Nevíte jak sportovně zabavit své děti?

Chci vědět více

REPORT SQUASH – turnaj juniorů B, Brno 6.4.-7.4.2019

Video sestřih ZDE

O víkendu jsme se vydali do Brna i přesto, že všichni hráči mají po MČR a občas povolí tempo. Na to však není prostor, protože před námi je ještě MČR družstev a je potřeba hrát co nejvíce zápasů to jde. V sobotu byl s kluky Mirek Sikora a v neděli s holkami Klára Mihulová.
Kluci v sobotu překvapili chutí a nabitým adrenalinem, který hodlali do zápasu prodat  a některým se povedlo víc než dobře :-).
Po delší době jsem viděla holky hrát zápas (přišlo mi to od MČR jako věčnost) a jsem na všechny obrovsky hrdá, protože jde vidět u všech lepší přesnost úderů, chytřejší volba úderů, razance i pestrost úderů. Už dávno není vše jen o úderu dozadu, podání a příjmů, ale úroveň se neustále zvyšuje a taktika dostává možnost se prosazovat :-).

B 11     Matyáš Závacký 10.místo

Matyáš Závacký vs. Matěj Kročil                       0:3 (3:11;7:11;3:11)
Matyáš Závacký vs. Martin Jašek                       3:2 (11:9;10:12;11;5;3;11;11:8)
Matyáš Závacký vs. Antonín Kachlíř                   0:3 (1:11;0:11;4:11)

Matyho vstup do turnaje byl ukázkový. Ničeho se nebál, nedělal si z ničeho velkou hlavu a šel si užít squash. Bohužel se první soupeř nedal překonat a užívání si squashe se proměnilo v pravý boj o každý bod. Naštěstí se našlo dostatek sil a psychické odolnosti v dalším zápase, který si Matyáš dostatečně užil. Myslím si, že šel na hranice svých možností a odměnou mu byla výhra. Zasloužená!!! Poslední soupeř Matymu nasázel takovou spoustu nechytatelných podání, že prakticky nebylo co hrát. Když už se Maty dostal do hry, tak Tonda tyto nahrávky nekompromisně trestal rychlými a přesnými údery.

Maty, tvůj zápal pro hru je úžasný. Stačí pilně trénovat a vítězství na velkých turnajích Tě nemine. Pro začátek bych Ti poradil nepřešlapovat při podání a připravit si včas raketu na úder. Držím palce v dalších bojích 🙂

B 15     Adam Škrobánek         2.místo
Adam Škrobánek vs. Radim Jurášek                   3:1 (4:11;11:5;11:6;11:3)
Adam Škrobánek vs. Adam Horák                      3:1 (5:11;14:12;11:4;11:7)
Adam Škrobánek vs. Daniel Šrámek                  3:2 (5:11;11:5;11:8;7:11;11:8)
Adam Škrobánek vs. Mojmír Zálešák                 0:3 (5:11;2:11;4:11)

Po dlouhém dopoledním čekání na svůj zápas a výměnou squashe za stolní tenis, kterým si kluci a fanynky zpestřovali volný čas, se Adam dočkal prvního zápasu. Bohužel začal ve stejný čas pro všechny tři naše borce a nebylo reálné mu během prvního setu naznačit, jakým způsobem na soupeře vyzrát. Rada v přestávce a následný „coaching“ udělali z Adama mašinu na body. I když Aďova hra nebyla nejpřesnější, tak se svou pílí a zapálením pro hru krásně dostal i přes druhého soupeře. V zápase s Danym si Áďa sáhl na dno svých sil a díky tomu, že fyzicky vydržel Danyho tlak, zvítězil. Byla to opravdu pěkná ukázka, že se nemá nic vzdávat před koncem. Ve finále Adamovi chyběla přesnost, rychlost a vytrvalost. Proti Mojmírovi, který hrál skutečně fantasticky po celou dobu turnaje, nebyla se současnou formou šance zvítězit.

Aďo, zaměř se na postavení před úderem, připravenost ruky k úderu a s ostatním Ti pomůže Tvé squashové srdíčko 🙂. Pak už ten zlatý pohár bude muset přijít 🙂. Držím palce!!!

