REPORT SQUASH – turnaj juniorů A, Praha

Video sestřih ZDE

O víkendu se uskutečnil juniorský turnaj „A“. Tentokrát jsme museli cestovat až do Prahy. Jelo se v několika skupinkách. Někdo jel s rodinami nejen kvůli squashi, ale také za poznáním, zábavou atd. Např. sobotní hráči to vzali naprosto profesionálně! Všichni jeli už v pátek, aby si odpočinuli a nemuseli jet v sobotu v brzkých ranních hodinách. V sobotu jsme měli celkem čtyři želízka v ohni, v kategorii dívek G 11 si Kája a Mája zahrály poslední individuální turnaj v této kategorii v životě! V kategorii chlapců B 15 si zajeli změřit své síly Adam a Dan.
Neděle byla nabitý nečekanými zvraty ve vývojích jak partnerských vztahů (že Kryštofe a Efko J) a squashových výsledcích. Někteří nečekaně prohráli a někteří ještě překvapivě vyhráli. Je tedy třeba si srovnat myšlenky v hlavě a věřím, že na další víkend na MČR družstev jsou všichni skvěle připraveni.

G 11       Karolína Sikorová  2. místo
Karolína Sikorová         vs     Anna Zelenková         3:0   (11:3, 11:6, 11:6)
Karolína Sikorová         vs     Marie Kňazovčíková  3:2   (5:11, 11:9, 9:11, 11:9, 11:9)
Karolína Sikorová         vs     Johana Jedličková     3:0   (11:6, 11:7, 11:6)
Karolína Sikorová         vs     Plzáková Anna          1:3   (11:9, 7:11, 8:11, 7:11)

Poslední turnaj kategorie G 11 pro Káju v kariéře. Chtěla ho moc vyhrát. První zápas byl hóóódně zahřívací. Od prvního setu celkem pohodička, ale až moc velká pohodička. Kája občas malinko ve volnějším tempu. Na soupeřku to sice stačilo, ale …. Pravděpodobně šetřila síly na další zápas.
Druhý zápas s kamarádkou Maruškou byl boj od prvního míče, poměr setů jasně ukazuje, co se dělo. Diváci občas ani nedýchali. Pětiseťák jak má být. Kromě prvního setu ostatní končily až v těch nejtěsnějších rozdílech. Kámošky si nic nedarovaly, toto jsou zápasy, kdy by si zasloužily zvítězit obě. Bohužel to tak nejde a šťastnější v tomto zápase byla Kája a tento krásný zápas vyhrála.
Třetí zápas se snažící se soupeřkou byl podobný jako ten první. Kája malinko volnější tempo, pomalejší nohy. Johanka „kousala“, ale naštěstí to Kája i v tom pohodovém tempu zvládla.
Poslední zápas proti Aničce byl bojem o první místo v turnaji. Malinko to oběma svazovalo ruce i nohy. První set se Káji podařilo vydřít v koncovce, to bylo moc důležité. Škoda, že to byl jediný set, který se ji podařilo vyhrát, v dalších třech měla Anička více přesnějších míčů a zápas urvala na svou stranu.
Kája je hráčka dvou tváří. První tvář je bojovnice, která nedá nic zadarmo, taková se nám líbí! Druhá tvář je „pohodářka“, kdy vypadá kapánek lenivě. Možná je to taktika, kterou Kája má, aby neukazovala soupeřkám, co všechno umí!

G 11       Marie Kňazovčíková      3. místo
Marie Kňazovčíková    vs     Johana Jedličková     3:0   (11:5, 11:6, 11:6)
Marie Kňazovčíková    vs     Karolína Sikorová      2:3   (11:5, 9:11, 11:9, 9:11, 9:11)
Marie Kňazovčíková    vs     Anna Zelenková        3:0   (11:4, 11:2, 11:5)
Marie Kňazovčíková    vs     Plzáková Anna          1:3   (11:8, 7:11, 7:11, 9:11)

