Squashová a badmintonová akademie

Nevíte jak sportovně zabavit své děti?

Chci vědět více

REPORT BADMINTON – MČR U11, 5. místo pro Ondru Šímu!!!

Video sestřih turnaje ZDE

V pátek 3. února jsme vyrazili na dlouhou cestu směr České Budějovice, kde se v sobotu a neděli uskutečnilo mistrovství České republiky v kategorii do 11-ti let. V Budějovické sokolovně náš klub reprezentovali Anička s Ondrou, kteří si postup vybojovali na uplynulém kvalifikačním turnaji ve Vendryni.
Na MČR se kvalifikovalo hned 32 nejlepších hráčů a hráček z celé České republiky. Konkurence tedy rozhodně nebyla malá. Jednalo se zároveň o první turnaj mimo oblast, což znamenalo spoustu nových tváří a hráčů, které jsme prozatím neviděli hrát.
Turnaj byl zahájen utkáními ve skupinách, kde Ondru s Aničkou oba čekaly shodně tři zápasy. Následovaly vyřazovací pavouky buď v boji o medaile, nebo konečné umístění. Tento systém tak garantoval, že každý z hráčů odehraje minimálně pět kvalitních zápasů na dva sety, nebo později na dva vítězné sety do jedenácti bodů.

Pojďme se tedy společně podívat, jak se našim nejmladším, pod vedením trenérů Ondry a Honzy a velké podpory tatínků, dařilo! 😊

Celkové výsledky turnaje:

Dvouhra kluci:
U11     Šíma Ondřej                 5. místo

Dvouhra holky:
U11     Vymazalová Anna        28. místo

U11     Šíma Ondřej
Šíma Ondřej                vs         Ježek Jonáš                 2:0 (11: 11:6)
Šíma Ondřej                vs         Bečka Čestmír             2:0 (11:4, 11:8)
Šíma Ondřej                vs         Opálka Tobiáš              2:0 (11:5, 11:4)
Šíma Ondřej                vs         Křesťan Petr                 2:0 (11:9, 11:7)
Šíma Ondřej                vs         Musil Daniel                 1:2 (7:11, 11:4, 10:11)

Ondra byl jakožto vítěz oblasti ve skupině nasazená jednička. Své nasazení bez větších problémů potvrdil a bez ztráty setu postoupil z prvního místa do vyřazovacího pavouka v boji o medaile. V prvním zápase mezi šestnácti nejlepšími byl Ondra dost nervózní, ale s každým míčem si byl víc a víc jistý svou pestrou a technickou hrou. Ve druhém zápase v pavouku už šlo do tuhého, šlo přeci o medaile. Oba borci na kurtu předváděli opravdu krásný badminton, který zaujal téměř všechny diváky v hale, ti se postupně shlukovali za kurtem a s údivem obdivovali umění obou hráčů. Po prvním setu to pro nás nevypadalo moc dobře, v přestávce jsme lehce upravili taktiku a řekli si, na co si dávat pozor, což zabralo. Druhý set Ondra zvládl s přehledem. Závěrečná sada byl “nervák“ od začátku až do konce. Borci se přetahovali o každý jeden bod a atmosféra v hale byla jednoduše úžasná. V posledních míčích byl však o chlup lepší šikovný levák z Prahy a pro Ondru boj skončil těsně před branami semifinále. I když tak těsná prohra opravdu mrzí, Ondra se nemá za co stydět a určíte na sebe může být právem hrdý, stejně jako jeho trenéři a zbytek výpravy! Velká gratulace Ondro!! 😊


U11     Vymazalová Anna
Vymazalová Anna       vs         Bártová Eliška             0:2 (7:11, 3:11)
Vymazalová Anna       vs         Ševelová Ella              0:2 (6:11, 4:11)
Vymazalová Anna       vs         Dvořáková Anna         0:2 (6:11, 10:11)
Vymazalová Anna       vs         Pilnáčková Ema          0:2 (10:11, 9:11)
Vymazalová Anna       vs         Andršová Eliška          1:2 (11:10, 6:11, 7:11)

Anička splnila pomyslný cíl, který jsme si společně stanovili již před začátkem samotného turnaje. Cílem totiž bylo se na MČR kvalifikovat. Každý uhraný míček, či vyhraný set zde už byl jen sladkou třešničkou na dortu. 😊 Anička totiž do kategorie do 11-iti let spadá teprve něco málo přes měsíc. V prvním zápase ve skupině byla Anička hodně nervózní a bála se hrát aktivně. Společně jsme si po zápase vysvětlili taktiku do dalších zápasů a uklidnili emoce. Zabralo to náramně, další zápasy už Anička hrála tak, jak ji známe. Nebála se riskovat a zpřesnila svou hru. I když na turnaji vyhrála “pouze“ jeden set, nás všechny těšily těsné výsledky všech zápasů proti starším a mnohem zkušenějším soupeřkám. Nasbírané zkušenosti a zážitky může Anička uplatnit na mistrovství příští rok, protože ještě zůstane ve stejné kategorii! 😊 Dobrá práce Aničko a velká pochvala.

Závěrem chci Aničku a Ondru moc pochválit za předvedené výkony a reprezentaci klubu. Oba předvedli krásné výkony a ukázali, že patří mezi ty nejlepší mladé hráče v republice.

Borci děkujeme a badmintonu zdar,

Somča

FAJNE
FAJNE
Ostrava
Ostrava
Moravskoslezský kraj
Moravskoslezský kraj

Kreativní vouchery OSTRAVA SQUASH KLUB z.s. reg. c. 038000219
Kreativní vouchery OSTRAVA BADMINTON KLUB z.s. reg c. 0380000739