Squashová a badmintonová akademie

Nevíte jak sportovně zabavit své děti?

Chci vědět více

1. Společná akce, orientační běh 17.10.2022

Video sestřih básniček, rapu, pohádek ZDE
Foto z akce ZDE

V pondělí jsme se ve skupině cca 85 squashistů a badmintonistů snažili orientovat v Bělském lese.

Trenéři se rozestoupili na všelijaké záludné křižovatky, které mohly běžce odloudit dál, než bylo třeba, nejmladší sportovci do 10 let měli menší území, po kterém se pohybovali a vše zvládali s přehledem.

Ve straší kategorii nad 10 let běželi okruh 2,5km a cestou hledali 10 schovaných kontrol mezi stromy, v jámách a na nejzáludnějším stanovišti č. 3, kde na všechny čekal trenér Somča s pekelnými plamínky v očích, kde na louce měla být kontrola, ale naštěstí tam vyrostly stromy a nalézt ji bylo mnohem těžší, protože mapa nebyla v souladu s umístěním kontroly 😊.

Někteří nejnahecovanější borci a borkyně, který Bělský les znali zpaměti, stihli v rekordním čase, 39 min zdolat celou trasu v kategorii starších (nad 10 let). Nebo chytře opsali slova z kontrol a možná ani nebyli všude, ale strategie se taky počítá, a to ve sportu taky umíme ocenit.
Cílem bylo samozřejmě posbírat 10 kontrol, ale také na každé kontrole získat slovo, ze kterého v cíli sestavili básničku, příběh, zarepovali,….fantazie byla otevřená.

Mladší sportovci měli nalézt v okolí prolézaček 12 kontrol, kde si speciálními kleštěmi cvakli do mapy příchod na stanoviště, a to jim bylo ještě v depu potvrzeno razítkem.
Sledovat, jak mlaďoši běhají s mapou v ruce a snaží se podle ní zorientovat bylo naprosto okouzlující.
Našli se samozřejmě borci s rychlými nohy, kteří se rozhodli celý park prostě oběhnout a snad na ně narazí a když ne, tak se zeptají :-D.
Všichni běhal v týmech pomáhali si podporovali a někteří stihli za běhu i svačit :-D.

 

Všichni sportovci makali neskutečně, někteří trasu dokončili, někteří to vzali procházkovým tempem a stihli jich méně.

Pro největší alfa samce přidáme příští rok těžší okruh 😊.

Na všechny jsme moc hrdí a těšíme se na další společnou akce, Vánoční turnaj.

Za všechny FAJNE trenéry

Klára

 

FAJNE
FAJNE
Ostrava
Ostrava
Moravskoslezský kraj
Moravskoslezský kraj