Na poslední turnaj před letní pauzou jsme vyrazili s početnou výpravou 13 hráčů do Ostravy na Rideru.
V téměř tropických podmínkách jsme odehráli hned několik výborných zápasů a také vyjedli celou nanukovou zásobu.
Turnaj se nesl v duchu „oddílového turnaje“, protože hned z 28 hráčů bylo 13 našich.
Jak se hráčům dařilo, se dočtete níže!
GPD U17 Oskar Balus
Oskar Balus vs Kryštof Kučera 0:2 (10:21, 9:21)
Balus/Kotrlová vs Besta/Kaňová 2:0 (21:13, 21:18)
Balus/Kotrlová vs Matuš/Wojáczková 2:1 (21:19, 14:21, 21:15)
Balus/Kotrlová vs Trnka/Hlubilová 0:2 (15:21, 5:21)
Balus/Pšenička vs Bartoň/Matuš 0:2 (11:21, 9:21)
Oski v mixu se svou parťačkou Barčou Kotrlovou v prvním kole porazili klubového kolegu Ríšu Bestu a jeho partnerku ve dvou setech.
Ve čtvrtfinále vyhráli nad silným párem ve třech napínavých setech a tím si získali jistou medaili.
Stopku jim vystavili až pár Trnka/Hlubilová, kdy Oski prohrál 15:21 a 5:21.
Ve dvouhře byl Oskaravi přidělen opět oddílový kámoš Kryštof Kučera, se kterým svedl náročný boj, ale tentokrát si vítězství odnesl Kryštof.
Ve čtyřhře proti Bartoňovi a Matušovi kluci vzdorovali, ale prohráli taktéž ve dvou setech.
Oskárek si i tak odváží jedno 3. místo!!!

GPD U17 Jan Gavenda
Jan Gavenda vs Jiří Bartoň 2:0 (21:18, 21:16)
Jan Gavenda vs Šimon Trnka 0:2 (18:21, 17:21)
Gavenda/Vymazalová vs Trnka/Hlobilová 0:2 (3:21, 21:17, 4:21)
Gavenda/Kučera vs Životský/Besta 2:1 (23:21, 15:21, 21:19)
Gavenda/Kučera vs Mišun/Shin 1:2 (22:20, 11:21, 21:23))
Honzík a Anička v mixu prohráli v úvodním zápase proti Šimonu Trnkovi a Viktorii Hlobilové ve dvou setech.
Viki a Šimon se dostali až do finále, takže to není žádná ostuda, že prohráli se staršími, a ještě k tomu na 3 sety!
Ve dvouhře si Honza vedl už lépe a došel až do semifinále!
Tím, že byl nasazený, tak mu stačila pouze jedna výhra, aby měl jistou medaili.
V boji o postup do finále už nestačil na svého kámoše z oddílu Šimona Trnku. Kluci si ale hopsli na výbornou, protože to byli dva vyrovnané sety plné super úderů, trickshotů a srandy.
Ve čtyřhře v prvním kole Johny a Kryštof porazili ve třech setech Marka Životského a Ríšu Bestu.
Poté v semifinále prohráli proti dvojici Mišun/Shin, kde Johny předváděl naprosto luxusní obranu, takže se svým výkonem může být určitě spokojený.
Honzík si tedy odváží dvě 3. místa! Gratulujeme.

GPD U17 Tereza Maršálková
Tereza Maršálková vs Bára Kotrlová 0:2 (20:22, 13:21)
Maršálková/Životský vs Pšenička/Kaňnová 2:0 (21:7, 21:16)
Maršálková/Životský vs Shin/Antony 0:2 (8:21, 11:21)
Maršálková/Nedělová vs Hlobilová/Štarhová 0:2 (18:21, 15:21)
Terka v mixu společně s Markem Životským prošli prvním kolem a tím se dostali do čtvrtfinále.
Tam narazili na pár Shin/Antony, se kterými už nedokázali urvat vítězství, a tak z toho bylo bramborové umístění.
Ve dvouhře to měla Terka na první kolo těžké. Terka držela krok se soupeřkou po celý zápas, i když druhý set na první pohled může vypadat jasně, tak tam byly samé vyrovnané výměny a rozhodovaly maličkosti. Nic to ale bohužel nemění na tom, že vítězství šlo na stranu Báry Kotrlové.
V deblu Terka společně s Verčou prohrálinv prvním kole proti Hlobilové a Štarhové.

