
Vendula Boháčová   vs    Eliška Jičínská             0:3       (7:11, 9:11, 2:11)
Vendula Boháčová   vs    Sofie Hausknotzová    2:3       (5:11, 11:7, 13:11, 5:11, 8:11)
Vendula Boháčová   vs    Klára Nováková          3:0       (11:4, 11:6, 11:3)

Úvodní zápas proti favorizované Elišce, Vendy vyšel. Hrály se výměny první dva sety Vendy docela držela krok. Ve třetím setu si Eliška vytvořila náskok, který už Vendy nedotáhla.
Druhé utkání proti Sofči nevyšel Vendy úvod, ale postupně se hra vyrovnala a i díky chybám na obou stranách dospěl zápas, jako již tradičně při utkání  těchto hráček do pátého setu. V něm si Sofča hlídala náskok. Vendy dokázala dotáhnout na 8:9, ale následná chyba při podání darovala Sofči matchball a ta už si vítězství pohlídala.

Neděle 27.6.2021

B 13 Matyáš Závacký                                           10. místo
Matyáš Závacký          vs    Petr Líkař                   3:0       (11:5, 11:3, 11:5)
Matyáš Závacký          vs    Adam Burget              0:3       (3:11, 0:11, 4:11)
Matyáš Závacký          vs    Matěj Pospíšil            3:0       (11:2, 11:7, 11:5)
Matyáš Závacký          vs    Jakub Novák              3:Scr    (11:0, 11:0, 11:0, 11:0)
Matyáš Závacký          vs    Martin Jakeš              0:3       (7:11, 6:11, 8:11)

Nervozita po dlouhé korona pauze byla veliká a byl i malinko problém stát rovně na nohou. 🙂 Po vyhraném prvním setu se Maty přestal bát a přišly na řadu pěkné dlouhé míče do zadní části kurtu, se kterými si soupeř nevěděl rady. Ten pravý zápas nás ale teprve čekal.
Do dalšího kola šel Maty s větší sebedůvěrou, ale za to nás čekal mnohem těžší soupeř. Adam, nasazená jednička turnaje v kategorii do 13 let, údery rozhodně nešetřil. I když se Maty opravdu snažil a jeho rychlost jela na maximum, zápas se mu nepodařilo urvat. Poznámka: Adam byl vyšší, to znamená, že stačí, aby Maty vyrostl, a poté mu to vrátí. 😀
Po skreči přišel poslední zápas s Martinem. Byla vidět už menší fyzická únava, ale i tak se Maty dokázal dostat do moc pěkných výměn celý první i druhý set a potrápit tím soupeře. Nakonec bohužel ve třetím setu došla energie i chuť. Na to, že se jednalo o vyšší kategorii, tak to byla bomba! 🙂

B 17 Adam Škrobánek                                         13. místo
Adam Škrobánek        vs    Matěj Bomba             0:3       (7:11, 7:11, 7:11)
Adam Škrobánek        vs    Jan Gersdorf               1:3       (10:12, 7:11, 10:12)
Adam Škrobánek        vs    Daniel Šrámek            3:0       (11:5, 11:9, 11:4)
Adam Škrobánek        vs    Kristián Bořil               3:0       (11:8, 11:5, 11:3)

Noo, nervozita na vysokém levelu, nohy tuhé, ruka opatrná. První set necháme bez komentáře :-D. Druhý už letěla i lajna BH…2x :-). Do třetího setu šel Adam s tím, že je jasné, že teď to otočí, docela dost si před zápasem na Bombu věřil, takže ho trošku podcenil :-).. Bylo by třeba ještě tak tří setů, aby byl Adam na své herní úrovni.
Adam mě po každém setu ujišťoval, že už je fakt rozehraný, ale to se povedlo až ve třetím setu tohoto zápasu a to se blbě otáčí. Soupeř byl o něco agresivnější a Adam chtěl rychle zakončovat, což se ne vždy povedlo. Příště začni tak, jak jsi skončil a bude to rozhodně vyrovnanější.
Zápas FAJNE parťáků mě trochu překvapil. Sázela jsem na Danyho ruku a razanci, kterou ukázal v zápase s Holinkou, kde byl mnohem agresivnější i rychlejší, ale asi došla šťáva. Zatím co Adam byl vlastně po celém turnaji konečně rozehraný, tak si docela držel přehled v zápase :-).
Adam nes….štvi mě..přestaň podceňovat soupeře…a co jako, že cítíš, že je soupeř slabší, tak hraješ blbosti? To je jako cvičení na boasty pro tebe nebo co jako :-D. Máš štígro, že to na něj stačilo. Ale do příštího turnaje máš limit jeden boast na jednu výměnu! 😀

B 17 Daniel Šrámek          16. místo
Daniel Šrámek            vs    Tomáš Holinka           0:3       (8:11, 7:11, 9:11)
Daniel Šrámek            vs    Filip Walter                 0:3       (3:11, 8:11, 10:12)
Daniel Šrámek            vs    Adam Škrobánek       0:3       (5:11, 9:11, 4:11)

Dany do zápasu nastupoval již s malou obavou, Tomáše dobře zná a rozhodně s ním nehrál poprvé. V prvním setu se hra zdála více než vyrovnaná a míče byly velmi razantní. V druhém setu se to začalo trochu kazit, míče lítaly spíše na hráče a příjem podání na BH mohl být určitě lepší. Dany ale rozhodně makal naplno, což se velmi ukázalo v posledním setu, kde se téměř nezastavil. Věřím, že přes prázdniny to s Muťasem dovedou k téměř dokonalosti. 🙂
Zápas s Filipem byl velkým napětím. Od začátku byla taktika jasná. V prvním setu se nám nedařila dostat do hry, v druhém jsme na ní zapomněli a ve třetím jsme s ní vyhrávali 10:4, ale nakonec prohráli 10:12. I když to prý pos…. (poslal do autu), tak má z toho velmi dobrý pocit a taktéž i trenéři 🙂 Do příště bude taktika na Filipa stejná, ale tentokrát už to určitě padne!

