B 19     Michal Macíček          4. místo
B 19     Jan Netolička             6. místo

B 13     Daniel Šrámek           1. místo
B 17     Cedrik Berger            6. místo
B 17     Martin Exner              4. místo

Celkové výsledky

Sobota 5.5.201

G 11    Karolína Sikorová     2. místo
Karolína Sikorová       vs     Denisa Otáhalová   3:2       (9:11, 9:11, 11:7, 11:4, 13:11)
Karolína Sikorová       vs     Anna Plzáková       2:3       (13:11, 11:4, 6:11, 9:11, 9:11)
Karolína Sikorová       vs     Ella Pelikánová       0:3       (5:11, 3:11, 4:11)
Karolína Sikorová       vs     Nikol Kubíčková      3:0       (12:10, 11:7, 14:12)

Nervy drásající první zápas dopadl jen o 2 body pro Káju. Obě si hlídaly těžké podání, které nebylo snadné přijmout, takže kdo podával, měl větší výhodu. Škoda, že v samotných výměnách nedokázala zatlačit Kája Denču ke sklu dříve, byl to snadnější zápas, ale přes malé slzavé zakolísání po druhém setu, opět ukázala Kája jak umí bojovat bez ohledu na soupeře a velmi těsně vyhrála.
V Zápase s Annou začala hrát víc do zadní části kurtu, což na soupeřku zabíralo, ale vracela z toho velmi těžké dropy, které tak tak Kája doběhla. Podání bylo přísné a taky na něj Kája většinou nestačila. Naštěstí postoupila ze skupiny jako první na základě počtu uhraných bodů.
S Ellou je to jako vždy kamarádský příjemný zápas, ale zatím na ni holky nestačí.
A jako poslední zápas celého dne i v centru opět s Nikčou. Ticho za kurtem zaplňovala napjatá atmosféra. Dost pravděpodobně byly nervóznější rodiče než hráčky. Z mého pohledu zatím nejklidnější zápas jaký holky hrály a snad důležitější bude dostat do pohody rodiče než holky 🙂

G 11    Nikol Kubíčková        3. místo
Nikol Kubíčková          vs         Valentýna Boháčová  3:0       (11:6, 11:7, 11:5)
Nikol Kubíčková          vs         Hana Klimšová           3:0       (11:2, 11:5, 11:6)
Nikol Kubíčková          vs         Ella Pelikánová           0:3       (4:11, 9:11, 8:11)
Nikol Kubíčková          vs         Karolína Sikorová       0:3       (10:12, 7:11, 12:14)

Trochu Valentýna potrápila v některých míčích, ale Niki se víc zaměřila na razanci, přesnost a podání a další výměny už měla daleko lépe pod kontrolou. S Hankou byl zápas v pohodě, nic dramatického. S Ellou hrály přátelsko – vyherní zápas. Obě si samozřejmě hlídaly své postavení a Ella jako vždy hrála velmi ohleduplně. Niki zpřesnila drobné technické části úderu a dokázala v několika výměna Elli překvapit kvalitními údery. Ella při jakémkoliv pocitu stahování bodů od Nikči zařadila na trojku až čtyřku a jedním údery získala potřebné body a podání. S Kájou trocha napětí. Myslím, že Niki to snáší psychicky hůře a možná i to trošku dnes rozhodlo. Byla nervóznější a možná Kája bojovala o kapku více. Stačilo by více zpřesnit do zadní části kurtu a opět mohl být pětiseťák.

