Squashová a badmintonová akademie

Nevíte jak sportovně zabavit své děti?

Chci vědět více

4.společná akce akademie – Colliery CrossFit 11.5.2022

Video sestřih akce ZDE
Foto z akce ZDE

Ve středu 11.5. se 60 sportovců z akademie ocitlo v naprosto neznámém prostředí. Troufám si říct, že na začátku ani nevěděli, do čeho jdou. O to větší respekt ke všem našim odvážným squashistům a badmintonistům máme.

Výzvou bylo vlastně každé stanoviště, na kterém byli.

Začali jsme společnou rozcvičkou, kdy se dotýkali hlavy, ramen, koulen, palců, zadků, očí a do toho chytit kužel dříve než druhý z dvojice :-). No slušně zahřátí hned ze startu.

A potom začalo to správné peklíčko…

  1. stanoviště měl Tadeáš – Handstand walk – chůze nohama po stěně a ručkování po zemi, přeskok přes překážky a sit ups. Už tady zapojili naprosto všechny svaly v těle.
  2. stanoviště místní trenérka Štěpánka – push press, front squasts a down up – konečně ta osa, se kterou se všichni cítíme jako  bychom měli hlavní roli ve filmi Rocky…no…prostě to taky bolelo :-D.
  3. stanoviště Maro – Burpee, jum rope, panáky a hollow hold (banánek). Tak tady to byla zřejmě pohodička. Samý panák a banán, to nemohlo být přece náročné. I když po těch burpee (angličáky) už se nedá jen tak vzchopit a vlastně i ležení bolí.
  4. stanoviště Kača – box step, push up na bedně, wall ball – asi nejodpočinkovější stanoviště ´´jen´´ s kliky, výskoky na bednu a házení medicimbalu a míčů o stěnu. Naštěstí se dalo stanoviště proměnit i v opičí dráhu se zavěšením na koš.
  5. stanoviště gorilky, houpačky a sumo dřepy – celé stanoviště ovládly kettlebelly – že prý takové kabelky říkaly holky :-D. Přenesli jsme se však do divoké džungle, kde jsme bojovali o holý život
  6. stanoviště ovládl Pavel na hrazdě s knee to elbow, pull ups, burpee to taget – v podstatě jsme v těch opičích záležitostí dostali na vyšší level a věšeli jsme se po stromech, alias hrazdě – toto stanoviště odhlasovali sportovci jako nejtěžší, když se dostali k přítahům.
  7. stanoviště – míčové ´´hry´´ raketky, gorilky a S20 – zcela přirozeně si házet s míčem přes rameno a aby v té džungli mohli rychle utéct, tak dřepy s míčem jsou naprostou samozřejmostí.
  8. stanoviště s kotoučema – lunges, sumo deadlift, plank – takzvaná domrtvovačka na závěr :-D. Vše s vlastní vahou, přirozené zvířecí pohyby se zaměřením na celé tělo ostatně jako na každém stanovišti :-D.

No zapotili jsem se pořádně, o tom žádná.
Věřím, že crossfit je skvělým doplňkem k jakémukoli sportu, vyrovnává disbalance squashe a badmintonu, rozvíjí dynamiku a zpevní celé tělo.

Naši Vaši sportovci získali mnoho odměn v podobě odznaku Colliery, Colliery šátků, ponožek a ručníků a budou na akci dlouho vzpomínat….minimálně následující 3 dny, než povolí příjemná bolest svalů :-).

 

Děkujeme, že jsme si společně opět mohli zasportovat a těšíme se na Závěrečný turnaj akademie.

Stáňa & Štěpánka & Kača & Míša & Klára & Maro & Solňa & Pavel & Tadeáš

FAJNE
FAJNE
Ostrava
Ostrava
Moravskoslezský kraj
Moravskoslezský kraj

Kreativní vouchery OSTRAVA SQUASH KLUB z.s. reg. c. 038000219
Kreativní vouchery OSTRAVA BADMINTON KLUB z.s. reg c. 0380000739