REPORT SQUASH – turnaj juniorů A, SC FAJNE 10.-11.12.2022

Video sestřih turnaje ZDE
Rozhovory s vítězi turnaje ZDE
Stream kurtu č.4 sobota ZDE
Stream kurtu č.4 neděle ZDE

Vánoční turnaj nejlepších junior v ČR se odehrál o víkendu v SC FAJNE. Stromeček umístěn, stupně vítězů umístěny, nervózní pořadatelé také na svých na místech 😊. Pořadatelé se nechali vánočně inspirovat pohádkou Kráska s zvíře a vše do sebe zapadalo jako poleva na Oreo sušence. Valná většina hráčů byla z Ostravy a Brna, kteří zapsali na turnaj i mnoho nováčků, ale samozřejmě se sjeli hráči z různých koutů i koutků. Na prvních příčkách se umístili 4x hráči z Squash Moravská Slavia Brno, 3x SBA Squash club, 1x 1.SQ TEPLICE a 1x OSTRAVA SQUASH KLUB. Někteří se potili méně a turnajem bez problému proklouzli, ale, většina si jistě zamakala a odnáší si jen dobré pocity z turnaje.

BU11   Tobiáš Tománek 7. místo
Tobiáš Tománek      vs    Oskar Humlíček                    0:3 (8:11, 4:11, 6:11)
Tobiáš Tománek      vs    Michal Noel Zoubek              0:3 (12:14, 5:11, 2:11)
Tobiáš Tománek      vs    Martin Leon Zoubek             3:0 (11:1, 11:1, 11:3)
Tobiáš Tománek      vs    Antonín Pekárek                   3:0 (11:2, 11:0, 11:2)

První setík s Oskarem byl zahřívací a tak pro oba vcelku vyrovnaný. Potom soupeř zjistil Tobíkovy slabiny a tvrdě po nich šel. Tobi se snažil otočit hru ve svůj prospěch skvělými dropy, ale dnes bohužel nestačily. Fanoušci Morendy byli tedy dnes spokojenější.
S Michalem opět podobný první set, poznávačka. Tobi běhal tak rychle, až byl problém se u míče zastavit,a le naštěstí jsem na ohraničeném squash kurtu a není kam běžet dále 😊. V tomto zápase měl Tobi daleko lepší příjem podání než v prvním. Návrat na téčko taky lepší, jen ještě zpřesnit úder a bude vyrovnanějším soupeřem. Makat, makat 😊.
Poslední 2 zápasy byly na regeneračnější úrovni. Nicméně podání v posledním zápase si zřejmě Tobi šetřil celou dobu, protože bylo naprosto v luxusu. Příště takové podání už od prvního úderu na turnaji ok?!

G 11 Finále
Marie Zelenková            vs      Sára Vaněrková           3:0 (11:7,12 :10, 11:6)

V kategorii do 11 let se do finále dle očekávání dostali dvě nejvýše postavené hráčky. Obě podobu turnaje až do finále neztratily set. Finále bylo poměrně vyrovnané. První set se holky na začátku tahaly o každý balon, koncovku si však pohlídala Mája. Druhý set byl nejvyrovnanější, kdy Sára vyhrála až za stavu 12:10. Třetí set byl výherní pro Marušku, která si tak odváží domů první místo bez ztráty setu.

B 13 Finálová skupina
Jan Jašek                         vs      Michal Noel Zoubek       3:0 (11:5, 11:1, 11:1)
Jan Jašek                         vs      Filip Moltaš                     3:0 (11:0, 11:2, 11:1)
Michal Noel Zoubek        vs      Filip Moltaš                      3:1 (5:11, 11:8, 11:6, 11:4)

V kategorii kluků do 11 let bylo přihlášeno 9 hráčů. Do finálové skupiny se probojovali tři nejvýše postavení hráči. Vítězství si jasně pohlídal Honza Jašek, který za celý turnaj neztratil ani set. Druhé místo si domů odváží Michal Noel Zoubek, který sice prohrál s Honzou, ale zápas s Filipem Moltašem si pohlídal a zaslouženě vyhrál druhé místo. Filip si tak odváží třetí místo.