B 15     Daniel Šrámek         2.místo
Daniel Šrámek vs. Adam Burget                        3:0 (11:5;11:5;11:9)
Daniel Šrámek vs. Tomáš Holinka                      3:0 (11:4;11:9;11:6)
Daniel Šrámek vs. Adam Škrobánek                  2:3 (11:5;5:11;8:11;11:7;8:11)
Daniel Šrámek vs. Dominik Wojtucki                 2:3 (12:10;9:11;14:12;7:11;4:11)

Perfektně připravený Dany se zakousl do turnaje jako zkušený profík. V obou zápasech drtil soupeře svými přesnými dropy po lajnách a nedal jim naději na zisk setu. Občas sice zaskřípalo provedení servisu, ale pak to Dany vždy napravil nekompromisním úderem do míst, kde soupeři neměli šanci dosáhnout. Rychlý průběh turnaje možná nahrál Adamovi, který Danymu ve třetím zápase sebral veškeré síly. V bolestech a na pokraji vyčerpání se Danovi nedařilo zakončovat údery, tak jako v předchozích zápasech a spoustou chyb si prohrál postup do finále. Nutno říct, že Adam měl zjevně více sil a to rozhodlo. Boj o placku (i když ne zlatou) byl pro Danyho testem psychické odolnosti vůči bolesti a i přes několik povedených úderů se nedařilo soupeře donutit k více chybám. Dominik svou vytrvalostí odolal všemu, co Dany dokázal zahrát a v pátém setu se odměnil bronzovou medailí. Škoda Dany, mohla být tvoje. Příště více zabojujeme!!!

Patrik Závacký vs. Mojmír Zálešák                    0:3 (6:11;2:11;5:11)
Patrik Závacký vs. Petr Špalek                            3:0 (11:3;11:6;11:6)
Patrik Závacký vs. Radim Jurášek                      3:0 (11:8;12:10;11:8)

Nešťastný los dal Paťovi do prvního zápasu budoucího vítěze turnaje. V tomto zápase Patrik nehrál špatně a nutno říct, že Mojmírovi vzal pár bodů pěknými údery. Nicméně k zisku aspoň jednoho setu chybělo mnoho. Proti Petrovi už to bylo o něčem jiném a povedenými údery do zadní části kurtu v kombinaci s nechytatelnými krosy si Paťas spravil chuť. Sice Paťovi pomohla spousta pokažených podání soupeře ve třetím setu, ale i tak to bylo povedené utkání. Poslední Paťův zápas určitě nebyl vhodný pro kardiaky 🙂. Dlouhé boje o každý míč a dramatické závěry setů byly lákadlem pro diváky. Fanouškovská základna dodala Patrikovi síly k překonání těžkých chvil. Naštěstí se hrálo jen na tři sety, které z Patrika vysály veškerou sílu 🙂

Paťo, pro další turnajové souboje musíš být fyzicky připravený na pětiseťáky a zlepšit servis. Ruku máš dobrou a pokud se Ti podaří stát správně před úderem, tak jsi velmi dobrý a sázíš na kurt krásné vítězné míče. Velmi brzy však tyto míče ztrácí délku a to je voda na soupeřův mlýn. Držím palce, ať Ti ty „winery“ padají vždy celý turnaj 🙂

Kategorie „Fan club“ bez omezení věku

Lucie Stypová            1. místo

Děkujeme Lucince za podporu všech našich nasazených borců. Nejen při jejich kláních na kurtech, ale dokonce i před hrou se Lucinka starala o dobrou atmosféru a fyzickou připravenost našich hráčů. Za to všechno jí patří OBROVSKÝ dík.