G 11    Marie Kňazovčíková 6. místo
Marie Kňazovčíková   vs         Tereza Jurigová                    3:0       (11:0, 11:0, 11:1)
Marie Kňazovčíková   vs         Ella Pelikánová                     0:3       (5:11, 4:11,2:11)
Marie Kňazovčíková   vs         Valentýna Boháčová             0:3       (9:11, 5:11, 8:11)
Marie Kňazovčíková   vs         Anna Plzáková                      0:3       (8:11, 5:11, 10:12)

První zápas byl zahřívací. Maruš jen střídala podání a nepustila soupeřku vůbec do hry. Snad natrénovala podání, aby jím potrápila Ellu :-). Ellajs se ale podáním nenechala zastrašit a kromě pár opravdu povedených všechny míče zvrátila. Maruš dobíhala, co mohla, údery vracela ke sklu, protože ji Ella příjemně nahrávala a měla čas se na úder připravit. Koncovky ale měla Ella.
S Valentýnou veeeelká škoda zápasu. Maruš nestačily nohy. Hrála dozadu, příjem kratší na střed, ale to ještě nic neznamenalo. Když Valentýna zahrála jen trochu rychlejší míč dozadu, Maruš nestihla doběhnout tak rychle, aby zpět vrátila dobrý míč.
Už šla na Maruš trošku vidět trochu psychická vyčerpanost, ale snažila se na soupeřku tlačit, ale míčky ze zadní části kurtu nejsou oblíbenými a Maru je dobíhala a spíš nedokázala vrátit.

G 15    Eva Machytková       4. místo
Eva Machytková         vs         Veronika Vejrostová              0:3       (8:11, 2:11, 3:11)
Eva Machytková         vs         Klára Nováková                      0:3       (12:14, 2:11, 5:11)
Eva Machytková         vs         Karolína Šrámková                 0:3       (4:11, 4:11, 6:11)

Pro Evču náročný turnaj, v této kategorii byly pouze čtyři hráčky, ale všechno turnaji otřískané squashistky. Proti Verči se Evce vydařil začátek utkání, ale síly rychle odcházely, z čehož pramenily drobné chybičky, které soupeřka uměla přetavit ve své body. S Klárkou byla velká škoda prvního setu. Evča měla setbol, ale ten bohužel nevyužila, soupeřka set vyhrála. Od tohoto okamžiku byla soupeřka kapánek lepší a zápas vyhrála. Zápas s Karolínkou byl od začátku v moci soupeřky, Evči se podařilo několik výborných výměn, ale na dobře hrající Káju to nestačilo, Karolína turnaj nakonec celkově vyhrála.

Evči turnaj určitě něco ukázal, chce to hrát více tak těžkých zápasů, kde se jede na doraz.

Super Evi, že jsi to zvládla, i přesto, že jsi nevyhrála žádný zápas, bylo to na jedničku!

B 15     Matyáš Hrubý                       1. místo
Matyáš Hrubý             vs         Bye                                         3:0       (11:0, 11:0, 11:0)
Matyáš Hrubý             vs         Adam Škrobánek                    3:0       (11:2, 11:3, 11:7)
Matyáš Hrubý             vs         Jan Holuša                             3:0       (11:3, 11:7, 11:8)
Matyáš Hrubý             vs         Filip Uvíra                               3:0       (11:7, 11:7, 11:5)

Maty a jeho první „Áčkový“ titul. Podle zápasů je možno vidět, že to prostě byl JEHO turnaj.
Všechny zápasy bez ztráty setu.
V žádném zápase nebyl soupeř lepší, proto si mohl Maty zkoušet i nějaké věci, které trenéři nevidí rádi.
Abychom jenom nechválili, první místo bych nepřeceňoval, je před námi spousta práce. Ty víš!
Hlavně začít makat ve škole, byla by přece škoda, kdybys nemohl dělat věci, které máš rád.
A co teprve JÁ, trenér Karlos bez TEBE, Maty. 🙂
Gratulujeme k vítězství! Jsi historicky první junior z SC FAJNE, který vyhrál „Áčkový“ turnaj!!!
To by chtělo malou oslavičku!

