REPORT SQUASH – turnaj juniorů B, Brno

O víkendu se v Brně v centru Viktoria konal poslední juniorský turnaj jednotlivců, tentokrát kategorie „B“.

Menší účast hráčů byla pravděpodobně ovlivněna MČR juniorů družstev, které se koná příští víkend (2. – 3. 6. 2018) ve stejném centru.
Z SC FAJNE příští týden vyjíždí na MČR skupinka 19 hráčů a 3 trenérů!

Na turnaj „B“ vyjeli jen Ti nejchtivější, nebo Ti, kterých se chtěli rodiče alespoň na jeden den „zbavit“.

Kdo byli Ti dva nejchtivější (nejnechtěnější)?
Áďa Škrobánek a Maty Hrubý

B 15     Matyáš Hrubý                       1. místo
Matyáš Hrubý             vs         Adam Škrobánek                    3:0       (11:1, 11:4, 11:5)
Matyáš Hrubý             vs         Marian Papula                        3:0       (11:7, 11:1, 11:1)
Matyáš Hrubý             vs         Alexej Izotov                           3:0       (11:1, 11:4, 11:6)

Maty si po výhře na Ostravském „Áčku“ chtěl toto umístění zopakovat také na Brněnském „Béčku“.
V prvním zápase mu los přidělil oddílového kolegu Áďu. Od začátku byl lepším hráčem, i přes Adamovu snahu celý zápas režíroval Maty a po zásluze vyhrál. Ve druhém zápase nastoupil proti Marianovi ze Slovenska. Pouze první set byl vyrovnaný, od druhého Maty „drtil“ soupeře přesnou (malá záhada pro trenéra) hrou a hle? Naprosto pohodový druhý a třetí set a postup do finále.
Finálový zápas proti Alexi byl hra kočky (kocoura) s myší. Naštěstí tím kocourem byl Maty a dělal si, skoro co chtěl. Nerad chválím, ale bylo to fakt OK. Lajna byla lajna, kros byl kros, drop byl skoro drop a boust ať raději nehraje! Snad herní pohodu potvrdí na MČR družstev juniorů.

B 15     Adam Škrobánek      5. místo
Adam Škrobánek        vs         Matyáš Hrubý                         0:3       (1:11, 4:11, 5:11)
Adam Škrobánek        vs         Jurášek Radim                        3:0       (11:5, 11:2, 11:1)
Adam Škrobánek        vs         Jurášek Michal                       3:0       (11:0, 11:3, 11:2)

V prvním zápase Áďovi los přidělil oddílového kolegu Matyho. Od začátku tahal trošku za kratší konec. Matyho rychlost a přesnost vadila Áďovi nejvíce. Každou chybičku Maty potrestal.
Ve druhém zápase ho čekal Radim, první set byl lehce nervózní, ale vítězný. Od druhého vše režíroval Áďa, zpřesnil hru a soupeři nedal nejmenší šanci.
V zápase o páté místo hrál s Radimovým bráchou Michalem. Asi nejlehčí zápas dne. Michal nechápal, jak to kolem něj lítá! Áďa si dělal, co chtěl, po zápase to zhodnotil „ani jsem se nezpotil“.
Kéž by vyhrával bez potu i nadále, ale to se mu zřejmě nepoštěstí, squash je krásná dřina.
Áďa měl smůlu na los, že narazil v prvním kole na Matyho, určitě by si zasloužil lepší místo, než páté.

Tak na MČR družstev to může rozbalit, určitě se i zpotí!