B 19    Michal Macíček              3. místo
B 19    Jan Netolička                 5. místo

G 13    Karolína Sikorová         2. místo
B 13     Patrik Závacký              5. místo
B 13     Martin Hloch                 1. místo
G 17    Barbora Brodová          1. místo
G 17    Terezie Martinková       4. místo
B 17     Jan Netolička               1. místo
B 17     Martin Exner                 2. místo

Celkové výsledky

G 11    Nikol Kubíčková        2. místo
Nikol Kubíčková          vs         Kristýna Porzerová     3:0       (11:0, 11:1, 11:5)
Nikol Kubíčková          vs         Marie Kňazovčíková   3:1       (11:7, 11:5, 6:11,11:8
Nikol Kubíčková          vs         Ella Pelikánová           0:3       (7:11, 5:11, 8:11)

Myslím, že tento turnaj bude patřit mezi Nikčin nejoblíbenější. Prošla přes první kolo snadno, ve druhém už ji trochu potrápila Maruška a hrálo obě vážně skvělý, rychlý squash plný energie a v posledním a finálovém zápase se konečně setkala se svou nejoblíbenější hráčkou Ellou. Do zápasu dala duši a několik míčů získala zaslouženě, ale Ella má pořád vše pod kontrolou.

G 11    Karolína Sikorová     3. místo
Karolína Sikorová       vs         Denisa Otáhalová       3:1       (5:11, 11:7, 11:4, 11:7)
Karolína Sikorová       vs         Ella Pelikánová           0:3       (6:11, 4:11, 5:11)
Karolína Sikorová       vs         Marie Kňazovčíková   3:0       (11:8, 11:5, 11:3)

První zápas nastupovala Kája proti neznámé soupeřce a tak trvalo, než se žila s její hrou a poté už nepustila ani set. S Ellou jsou to zápasy na velmi přátelské úrovni, ale Kája dala do zápasu standardně vše, co umí. S Maruškou bohužel neměla Kája moc herních starostí, stačilo jen podání, protože Maruška zápas vzdala.

G 11    Marie Kňazovčíková 4. místo
Marie Kňazovčíková   vs         Valentýna Boháčová  3:0       (11:4, 11:6, 6:11, 13:11)
Marie Kňazovčíková   vs         Nikol Kubíčková          0:3       (7:11, 5:11, 11:6, 8:11)
Marie Kňazovčíková   vs         Karolína Sikorová       0:3       (8:11, 5:11, 3:11)

Maruška hrála snad svůj nejlepší turnaj. Každým turnajem, jde vidět její zlepšení a zároveň i větší radost z výhry či větší zklamání z prohry. V prvním zápase se stále snaží Valentýna Marušku dotáhnout, ale co začala hrát Maruška dobré podání a dlouhé údery, zápas si zvládá pohlídat. S Nikčou hrála nejkrásnější zápas, jaký jsem kdy viděla. Dala do něj opravdu všechno a rvala se o každý míč, díky čemuž byl zápas krásně vyrovnaný a získala velmi cenný set. Zápas stál Marušku zřejmě spoustu sil a možná smutku a tak poslední zápas s Kájou vzdala, přecházela jen na podání. Na druhou stranu, ale i vydržet zůstat v takovém zápase, je taky odvážné a ohleduplné vůči soupeřce.

G 11    Kristýna Porzerová   7. místo
Kristýna Porzerová     vs         Nikol Kubíčková          0:3       (0:11, 1:11, 5:11)
Kristýna Porzerová     vs         Valentýna Boháčová  1:3       (9:11, 8:11, 11:9, 11:13)
Kristýna Porzerová     vs         Natálie Ivancová        3:scr    (11:0, 11:0, 11:0)

Kiki po dlouhé době na turnaji dostala hned v prvním kole těžkou soupeřku. Hned zjistila, jak to chodí s příjmem podání a že to není vůbec jednoduché. Nikča ji do hry moc nepustila. Za to druhý zápas byl skvělý a vyrovnaný. Obě bojovaly na podání a měly dlouhé výměny na středu kurtu. Velmi gratuluji Kiki.