G 15 Finálová skupina
Denisa Otáhalová          vs      Anna Plzáková             3:0 (11:9, 11:7, 11:3)
Denisa Otáhalová          vs      Sofie Hogenová           3:0 (11:5, 11:6, 11:3)
Anna Plzáková               vs      Sofie Hogenová           3:2 (5:11, 11:5, 11:2, 6:11, 12:10)

Dívky do 15 let Hráli ve skupinách po 3. Do finálové skupiny se dostali podle očekávání Denisa Otáhalová, Anička Plzáková a Sofie Hogenová. Roli nasazené jedničky Denisa potvrdila, kdy se ve skupině s oběma hráčky poradila 3:0. Souboj o třetí místo byl napínavý až do posledního balonu. Holky na kurtě předvedli krásný zápas plný napínavých momentů. Aničce se podařilo vyhrát poslední set, a to v nejtěsnějším možném výsledku, a tak si odvezla druhé místo.

B 15 Finále
Dominik Forgač              vs      Adam Gerstdorf           3:0 (11:5, 11:6, 11:6)

V kategorii kluků do 19 let na sebe narazili Dominik Forgač a Adam Gestdorf. Dominik v semifinále porazil v 5ti setech Adama Burgeta a Adam vyhrál nad Antonínem Procházkou 3:0.  Ve finále se si Dominik hru pohlídal a zvítěziv ve třech setech.

BU15   Matyáš Závacký  10. místo
Matyáš Závacký             vs      Adam Gertsdorf           0:3 (3:11, 5:11, 10:12)
Matyáš Závacký             vs      Kryštof Drapák             3:0 (11:1, 11:3, 11:3)
Matyáš Závacký             vs      Max Pelikán                  1:3 (14:12, 6:11, 9:11, 9:11)

Maty se nasazené dvojky nezalekl a zahrál jeden ze svých nejlepších zápasů. Rychlá hra Adama mu docela vyhovovala a třetí set byl málem jeho. Druhý zápas proti Kryštofovi byl takový na udržení zahřátí a rozehranosti. Proti Maxovi se Matymu podařilo skvěle otočit první set, ale v dalších setech mu kousíček chyběl a na Maxe nevyzrál ani tentokrát. 10. místo v BU15 je slušný výsledek 😉.

BU15   Daniel Stypa       7. místo
Daniel Stypa                   vs      Kryštof Drapák             3:0 (11:7, 11:5, 11:5)
Daniel Stypa                   vs      Antonín Procházka      1:3 (9:11, 9:11, 11:8, 4:11)
Daniel Stypa                   vs      Jakub Novák                 0:3 (2:11, 4:11, 14:16)
Daniel Stypa                   vs      Michal Fojtík                 3:0 (11:5, 11:9, 11:5)

První zápas dobrýýý, uuuuf. Příjemný vstup do turnaje. Stačilo se trochu soustředit a nebylo co zkazit. Jen se trochu lépe připravit v tomto zápase už na další, ať lítá podání a příjem v pořádku a srovnat adrenalin s taktickým přemýšlením. Až na malé drobnosti, které si ale Dan v tomhle zápase dovolit mohl, to bylo v pohodě.
Druhý zápas Dany čekal poměrně těžký soupeř, avšak Dany se ho nezalekal. První a druhý set to uteklo vždy jen o kousek. Třetí set si dany pohlídal délku a vše fungovalo. Bohužel začátek čtvrtého setu nám utekl a bylo pak těžké se do toho dostat zpátky.
Kubu se nepovedlo fyzicky rozhodit a hrát proti běhavcům je vždycky trochu peklíčko.
Posední zápas bylo malé zakolísání ve druhém setu, kdy začala opadat soustředěnost, ale zatnout zuby a pohlídat si zápas v danův prospěch se povedlo. Myslím, že povedený turnaj po tak dlouhé době 😊

G 15 Karolína Sikorová  4. místo
Karolína Sikorová           vs      Terezie Weiszová         3:0 (11:2, 11:0, 11:3)
Karolína Sikorová           vs      Sofie Hogenová           1:3 (5:11, 9:11, 11:6, 11:13)
Karolína Sikorová           vs      Monika Moltášová        3:0 (11:7, 11:4, 11:3)
Karolína Sikorová           vs      Hana Klimšová             3:0 (11:5, 11:3, 11:5)

V kategorii GU15 se hrálo ve skupinách. První zápas Kája zvládla na pohodu. Ve druhém zápase proti Sofii se čekal boj a také tomu tak bylo. První dva sety tahala za delší konec Sofie, třetí set se podařil Káji. Ve čtvrtém setu se Kája dostala i ke gameballu, ale koncovku jsme trochu uspěchali a obrat se tak bohužel nepodařil. Ve skupině o konečné umístění si Kája vedla dobře, neztratila ani set a celkově se umístila na hezkém 4. místě.