Stejně jako pro Káju, tak i pro Marušku poslední klání v kategorii G 11. Do centra dorazila malinko nenaladěná. Babička říkala, že nechtěla ani snídat. Naštěstí brzy uviděla „Síkorku“ a ožila. To jsme si oddechli, všichni.
V prvním zápase si „zatrénovala“ s Johankou, Máááruška byla v tomto zápase milosrdná, soupeřku malinko šetřila.
Druhý zápas s kamarádkou Kájou byl boj od prvního míče, poměr setů jasně ukazuje, co se dělo. Diváci občas ani nedýchali. Pětiseťák jak má být. Kromě prvního setu ostatní končily až v těch nejtěsnějších rozdílech. Kámošky si nic nedarovaly, toto jsou zápasy, kdy by si zasloužily zvítězit obě. Bohužel to tak nejde, Kája koncovku pátého setu zvládla malinko lépe. Mája jako správná kámoška to soupeřce přála, neuronila ani slzičku, velká paráda Marusjo!
Třetí zápas v pohodovém (až moc) tempu pro Marušku, bezvadně ušetřila síly na poslední zápas proti Aničce. První set parádní, každý míček šel tam, kde měl, Anička koukala. Druhý a třetí set malinko utekl v koncovce. Vypadalo to, že už malinko šlapeme vodu, soupeřka je neuvěřitelně houževnatá. Mája dala do čtvrtého setu vše, co mohla, ale měla méně štěstíčka než Anička.
Poslední zápas kategorie G 11 v kariéře, přes to, že nebyl vítězný, byl úžasný a ukázal, že to příště soupeřky budou mít opět těžší, parádně se zlepšuješ! Jen tak dál babizno Marunko. 🙂

B 15       Daniel Šrámek        10. místo
Daniel Šrámek               vs     Radek Ďurán             3:0   (11:7, 11:3, 11:0)
Daniel Šrámek               vs     Filip Walter                0:3   (6:11, 9:11, 7:11)
Daniel Šrámek               vs     Adam Škrobánek      3:1   (10:12, 11:7, 11:7, 11:6)
Daniel Šrámek               vs     Jan Gerstdorf            3:1   (9:11, 11:2, 11:3, 11:7)
Daniel Šrámek               vs     Matěj Bomba             2:3   (7:11, 8:11, 11:8, 11:9, 9:11)

První zápas zvládnutý na výbornou, soupeř neměl co předvést, Dan si každý úder krásně promyslel a většinou šel tam, kam měl. Akorát kámo, s nulou se nevyhrává! Druhý zápas proti Filipovi byl o jiných výměnách. Tam už se muselo více běhat a to není zrovna Danova parádní disciplína. 🙂 Ale dneska byla. Takhle makat jsem ho už dlouho neviděl, nezabalil žádný míč, ve druhém setu sahal po vítězství, ale zkušenější soupeř set i třetí uhrál pro sebe. Sice prohra, ale velice slušný výkon. Zápas kamarádů z SC FAJNE měl náboj jako hrom. Oba se špičkovali před zápasem. První set patřil těsně Adamovi. Dana to zdravě nakoplo a další dva sety vyhrál. Čtvrtý set byl z obou stran malinko nervózní, Dan překvapil Adama trpělivostí a dneska po zásluze vyhrál.
Další zápas a nevyzpytatelný Honza. Střelec, na kterého si musel Dan set zvykat. První prohrál, ale od druhého to hlídal a s přehledem zvítězil. Takticky velice dobře uhráno, na střelce rozum a ono to platilo, viď Danečku?
Poslední zápas s Matějem. Cítil jsem před zápasem, že má Dan ze soupeře přílišný respekt. První dva sety se malinko hledal, soupeř vedl 2:0. Od třetího setu Danymu lépe chodily lajny a vycházely mu ktraťasy. Nejednou i soupeř začal kazit, srovnáno 2:2. Pátý set je vždy loterie, každý chce vyhrát. Parádní set se smutnou koncovkou.
Povedený turnaj. Dany věř mi, taková porážka, jako byla s Matějem, sice bolí, ale brzy přebolí. Taková prohra je tou nejlepší motivací. Překvapil jsi mě, že Tě nic za celý den nebolelo! 🙂
Svíčkovou, Chipsy, Sushi a Pepsi sis zasloužil!!! Neuvěřitelné co sníš a skombinuješ, brrrrr…… To se i Karlos divil. 🙂