Adam Škrobánek        vs         Jan Bravenec      3:2       (10:12, 6:11, 11:6, 11:0, 11:4)
Adam Škrobánek        vs         Matyáš Hrubý      0:3       (2:11, 3:11, 7:11)
Adam Škrobánek        vs         Šimon Škurek     3:0       (11:9, 11:2, 11:5)
Adam Škrobánek        vs         Tomáš Holinka    2:3       (11:8, 11:9, 7:11, 9:11, 5:11)

První zápas s Honzou nabídl dramatickou bitvu. Po dvou prohraných setech se Áďa neskutečně zvedl, zpřesnil hru, bojoval o každý míč a zápas nakonec zvládl. S tréninkovým kolegou Matym tahal za kratší konec, Maty byl přesnější.

V zápase se Šimonem nebylo od začátku pochyb, kdo vyhraje. Áďa se soustředil na každý míč, soupeře k ničemu nepustil a po zásluze vyhrál.
V boji o páté místo nastoupil proti Tomovi.
Dva sety byly parádní, v koncovkách byl přesnější a bylo z toho vedení 2:0. Tom byl zlomený, škoda, že toho Áďa nevyužil. Možná došly lehce síly, od třetího setu se Tomovi dařily koncovky výměn. Áďa začal šlapat vodu, byl malinko nepřesnější a bohužel nakonec prohrál.
Áďa odehrál turnaj opět velice obětavě, je z toho moc pěkné 6. místo.
Až začneš na tréninky chodit včas, nebo raději o kousek dříve, aby sis mohl zdokonalovat údery, tak to bude určitě ještě lepší! Musíš dát přednost squashi před postelí! Ty víš, viď?

G 19    Kateřina Pavlusová   2. místo
Kateřina Pavlusová     vs    Vendula Boháčová   3:1       (11:9, 11:9, 9:11, 11:8)
Kateřina Pavlusová     vs    Alžběta Dufková       3:0       (11:5, 11:6, 11:5)
Kateřina Pavlusová     vs    Vanda Lukavcová    2:3       (11:6, 5:11, 11:6, 4:11, 11:13)

První zápas zbytečně napínavý, ale podceňovat soupeře se nevyplácí. Kača velmi dlouho nehrála zápas na turnaji ani ve FAJNE, protože nechodí na herní tréninky (zřejmě je venku až příliš hezky :)) a podle toho utkání vypadalo. Herní taktika začala přicházet až v posledním setu, míčky ale stále lítaly na střed kurtu, dropy zvedané do nahrávky a celková nepřesnost trochu ovládala Kačinu hru. Snad byl první zápas jen rozehrávací a Kača se dostala do zápasového režimu.
Papírově měl být zápas s Alžbětou náročnější, ale její údery nemají takovou razanci jako Vendy a Kača je relativně pohodlně dobíhala a skvěle vracela. Ke konci každého setu Kača zagresivněla, zrychlila a soupeřce nedala šanci vracet útočné míče ani se kvalitně vymanit z tlaku.
S Vandou byla očekávána velká bitva a po prvním setu to vypadalo pro Kaču opravdu dobře, ale adrenalin zapůsobil a v těžší situaci se Kači zamotaly nohy a zvrtla si kotník.
Naštěstí se neobjevil tenisák, jak na první pohled vypadalo, a psychický šok byl v pár minutách zažehnán a v zápase holky pokračovaly. Pro Vandu velmi nepříjemná pozice a pro Kaču jediná šance extrémně zpřesnit ruku a jen útočit. Obě 2 kombinace pomohly k tomu, že odehrála Kača skvělé míče, ale nakonec se Vanda nenechala a první místo potvrdila.

Jan Netolička              vs         Matyáš Dufek                         0:3       (5:11, 2:11, 5:11)
Jan Netolička              vs         Daniel Ivanco                         3:0       (11:4, 11:7, 11:3)
Jan Netolička              vs         Martin Brňák                         1:3       (11:13, 7:11, 11:9, 6:11)

Honzík, tak to je borec s velkým „S“. Proč „S“? Protože je to squashový SRDCAŘ, který nic nevzdá, neokecá. Ví, že má rezervy, ale s úsměvem to přechází, maká, maká a maká.