G 19 Finále
Marie Zelenková            vs      Anna Zelenková           3:0 (11:5, 11:3, 11:5)

Kategorie G19 byla plná vyrovnaných zápasu, které přinesly nečekané výsledky. Do finálového zápasu v kategorii dívek do 19 let se dostaly Anna Zelenková, která v prvním kole porazila v pátém setu nasazenou ¾ Vendulu Boháčovou, a Jana Brodová, která v semifinálové bitvě po 5 setech porazila nasazenou dvojku Terku Tichou. První místo putuje k Aničce, která si pohlídala zápas a porazila Janu 3:0.

G 19 Vendula Boháčová 5. místo
Vendula Boháčová         vs      Anna Zelenková           2:3 (11:3, 11:9, 7:11, 3:11, 5:11)
Vendula Boháčová         vs      Elen Gebauerová         3:0 (11:2, 11:1, 11:3)
Vendula Boháčová         vs      Hana Vaňková              3:0 (11:5, 11:5, 11:2
)

První zápas a hned oříšek v podání Aničky, která se zlepšuje turnaj od turnaje. První dva sety Vendy Annu přetlačila, ale od třetího setu začaly ubývat síly a Anna toho velmi dobře využila a šli jsme tak do skupiny o páté místo. Ve skupině si již Vendy zápasy s oddílovými kolegyněmi pohlídala a obsadila tak 5. místo.

G 19 Tereza Tichá           4. místo
Tereza Tichá                   vs      Hana Vaňková              3:0 (11:3, 11:1, 11:3)
Tereza Tichá                   vs      Jana Brodová               2:3 (11:4, 8:11, 11:7, 7:11, 5:11)
Tereza Tichá                   vs      Klára Nováková           1:3 (5:11, 11:7, 7:11, 2:11)

Turnaj byl pro Terku a hlavně její operované koleno zátěžovou zkouškou, kterou sice chvílemi se zaťatými zuby, ale přesto úspěšně zvládla a na některé výměny se i hezky dívalo. 😊. Koleno drží ťuf, ťuf.

G 19 Elen Gebauerová   6. místo
Elen Gebauerová            vs      Jana Brodová               0:3 (2:11,3:11, 5:11)
Elen Gebauerová            vs      Hana Vaňková               3:1 (11:8, 13:11, 8:11, 11:3)
Elen Gebauerová            vs      Vendula Boháčová       0:3 (2:11, 1:11, 3:11)

Elen měla menší tréninkový výpade, tak s Jančou to bylo spíše na rozkoukání a zjištění, že kurt je pořád stejně hranatý, má čtyři stěny, raketa má výplet a míček je kulatý. 😉
Na zápas Hanky s Elen jsem se těšila. Sice jsem se těšila na pětiseťák, ale i tak jsem spokojená. Holky měly sice totálně zavařené hlavy, jak se u těch nejvyrovnanějších zápasů, ještě k tomu s kámoškou v klubu běžně stává, takže údery si asi holky představovaly trochu jinak. Celý zápas byl takovém myšlenkově zpomaleném módu a tím pádem i fyzicky trochu pomalejším jak byly nohy ztuhlé, ale i tak to bylo vcelku napínavé 😊. S Vendy je vždy zápas o motivaci urvat co nejvíce bodíků, protože Vendy je pořád lepší hráčka 😉

G 19 Jana Brodová         2. místo
Jana Brodová                  vs      Elen Gebauerová         3:0 (11:2,11:3, 11:5)
Jana Brodová                  vs      Tereza Tichá                 3:2 (4:11, 11:8, 7:11, 11:7, 11:5)
Jana Brodová                  vs      Anna Zelenková           0:3 (5:11, 3:11, 5:11)

S Elen zápas v takovém kamarádském duchu. S Terkou jeden z nejlepších zápasů, co jsem viděl. V moji hlavě jediná myšlenka proč ty „slepice“ (myšleno samozřejmě v dobrém), tak nehrají pořád. Boj o každý míč. Chápu, že se s tréninkovým sparingem hraje jinak, než s ostatními soupeři, ale to nasazení může být  přece v každém zápase, ne? No a tímto je vlastně zhodnoceno i poslední utkání. Anči hraje fakt dobře, ale tím spíše se snažím zahrát každý míč a ze zápasu vytěžit maximum zkušeností. Máme na youtube záznam, tak se na to kouknem 😉.