B 11     Martin Porzer            16. místo
Martin Porzer             vs         Daniel Stypa                 0:3     (2:11, 0:11, 0:11)
Martin Porzer             vs         Dominik Forgáč            0:3     (5:11, 3:11, 3:11)
Martin Porzer             vs         Marko Ekber Sanigolu  0:3    (3:11, 6:11, 3:11)
Martin Porzer             vs         Martin Hloch                3:scr  (11:0, 11:0, 11:0)

Martin je pro mě opravdu statečný, když se přihlásil na tento turnaj. Nechce být závodním hráčem a squash ho baví. Na začátku narazil na těžšího soupeře, který mu nedaroval možnost hry a tak vše skončilo na příjmu podání a slabšímu podání od Marťase. Podání v průběhu turnaje ale vypiloval a začalo se dařit. Škoda jednoho zápasu, kdy mohl Martin i vyhrát, ale nevěřil si a utkání vzdal. Jeho sebereflexe je ovšem skvělá, tak jsme zápas v klidu rozebrali a možná i namotivovali do náročnějšího trénování.

G 15     Eva Machytková       6. místo
Eva Machytková           vs         Sofie Hausknotzová     0:3     (2:11, 4:11, 1:11)
Eva Machytková           vs         Eliška Mecová              3:1     (11:5, 4:11, 13:11, 11:7)
Eva Machytková           vs         Nikol Štěpánová           0:3    (6:11, 4:11, 8:11)

V prvním zápase byla nervózní, lehce se vztekala, protože to moc nešlo, ale nešlo to proto, protože Sofi byla rychlejší a hlavně přesnější.

Ve druhém zápase se se soupeřkou tahaly o každý míč, zápas plný bojovnosti, krásných výměn, ale také s chybami na obou stranách.
Naštěstí byla Evka trošku odvážnější a zápas vyhrála.

Ve třetím Evka tahala za kratší konec, Niki přesně zakončila každý pokažený míč Evkou. Bohužel těch míčů „zadarmo“ udělala více.
Až ve třetím se zdravě naštvala a začalo to jít, bohužel už bylo pozdě a zápas prohrála.

B 19     Jan Netolička 5. místo
Jan Netolička              vs         Jakub Slavíček             0:3       (4:11, 8:11, 5:11)
Jan Netolička              vs         Michal Macíček         0:3       (7:11, 4:11, 5:11)
Jan Netolička              vs         Vojtěch Mohelník       0:3       (7:11, 6:11, 9:11)
Jan Netolička              vs         Martin Štěpán ml.      0:3       (6:11, 7:11, 12:14)

Honza je rváč a srdcař, ale v poslední době přilnul víc k fitku a snížené množství samostatných tréninků neposunulo jeho technickou zdatnost o moc dále, ale i jako vždy dal do zápasů své maximum a je spokojen s tím, že je dostatečně zpocený J. Trenérské ambice jdou holt stranou, ale i tak dostane na tréninku víc zabrat a zamakáme na fyzičce.

G 13    Karolína Sikorová     2. místo
Karolína Sikorová       vs         Anežka Větrovská       3:0       (11:7, 11:2, 11:5)
Karolína Sikorová       vs         Klára Nováková          0:3       (9:11, 4:11, 8:11)
Karolína Sikorová       vs         Karolína Zychová        3:1       (10:12, 11:4, 11:3, 11:7)
Karolína Sikorová       vs         Ema Zvejšková           3:0      (11:5,11:3,11:1)

Kája se hecla jít hrát i vyšší věkovou kategorii a udělala moc dobře, protože sice hrála se staršími hráčkami, ale za to ještě začátečnicemi. Všechny zápasy hrála velmi podobně a s Anežkou, Kájou a Emou hrála na jistotu a stačilo jí její přesné a pro soupeře nepříjemné podání, velmi přesné cross dropy a vysoké lajny ke sklu. Soupeřky zřejmě nečekaly, že nudou hrát s tak mladou hráčkou, tak občas bojovaly s psychickou, ale herně byla Kája prostě lepší. Velkou soupeřkou byla Klárka, která byla zase výrazně lepší než Kája. Některé zasloužené míčky Kája dokázala na Klárku zahrát a naštěstí to vše brala Kája sportovně a sílu soupeřky uznala.

