Squashová a badmintonová akademie

Nevíte jak sportovně zabavit své děti?

Chci vědět více

REPORT SQUASH – turnaj juniorů B, Hradec Králové

V sobotu vyrazila výprava malým Kňazovčíkovic autobusem s vestavěným monitorem pro pohádky, prostornými sedačkami jako v 1. třídě a nekonečnou zásobou toustů zdarma …no…nestěžovali jsme si 🙂

Tým se skládal ze 3 blond hráček, 3 tatínků těšících se na dramatické okamžiky na kurtu spojené s popíjením piva.

Ve squash centru už zápasy a výsledky vypadaly takto:

Sobota 24.3.2018

G 11    Karolína Sikorová     2. místo
G 11    Nikol Kubíčková        4. místo
G 11    Marie Kňazovčíková 5. místo

 

Celkové výsledky

Sobota 17.2.2018

 G 11    Karolína Sikorová     2. místo
Karolína Sikorová       vs         Lea Malá                    3:0       (11:1, 11:7, 11:7)
Karolína Sikorová       vs         Anna Plzáková           3:0       (12:10, 11:7, 11:9
Karolína Sikorová       vs         Barbora Komárková   0:3       (1:11, 3:11, 2:11)

První zápas proběhl vcelku snadno. I když jsem měla strach ze sebevědomí, kterým Kája překypovala. Podcenění soupeřky je časté, ale to naštěstí nebyl tento případ. Lea měla velký problém s příjmem podání a Kája měla převahu i v samotné hře, kdy stačilo zahrát míč víc ke sklu a poté zakončil smrtelným dropem. S Aničkou už byla hra napínavější. Anička se zlepšuje s každým turnajem a tak to vůbec nebylo jednoznačné, ale dravost Káji nedovolí povolit ani na vteřinu a skvěle odsouvá emoce na kurtu. Finále s Barčou bylo naopak velmi jednoznačné pro Barču, které hraje rychlejší a razantnější squash, na který Kája nestihla reagovat. Podání měla Bára velmi přesné, což byla pro Káju komplikace navíc. Objevily se i drobné slzy mezi sety, ale na kurtu opět Kája odložila slzy stranou a soustředila se jen na míč. Velmi gratuluji ke 2. místu, které bylo opravdu zasloužené.

 

G 11    Nikol Kubíčková        4. místo
Nikol Kubíčková    vs     bye                             3:0       (11:0, 11:0, 11:0)
Nikol Kubíčková    vs     Barbora Komárková   2:3       (5:11, 8:11, 11:9,11:8, 6:11)
Nikol Kubíčková    vs     Anna Plzáková           2:3       (13:11, 4:11, 14:16,11:5, 7:11)

Jako nasazená jednička měla Niki první kolo volné a tak se mohla připravovat (skákáním na trampolínách s holkami) na další zápas. Bohužel hned ve druhém kole a tedy prvním zápase na kurtu, se setkala s hráčkou, se kterou se měly potkat až ve finále. Hrály nádherný zápas. Nikča na tomto turnaji trochu povolila s kvalitou podání a tak příjem byl pro Barču docela snadný. Rychlost nohou od Nikči je parádní a dokonce začala zapojovat nové údery do zápasu, které zajistily buď vítězný míč, nebo prodloužení zápasu. Obě hrály s vysokým nasazením a v posledním setu za stavu 10:7 pro Barču zahrála Nikča skoro vítězný úder, ale soupeřka s neuvěřitelným nasazením a zřejmě i hromadou štěstí, dokázala tento úder odehrát těsně na tin a tak si zajistila postup do finále. Byl to opravdu skvělý zápas a těším se na další setkání obou hráček. V posledním zápase Niki šla se sebevědomím na kurtu (já jsem uvažovala stejně), ale nasazení Aničky nás opravdu překvapilo. Hrála nejlépe jak jsme ji kdy viděli a Nikča se nestihla psychicky srovnat a přehodit na kvalitnější squash, tak jak obvykle hraje a prohrála. Je to ale poučení do příště J.

 

G 11    Marie Kňazovčíková 4. místo
Marie Kňazovčíková   vs     Barbora Komárková   0:3       (1:11, 3:11, 3:11)
Marie Kňazovčíková   vs     Lea Malá                    2:3       (6:11, 11:2, 6:11,11:8, 7:11)
Marie Kňazovčíková   vs     Valentýna Boháčová  3:0       (11:6, 11:6, 12:10)

Maruška měla první los nejtěžší, jaký mohla mít. Nestihla se úplně zorientovat, ale pojala to více tréninkově a zvládla vcelku zapojit příjem podání z voleje, co bylo jako první krok v tomto zápase zásadní, ale dále už výměně vévodila Bára. Zápas s Leou byla napínavým bojem. Maruška byla poprvé v životě červená i ve tvářích a začal docházet i dech. Na Leu skvěle platilo podání do rohu, na které jsme se zaměřily. Vysoké míče ke sklu byly důležité pro obě hráčky a na této úrovni rozhodovalo i štěstí a tak zásahy míčků těsně nad tin, které tak tak doletěly, byly časté, ale vítězné J. S Valentýnou hrály na MČR na 4 sety pro Marušku, ale tentokrát hrála Maruška přesněji a příjem hrála taky lépe a dokázala zvítězit o kapku rychleji.

FAJNE
FAJNE
Ostrava
Ostrava
Moravskoslezský kraj
Moravskoslezský kraj

Kreativní vouchery OSTRAVA SQUASH KLUB z.s. reg. c. 038000219
Kreativní vouchery OSTRAVA BADMINTON KLUB z.s. reg c. 0380000739