G 19 Hana Vaňková       7. místo
Hana Vaňková                vs      Tereza Tichá                 0:3 (3:11, 1:11, 3:11)
Hana Vaňková                vs      Elen Gebauerová         1:3 (8:11, 11:13, 11:8, 3:11)
Hana Vaňková                vs      Vendula Boháčová       0:3 (5:11, 5:11, 2:11)

Hanka s Terkou na pohodičku. Dobré na srovnání se s atmosférou turnaje, zaběhat si a překonat se, co to jde.
S Vendy se prý hrálo nejlépe. Jak to tak bývá, tak zápas s mnohem lepší soupeřkou je nejlepší, protože vlastně o nic nejde, hlava je čistá, tak nohy a mozek můžou fungovat. 😊

B 19 Alex Kelar               1. místo
Alex Kelar                       vs      Radim Jurášek             3:0 (11:5, 11:3, 11:6)
Alex Kelar                       vs      Mojmír Zálešák            3:0 (11:2, 11:5, 11:6)
Alex Kelar                       vs      David Linhart               3:0 (11:4, 11:5, 11:5)

První zápas čím větší rána, tím byl Alex spokojenější. Radima v zásadě umlátil 😉. S Mojmírem se sem tam zablesklo i na přesnější úder, zřejmě příprava před finálem 😉. S Davidem Alexovi nevyšly poslední zápasy, tak se čekal docela boj. David však dnes neměl nejpřesnější mušku a Alex toho dokonale využil. Jako že by jsi působil unaveně, to jsi teda nepůsobil 😊. Gratulace k 1. místu.

B 19 Patrik Závacký       8. místo
Patrik Závacký                vs      Patrik Edelmann           3:0 (11:5, 11:4, 11:4)
Patrik Závacký                vs      Mojmír Zálešák             0:3 (5:11, 4:11, 4:11)
Patrik Závacký                vs      Radim Jurášek              0:3 (6:11, 10:12, 14:16)
Patrik Závacký                vs      Matěj Bomba                 0:3 (11:13, 8:11, 9:11)

První zápas Paťovi vyšel, dostal se do osmičky a měl jsem za to, že toto by ho mohlo uklidnit a turnaj si užít. Herně se zlepšuje, už to není taková panika, ale pořád jsou hlava a ramena svěšené častěji, než by se patřilo.

G 19 Finále
Anna Zelenková           vs      Jana Brodová           3:0 (11:5, 11:3, 11:5)

B 19 Finále
Alex Kelar                       vs      David Linhart              3:0 (11:4, 11:5, 11:5)

Finálová účast kategorie B19 byl dle očekáváni v rukách Alexe Kelara a Davida Linharta. Alex hrál na domácích kurtech, na kterých si zápas s Davidem pohlídal a tak si zajistil výhru 3:0. Zápas přinesl plno dlouhých a vyrovnaných výměn.

Celkové výsledky zápasů neděle 11.12.2022

B 13     Matyáš Závacký  2. místo
Matyáš Závacký             vs      Jiří Hadrava                 3:0 (11:6, 11:4, 11:4)
Matyáš Závacký             vs      Matin Kurka                 3:0 (11:1, 11:1, 11:2)
Matyáš Závacký             vs      Ondřej Němec             3:0 (11:1, 11:3, 11:1)
Matyáš Závacký             vs      Martin Jašek                1:3 (11:8, 8:11, 7:11, 8:11)

Matyho cesta do finále probíhala bez problém. První zápas super na rozehrání, v dalších zápasech si Maty vše hlídal. Ve finále patřil Matymu první set. Pomohl i Martin, který udělal docela hodně nevynucených chyb. To jsme si také o přestávce řekli, že máme čekat delší výměny. Což se v dalším průběhu zápasu potvrdilo a více začal spěchat a také chybovat Maty a i přes velmi dobrý výkon, to dnes na Martina nestačilo. Nevadí. Pohár je doma, druhé místo super a zápas si rozebereme 😉.

B 13     Ondřej Zapletal  7. místo
Ondřej Zapletal              vs      Michal Noel Zoubek     3:1 (11:8, 11:8, 5:11, 11:4)
Ondřej Zapletal              vs      Martin Jašek                 0:3 (2:11, 6:11, 3:11)
Ondřej Zapletal              vs      Tadeáš Kvěch               0:3 (5:11, 4:11, 8:11)
Ondřej Zapletal              vs      Martin Kurka                 3:0 (11:0, 11:0, 11:1)

Hned první zápas vyšel Ondrovi velmi dobře. Vyrovnaný průběh s vítězným koncem se cení a Ondru určitě povzbudil. Druhý zápas s Martinem pro Ondru výborná zkušenost a je super, že se s takovým hráče potkal na kurtu. Proti Tadeášovi byl největší rozdíl ve vyhranosti. Tadeáš má přece jen odehraných daleko více míčků a ten rozdíl byl na kurtu patrný. Poslední zápas si Ondra pohlídal a skončil na velmi dobrém 7. místě.

