REPORT BADMINTON – 2. společná akce, Velikonoční turnaj 6.4.2024

Celkový výsledky Kategorie mladší

Video sestřih turnaje ZDE
Fotky z turnaje ZDE
Rozhovor s vítězi ZDE

Dne 6.4. se ve FAJNE uskutečnil další se série každoročních turnajů čtyřher. Turnaje se zúčastnilo celkem 60 hráčů a můžu zaručit, že o drama určitě nebyla nouze. Sice jsme neviděli ani jedno praštění raketou, ale viděli jsme slzy, pot a boj o každý míč! Rodiče napekli hromadu buchet, někteří donesli sushi a zakončili jsme to sladkou čokoládou.

Turnaj se hrál švýcarským systémem, na dva hrané sety, do 15 bodů, celkem se odehrálo 5 kol.

,,Honza Gavenda s Adamem Szarowským svou krasojízdou zvítězili v kategorie Mladších bez ztráty setu!“

,,Mates s Alešem absolvovali premiérový start v kategorii Starších a zkušenějším soupeřům dali jasně najevo kvalitu nastupující generace mladých závoďáků!“

1.kolo – MLADŠÍ

Slámová Natálie/Akritidu Aneta     vs        Kulig Adam/Csiba Theodor  2:0 (15:10; 15:6)

Hned v prvním kole se Anet s Naty setkaly s ostřílenými borci v mladší kategorii.
Přesto, že byly spolu poprvé a Anet poprvé i na turnaji, přesto se nezalekly a trpělivou hrou bez zbytečně zkažených míčů dotáhly oba sety do tzv. lepší výhry a získaly tak svých prvních 6 bodů do turnaje.
Tak uvidíme, co ve 2. kole, kde tím pádem narazí na stejně úspěšné borce.

2.kolo – STARŠÍ

Trnka Šimon/Formánek Adam vs      Kyjovský Adam/Máca Ondřej       2:0 (15:9; 15:10)

První set začal velice útočně na obou stranách.
Míče na síti Adam K. nemilosrdně zabíjel, i když nahrávka nebyla úplně jednoznačná.
Šimon a Adam F. hráli velice pestře, více kombinovali hru, dokázali soupeře dostat do nevýhodné pozice na kurtu během výměny a tím donutit soupeře k chybě.
Druhý set měli ze začátku jednoznačně převahu Šimon s Adamem F., když Adam s Ondrou pokazili každý druhý úder.
Kombinace BH a FH ze zadní části kurtu byla pro Ondru velice náročná k odehrání, vzhledem k tomu, že míč zahrál soupeř útočně a rychle, proto Ondra na zadní čáře nestíhal dobíhat.
Zápas byl celkově rychlý a vyrovnaný, ale přesto vyplynulo spoustu chyb.
Závěr: Útočná hra neznamená vždy vítězství!

3.kolo – MLADŠÍ

Szarowski Adam/Gavenda Jan  vs    Maršálková Tereza/Nedělová Veronika 2:0 (15:7; 15:9)

Zápas dvou párů, které se drží na vyšších příčkách.
Kluci vypadali, že mají značnou převahu, hlavně, co se týče útoku.
Holky se ale nevzdaly a bojovaly.
Do každého míčku dávaly, co síly stačily.
Výměny byly dlouhé, obzvláště ve druhém setu, kde se holky držely do stavu 7:7, avšak kluci přidali na síle, a nakonec set urvali 15:9.

4.kolo – STARŠÍ

Lepiař Daniel/Vyroubal František vs    Kuchařová Timea/Pravdík Matyáš     2:0 (15:7; 15:8)

Ze začátku byl zápas vyrovnaný, ale po chvilce se Dan s Frantou rozehráli a skóre se otočilo v jejich prospěch.
Timea s Matyášem vůbec nehráli špatný badminton, pouze hráli proti zkušenějším a sehranějším klukům.
V druhém setu se toho moc neměnilo.
Na to, že Maty je začátečník, tak hráli velice dobře.

5.kolo – MLADŠÍ

Gaubová Marie/Gavandová Anna   vs Kučera Kryštof/Kučera Martin    0:2 (8:15; 10:15)

V prvním setu šlo vidět, že holky byly už unavené a nechtělo se jim moc běhat.
Kluci plní energie toho využili a začali rozhazovat holkám míče do rohů.
V druhém setu holky zatly tuby a odehráli skvělý set.
Bohužel jim to zkazila koncovka a druhý set jim utekl o jeden bod.