B 15       Adam Škrobánek   13. místo
Adam Škrobánek         vs     Michal Jurášek           2:3   (12:10, 11:5, 4:11, 5:11, 5:11)
Adam Škrobánek         vs     Daniel Šrámek           1:3   (12:10, 7:11, 7:11, 6:11)
Adam Škrobánek         vs     Marian Papula            3:0   (11:8, 11:5, 11:6)
Adam Škrobánek         vs     Dominik Davis            3:0   (11:8, 11:4, 11:5)

První zápas a tradičně proti někomu z bratrů Jurášků. Tentokrát to byl Michal. Áďa nebyl nadšen, ale když chci vyhrát, tak je jedno, proti komu hraju. Michal byl zaskočen, jak na něj Áďa vlítnul, více kazil a to se nám líbilo. První set výhra v koncovce, druhý set „dokonalý“, minimum chyb na naší straně, soupeř pod tlakem kazil. Bohužel od třetího setu přišel obrat, tím kdo začal kazit, byl Admen. Musím, ale říci, že také soupeř se rapidně zlepšil. Nepodařilo se nám vrátit k výkonu ze začátku utkání a soupeři jsme dovolili zápas otočit.
Zápas kamarádů z SC FAJNE měl náboj jako hrom. Oba se špičkovali před zápasem. První set patřil těsně Adamovi. Dana to zdravě nakoplo a další dva sety vyhrál. Čtvrtý set byl z obou stran malinko nervózní, přesto byl Dan trpělivější než Áďa. Dneska to na vítězství nebylo.
Třetí a čtvrtý zápas byly hodně podobné. Předchozí porážky se trošku projevily na chuti se rvát, ale naštěstí si bojovník a důstojně ses s tím porval. To je také důležité, ne vždy jde vše, tak jak chceme a je pecka to zvládnout.
Líbíš se mi (herně :-)) turnaj od turnaje, zápas od zápasu víc a víc. Až na to jídlo, Chipsy, Sushi a Pepsi, neuvěřitelná kombinace, brrrrr……
Vlastně za to mohl trenér, že nezasáhl! 🙂

G 13       Karolína Sikorová  8.místo
Karolína Sikorová         vs  Anna Plzáková               1:3   (8:11, 8:11, 10:12, 9:11)
Karolína Sikorová         vs  Barbora Komárková       1:3   (12:10, 11:13, 4:11, 7:11)
Karolína Sikorová         vs  Jana Brodová                 0:3   (2:11, 10:12, 5:11)

Náááročný zápas. V sobotu už spolu holky hrály a taky vyhrála 3:1 Anička. Dnes jsem o vítězce podle hry rozhodnutá nebyla. Kája má s Aničkou obrovské šance na výhru. Přes drobné nejisté BH údery zepředu a občas zkažený volej, hrála Kája údery už jistěji než kdysi. Když se opravdu soustředila, hra do zadní části byla prvotřídní. Zřejmě v té hromadě energie, která Káji kolovala těle, nešla moc hra ztlumit do dropů. Příjem podání výborný. Jen v koncovkách setů se Anička o něco víc nahecovala, zrazantněla a zpřesnila.
Naprosto FAMÓÓÓÓZNÍ zápas i s Barčou Komárkovou. Kája je dneska nastartovaná na nejvyšší možné rychlosti. Hraje razantní squash, běhá jako nikdy před tím. Dneska naprosto dokonalé Káji. Jednoho setíku škoda na příjmu podání, ale jinak super tlak na soupeřku, v rychlosti výborně vymyšlená taktika. Jen Barča je razantnější s velmi pěkným podáním a tím měla navrch.
Zápas s Jančou zřejmě neumím přesně určit. Předchozí zápasy s cizími hráčkami hrála Kája naprosto skvěle a s Jančou trochu vypla. Janča naopak byla nastartovaná skvěle a nepovolila ani na minutku a skvěle držela Káju v zadních rozích. Umístění sice tento turnaj zřejmě nebude Kájino oblíbené, ale průběh turnaje a zápasy s Aničkou a Barčou byly nejlepší jaké kdy Kája vůbec odehrála.