Všem borcům děkuji za odvedenou práci a reprezentaci klubu. Držím palce, aby příští souboje byly úspěšnější a přinesly vám více zkušeností k té překrásné hře, pojmenované „squash“. 🙂

Neděle 7.4. 2019

G 13    Marie Kňazovčíková    3.místo
Marie Kňazovčíková vs    Monika Moltašová     3:0     (11:3, 11:4, 11:0)
Marie Kňazovčíková vs    Anna Plzáková            1:3     (11:7, 6:11, 4:11, 6:11)
Marie Kňazovčíková vs    Jana Brodová              3:0     (11:9, 11:9, 11:2)
Marie Kňazovčíková vs    Nikol Kubíčková          0:3     (8:11, 7:11, 3:11)

První zápas s Mončou nebyl nejlehčí, protože Monča zvládala údery vracet, ale ani moc náročný. Maruška trochu vypadala, že trénuje lajny, které však měly dobrou délku a střední razanci 🙂. Maru věděla, že je lepší než soupeřka a že se nepotřebuje tolik soustředit a makat, tak hrála s klidem a volněji. Vyzkoušela si dropy a většina jich hezky sedla a v pravý čas, tak se těším na nějaký náročnější zápas.
Na zápas s Aničkou jsem se těšila. Jsou to docela podobné hráčky jak postavou, tak razancí úderů. Na kurt nastoupila možná zase až moc klidná Maruška :-D. Před MČR bylo asi napětí a adrenalin vyšší a tak i Maru byla taková emočnější :-D. Maruška se skvěle zlepšila v odehrávání míčů u skla, skvěle si pomáhá boasty. Kromě jednoho setu, byla celou dobu příjemné přesná a většina míčů letěla ke stěně, občas dokázala z přední části kurtu Aničku skvěle zatlačit nižšími a razantními míči, avšak Anička uměla chybiček nebo nahrávek využít lépe, takže na Marušku tlačila více než Maruška na ni. Těším se na budou zápasy této dvojice.
Janča s Maruškou jsou zkušenostmi podobné hráčky a přesto hodně odlišné. Obě jedou na maximum a nevzdají zápas. Janča je razantní a Maru spíše vytrvalostní a jejich výměny nemají konce. Rozhodčí si může tak hodinku odpočinout 🙂. Když hrají tyto 2 spolu, výměny jsou většinou okolo středu kurtu, až jedna z nich ucítí příležitost zahrát přesněji razantněji nebo chytřeji a ihned toho využije. Dnes však tomu bylo trochu jinak…zápas trval 23 min a vyhrál klidný a vytrvalý squash. Holky věděly, co je čeká a že to bude náročné a možná to trochu pozměnilo uvažování hráček. Janča hůře nesla stav zápasu, i když šance byly vyrovnané a tak pod tíhou hry, zápas ke konci spíše vzdala, což mě trochu překvapilo. Obě se dost znají a znají svou hru navzájem, nehledě na stejný způsob tréninků, takže věděly co čekat. Dnes udržela lepší kontrolu Maruška.
Poslední zápas s Niki byl pro mě natěšeným očekáváním. Maruška na turnaji v Hradci Niki porazila, tak jsem byla zvědavá, jak se dnešní zápas odehraje dnes. Niki možná byla motivovanější a Maruška i unavenější, ale jsem přesvědčena, že vyhrát chtěly obě dvě. Na kurt vcházely mírně nervózní, natěšené a i odhodlané udělat pro zápas vše. Maruška bojovala o každý úder. Umí skvěle číst hru soupeřky, jen ještě neumí tak razantně přitlačit, aby soupeřce úder výrazněji zrychlila. Na FH je délka úderu skvělá a dokáže se vymanit i z těžkých situací a na BH je o malinko jemnější. Niki teda svým tlakem a razantnějšími míčky Marušku udržela pod tlakem delší dobu.

G 13    Jana Brodová      4.místo
Jana Brodová           vs    Anna Plzáková            3:1     (11:2, 11:8, 8:11, 11:8)
Jana Brodová           vs    Monika Moltašová     3:0     (11:2, 11:7, 11:7)
Jana Brodová           vs    Nikol Kubíčková          0:3     (6:11, 9:11, 11:13)
Jana Brodová           vs    Marie Kňazovčíková   0:3     (9:11, 9:11, 2:11)