G 17    Terezie Martinková  4. místo
Terezie Martinková    vs         Marie Kubíková          3:0       (11:9, 11:8, 11:3)
Terezie Martinková    vs         Sofie Hausknotzová    0:3       (2:11, 4:11, 3:11)
Terezie Martinková    vs         Vendula Boháčová     0:3       (5:11, 4:11, 3:11)

Terka si dala po MČR tréninkovou zdravotně-taneční pauzu, což bylo při zápasech velmi znát. Naštěstí měla možnost se v prvním zápase alespoň trochu rozehrát, ale i tak se svou hrou nebyla moc spokojená, ale přesto vyhrála. V dalších zápasech už byly soupeřky těžší a věřím, že tento turnaj byl jen symbolický a motivační a na dalších turnajích bude hrát zase tak, jako to bylo na MČR až dostane squash zase do rukou 🙂

B 17     Jan Netolička 1. místo
Jan Netolička              vs         Martin Exner              3:0       (11:6, 11:8, 11:8)
Jan Netolička              vs         Cedric Berger             3:scr    (11:0, 11:0, 11:0)
Jan Netolička              vs         Adam Gracek              3:0       (11:2, 11:3, 11:6)

Jedinou neznámou v této kategorii byl Adam Gracek, ale již po rozehrání bylo vcelku jasné, jaký bude výsledek. Honza odehrál zápasy v pohodovém režimu na jistotu, i když si tak mohl lépe kontrolovat techniku a pohyb.

B 17     Martin Exner 2. místo
Martin Exner              vs         Cedric Berger             3:scr    (11:0, 11:0, 11:0)
Martin Exner              vs         Adam Gracek              3:0       (11:9, 11:8, 11:2)
Martin Exner              vs         Jan Netolička              0:3       (6:11, 8:11, 8:11)

Marťas šel do turnaje natěšený a vůbec nebyl nervózní z toho, že 2 týdny nedržel raketu v ruce. Na kurtu byla ale ztráta tréninků docela znát a mohl zahrát lepší zápas s Honzou, ale zase s Adamem si vedl dobře. Nejlepší výsledek byl ve třetím setu, když už zvládl zaměřit přesné údery a nekazil podání 🙂

B11

1. kolo (1-16)
Adam Formánek – Martin Hloch scr.
3:scr. 11:0, 11:0, 11:0

První zápas Adama na juniorských turnajích pod hlavičkou ČASQ.
A hned první vítězství, ale takové, které moc netěší. Soupeř nenastoupil. 

2. kolo (1-8)
Adam Formánek – Antonín Beneš
0:3 1:11, 7:11, 10:12

Druhý zápas byl už se soupeřem. Adam v prvním setu zápasil s nervozitou a dobrým servisem soupeře, který těžko vracel do hry. Byl z toho pohodový set pro Tondu. Druhý set byl o něčem jiném, bojoval, co to šlo, ale koncovka opět patřila soupeři. Třetího setu je velká škoda, Áďa měl dva setboly, ale bohužel žádný se mu nepodařilo přetavit ve vítězný set. V koncovce byl soupeř šťastnější a zápas vyhrál. Škoda, zápas se mohl zdramatizovat.

3. kolo (5-8)
Adam Formánek – David Kniezek
2:3 11:5, 9:11, 11:6, 7:11, 10:12

Nejlepší Áďův zápas, skóre se přetáčelo v každém setu ze strany na stranu. Bylo to takové, každý chvilku, tahá pilku. Zápas rozhodl pátý set. Opět boj o každý míč. Soupeř si v koncovce vytvořil drobný náskok, Áďa odvrátil několik mečbolů, ale bohužel o Ty dva bodíky byl soupeř nakonec šťastnější.
Až Adam odehraje více turnajů, určitě bude koncovky vyhrávat ON.

4. kolo (7-8)
Adam Formánek – Max Pelikán
1:3 9:11, 11:3, 0:11, 3:11

O konečné umístění bojoval s Maxem. Dva sety byly na výbornou, ale škoda odevzdaného třetího a čtvrtého.
Něco se v Áďovi zlomilo a už neměl chuť bojovat. Asi už se těšil do KFC na proklatě křupavé kuře.
Chce to odehrát více podobných turnajů, kde se sbírají zkušenosti z každého vyhraného i prohraného zápasu. Dobrý turnaj Adame!

Adam obsadil konečné 8. místo.