G 13       Nikol Kubíčková  6.místo
Nikol Kubíčková            vs  Marie Kňazovčíková    1:3   (9:11, 11:8, 11:8, 8:11)
Nikol Kubíčková            vs  Jana Brodová              3:2   (6:11, 11:1, 11:7, 9:11, 11:8)
Nikol Kubíčková            vs  Barbora Komárková    0:3   (4:11, 4:11, 7:11)

Hmm….po pravdě jsem si myslela, že Nikča vyhraje. Míče, které hrála do zadní části, byly skvělé, příjem podání hrála opatrněji a s menší razancí než na tréninku a docela dost Niki nahrávala vyššími dropy. Míče, které na tréninku umí skvěle odehrát, v zápase hraje s respektem a opatrně. Potřebujeme to přenést do hry Nikito. Bohužel byla Niki asi méně rozehranější a nervóznější než Maruška a tak tím strachem hrála vážně opatrnější míče a častěji chybovala. V koncovkách setů stoupla i nervozitka. No Niki.
Myslím, že pětiseťák to být neměl. Nevím, jestli mám dnes přísnější uvažování nad tebou, ale děláš docela zbytečné chyby a jsem ráda, že zkoušíš hrát dropy, ale dnes tedy lítají vysoko a je to spíše nahrávka pro soupeřku. Nakonec jsi vítězství získala, protože jsi se dobře soustředila. Chce to ale méně chybovat, vyčkat až chybku udělá soupeřka a vepředu lepší volbu a provedení zakončení úderu. Na druhou stranu lajny a crossy jsou opravdu dobré.
Barča je razantní hráčka a Niki na takové míče reaguje trochu hůře, což tady šlo vidět. Hlavně si věřit Niki. Na kurtu potřebujeme soustředěnou, sebevědomou a drzou Nikču. To se tak z 60% povedlo v posledním setu, ale soupeřka tohle držela už od prvního.

G 13       Jana Brodová       7.místo
Jana Brodová                 vs  Aneta Sezemská          0:3   (3:11, 3:11, 3:11)
Jana Brodová                 vs  Nikol Kubíčková           2:3   (11:6, 1:11, 7:11, 11:9, 8:11)
Jana Brodová                 vs  Karolína Sikorová        3:0   (11:2, 12:10, 11:5)

Taaaak výsledek jsme věděli předem a o to menší strach ze soupeřky mohl být, ale spíše to bylo naopak. První setík nervózní a velmi opatrný. Jakoby se Janča bála míč vůbec trefit. Další sety se už plynuleji zlepšovala. Hrála drzé dropy, které daly Anet zabrat, ale jinak velká převaha na straně soupeřky.
Skvělý zápas s Nikčou. Opravdu se Jani dnes koukej na své výsledky a ne na to, která skončíš na turnaji. Na béčkovém turnaji můžeme sledovat výsledky a na áčkovém především posuny v zápasech, získané body a svou psychiku. Získala jsi skvělé 2 sety a v posledním ti chyběl malý kousek. Zahrála jsi tam 2 outíky a už to bylo. Rozhodčí měla hlásit lépe, ale na výsledek to nemělo vliv. Skvělý zápas Jani.
Překvapení s Kájou….tvá přesnost v zadní části kurtu mě udivuje. Na turnajích jsi tam opravdu přesná. Myslím, že v ruce ještě nemáš takovou jistotu jako Kája s Nikčou a občas trefíš údery náhodně, ale dnes jsi s oběma hrála opravdu perfetně. Kája zkusila zabojovat ve druhém setu, ale ty jsi ji svým vytrvalým tlakem nepustila a Kája neměla moc sil vzdorovat. Skvělá hlava Jani :-).

G 13       Marie Kňazovčíková      3.místo
Marie Kňazovčíková    vs  Nikol Kubíčková            3:1   (11:9, 11:8, 8:11, 11:8)
Marie Kňazovčíková    vs  Aneta Sezemská           0:3   (3:11, 9:11, 2:11)
Marie Kňazovčíková    vs  Anna Plzáková              3:2   (11:9, 6:11, 8:11, 11:4, 11:9)