V prvním zápase mu snaha nepomohla proti Matymu. Ve druhém důraznou a přesnou hrou drtil turnajově zkušenějšího Danyho. Za některými projektily se nestačil Dan ani pohnout, zůstal jak opařený. Zasloužené vítězství.
O konečné páté místo si to rozdal s Martinem. Chybělo malinko více klidu a zápas mohl dopadnout opačně. Zajímavý zápas, plný bojovných, nečekaných kousků pro sebe nakonec Honza nezískal, ale určitě si velmi dobře zahrál.

Chce to více zápasových zkušeností. Makej dál Honzíčku

B 19     Michal Macíček         4. místo
Michal Macíček         vs         Martin Brňák                       3:2       (11:9, 8:11, 11:8, 3:11, 11:8)
Michal Macíček         vs         Jakub Slavíček                     0:3       (10:12, 11:13, 1:11)
Michal Macíček         vs         Vojtěch Mohelník              2:3       (12:10, 6:11, 13:11, 9:11, 10:12

Měl jsem trošku obavy, jak to Micky zvládne fyzicky. Bez tréninku, po delší zdravotní pauze a hned zápasy naostro. První zápas byl toho důkazem. Míša o třídu herně lepší, ale bojovnost soupeře mu dělala velké problémy. Naštěstí to nejdůležitější zvládl a to byl pátý rozhodující set, který v koncovce vybojoval.

Ve druhém ho čekal klubový kolega Kuba. Tyto zápasy jsou velice pohledné, ale hlavně vždy lehce vyhecované. Z mého pohledu. První dva sety maximálně vyrovnaný, v koncovkách šťastnější Kuba. Třetí set už se nemusel hrát, Micky nechtěl zřejmě plýtvat silami.

O třetí místo si to Micky rozdal s Vojtou. Od začátku bojovný, pohledný, lehkými emocemi nabitý zápas. Každý set nesmírně vyrovnaný, rozhodl až poslední možný, pátý, set, ve kterém měl v koncovce Micky méně štěstí a nejtěsnějším rozdílem prohrál.

Vím, že máš na víc, věřím, že až se dáš 100% zdravotně do kupy, dáš tomu max.

B 19     Vojtěch Mohelník     3. místo
Vojtěch Mohelník       vs         Daniel Ivanco                    3:0       (11:5, 11:5, 11:4)
Vojtěch Mohelník       vs         Matyáš Dufek                   0:3       (10:12, 2:11, 8:11)
Vojtěch Mohelník       vs         Michal Macíček                3:2       (10:12, 11:6, 11:13, 11:9, 12:10

První zápas proti Danovi byl zahřívací, Vojta měl zápas pod kontrolou a po zásluze zvítězil. Druhý zápas byl jiné kafe. Maty je výborný hráč ze Strahova, velice nepříjemný, strojový. Vojta hrál v prvním a třetím setu neuvěřitelně, rychle, přesně, škoda, že to neudrží proti takovému hráči celý zápas.
Poctivá hra Vojty na Matyho nestačila.
O třetí místo si to Vojta rozdal s Mickym. Od začátku bojovný, pohledný, lehkými emocemi nabitý zápas. Každý set nesmírně vyrovnaný, rozhodl až pátý set, ve kterém měl v koncovce Vojta více štěstí a nejtěsnějším rozdílem vyhrál.
Vojta dluží Karlosovi z minula smažený sýr, ON ví, i tentokrát nebyl daleko od dalšího „trestu“, ale za třetí místo jsem mu „smažák“ odpustil.

B 19     Jakub Slavíček           2. místo
Jakub Slavíček            vs         Bye                                          3:0       (11:0, 11:0, 11:0)
Jakub Slavíček            vs         Michal Macíček                     3:0       (12:10, 13:11, 11:1)
Jakub Slavíček            vs         Matyáš Dufek                        1:3       (7:11, 2:11, 5:11)

Kuba si první zápas moc neužil, měl Bye a bylo z toho jednoznačné vítězství.

