REPORT BADMINTON – GPD U17 24.2.2024 Vendryně

Video sestřih turnaje ZDE

V sobotu 24. února se po delší pauze uskutečnil další z turnajů ČBAS, tentokrát pro hráče kategorie U13 a U17. V současné době nemáme v mladší kategorii hráče, kteří by mohli startovat v těchto bodovaných turnajích ČBAS. Proto jsme se zúčastnili pouze kategorie U17. Vyrazili jsme pouze se dvěma hráči a sice s Tomášem Křetinským a Šimonem Trnkou. Turnaj pořádal SK Vitality, z.s. v krásné hale ve Vendryni. Nedávno zde tato hala hostila naše úspěšné Daviscupové reprezentanty v tenise, a tak jsme se všichni těšili na tento sportovní stánek.

Turnaj se hrál vyřazovacím způsobem na dva vítězné sety do 21. Konkurence byla silná, ale v každém zápase byla vidět bojovnost a odhodlání poprat se o každý míček. Borci přišli do haly natěšení a hladoví na každý zápas a všechny volné chvíle využívali k rozehrávce, probírání taktiky s trenérem Pavlem a také sledováním některých kvalitních zápasů.

Dvouhra
Trnka Šimon                                  vs      Sabela Adam                     2:0 (21:7, 21:11)
Trnka Šimon                                  vs      Kňazovčík Albert                0:2 (12:21, 19:21))
Čtyřhra
Trnka Šimon / Křetinský Tomáš    vs  Kupec Ondřej/Mohyla David   0:2 (18:21, 11:21)

Šimon dnes převedl opravdu moc hezký a bojovný výkon. V prvním kole měl poněkud neznámého borce, a tak jsme nasadili taktiku nic nepodcenit a od samotného počátku soupeře ničit přesnou hrou. A to Šimon svými technickými údery opravdu umí. Ve druhém utkání to už byla pořádná výzva v podobě Alberta Kňazovčíka, druhého nejvýše nasazeného hráče a také pozdějšího finalisty. V prvním setu ještě bylo vidět, že se Šimon neutkává tak často s tak kvalitním hráčem. O pauze mezi sety se mi však podařilo Šimona přesvědčit, že technický je na tom lépe, než soupeř a stačí jen přidat na bojovnosti a rychlejším pohybu. A to se Šimonovi konečně povedlo. Nechybělo mnoho a šli jsme do třetího setu. Pěkná práce Šimone.
V deblu s Tomem měli trošičku smůlu na los, protože je hned v prvním kole čekal nasazený pár číslo 1. V prvním setu však naši borci předvedli soustředěný a velmi bojovný výkon a podlehli až v koncovce. Ve druhém setu se již projevila větší technická vyspělost nasazeného páru a výsledek byl již jednoznačný. Borci, nevadí, takové zápasy potřebujete a jedině tak se budete posouvat nahoru.

U17     Křetinský Tomáš
Dvouhra
Křetinský Tomáš                             vs      Bezděk Šimon                          0:2 (19:21, 15:21)
Čtyřhra
Trnka Šimon / Křetinský Tomáš      vs     Kupec Ondřej/Mohyla David      0:2 (18:21, 11:21)

Tomáš byl dnes velice dobře namotivovaný, škoda jen že dostal hráče, který v současné době působí v širším reprezentačním výběru. Ale právě takové výzvy Tom potřebuje. První set se výsledkově přeléval ze strany na stranu a oba borci předváděli své nejlepší údery. Škoda jen těsně prohrané koncovky, kdy se projevila větší Šimonova zápasová zkušenost. Druhý set ovlivnilo Tomovo lehké zvrtnutí kotníku, kdy si soupeř vytvořil určitý náskok. Tomáš sice v dalším průběhu tento náskok likvidoval, ale v koncovce mu přece jen došly síly a ani štěstíčko se nepřiklonilo na jeho stranu. Nevadí Tome, na tento zápas můžeš být hrdý a v dalších Tvých kláních to určitě zužitkuješ.

O čtyřhře se Šimonem jsem se už zmínil, a tak jen dodám. Čtyřhra na Vaši úrovni je složitá hra, kde i dva zdánlivě slabší hráči mohou uspět, pokud se vzájemně dobře doplňují, podporují jeden druhého. A nevzdávají nic předčasně.

Na závěr bych chtěl oba kluky velmi pochválit, protože i když nesehráli hodně zápasů, byli na hřišti při svých zápasech hodně vidět a vzorně reprezentovali SC FAJNE.