Skvělý zápas pro Marušku. Nevím, jak hrála v sobotu, ale na kurtu působila rozehraně a sebevědomě s drobnou nervozitkou. Maruška držela svou kvalitu úderů pořád stejnou – stabilní údery vzadu, stabilní dropy, skvělý pohyb. U některých míčů mě hodně překvapila, že je odehrála. Na tréninku je spíše vynechá, ale v zápase koluje více adrenalinu a výborně hrála ze zadních rohů. Soustředěností a především stabilním výsledkem si zápas vyhrála úplně sama. Opravdu jsi mě touto výhrou mile překvapila.
Ehm……vážně netuším, co se Marušce honilo hlavou ve druhém zápasu. A nesmírně ráda bych to věděla. Její nečitelný výraz v obličeji nedal znát vůbec nic. Strach ze soupeřky, demotivace z předchozího zápasu, vzdání se…. Já fakt nevím. I kdyby ti ten zápas byl jedno, ráda bych to věděla :-D. Tak nějak Maru prostě nehrála. Beru to jako šetření sil na další zápas. Jen Maru…..i nejlepším hráčům turnaje se dá zavařit dobrou výměnou a krok pokroku se k nim přibližovat.
Zápas s Aničkou byl zápasem roku. Naprostý adrenalin od začátku až do konce. Sice jsme ho měli možná více my za kurtem než Maruška, ale byl tam :-D. Ne, věřím, že Maru ho měla taky strašně moc a na zápas se tak příjemně nervózně těšila. Cítila, že to bude náročný zápas a že má šanci vyhrát oproti zápasu s Anet. Takže šla do boje. Naprosto skvělá soustředěnost a vnímání pozice soupeřky. Pár věcí co jsme potřebovaly jsi hlídala a hlavně jsi udržela rozum místo emocí a nepřestala jsi bojovat ani na chvíli, vždycky jsi se oklepala a šla do nového míče s otevřenou myslí.. Myslím, že po vítězném úderu jsi snad vykřikla radostí :-D. Já jsem zatlačila slzy radosti a objetí za kurtem bylo plné radosti, úlevy a hrdosti. Babi k tomu přidala ještě spoustu pus na líčko a bylo hotovo :-D. Strašně moc gratuluju k 3. místu, skvěle jsi ho vybojovala.

G 17       Eva Machytková  4.místo
Eva Machytková           vs  Sofie Hausknotzová      0:3   (4:11, 4:11, 4:11)
Eva Machytková           vs  Karolína Šrámková       0:3   (2:11, 2:11, 2:11)
Eva Machytková           vs  Daniela Dohnalová        3:1   (8:11, 11:8, 11:8, 12:10)
Eva Machytková           vs  Klára Nováková            0:3   (9:11, 2:11, 11:13)

Evoooooo, nebuď na sebe taková přísná. Líbí se mi však, jak jsi byla nahecovaná a schopná na kurtu položit život. První turnaj po roce se dá těžko hodnotit objektivně. Je tam fůra emocí, které se těžko udržují na uzdě. Chce to častěji jezdit, abys byla klidnější a tak i hrála lépe J. Na druhou stranu tě moc chválím za hlídání taktiky i pod tak velkým tlakem. Občas těžší orientace v prostoru, ale to je tou nevyhraností. Jakmile jste se dostaly se soupeřkou do zadní části kurtu, výměny stály za to a dokázala jsi je otočit ve svůj prospěch.
Druhý zápas byl v podobném duchu jen ještě s těžší soupeřkou J. Efka už hrála lépe, ale braly jsme to jako rozehrání do dalšího zápasu. Takže pohlídat si příjem podání, tlačit soupeřku dozadu, co to jde. Když ses soustředila a odhodila jsi respekt ze soupeřky, proběhly i příjemné výměny.
Třetí zápas jsme předem určily jako buď vítězný pro Efku a nebo velmi atraktivní. Efka cítila šanci vyhrát už při rozehrávání a soustředěnost jela na plné obrátky. Nikdy jsem ji neviděla tak rychle běhat a bojovat. Překonávala se s každým doběhnutým míčem. Držet tuto potřebu vyhrát se podařilo a díky tomu hrála Evajs i mnohem přesněji a agresivněji, což na soupeřku skvěle platilo a na dobré údery nestihla odpovídat.
Poslední zápas mě hodně zajímal. Myslím, že Efka si své ‘‘splnila‘‘ v předchozím zápase a motivace byla trošku slabší. Kláru Novákovou však vidím jako příjemný cíl do budoucna, pokud bude Evajs chtít J. Je to hratelná soupeřka, jen to chce lepší pohyb na kurtu Evajs a zvyknout si na turnajový tlak.