Squashová a badmintonová akademie

Nevíte jak sportovně zabavit své děti?

Chci vědět více

Squashový a badmintonový příměstský kemp

FAJNE…SQUASH…BADMINTON…CELÝ TÝDEN…

  1. Den

Sotva jsme rozlepili oči, začali jsme v 9 hod pohodovým kruháčkem s Marťasem, kde jednotlivá složitá a vysoká stanoviště překonal i nejmenší a nejmladší z účastněných – Marťas, jakožto největší srdcař.
Atletická hodinka velmi potrápila  Lucku a Evku, ale obě dvě prokázaly vysokou bojovnost a jely na své maximum, možná ho i překonaly.
Odpoledne byli hráči už ve svém přirozeném prostředí, kde na otázku: ,,Co si nejvíce z tréninku pamatujete?“, všichni skupinově odsouhlasili nízké těžiště, squashistky něco povídaly o nápřahu a cosi jako nedělání oblouku na FH. No..pro začátek dobrý.

  1. Den

Ráno vypadalo podstatně méně energičtěji než první den, ale hned co překonali strach z prvního koku do spinningového sálu, začala energie v těle přibývat. Na atletickém stadionu byl zajištěn nejdražší štafetový kolík v celé historii štafetových kolíků a to v podobě GoPRO kamery, ze které budou jistě kvalitní záběry :). Jen schody na stadionu se staly osudné Evce, která si z nich udělala skluzavku a následně vyfasovala berle pro naraženou kyčel, ale věříme, že na nás, obzvlášť při fyzických aktivitách s láskou myslela.
Na konci dne už možná hráči tušili, že se znovu zeptáme co si z tréninků zapamatovali a ač to ještě trochu drhlo, k těžišti se začalo přidávat i postavení ramen a výška zásahu úderů.

  1. Den

Acroyoga se stala nejoblíbenějším sportem celého týdne, zpevnit tělo do naprostého prkna, udržet druhou osobu na svalnatých nohách a rukách se mohlo zdát ze začátku jako nemožný úkol, avšak po několik desítkách minut už všichni (kromě extrémně zkráceného, leč sympatického a skromně se usmívajícího Ondry) zvládli základní postavení a mohli jsme se vrhnout na pozice židle a velmi těžké hvězdy. Hanka Otisková zvolila praktického parťáka Marťase, se kterým si na svých namakaných nohách házela jako s polštářkem, jak se jí zachtělo :). Terka si na poslední a nejtěžší hvězdu vybrala největšího sporťáka Martina Bradáče a dokázali společně všechny cviky levou zadní.
A jelikož třetí den bývá kritický, smilovaly jsme se nad hráči a zaměnili atletický ovál za trénink badmintonu a squashe a po slastném obědě zanalyzovali pohyb a místa úderů nejlepších světových hráčů.
Tyto umělecké kresby nejvíce zaujaly Hanku Otiskovou a otevřely pohled na kurt z ptačí perspektivy.
Na konci dne však trenérská srdce zajásala, protože výklad nejvíce zdůrazňovaných chyb a opravovaných pohybů dostal na reálných tvarech a tadaaaaa, všichni měli to své pod kontrolou.

  1. Den

Ihned po motivačním horolezeckém filmu, kde zemřelo pouhých pár osob, jsme se vydali na skutečné skály na Kružberk a postavili stany – byli jsme příjemně překvapeni našim týmem, který v rekordních časech postavil stany jako nic. Až na drobnou odchylku v podobě skupiny Marťas, Honza a Ondra, kteří svůj stan začali stavět v ohni :P. Hanka Koloničná a Barča si cosi potutelně zašeptaly do oušek a raději se vydaly zkoušet horolezecké úvazky.
Dobroš nás zasvětil do tajů horolezeckých a i přes nespočetné těžké nároky sportovců na skalách, kteří měli pocit, že se není, kde se chytit rukou, že nemají, kam dát nohu a že v rohu skály je velký pavouk, všechny navedl vždy správnou cestou (předně postačila psychická podpora). Všichni podali obdivuhodné výkony i přes občasné slzy, ve kterých se mísil mírný strach a obrovská radost z překonání nejtěžších úseků skal až na Kláru, která se 4 cm od skoby nezvládla překonat, ale i jí srdce nad zvládnutým výstupem jásalo radostí (i když to tak na první pohled možná nevypadalo) a měla nejvíce fotek, protože jí to trvalo nejdéle :-D. Opekli jsme špeky, uhádli neuhodnutelné a zabalili jsme se do spacáků.

  1. Den

Ráno jsme si pochutnali na naprosto dokonalých bábovkách, buchtách a muffinech a vyrazili zpět do Ostravy. V autě jsme našli nejstylovější hitovky nejmenovaného táboru a zapěli si z hloubi srdce chytlavé songy. Ve FAJNE už čekaly poslední 2 hodiny na kurtech, hráči se s neobvyklou radostí vrhali na rakety a těšili se na závěrečný turnaj.
Tedy kromě Terky, která byla s Klárou indivindi – turnaj by se nám nehrál moc komfortně :).
Lenka rozdělila hráče na kurty a vše mohlo začít. Konečně přišel čas na vyzkoušení nově naučených úderů a dovedností ke zničení protihráče.
Naprostou jedničkou turnaje se stala Hanka Otisková a hned za ní (jistě kvůli tomu prasklému výpletu :P) se umístil Ondra.
Za hráčky, které se na soustředění nejvíce zlepšily, můžeme určit Terku a Lucku, která jako nezávoďačka mezi závoďáky měla velmi těžké podmínky, ale sama sebe několikrát za celý týden překonala a za to jí patří velký obdiv.

Všem Vám moc děkujeme za velmi příjemné, přátelské a fair play soustředění. Nás bavilo a věříme, že Vás také (aspoň jste nám to tak říkali :)).

Foto ZDE

Mějte se krásně sportovci a užijte zbytek léta

Trenéři
Klára Mihulová
Lenka Zbončáková
Martin Bradáč
Dobroš Vlček

FAJNE
FAJNE
Ostrava
Ostrava
Moravskoslezský kraj
Moravskoslezský kraj