GPD U17 Jakub Vymazal
Jakub Vymazal vs Seung Heon Shin 0 :2 (9:21, 9:21)
Vymazal/Nedělová vs Bartoň/Štarhová 0:2 (8:21,6:21)
Kuba dnes nastoupil pouze ve dvou disciplínách, protože nenašel parťáka do pánské čtyřhry.
V mixu společně s Verčou Nedělovou bojovali statečně, ale tentokrát to nestačilo.
Proti Bartoňovi a Štarhové prohráli 8:21 a 6:21.
Poté odehrál dvouhru, ve které nastoupil proti hráči asijského původu. No, jde prostě vidět, že mají něco v sobě! :d
Kuba prohrál ve dvou setech dvakrát 9:21.
I přes dvě prohry si myslím, že Kubík předvedl statečný a dobrý výkon.

GPD U17 Anna Vymazalová
Anna Vymazalová vs Karolína Ulmanová 2:0 (21:16, 21:13)
Anna Vymazalová vs Bára Myslivcová 2:0 (21:15, 21:18)
Anna Vymazalová vs Renáta Guzuirová 0:2 (9:21, 15:21)
Vymazalová/Gavenda vs Trnka/Hlobilová 1:2 (3:21, 21:17, 4:21)
Vymazalová/Woo Son vs Myslivcová/Ulmanová 1:2 (21:13, 16:21, 19:21)
Anička a Honzík Gavenda společně tvořili mixový pár pro tento turnaj a hned v prvním kole narazili na pozdější finalisty. I přesto s nimi sehráli bitvu na 3 sety, která ale dopadla vítězně pro soupeře.
Ve dvouhře Anička vyhrála první kolo na dva sety.
Čtvrtfinále mělo podobný průběh. Anička porazila svoji soupeřku 21:15, 21:18.
V semifinále se Andulka rvala o každý bod, ale už to na vítězství nestačilo.
V deblu holky ve čtvrtfinále proti páru Myslivcová/Ulmanová.
Je to velká škoda, protože holky třetí set celou dobu prohrávaly, a tak pěkně to stahovaly, ale nakonec to nevyšlo.
Já ale vím, kde byl problém… Anička si dala třetí nanuk až po deblu… :d
Ke 3. místu moc gratulujeme. Je super, že Anička jako U13 hraje turnaje starší kategorie a ještě k tomu si odváží medaile!

GPD U17 Aleš Gavenda
Aleš Gavenda vs Richard Besta 2:0 (21:8, 21:17)
Aleš Gavenda vs Kryštof Kučera 2:0 (21:15, 21:19)
Aleš Gavenda vs Šimon Trnka 0:2 (12:21, 17:21)
Gvenda/Myslivcová vs Kučera/Guziurová 1:2 (21:19, 20:22, 15:21)
Gvenda/Trnka vs Bartoň/Matuš 2:1 (20:22, 21:6, 21:17)
Gvenda/Trnka vs Mišun/Shin 1:2 (13:21, 21:15, 16:21)
Aleš zahájil turnaj v mixu společně s Eliškou Myslivcovou.
Hned jejich první zápas nebyl vůbec jednoduchý. Po dramatické třísetové bitvě nestačili na dvojici Kryštof Kučera a Renáta Guziurová.
Ve dvouhře si Aleš nejprve poradil s Richardem Bestou a v semifinále vyřadil i oddílového kolegu Kryštofa Kučeru.
Ve finále narazil na Šimona Trnku, kterému podlehl ve dvou setech, a z turnaje si odvezl stříbrnou medaili.
Ve čtyřhře nastoupil po boku Šimona Trnky. V semifinále společně otočili zápas proti dvojici Bartoň/Matuš a postoupili do finále. Tam po třísetovém souboji nestačili na pár Mišun/Shin, a stejně jako ve dvouhře tak skončili na druhém místě.
Alešovi gratulujeme ke dvěma stříbrným medailím!