Ve druhém ho čekal oddílový kolega Micky. Tyto zápasy jsou velice pohledné, ale hlavně vždy lehce vyhecované. Z mého pohledu. První dva sety byly vyrovnané, v koncovkách byl Kuba šťastnější.

Třetí set už Micky vystřílel, nechtěl zřejmě plýtvat silami, Kuba postoupil do finále.

V něm ho čekal Maty, věřil jsem, že už by ho Kuba mohl zlomit, ale bylo to jen přání. Nenašel na hru Matyho recept a po zásluze prohrál.

Super druhé místo, ale … Pořád si myslím, že máš na víc, věřím, že tomu věříš i Ty

Daniel Šrámek                        vs         Adam Burget                          3:1       (11:5, 11:4, 6:11, 11:3)
Daniel Šrámek                        vs         Daniel Stypa                           3:0       (11:1, 11:5, 9:11, 11:7)
Daniel Šrámek                        vs         Radek Ďurán                          3:0       (11:1, 11:4, 11:6)
Daniel Šrámek                        vs         Jan Bravenec                          3:0       (11:1, 11:3, 11:5)

Hodně povedený Danův turnaj.

V prvním zápase ho čekal Adam, velice běhavý, poctivý hráč, který nedá žádnému soupeři chvilku oddechu.

Dan začal velice dobře a dva sety dominoval. Ve třetím si chtěl asi odpočinout, nebo si myslel, že se to vyhraje samo. Set prohrál. Ve čtvrtém od začátku opět na jedničku a zaslouženě vyhrál.

Ve druhém zápase s Danem dva sety opět super, třetí lehce plácal, prohrál v koncovce. Po prohraném setu Karlos lehce Danovi domluvil, že se soupeři se nešpásuje, že se jede pokaždé na 100 %. Čtvrtý set byl herně vyrovnaný, ale koncovka šla za Danem a zápas vyhrál. V zápase s Radkem od začátku soustředěný výkon, poměrně lehké vítězství a postup do finále. V něm nastoupil proti Honzovi, se kterým na posledním „Áčku“ prohrál 2:3. Tentokrát nebylo o vítězi od začátku pochyb. Dan podal jeden z nejlepších výkonů, jaké jsem ho viděl hrát a po zásluze zápas i celý turnaj vyhrál.

Kamaráde, doufám, že neusneš na vavřínech a teprve teď začneš makat na 100 %! VŽDYCKY, i na tréninku, Ty lenochu.

G 13    Karolína Sikorová     4. místo
Karolína Sikorová       vs         Anežka Větrovská                   3:0       (11:4, 11:8, 11:8)
Karolína Sikorová       vs         Karolína Šrámková                 0:3       (5:11, 3:11, 5:11)
Karolína Sikorová       vs         Ella Pelikánová                       0:3       (6:11, 5:11, 8:11)

Kája měla skvělý los a s Anežkou to nebyl těžký zápas. Jde vidět, že díky už druhému turnaji o víkendu je rozehranější a rozběhanější, takže všechny dropy skvěle chytila. Podání bylo volnější od Káji, ale věřím, že v dalším zápasu bude motivace silnější a tím i přesnost míčů

Nikol Kubíčková          vs     Ella Pelikánová        0:3       (6:11, 9:11, 7:11)
Nikol Kubíčková          vs     Klára Nováková       0:3       (5:11, 7:11, 4:11)
Nikol Kubíčková          vs     Anežka Větrovská   3:2       (11:6, 11:9, 8:11, 6:11, 11:4)