B11

Samuel Skyba – Max Pelikán
2:3 11:3, 3:11, 8:11, 11:1, 10:12

Po dlouhé odmlce Sam na turnaji a hned v prvním zápase pětiseťák. Zápas s neuvěřitelnými zvraty v každém setu. Jednou si nahoře, jednou dole. Tak probíhaly čtyři sety do stavu 2:2.
Rozhodl pátý set, kde se bojovalo o každý míč. Sam měl setbol, který bohužel neproměnil, soupeř měl v posledních míčích více štěstí a zápas vyhrál nejtěsnějším možným rozdílem.

2. kolo (9-16)
Samuel Skyba – Marko Ekber Sanioglu
3:0 11:3, 13:11, 11:6

Druhý zápas měl Sam od začátku pod kontrolou, ve druhém setu sice zabrnkal svým příznivcům na nervy, ale jinak nebylo co řešit a po dlouhé době vyhrál mistrovský zápas. Smál se od ucha k uchu. Dokonce se těšil na oběd, který mu mamka dovezla!

3. kolo (9-12)
Samuel Skyba – Dominik Forgáč
1:3 11:6, 8:11, 9:11, 7:11

Velká škoda tohoto zápasu. První set parádní, další dva sety smolně prohrané v koncovkách, ve čtvrtém soupeř trošku bodově odskočil a koncovku si pohlídal. Přesto, že byl Sam moc smutný, odehrál tento zápas velice slušně.
Jen tak dál kámo!

4. kolo (11-12)
Samuel Skyba – Šimon Borovička
scr:3 0:11, 0:11, 0:11

Předchozí zápas sebral Samovi spousty fyzických, ale asi trošičku více psychických sil, protože se rozhodl, že k poslednímu zápasu nenastoupí. Celkově to po tak dlouhé pauze, byl velmi slušně odehraný turnaj.
Vím, že příště určitě ještě více zabereš a vydržíš až do konce!

Sam obsadil konečné 12. místo.

B13

1. kolo (1-8)
Martin Hloch – Radek Ďurán
3:0 11:7, 11:4, 11:9

První zápas, malá nervozitka. V prvním setu pár zbytečných chybiček, ale set vyhrál. Vyhraný set = uklidnění. Druhý set velice solidní, soupeře k ničemu nepustil. Ve třetím setu to byl boj o každý míč a Marťasova perfektně zvládnutá koncovka. Zasloužené vítězství a postup.

2. kolo (1-4)
Martin Hloch – Maxmilián Pišček
3:0 12:10, 11:8, 11:9

Zápas s Maxem se musel líbit. Měl všechno, co správný zápas má mít. Bojovnost, krásné výměny, samozřejmě i chyby, někdy i zbytečné chyby, ale to vůbec nevadí, pokud zápas vyhrajete. Marťas byl jistější v závěrech setů a je z toho postup do finále.

3. kolo (1-2)
Martin Hloch – Jan Bravenec
3:0 11:6, 11:7, 11:5

A jdeme do finále. Martin se těšil, protože v posledním zápase s Honzou prohrál, bylo to ve třech setech v zápase o deváté místo na MČR. Tentokrát to byl zápas Marťasův, hrál velice soustředěně, celkem přesně a hlavně bojovně, nevypustil žádný míč a to je vždy klíč k dobrému zápasu. Výborná hra s výborným výsledkem.
Parádní turnaj s úsměvem na rtech. Gratulujeme!

Martin obsadil konečné 1. místo.

B13

Patrik Závacký – Maxmilián Pišček
1:3 9:11, 11:13, 11:9, 10:12

Paťas, Paťas, Paťas, velká škoda tohoto zápasu. I podle bodů je vidět, že mohl klidně i vyhrát! Bohužel měl od druhého setu vždycky slabší chvilku v podobě slziček, a to asi rozhodlo. Soupeři vždycky pár míčku daroval „zadarmo“. Poučení pro Páťu, nesmím fňukat, ale makat!

2. kolo (5-8)
Patrik Závacký – Radek Ďurán

Do zápasu nastoupil úplně jiný Paťas. Po prvním zápase se trošku vyvztekal, pak jsme to probrali a bylo. Parádní zápas, kde se mu chtělo běhat, dokonce se ani jednou nenaštval! Asi to bylo tím, že pořád vedl.  Takhle se musí hrát, pořád makat a hrát s chutí.