GPD U17 Kryštof Kučera
Kryštof Kučera vs Oskar Balus 2:0 (21:10, 21:9)
Kryštof Kučera vs Seung Heon Shin 2:1 (21:16, 13:21, 21:18)
Kryštof Kučera vs Aleš Gavenda 0:2 (15:21, 19:21)
Kučera/Guziurová vs Gavenda/Myslivcová 2:1 (19:21, 22:20, 21:15)
Kučera/Guziurová vs Bartoň/Štarhová 2:0 (22:20, 21:17)
Kučera/Guziurová vs Shin/Antony 2:1 (23:25, 21:12, 21:10)
Kučera/Guziurová vs Trnka/Hlobilová 2:1 (22:20, 25:27, 21:14)
Kučera/Gavenda vs Životský/Besta 2:1 (23:21, 15:21, 21:19)
Kučera/Gavenda vs Mišun/Shin 1:2 (22:20, 11:21, 21:23)
Kryštof si na turnaji pořádně máknul! Odehrál celkem 9 zápasů a 6 z toho bylo dokonce na tři sety.
Ráno se jako první odehrál mix, ve kterém tvořil pár s Renátou Guziurovou z Orlové.
Společně odehráli 4 zápasy a všechny byly vítězné, ale vždy jen o malý chloupek!
To ale ukazuje, jak si Kryštof dokáže parádně poradit v koncovkách.
Ve finále porazili Šimona Trnku a Viktorii Hlobilovou 21:14 ve třetím setu.
Ve dvouhře Kryštof porazil v prvním kole Oskara Baluse, poté ve čtvrtfinále vyhrál proti Shinovi a nakonec prohrál až v semifinále proti oddílovému kolegovi Alešovi Gavendovi ve dvou setech.
Ve čtyřhře kluci vyhráli v úvodním zápase 21:19 ve třetím napínavém setu proti sehrané Fajne dvojici Besta/Životský.
V semifinále už nestačili na pár Mišun/Shin.
Kryštofovi moc gratulujeme ke třem medailím!

GPD U17 Marek Životský
Marek Životský vs Matyáš Mišun 1:2 (22:20, 15:21, 13:21)
Životský/Maršálková vs Pšenička/Kaňová 2:0 (21:17, 21:16)
Životský/Maršálková vs Shin/Antony 0:2 (8:21, 11:21)
Životský/Besta vs Gavenda/Kučera 1:2 (21:23, 21:15, 19:21)
Mára nastoupil do mixu společně s Terkou Maršálkovou a hned v úvodním kole porazili Pšeničku a Kaňovou ve dvou setech.
V druhém kole už Marek a Terka tahali za kratší konec a prohráli proti dvojici Shin/Antony 8:21 a 11:21.
Ve dvouhře to byl opravdu dlouhý a napínavý zápas na tři sety, kdy Marek hrál opravdu velmi dobře především v prvním setu. Zbylé dva bohužel jsme nedokázali urvat na naši stranu, ale i tak to byl velmi solidní výkon.
V deblu náš stálý pár Mára a Ríša odehráli opět téměř nekonečný 3. setový zápas proti oddílovým parťákům Johnymu a Kryštofovi.

GPD U17 Šimon Trnka
Šimon Trnka vs Matyáš Mišun 2:0 (21:15, 21:7)
Šimon Trnka vs Jan Gavenda 2:0 (21:17, 21:16)
Šimon Trnka vs Aleš Gavenda 2:0 (21:12, 21:7)
Trnka/Hlubilová vs Mišun/Ulmanová 2:0 (21:15, 21:14)
Trnka/Hlubilová vs Gavenda/Vymazalová 2:1 (21:3, 17:21, 21:4)
Trnka/Hlubilová vs Balus/Kotrlová 2:0 (21:15, 21:5)
Trnka/Hlubilová vs Kučera/Guziurová 1:2 (20:22, 27:25, 14:21)
Trnka/Gavenda vs Bartoň/Matuš 2:1 (20:22, 21:6, 21:17)
Trnka/Gavenda vs Mišun/Shin 1:2 (13:21, 21:15, 16:21)
Šimon měl na turnaji nabitý program a odehrál celkem 9 zápasů.
V mixu nastoupil po boku Viktorie Hlobilové. Společně zvládli první tři utkání a až ve finále je po velké bitvě zastavila dvojice Kryštof Kučera a Renáta Guziurová. O vítězi rozhodl až třetí set, ve kterém Šimon s Viktorií prohráli 14:21, a obsadili tak druhé místo.
Ve dvouhře prošel turnajem bez jediné porážky.
Postupně si poradil s Matyášem Mišunem a kamarády Honzíkem Gavendou i Alešem Gavendou, kterého ve finále přehrál 21:12 a 21:7.
Z turnaje si tak odvezl zlatou medaili.
Jako poslední nastoupili kluci do čtyřhry, ve které došli až do finále, kde podlehli ve třech setech dvojici Mišun/Shin.
Šimon si tedy odváží dvě stříbrné a jednu zlatou medaili.
Gratulujeme!!!