B 13     Finále
Martin Jašek                vs      Matyáš Závacký       1:3 (8:11, 11:8, 11:7, 11:8)

V kategorii kluků do 13 let se ve finálovém zápase potkali Jan Jašek a Matyáš Závacký, kteří byli dva nejvýše postavení hráči. První vyrovnaný set vyhrál Maty, avšak další tři sety byli pod vedením Martina, který si tak zajistil první místo.

G 13    Finálová skupina
Hana Klimšová           vs        Karolína Wanke         3:1 (11:4, 9:11, 11:7, 11:4)
Hana Klimšová           vs        Veronika Šalová        3:0 (11:6, 11:7, 11:7)
Karolína Wanke          vs        Veronika Šalová        3:1 (11:8, 12:10, 8:11, 11:8)

Do finálové skupiny v kategorii dívek do 13 let se probojovaly Hana Klimšová a Karolína Wanke, které potvrdily svoje nasazení v turnaji. Posledním členem finálové trojice se stala Veronika Šalová, která porazila nasazenou Marii Zelenkovou v 5ti setech. Finálovou skupinu ovládla Hana, která jako první odehrála zápas s Kájou, který ovládla ve 4 setech. Poté na Hanku čekala Verča. Obě do zápasu dali vše, avšak Hanka potvrdila pozici nasazené jedničky a zaslouženě vyhrála celou skupinu. Zápas mezi Kájou a Verčou byl vyrovnaný. V koncovky setu si více pohlídala Kája, a tak si domů odváží druhé místo a na Verču tak zůstalo třetí místo.

G 17 Jana Brodová         6. místo
Jana Brodová                  vs      Johana Jedličková        0:3 (7:11, 12:14, 9:11)
Jana Brodová                  vs      Terezie Weiszová          3:0 (11:3, 11:3, 11:1)
Jana Brodová                  vs      Sofie Hogenová            0:3 (7:11, 6:11, 6:11)

S Johankou předvedla Janča podle mne velmi dobrý výkon. Bojovnost, body si uhrála a nebyla to zas taková náhoda, jak si Janča myslí a zápas se mi líbil. Debaty mezi sety už méně, ale ještě se to dalo 😉. Druhý zápas měla Janča pod kontrolou. Proti Sofii se dnes Janičce nedařilo a také zápal, bojovnost a chuť do hry byla trošku nižší a zbytečně brzy jsme ztráceli hlavu. Škoda, herně docela vydařený víkend, aspoň teda trenér říká 😉.

G 17 Karolína Sikorová  7. místo
Karolína Sikorová           vs      Anna Zelenková           0:3 (4:11, 4:11, 7:11)
Karolína Sikorová           vs      Terezie Weiszová         3:0 (11:2, 11:2, 11:1)

Anička těžký přetěžký soupeř. Vždyť v sobotu vyhrála kategorii do 19 let. Kája statečně bojovala, ale Anči je zkrátka lepší. Ve druhém zápase jsme se chtěli pokusit vrátit Sofii porážku ze soboty, ale Sofie si do Ostravy přivezla velmi dobrou formu a ani dnes se nám nepodařilo na ni vyzrát. Zápas o konečné umístění si Kája pohlídala a bere tak 7. místo. Víkend byl víkendem získaných zkušeností 😉.

G17 Finále
Denisa Otáhalová      vs        Anna Zelenková        3:0 (11:5, 12:10, 12:10)

V kategorii G17 se podařilo si vybojovat finálovou účast Denise Otáhalové, která potvrzovala pozici nasazené jedničky, a Anně Zelenkové, která si nejdřív poradila ve třech setech s nasazenou ¾ Karolínou Sikorovou a poté i s nasazenou dvojkou turnaje Annou Plzákovou, kterou porazila 3:2 na sety. Finálový zápas byl vyrovnaný, avšak Denisa ukázala své kvality a po 3 setech potvrdila roli jedničky turnaje.

B17 Finále
Jan Gerstdorf              vs         Filip Walter              1:3 (11:6, 11:7, 7:11, 13:11)

Mezi finálovou dvojku se dostali Jan Gerstdorf, který byl nasazenou jedničkou turnaje, a Filip Walter, který byl nasazenou dvojkou. Zápas byl v poměrně rychlém tempu. Ve třetím setu se zdálo, že by se zápas mohl otočit. Čtvrtý set byl nejvyrovnanější a skončil v nejtěsnějším výsledku 13:11 pro Filipa, který se tak stal vítězem kategorie kluků do 17 let.

Děkujeme všem hráčům za skvělé zápasy a osobní růst na každém turnaji.