3. kolo (5-6)
Patrik Závacký – Daniel Stypa
3:0 11:9, 11:8, 11:7

Zápas odehraný na jedničku. S nebezpečným Danem to chtělo zachovat klidnou hlavu. Zápas byl velice vyrovnaný, což je vidět i podle uhraných bodů, ale rozhodlo to, co zdobilo Paťase v prvním zápase. Dan se vztekal, pobrečel si a to byla voda na mlýn pro Páťu. Bojoval o každý míč, nedělal zbytečná gesta a prostě to odmakal. Byla z toho zasloužená výhra a úsměv na tvářích babiček a rodičů.
Fajný turnaj, první zápas smaž a pamatuj si vše, co jsi dělal od druhého zápasu. Hlavně být v klidu kámo!

Patrik obsadil konečné 5. místo.

B15

1. kolo (1-3 skupina)
Lukáš Krišica – Jan Holuša
3:0 11:6, 11:5, 11:3

Luki měl zápas pevně ve svých rukách, od začátku hrál, co potřeboval. Nebylo pochyb, kdo tento zápas vyhraje.
Pošetřil síly na další nebezpečný zápas, který ho ve skupině čekal.

2. kolo (1-3 skupina)
Lukáš Krišica – Tadeáš Pekárek
3:0 11:2, 11:9, 11:1

Tadeáš je velice nevyzpytatelný soupeř, když má den, je velice nebezpečný. Tentokrát den neměl, ale bylo to spíše hrou, kterou Luki praktikoval. Kromě druhého setu, kde trošku zvolnil, byl jednoznačně lepší a jistější v zakončení, které mu parádně vycházelo.
Díky tomuto vítězství se mohl těšit na vítěze druhé skupiny, proti kterému si zahraje finále.

Lukáš Krišica – Daniel Ivanco
0:3 11:13, 7:11, 8:11

Luki měl ve finále Danovi co vracet z MČR, kde s ním prohrál o deváté místo 3:0.
I v tomto zápase prohrál, škoda prvního setu a prohry v koncovce, ale už moc nechybí k tomu, aby se skóre otočilo.
Velká pochvala Lukimu, s chutí odehrané zápasy a zasloužená odměna v podobě medaile a věcných cen, navíc zakončená v Mc Donaldu. 

Lukáš obsadil konečné 2. místo.

G17

Barbora Brodová – volný los

Zápas byl od začátku do konce jasně v režii Barči. 

Barbora Brodová – Vendula Boháčová
3:0 11:5, 11:8, 11:7

Barča si zápas hlídala, od začátku nebylo pochyb o tom, kdo vyhraje a postoupí do finále. Rychlá hra na soupeřku platila. Venda se většinou bránila. Občas si Barča tréninkově něco zkusila, hlavně kraťasy, párkrát vyšlo, občas nevyšlo. Super, že v takových zápasech nezapomíná na trénink!

Barbora Brodová – Sofie Hausknotzová
3:0 11:4, 11:3, 11:1

Finále proti Sofi bylo jednoznačné. Barča hrála klidně, snížila rychlost úderů a kupodivu i z toho byly body. Čím to asi bylo? Tím, že míče byly přesnější a byly ve správných prostorech. Sofi nebyla ve své kůži, trošku se na sebe zlobila a to se potom špatně hraje. Barči gratulujeme!

Barbora obsadila konečné 1. místo.

B19

1. kolo (1-5 skupina)
Michal Macíček – Jan Netolička
3:0 11:7, 11:4, 11:5

V prvním zápase ve skupině nastoupil proti BUM-BUM Honzovi. Micky si pohlídal razanci soupeře, byl trpělivější v koncovkách výměn a zaslouženě vyhrál.

2. kolo (1-5 skupina)
Michal Macíček – Vojtěch Mohelník
2:3 11:3, 17:15, 5:11, 4:11, 5:11

Zápasy proti tréninkovým partnerům mají vždy náboj. Po dvou setech to vypadalo na vítězství Mickyho, ale od třetího setu se hůře soustředil, nenašel svůj rytmus a zápas v pěti setech prohrál.