GPD U17 Yeon Woo Son
Yeon Woo Son vs Viktorie Hlubilová 2:0 (21:17, 21:17)
Yeon Woo Son vs Alžběta Štarhová 0:2 (15:21, 14:21)
Woo Son/Vymazalová vs Ulmanová/Myslivcová 1:2 (21:13, 16:21, 19:21)
Juni v 8:50 zjistila, že dnes nemůže nastoupit do mixu se svým spoluhráčem Šimonem Trnkou, protože je až moc vysoko v žebříčku. Je to škoda, ale nám to na druhou stranu lichotí!
Ve dvouhře Juni proletěla prvním kolem a stopku dostala až v semifinále.
Tam bojovala o sto šest, ale bohužel to nestačilo a Juni prohrála.
Ve čtyřhře společně s Andulkou prohrály ve třech dlouhých setech. Holky celý 3. set prohrávaly, a tak je škoda, že se jim nepodařila doklepnout ta koncovka.

GPD U17 Richard Besta
Richard Besta vs Ondřej Matuš 2:0 (21:16, 24:22)
Richard Besta vs Aleš Gavenda 0:2 (8:21, 17:21)
Besta/Kaňová S. vs Balus/Kotrlová 0:2 (13:21, 18:21)
Besta/Životský vs Gavenda/Kučera 0:2 (21:23, 21:15, 19:21)
Ríšu pro dnešní turnaj doplnila v mixu Sofie Kaňová.
V prvním kole Ríša se Sofi prohráli 13:21 a 18:21. Vůbec to ale nebyl špatný zápas ze strany naší dvojice a určitě se bylo na co koukat!
V singliu si vedl už výrazně lépe, když v prvním kole zdolal Ondřeje Matuše ve dvou setech. Především koncovka druhého setu byla velmi vypjatá, a tak je třeba Ríšu pochválit za to, jak krásně to zvladnul.
Ve čtvrtfinále ho porazil finalista Aleš Gavenda ve dvou setech, ale opět byl druhý set napínavý a plný dobrých výměn.
V deblu pak kluci prohráli ve třech setech v úvodním zápase.

GPD U17 Richard Pšenička
Richard Pšenička vs Jiří Bartoň 0:2 (5:21, 9:21)
Pšenička/Kaňová N. vs Životský/Maršálková 0:2 (7:21, 16:21)
Pšenička/Balus vs Bartoň/Matuš 0:2 (11:21, 9:21)
Ríša dneska odehrál mix s Nikolou Káňovou, kdy prohráli proti Markovi Životskému a Terce Maršálkové.
Především 2. set byl už vyrovnaný a našlo se tam hned několik dobrých a dlouhých výměn.
Ve dvouhře mu los vůbec nepřál a Ríša prohrál v prvním kole proti Jiřímu Bartoňovi.
To samé se opakovalo ve čtyřhře společně s Oskim Balusem.
Dvojice Bartoň/Matuš byla nad síly našich kluků, a tak ve dvou setech prohráli.

GPD U17 Veronika Nedělová
Veronika Nedělová vs Sofie Kaňová 1:2 (17:21, 21:18, 13:21)
Nedělová/Vymazal vs Bartoň/Štarhová 0:2 (8:21,6:21)
Nedělová/Maršálková vs Hlobilová/Štarhová 0:2 (18:21, 15:21)
Verča a Kuba Vymazal se utkali v prvním zápase proti Bartoňovi a Štarhové. Tento zápas nám bohužel úplně nevyšel, ale to vůbec nevadí, protože se Verča rovnou vrhla na singl.
Tam předvedla opravdu dobrý výkon, kdy ve třech setech sice prohrála, ale makala a rvala se o každý bod, což je někdy více než samotná výhra.
V deblu si holky zahráli proti Štarhové a Hlobilové, ale na výhru to nestačilo.

Kateřina Osladilová



