REPORT SQUASH – turnaj juniorů A, Praha

Turnaj v Praze byl opravdu náročný obsazením hráčů, obtížností sehnat normální vlakový spoj a bitvou o 2 židle, které sportovní centrum nabízelo.

Nicméně hráči Ostrava squash klubu a Karel nedbají na drobné překážky a do zápasů po většinou dali vše co mohli :).

G 19    Kateřina Pavlusová   7. místo
Kateřina Pavlusová     vs         Markéta Z.          0:3       (8:11, 4:11, 5:11)
Kateřina Pavlusová     vs         Tereza Široká     0:3       (1:11, 1:11, 2:11)
Kateřina Pavlusová     vs         Klára Herzog      3:1       (11:4, 8:11, 11:8, 11:6)
Kateřina Pavlusová     vs         Sarah Bala         3:2       (11:5, 11:4, 2:11, 10:12, 11:6)
Katka si vyzkoušela poprvé kategorii B 19 na „áčkovém“ turnaji. Nejdříve ji čekaly zkušené hráčky Markéta Zemanová a Tereza Široká. Hlavně první zápas proti Markétě byl herně vyrovnaný.

Po zodpovědném bojovném výkonu je škoda, že se Katce nepodařilo urvat set. Ve druhém zápase tahala od začátku za kratší konec, kdy Tereza každou chybičku potrestala vítězným míčem.

V dalším zápase nastoupila, proti německé hráčce Kláře Herzog. Ta, ji chtěla oplatit porážku z posledního turnaje v Brně. Nervozita byla na obou stranách, ale Katka byla malinko jistější a zápas zvládla a vyhrála. V posledním zápase o konečné sedmé místo nastoupila Katka s jasným cílem – vyhrát. Podle toho první dva sety vypadaly. Pak se ale stroj nějak zadrhl a byly z toho dva sety pro soupeřku. Pátý set byl boj o každý míč, Katka skvěle zvládla koncovku a po zásluze si odvezla z Prahy krásné sedmé místo.

B 15     Hrubý Matyáš                       10. místo
Matyáš Hrubý             vs         Faríd Farrag                   0:3       (3:11, 3:11, 4:11)
Matyáš Hrubý             vs         Jerome Grosmann         3:0       (11:5, 11:3, 11:5)
Matyáš Hrubý             vs         Alexej Izotov                  3:0       (11:3, 11:4, 11:3)
Matyáš Hrubý             vs         Alfréd Nezveda              1:3       (9:11, 11:8, 4:11, 8:11)

Maty v prvním zápase lehce bojoval s pohybem, rychlá hra Farída mu moc nechutnala, bojoval, co to šlo, ale zaslouženě vyhrál soupeř. Druhý a třetí zápas byly spíše bojem s koncentrací, hrál proti soupeřům, kteří Matyho moc neprověřili, squashi se to moc nedalo říkat, ale výhry se počítají.

V souboji o desáté místo proti Fredovi bylo opět vidět, jak Maty moc chce, ale někdy snaha převáží kontrolu a jsou z toho shoty, které se jen tak nevidí. Škoda koncovek prvního a čtvrtého setu, vyhrát může pouze jeden a tentokrát byl šťastnější Fredy.

Celkové desáté místo je velice slušné.

B 17     Hrubý Tomáš             14. místo
Tomáš Hrubý              vs         Jáchym Mráček                   0:3       (0:11, 0:11, 1:11)
Tomáš Hrubý              vs         Pavel Kondrát                      0:3       (9:11, 1:11, 1:11)
Tomáš Hrubý              vs         Tobiáš Kout                         3:0       (12:10, 11:5, 11:8)
Tomáš Hrubý              vs         Viktor Nezveda                    0:3       (1:11, 2:11, 7:11)

Pro Toma velká událost, turnaj „A“ v Praze. V prvním zápase narazil na pozdějšího semifinalistu, velká bojovnost nestačila na Jáchyma, byly z toho dva kanárky, ale jedeme dál.

V druhém zápase Tom překvapil soupeře v prvním setu, kdy mu vzal devět bodů. Od druhého setu soupeř přidal na přesnosti a bylo vymalováno.

Až ve třetím se utkal se soupeřem podobné úrovně. Moc, moc chtěl vyhrát! I přes občasné nevynucené chyby byl Tom aktivnější a odměnou mu bylo první vítězství!

V posledním zápase měl Viktor od začátku Toma pod kontrolou, ale rval se, co to šlo.

Až ke své bojovnosti přidá Tomáš malinko kontroly, bude to paráda!

B 19     Macíček Michal         14. místo
Michal Macíček         vs         Marek Panáček     0:3       (4:11, 4:11, 3:11)
Michal Macíček         vs         Vojtěch Hanzal     1:3       (6:11, 11:6, 9:11, 5:11)
Michal Macíček         vs         Josef Růžek         3:1       (11:7, 11:7, 5:11, 11:9)
Michal Macíček         vs         Jakub Slavíček     2:3       (5:11, 11:7, 12:10, 3:11, 9:11)

Michal měl v prvním zápase reprezentanta Marka, hrál s chutí, ale zkušený soupeř si výhru pohlídal.

Ve druhém zápase chtěl Micky vrátit Vojtovi porážku z Brna. Přestože soupeř nebyl herně lepší, vypadal uvolněněji, Michal moc chtěl a z toho pramenily chybičky, které ho připravily o výhru.

Další zápas ovlivnila porážka z předchozího zápasu, Michal se nemohl soustředit, sice nakonec vyhrál, ale určitě nebyl se svým výkonem spokojený.

V derby s Kubou to bylo takové nahoru dolů, prohra nejtěsnějším rozdílem v pátém setu.

Věřím, že se herní štěstí brzy přikloní na stranu Michala a jeho výkony půjdou nahoru.

B 19     Jakub Slavíček           13. místo
Jakub Slavíček      vs         Filip Strouhal            0:3       (2:11, 8:11, 3:11)
Jakub Slavíček      vs         Dalibor Procházka   0:3       (8:11, 7:11, 7:11)
Jakub Slavíček      vs         Matěj Sezemský      3:scr.   (11:0, 11:0, 11:0)
Jakub Slavíček      vs         Michal Macíček        3:2       (11:5, 7:11, 10:12, 11:3, 11:9)

První set prvního zápasu bych nejraději vymazal. Kuba se těšil na soupeře, ale asi nezná Filipa, který je levák a za celý set si nevšiml, že mu soupeř pálí bod za bodem forhendovým krosem. Ve druhém Kuba změnil taktiku a najednou to šlo. Stálo to sice spoustu sil, které chyběly v setu třetím, ale snad našel recept pro další turnaje.

Ve druhém hrál tradičně proti Daliborovi, velká škoda drobných chyb, které stály Kubu koncovky každého setu. Třetí zápas se nehrál, soupeř nenastoupil pro nevolnost.

V derby s Mickym to bylo takové nahoru dolů, výhra nejtěsnějším rozdílem v pátém setu.

Věřím, že i ke Kubovi se brzy přikloní herní štěstí a bude také porážet vyhranější soupeře.