Squashová a badmintonová akademie

Nevíte jak sportovně zabavit své děti?

Chci vědět více

Squashový a badmintonový příměstský kemp

FAJNE…SQUASH…BADMINTON…CELÝ TÝDEN…

  1. Den

Sotva jsme rozlepili oči, začali jsme v 9 hod pohodovým kruháčkem s Marťasem, kde jednotlivá složitá a vysoká stanoviště překonal i nejmenší a nejmladší z účastněných – Marťas, jakožto největší srdcař.
Atletická hodinka velmi potrápila  Lucku a Evku, ale obě dvě prokázaly vysokou bojovnost a jely na své maximum, možná ho i překonaly.
Odpoledne byli hráči už ve svém přirozeném prostředí, kde na otázku: ,,Co si nejvíce z tréninku pamatujete?“, všichni skupinově odsouhlasili nízké těžiště, squashistky něco povídaly o nápřahu a cosi jako nedělání oblouku na FH. No..pro začátek dobrý.

  1. Den

Ráno vypadalo podstatně méně energičtěji než první den, ale hned co překonali strach z prvního koku do spinningového sálu, začala energie v těle přibývat. Na atletickém stadionu byl zajištěn nejdražší štafetový kolík v celé historii štafetových kolíků a to v podobě GoPRO kamery, ze které budou jistě kvalitní záběry :). Jen schody na stadionu se staly osudné Evce, která si z nich udělala skluzavku a následně vyfasovala berle pro naraženou kyčel, ale věříme, že na nás, obzvlášť při fyzických aktivitách s láskou myslela.
Na konci dne už možná hráči tušili, že se znovu zeptáme co si z tréninků zapamatovali a ač to ještě trochu drhlo, k těžišti se začalo přidávat i postavení ramen a výška zásahu úderů.

  1. Den

Acroyoga se stala nejoblíbenějším sportem celého týdne, zpevnit tělo do naprostého prkna, udržet druhou osobu na svalnatých nohách a rukách se mohlo zdát ze začátku jako nemožný úkol, avšak po několik desítkách minut už všichni (kromě extrémně zkráceného, leč sympatického a skromně se usmívajícího Ondry) zvládli základní postavení a mohli jsme se vrhnout na pozice židle a velmi těžké hvězdy. Hanka Otisková zvolila praktického parťáka Marťase, se kterým si na svých namakaných nohách házela jako s polštářkem, jak se jí zachtělo :). Terka si na poslední a nejtěžší hvězdu vybrala největšího sporťáka Martina Bradáče a dokázali společně všechny cviky levou zadní.
A jelikož třetí den bývá kritický, smilovaly jsme se nad hráči a zaměnili atletický ovál za trénink badmintonu a squashe a po slastném obědě zanalyzovali pohyb a místa úderů nejlepších světových hráčů.
Tyto umělecké kresby nejvíce zaujaly Hanku Otiskovou a otevřely pohled na kurt z ptačí perspektivy.
Na konci dne však trenérská srdce zajásala, protože výklad nejvíce zdůrazňovaných chyb a opravovaných pohybů dostal na reálných tvarech a tadaaaaa, všichni měli to své pod kontrolou.

  1. Den

Ihned po motivačním horolezeckém filmu, kde zemřelo pouhých pár osob, jsme se vydali na skutečné skály na Kružberk a postavili stany – byli jsme příjemně překvapeni našim týmem, který v rekordních časech postavil stany jako nic. Až na drobnou odchylku v podobě skupiny Marťas, Honza a Ondra, kteří svůj stan začali stavět v ohni :P. Hanka Koloničná a Barča si cosi potutelně zašeptaly do oušek a raději se vydaly zkoušet horolezecké úvazky.
Dobroš nás zasvětil do tajů horolezeckých a i přes nespočetné těžké nároky sportovců na skalách, kteří měli pocit, že se není, kde se chytit rukou, že nemají, kam dát nohu a že v rohu skály je velký pavouk, všechny navedl vždy správnou cestou (předně postačila psychická podpora). Všichni podali obdivuhodné výkony i přes občasné slzy, ve kterých se mísil mírný strach a obrovská radost z překonání nejtěžších úseků skal až na Kláru, která se 4 cm od skoby nezvládla překonat, ale i jí srdce nad zvládnutým výstupem jásalo radostí (i když to tak na první pohled možná nevypadalo) a měla nejvíce fotek, protože jí to trvalo nejdéle :-D. Opekli jsme špeky, uhádli neuhodnutelné a zabalili jsme se do spacáků.

  1. Den

Ráno jsme si pochutnali na naprosto dokonalých bábovkách, buchtách a muffinech a vyrazili zpět do Ostravy. V autě jsme našli nejstylovější hitovky nejmenovaného táboru a zapěli si z hloubi srdce chytlavé songy. Ve FAJNE už čekaly poslední 2 hodiny na kurtech, hráči se s neobvyklou radostí vrhali na rakety a těšili se na závěrečný turnaj.
Tedy kromě Terky, která byla s Klárou indivindi – turnaj by se nám nehrál moc komfortně :).
Lenka rozdělila hráče na kurty a vše mohlo začít. Konečně přišel čas na vyzkoušení nově naučených úderů a dovedností ke zničení protihráče.
Naprostou jedničkou turnaje se stala Hanka Otisková a hned za ní (jistě kvůli tomu prasklému výpletu :P) se umístil Ondra.
Za hráčky, které se na soustředění nejvíce zlepšily, můžeme určit Terku a Lucku, která jako nezávoďačka mezi závoďáky měla velmi těžké podmínky, ale sama sebe několikrát za celý týden překonala a za to jí patří velký obdiv.

Všem Vám moc děkujeme za velmi příjemné, přátelské a fair play soustředění. Nás bavilo a věříme, že Vás také (aspoň jste nám to tak říkali :)).

Foto ZDE

Mějte se krásně sportovci a užijte zbytek léta

Trenéři
Klára Mihulová
Lenka Zbončáková
Martin Bradáč
Dobroš Vlček

FAJNE
FAJNE
Ostrava
Ostrava
Moravskoslezský kraj
Moravskoslezský kraj

Kreativní vouchery OSTRAVA SQUASH KLUB z.s. reg. c. 038000219
Kreativní vouchery OSTRAVA BADMINTON KLUB z.s. reg c. 0380000739