S Ellou nejkrásnější zápas jaký jsem od Nikči viděla. Rozehrání ze soboty se prolnulo do neděle. Údery se posunuly ze středu kurtu na stěny a do zadních rohů. Při zpevnění těla a vysokém odhodlání hrála nejlepší lajny, jaké jsem viděla a dokonce zvládla takticky uvažovat a volila správně okamžiky, kdy zahrát drop nebo dozadu a rozhodně potrápila Ellu daleko víc než v sobotu.
Občas škoda chybného podání, ale za to zřejmě mohla vysoká motivovanost, ve které se energie hůře ovládá. Pro mě skvělé vidět, že hranice se dají posunout ještě o něco dál, když je dobrá motivace :).
Přiznávám, že první set a půl s Klárkou jsme neviděla a dle pochval rodičů byl nejlepší. V posledním už jsem jen viděla, jak Klárka tlačí Niki jen do zadní části kurtu a na tento styl hry ještě není Nikča zvyklá. Na konec dne si nechala opět divácky atraktivní zápas na pět setů. Soupeřka se v průběhu turnaje rozehrála a chvíli vydržela tlačit Niki ke sklu, kde měla problém, ale v posledním naštěstí Niki zpřesnila podání, které ji celý rozhodující set vyhrálo. Vepředu doběla vše a sice tak tak, body se počítají. Gratulujiiiii

B 17     Martin Exner             4. místo
Martin Exner              vs         Cedric Berger                         3:0       (11:6, 11:3, 11:8)
Martin Exner              vs         Lukáš Krejčí                            0:3       (3:11, 2:11, 4:11)
Martin Exner              vs         Daniel Ivanco                         0:3       (10:12, 7:11, 7:11)

Martin po dloooouhé době na turnaji a vzhledem k docházce na tréninky v poslední době jsem tušila trochu propadáček, ale dostal se do rytmu, seřídil ruku a Cedrik naštěstí moc nereagoval na voleje a obecně reakce na míč trochu pomalejší, tak měl Martin první zápas snadný a snad se dostatečně rozehrál na dalšího soupeře. S dalším hráčem se opět rozehrál až v posledním setu, nevyhranost jde hodně vidět. Soupeř byl rychlejší, přesnější a nezmatkoval. Martin měl mnoho nevynucených chyb.
V bitvě o 3. místo se coachoval sám :). V podstatě stále to stejné, míčky neseřízené, hodně lítaly do skla nebo na střed kurtu. V posledním setu přitvrdil a to pohybově na Daniela platilo, ale vydržel to jen chvíli. Ze zadní části kurtu nedokázal správně přesunout tlak na soupeře.
Obecně jsem ale ráda, že na turnaj přišel a věřím, že při poctivých trénincích dopadnou výsledky se všemi soupeři jinak. Nafukovací lehátko za 4. místo se prý bude do Chorvatska hodit :).

Cedrik Berger                        vs         Martin Exner                          0:3       (6:11, 3:11, 8:11)
Cedrik Berger                        vs         Adam Gacek                           3:0       (11:7, 11:3, 11:8)
Cedrik Berger                        vs         Tomáš Holinka                       0:3       (6:11, 8:11, 8:11)

Seďa byl po delším čase na turnaji, byl nervózní, protože zjistil, že je na turnajovém áčku.

V prvním zápase ho čekal oddílový kolega Marťas. Cedrik se snažil, ale na rychlost soupeře nenašel recept.

Ve druhém kole ho čekal soupeř podobné úrovně. Jakmile to zjistil, okamžitě přestal být nervózní. Jeho hra byla pestřejší, chytřejší, přesnější než soupeřova, bylo z toho zasloužené vítězství. O konečné umístění si zahrál s Tomem, který je sice ročníkově mladší, ale turnajově ostřílenější. Zápas to byl vyrovnaný, ale v koncovkách setů se projevila větší jistota soupeře.

Seďo, marné, chce to méně mluvit a více se soustředit na tréninku a samozřejmě jezdit po turnajích!

Ale překvapil si mě, snažil ses, co to šlo.