REPORT SQUASH – turnaj juniorů „B“, Praha 23. 3. 2019

Video sestřih – SORRY 🙁
Foto z turnaje – SORRY 🙁

V sobotu vyrazila dobře naladěna parta „draků“ do Prahy pro první jarní body do žebříčku ČASQ. Konal se turnaj kategorie „B“. Účast poznamenala zřejmě jarní únava, hlavně u dívek, protože se nehrála žádná dívčí kategorie. Chlapáci hráli všechny kategorie a ve dvou se představili také hráči OSK.Trenérský doprovod jsem dělal samostatně poprvé a musím říci, že jsem si to náramně užil. Kluci byli skvělí, vše klapalo jak má, kromě videa a fotek, na které jsem bohužel v rámci trenérského zápalu jaksi pozapomněl.

Celkové výsledky turnaje „B“ PRAHA

Sobota 23. 03. 2019

B 11       Matyáš Závacký           5. místo
B 15       Patrik Závacký             9. místo
B 15       Adam Škrobánek         2. místo

Matyáš Závacký        vs        Jan Vaněk         0:3         (4:11, 10:12, 10:12)
Matyáš Závacký        vs        Patrik Cvak       3:0         (11:4, 11:8, 11:7)
Matyáš Závacký        vs        Martin Jašek     3:2         (11:1, 10:12, 13:11, 2:11, 15:13)

Maty se na turnaj moc těšil. V prvním setu bylo vidět, že je malinko nervózní, set celkem lehce pro soupeře. V dalších dvou to bylo pravé tóčo, boj o každý míč, škoda koncovek, ve kterých byl soupeř šťastnější. Maty si určitě set zasloužil, ale tak to někdy v zápasech chodí.
Druhý zápas byl odehraný s maximální soustředěností. Maty trefoval voleje z podání, čímž soupeře dost překvapil. Celý zápas si hru kontroloval, hlavně koncovky druhého a třetího setu, kde soupeř malinko zlobil,ale nakonec nedovolil soupeři ani set a po zásluze vyhrál.
V zápase o páté místo to bylo to pravé maso. Krásný pětiseťák. Hra se přelévala z jedné strany na druhou. Tři z pěti setů rozhodly až nejtěsnější rozdíly v koncovkách. Tu nejdůležitější v pátém setu Maty ustál a v úžasném zápase se mohl radovat z vítězství. Odměnou mu je krásné páté místo a super odehraný turnaj!
Jen tak dál Maty!

B 15       Patrik Závacký      9. místo
Patrik Závacký        vs           Adam Škrobánek          0:3        (6:11, 3:11, 8:11)
Patrik Závacký        vs           Tomáš holinka              0:3        (6:11, 8:11, 8:11)
Patrik Závacký        vs           Radek Ďurán                3:1        (11:4, 12:14, 11:8, 11:2)
Patrik Závacký        vs           Jan Gerstdorf               0:3         (9:11, 10:12, 7:11)

Paťas měl v prvním zápase za soupeře kamaráda z SC FAJNE. Občas zbytečně spěchal, jako by si nevěřil v delších výměnách, v nich měl navrch soupeř. Velká snaha, ale zápas vyzněl výsledkově pro Áďu.
Ve druhém zápase nastoupil proti staršímu a zkušenému Tomovi. Paťas hrál skvěle, jako by o nic nešlo. S klidnou hlavou, nikam nespěchal a hlavně s velkou chutí! Soupeři nic nedaroval, sice nezvítězil, ale určitě měl z tohoto zápasu radost.
V dalším zápase nastoupil proti Radkovi, se kterým poslední zápas prohrál 0:3. Tentokrát to byl jiný zápas. Bylo vidět, jak chce Paťas vyhrát. Kromě druhého setu, ve kterém malinko zvolnil, utekla mu koncovka, byl v ostatních setech lepší a zaslouženě zvítězil.
Poslední zápas byl o morálce. Bylo vidět, že už trochu šlape vodu. Síly chyběly, soupeř nebyl lepší, určitě se dal porazit, ale v takových zápasech se musí Paťas naučit kousnout, i když to moc, moc bolí, ale stejně to bolí i soupeře. Povedený turnaj, i když ne celkovým výsledkem, ale hrou určitě ano! Moc hezky Páťo!

B 15       Adam Škrobánek        2. místo
Adam Škrobánek          vs           Patrik Závacký       3:0        (11:6, 11:3, 11:8)
Adam Škrobánek          vs           Tomáš Holinka       3:1        (7:11, 11:2, 11:9, 12:10)
Adam Škrobánek          vs           Matěj Kolpak          3:1        (13:11, 11:7, 18:20, 11:2)
Adam Škrobánek          vs           Mojmír Zálešák      1:3        (11:9, 6:11, 5:11, 5:11)

První zápas byl proti kamarádovi z klubu. Od začátku byl Áďa trpělivější než Paťas a zápas vyhrál.Druhý zápas proti Tomovi byl od začátku nesmírně dramatický. První set byl zahřívací a oťukávací. Lépe si v něm vedl soupeř a set vyhrál. Od druhého setu to byl jiný Admen. Přitvrdil a hlavně zpřesnil svou hru. Důkazem byl lehký druhý set. Třetí a čtvrtý byl dramatický v každé výměně. Naštěstí si Áďa pohlídal koncovky těchto setů a s velkou radostí tento zápas vyhrál.
Dalším soupeřem byl Matěj, se kterým na posledním turnaji prohrál 0:3. Tato porážka Áďu motivovala k velice soustředěnému výkonu. Hrál velice klidně, nikam nespěchal, čekal na vhodnou příležitost k zakončení. Zajímavostí byl třetí set, ve kterém soupeř zvítězil poměrem 20:18. V ostatních setech dominoval Áďa a toto mu přineslo zasloužené vítězství.
Poslední zápas proti Mojmírovi byl dobře rozehraný, první set Áďa vyhrál, bohužel to byl set jediný. Od druhého dominoval svou razantní hrou soupeř. Zřejmě již lehce unavený Adam nebyl schopen soupeři více vzdorovat. Bezva odehraný turnaj proti těžkým soupeřům. Neboj, to první místo jednou bude!