Squashová a badmintonová akademie

Nevíte jak sportovně zabavit své děti?

Chci vědět více

Squash turnaj juniorů A, Brno

Brno, zima, dálnice, squash, adrenalin a nejlepší hráči Ostrava squash klubu.

14.1.-15.1.2017 jsme vyrazili na turnaj juniorů do Brna.

V sobotu bojovali na kurtech Daniel Šrámek, Barbora Brodová a Jakub Slavíček.
Barča i Kuba hráli vyšší věkové kategorie GU19 a tak na ně čekali těžší soupeři než obvykle. První zápasy podcenili rozcvičení a teprve se dostávali do varu.
V dalších zápasech už se jim dařilo lépe a Barča porazila o 3 roky starší hráčku v 5ti setové bitvě a byla tak dobře připravena na nedělní turnajový den.
Kuba se taky v sobotu na kurtech jen rozehříval a uhrál několik setů.

Ostravskou hvězdou se v sobotu stal Daniel Šrámek na 2.místě, který vyhrál 2 zápasy 3:0 a dostal se tak do finále turnaje, kde ho ale porazil Max Gál ze Slovenska – určitě bude pro Dana příjemný soupeř do budoucna.

V neděli dorazilo na brněnské kurty 5 hráčů z OSK

v kategorii B13 bojoval Matyáš Hrubý a Lukáš Krišica na 11. a 13. místě
Oba první zápas prohráli, ale ve druhém zápasu se potkali na kurtu spolu a svedli 5ti seťovou bitvu, kterou nakonec vyhrál Maty – trenéři Klára a Karel nemohli fandit ani jednomu, takže celý zápas byl jen v jejich režii. Další zápas je soupeři shodně porazili, ale poslední zápasy byly pro ně vítězné. Jistě pomohla velká podpora trenérů a rodičů od Matyho, kteří za kurty nervozitou ani nedýchali :-).

Jakub Slavíček a Michal Macíček za kategorii B17 skončili na 8. a 14. místě.
Michala pravděpodobně po celou dobu sužovala mírná nervozita. Víme, že na domácích kurtech v SC FAJNE, hraje s naprostou jistotou a trápí jednoho soupeře za druhým.
Kuba hned v prvním zápasu překonal 1. squashových mezník a porazil svého úhlavního soupeře Adama Sinkule. Na kubovi jsme viděli opravdovou radost ze srdce. Další soupeři už byli nad jeho síly, ale věříme, že se je bude co nejříve snažit dohnat.

Jako jediná hráčka z OSK skončila Barča v kategorii na 6. místě.
Na tomto turnaji se Barča opravdu překonala. Začíná dotahovat hráčky, které ji byly vzdálené a s těmi, se kterými hrála vyrovnaně, poráží 3:0. Na konci turnaje ji dohnala únava po dvou dnech zápasů a poslední zápas už se nechtěly hýbat nohy.

Trenéři Karel Wanke a Klára Mihulová mohou být na hráče pyšní a snad ji dají mnohem více do těla, aby všichni překonali své squashové mezníky 🙂

FAJNE
FAJNE
Ostrava
Ostrava
Moravskoslezský kraj
Moravskoslezský kraj

Kreativní vouchery OSTRAVA SQUASH KLUB z.s. reg. c. 038000219
Kreativní vouchery OSTRAVA BADMINTON KLUB z.s. reg c. 0380000739