3. kolo (1-5 skupina)
Michal Macíček – Martin Štěpán
3:2 11:4, 9:11, 12:10, 10:12, 11:9

Zápas dvou technických hráčů. Mladíček Martin patří k velkým talentům českého squashe, po prvním setu to vypadalo na jasnou záležitost pro Mickyho, ale od druhého se strhla bitva o každý míč. Každý set skončil nejtěsnějším možným rozdílem. Rozhodl až pátý set, ve kterém byl Micky v koncovce šťastnější.

4. kolo (1-5 skupina)
Michal Macíček – Jakub Slavíček
1:3 12:10, 8:11, 5:11, 7:11

Poslední zápas ve skupině rozhodl o konečném umístění. Micky dobře začal a první set vyhrál. Od druhého byl méně soustředěný a již nenašel svůj rytmus a zápas nakonec prohrál.
Celý turnaj odehrál tak, že výborně začal a postupně se hůře soustředil. Pravděpodobně to bylo díky vedení turnaje, kdy poprvé „řídili“ s Honzou Netolem celý turnaj.
Sice se potvrdilo, že my muži neumíme dělat dobře dvě věci najednou, hrát a ještě něco řídit je velice obtížné, ale zvládl jsi to! Díky.

Michal obsadil konečné 3. místo.

B19

Vojtěch Mohelník – Martin Štěpán
3:0 11:9, 11:9, 11:6

Vojta byl lehce nervózní před zápasem. Nemá moc rád tyto technické hráče. Přesto, že to nebylo úplně ono, první dva sety vydřel v koncovkách. Ve třetím k rychlosti přidal i přesnost a set byl najednou jednodušší.

Vojtěch Mohelník – Michal Macíček
3:2 3:11, 15:17, 11:5, 11:4, 11:5

Zápasy proti tréninkovým partnerům mají vždy náboj. Po dvou setech to vypadalo na vítězství Mickyho, od třetího setu Vojta využil slabších chvilek Mickyho a další tři sety vyhrál, kdy mu vycházelo vše, na co sáhl.

Vojtěch Mohelník – Jan Netolička
3:0 11:7, 11:6, 11:9

V dalším zápase ve skupině nastoupil proti BUM-BUM Honzovi. Vojta tyto ranaře má raději, než technické hráče. Toto se potvrdilo a zápas si pohlídal.

Vojtěch Mohelník – Jakub Slavíček
0:3 6:11, 5:11, 8::11

V posledním zápase nastoupil proti Kubovi. Přes velkou snahu tahal celý zápas za kratší konec. Trochu se mi zdálo, že mu ubývají rychleji síly. Námět na změnu, makat ještě více, lenochu! 
Celý turnaj „odstřílel“ Vojta s chutí, na dalším turnaji bude určitě zase o kapánek jistější.

Vojtěch obsadil konečné 2. místo.

B19

Jakub Slavíček – Jan Netolička
3:0 11:4, 11:8, 11:5

Kubovi dělal problémy Honza nejvíce ve druhém setu, v prvním a třetím měl přesnější ruku při zakončení výměn a zaslouženě zvítězil.

Jakub Slavíček – Martin Štěpán
3:1 11:8, 9:11, 11:9, 11:4

Kuba si s Martinem zaběhal, dva hráči, kteří rádi hrají. Výměny byly pestré, ve většině měl Kuba díky síle navrch a zápas dotáhl do vítězného konce.

Jakub Slavíček – Vojtěch Mohelník
3:0 11:3, 12:10, 11:8

První set poměrně snadný, od druhého Vojta zpřesnil a zápas nabral na dramatičnosti. Koncovky byly těsné,
ale Kuba v nich měl více trpělivostí a zápas vyhrál.

Jakub Slavíček – Michal Macíček
3:1 10:12, 11:8, 11:5, 11:7

Poslední zápas ve skupině rozhodl o konečném umístění. Micky dobře začal a první set vyhrál. Od druhého Kuba využil Mickyho lehké nesoustředěnosti a další tři sety vyhrál. Zápasy s Mickym mají náboj, jako fotbalové zápasy mezi Realem a Barcou. Vše naštěstí končí v kamarádském duchu. Jednou vyhraji já, příště on.
Kuba v celém turnaji nenašel přemožitele a zaslouženě vyhrál.