G 19 Tereza Tichá      9. místo
Tereza Tichá               vs    Ella Pelikánová           0:3       (7:11, 3:11, 3:11)
Tereza Tichá               vs    Vendula Boháčová      0:3       (4:11, 2:11, 4:11)
Tereza Tichá               vs    Eva Klimešová            0:3       (2:11, 5:11, 6:11)
Tereza Tichá               vs    Nováková Klára          0:3       (7:11, 5:11, 6:11)

Terka má příjemnou soupeřku na zahřátí a vyzkoušení si své úrovně. Pro mě to byl příjemný zápas divácky. Terku jsem takhle dobře hrát ještě neviděla. Elli, i když je mladší, tak je herně zkušenější a nedala se. Přes léto mákneme a až se potkáte příště na kurtu, bude to o dost lepší :-).
Taaaak s Vendy to bylo rychlejší. Příjem byl trápení, ale zase některé boasty na BH byly nad očekávání. Chce to lepší fyzičku a více se vyhrát. Vendy je na vysokém levelu.
S Evou náročné. Jde poznat úroveň ačkových hráček. Za mě jsi v tomto zápase odehrávala kvalitnější údery než v předchozích zápasech a to jsou ty jednotlivé úspěchy, které nás na áčkovém turnaji zajímají a pro které je tady třeba zatím jezdit. Časem se sily vyrovnají.
Poslední zápas se zdál být navenek for fun, ale na druhou stranu si Klárka hlídala výhru a terka se snažila zahrát vítězný úder. Víme na čem máme pracovat a v létě tomu věnujeme vše, co půjde. #smileallthetimes #bestteammates

G 19 Klára Nováková                                           8. místo
Klára Nováková          vs    Barbora Komárková   2:3       (8:11, 11:0, 11:2, 11:3)
Klára Nováková          vs    Karolína Šrámková     0:3       (7:11, 3:11, 1:11)
Klára Nováková          vs    Tereza Tichá               3:0       (11:7,11:5, 11:6)
Klára Nováková          vs    Eva Klimešová            1:3       (1:11, 11:7, 5:11, 11:13)

První set zahřívačka, spíše údery na střed kurtu. V dalších setech vysoká razance, což na Barču fungovalo, ale jediný úder nezahrála na BH což je škoda, protože soupeřce hrála vše jen do FH elka, takže měla o čtverec méně. Čtvrtý set už začaly docházet síly, občas úder letěl na BH a když byl nízký, tak se soupeřka vždy bránila a Klára mohla útočit. Páty set ze začátku bojovala, ale všechny údery už byly volnější, i když se Klárce občas povedlo s milimetrovou přesností zabít, což má na FH pěkně v ruce. Bohužel závěr pátého setu už vzdala.
S Kájou Klárka zápas bohužel vzdala už na začátku. Je to taková obrana před těžkým zápasem no..škoda.
Zápas s Terkou zdál být navenek for fun, ale na druhou stranu si Klárka hlídala výhru a terka se snažila
zahrát vítězný úder. Víme na čem máme pracovat a v létě tomu věnujeme vše, co půjde. #smileallthetimes #bestteammates
V posledním zápase Klárka nastoupila ve stylu, uvidím, co bude :-). Občas zcela nechtěně získala bod, což ji zase zvedlo sebevědomí a motivovalo ji to více máknout. Taky bych chtěla omylem vyhrávat sety :-D. Na konci už jela docela v tempu, ale pořád do takové fyzicky snesitelné hranice. Za hranici to moc nešlo..náročný víkend ve dvou kategoriích po takové době.

G 19 Vendula Boháčová  2. místo
Vendula Boháčová      vs    Ella Pelikánová           3:0       (11:9, 11:3, 11:5)
Vendula Boháčová      vs    Tereza Tichá               3:0       (11:4, 11:2, 11:4)
Vendula Boháčová      vs    Karolína Šrámková     0:3       (4:11, 1:11, 3:11)
Vendula Boháčová      vs    Aneta Sezemská         3:2       (5:11, 7:11, 5:11)

První zahřívací zápas s Ellou byl fajn startem dne. Razance, míče v rozích a občas poslat soupeřku do přední části kurtu stačily.
S Terkou lehký zápas, tak aspoň Vendy pošetřila síly na závěrečné boje.
Velmi těžké prorazit volejovou stěnu od Karolíny. Všude byla velmi rychle a velmi agresivní. Vendy se chvíli držela, potom stačil jeden vyšší míč a Kája to nemilosrdně zakončila nebo dostala Vendy pod takový tlak, ze kterého se už těžko dostávalo. Ale nečekanými boasty jsi vždy nějaké body získala :-).
Poslední zápas s Anet: Vendy pooojď, nee po boastu cross znovu nee. Jo perfektní lajna, super naštvaný příjem. Nevzdávej, bojuj. Máš před sebou poslední set, pojď se hecnou a soustředit, zepředu lajny po boastu..pooojď, jsi skvělá. Místo boastu vepředu na FH lajnu a máš ji…pojď ještě nohy, ajaj, prý už nemůžeš, kousni, co půjde, ať jsi spokojená s hrou. Yes cross drop nick! Yes razantní cross na supeřův BH! 7:8. Yes dobré podání a bod! Mazec zabrala jsi, nohy neskutečné! 9:8. Příjem Fh do crossu, bod! 10:9. Yes agresivita and winneeeer iiiis…… Vendula Boháčová! Nice. Skvěle ses překonala.