Janča měla s Aničkou skvělý nástup. Délka úderů v prvních setech ještě nebyla plně přesná, za to získala spoustu podání nízkými a razantními údery. Šlo vidět, že Anička ještě není ve své kůži. Měla nějaké zdravotní pauzy, ale set od setu, se do výměn dostávala lépe, až začala tlačit Janču přesněji a získala tak set pro sebe. Janča se však zvládla situaci přizpůsobit a udržela (skoro úplně J) chladnou hlavu, zpřesnila hru do zadní části kurtu, lépe začala přemýšlet nad dropy a taktikou a získala zápas pro sebe. Moc gratuluji Jani 🙂.
S Mončou místy až moc adrenalinu a těsného vývoje zápasu, ale zřejmě se Janča potřebovala dostat trochu víc pod tlak, protože potom zvýšila soustředěnost a díky tomu závěry setů byly jednoznačně pro Janču.
S Nikitou hrála Janča velmi povedený zápas. Od MČR se všechny holky obrovsky zlepšily. Už nehraje tolik míče na střed kurtu, minimum špatných podání v zápase. Skvěle začala pomáhat dropy a boasty a díky tomu se udrží daleko delší dobu ve hře. Niki je herně i squashově zručnější, takže vyhrát nad ní není snadné, ale srdíčkem a razancí, ve které vyniká, bude mít Janča jednou možnost ukázat, co v ní je. S Niki byla Janča nervóznější a vědoma si vzájemné squashové úrovně, ale rozhodně zápas nevzdala a vzala ho jako výzvu a snažila se na maximum. Některými míči dokázala překvapit a zaslouženě vyhrála body. V posledním setu chyběl kousíček, ale Niki si vítězství s odřenými uši pohlídala. Zatím udělá Janča chybu o něco dříve než Niki a Niki toho využila pro sebe.

G 13    Nikol Kubíčková 2.místo
Nikol Kubíčková        vs    Anna Plzáková            2:3     (11:9, 9:11, 11:9, 1:11, 6:11)
Nikol Kubíčková        vs    Jana Brodová              3:0     (11:6, 11:9, 13:11)
Nikol Kubíčková        vs    Monika Moltašová     3:0     (11:2, 11:4, 11:3)
Nikol Kubíčková        vs    Marie Kňazovčíková   3:0     (11:8, 11:7, 11:3)

Vstupní zápas v turnaji a hned pětiseťák 🙂. Anička už byla po zápase s Jančou rozehranější, ale pořád ještě ne svých 100%, ale blízko k tomu. Na Niki jde vidět velký posun hlavně na celém BH a v jistotě úderů obecně. Kupodivu ji ke konci zápasu začal trápit příjem podání. Set 1:11 byl celý jen o příjmu podání. Zřejmě si v tom Niki tak nevěří, takže dle kvality příjmu se rozhoduje i motivace ve výměně. Naopak třetí set byl naprosto skvělý a Niki ukázala svou bojovnost, protože dokázala otočit zápas z přibližně 6:9 pro Aničku, ve svůj prospěch. Na tento set jsem moc hrdá, protože v minulosti by to Niki pravděpodobně vzdala a dnes se překonala a ukázala sama sobě, že i takový set lze vyhrát. Jen tuto myšlenku udržet celý  občas větší nahrávky, ze kterých Janča uměla Niki skvěle zatlačit. Nicméně zkušenosti zvítězily a v situaci, kdy hrozilo, že se Niki dostane bodově moc pod tlak, zapnula na soustředěný režim, zpřesnila a uhlídala si hru pro sebe.
S Mončou byl zápas skvělou příležitostí ke zkoušení vítězných úderů. Niki měla na údery dost času, aby se nachystala a hrála skvělé dropy i killshoty zepředu. Do zadní části se tak často nedostala, a když ano, vracela přesnější údery než s vyrovnanějšími soupeřkami. Je tedy třeba zrychlit 🙂. Zápas s Maruškou byl pro mě velkou neznámou.
Na posledním turnaji Maruška Niki porazila, a tak jsem se těšila na squashovou bitvu. Zápas však od počátku vedla Niki. Prohlásila, že nikdy ještě tak moc nemakala. To jsme si ale řekly, že makala a obě jsme si uvědomily, že s Aničkou i více. Zápas tedy dopadl celkem jednoznačně pro Niki, ale zadarmo to rozhodně neměla. Maruška dobíhala, co mohla a zvládla vracet těžké míče. Niki ovšem tohle vítězství vážně chtěla, a tak nepovolila.