Nevíte jak sportovně zabavit své děti?

Chci vědět více

REPORT BADMINTON – Oblastní přebor smíšených družstev žáků 23.10., Vendryně

Video sestřih ZDE

Dnešní sobota měla tři významné sportovní akce: Mezinárodní mistrovství ČR v badmintonu v Brně, Mistrovství ČR ve squashi, které pořádá naše domácí SC Fajne a Oblastní přebor smíšených družstev žáků v badmintonu ve Vendryni. A tam se naše mladé družstvo vydalo.. Dnes nás čekala porce tří závěrečných soutěžních utkání v tomto ročníku. Nominoval jsem tentokrát naši momentálně nejsilnější sestavu, kterou tvořili naši už zkušení odchovanci Česlík František, Koloničný Ondřej, Pavlištíková Bára, Kobolková Beata a Trnková Barbora.

Pro ty, kteří se neorientují v této týmové soutěži, jen zopakuji stručně pravidla. Každé utkání se hraje na 7 zápasů a každý hráč může startovat max. ve dvou zápasech v různých disciplínách. Pořadí zápasů je stanoveno takto:

7. první dvouhra dívek

Bohužel nemáme třetího kluka, a tak bylo jasné, že budeme vždy alespoň jeden zápas skrečovat.

1.Kolo
Ostrava Badminton Klub – BO Chance Ostrava 3 : 3
Česlík                       vs.       Raška J.                        0:2            (15:21, 9:21)
Koloničný                 vs.       Raška L.                        0:2            (4:21, 6:21)
Pavlištíková              vs.       Krajčí                             0:2            (13:21, 8:21)
Kobolková                vs.       Pargačová                     2:0            (21:11, 21:15)
Česlík-Koloničný      vs.       Raška-Raška                0:2            (10:21, 10:21)
Trnková-Kobolková vs.       Krajčí-Pargačová           0:2            (11:21, 3:21)

V prvním kole jsme měli jednoho z největších favoritů soutěže, který nemohl prověřit naše kvality, protože jeho hráči zatím vysoce převyšují svojí kvalitou. Jediný zápas, kde jsme měli šanci byla druhá dvouhra dívek. Naše Bea měla hratelnou soupeřku a vypjala se k výbornému výkonu, který potvrdila vítězstvím. Naše singlové jedničky Bára a František udržely vyrovnané skoré vždy po obrovském úsilí jen v prvních setech, ale pak se vždy ve druhém setu projevilo, kolik je to stálo sil. Rovněž v párových disciplínách se projevilo, že máme hodně co dohánět.

2.kolo
Ostrava Badminton Klub – SK Badminton Přerov 3 : 4
Česlík                            vs.          Walder                           2:0       (21:11, 21:10)
Koloničný                      vs.          Mohyla                           2:0       (21:16, 21:10)
Kobolková                     vs.          Šuhajová                       0:2       (7:21, 12:21)
Trnková                        vs.          Wojewodová                  0:2       (8:21, 11:21)
Pavlištíková-Trnková    vs.          Šuhajová-Wojewodová  0:2  (8:21, 8:21
Česlík-Pavlištiková       vs.          Mohyla-Štarhová           2:0       (21:9, 21:8)

V dalším kole jsme se utkali s našim ostravským rivalem BO Chance. My máme lepší kluky, oni zase lepší děvčata, a tak jsem byl zvědav, jak to dopadne. A dopadlo to podle očekávání remízou. Všechna utkání měla podle očekávání jednoznačný průběh. Škoda, že nemáme třetího kluka, mohli jsme v chlapecké čtyřhře, která se vzájemně skrečovala, vyhrát rozhodující boj. Ale to by mohl také říct i náš soupeř. Každopádně covidová doba se podepisuje do účasti hráčů téměř ve všech mužstvech.

3.kolo
Ostrava Badminton Klub – SK Vitality z.s. 4 : 3
Česlík                              vs.              Hučík                     1:2       (19:21, 21:8, 16:21)
Koloničný                        vs.              Byrtus                     2:1       (21:12, 20:22, 25:23)
Pavlištíková                     vs.              Glatzová                 2:0       (21:18, 21:9)
Trnková                           vs.              Bardoňová              2:1       (20:22, 22:20, 21:12)
Scr                                   vs.              Hučík-Byrtus          0:2       (0:21, 0:21)
Pavlištíková-Kobolková  vs.              Glatzová-Roiková   2:0       (21:9, 21:12)
Koloničný-Kobolková      vs.              Krop-Roiková         0:2       (21:23, 18:21)

Poslední zápas této sezóny jsme nastoupili proti domácím soupeřům z Vendryně SK Vitality. A bylo to utkání plné zvratů, těsných výsledků a nekonečných bojů. Vše zahájila Bára Trnková. Celý první set si udržovala lehké vedení, aby nešťastně v koncovce podlehla 20:22. Ve druhém setu, když jsem už nedoufal ani ve vyrovnanou koncovku, to dopadlo přesně naopak 22:20. Naštěstí soupeřka ve třetím setu udělala více chyb a postupně se projevila větší chuť po vítězství naší Báry. Mezitím Bea s Ondrou stihli zahrát krásného mixa a celkem jednoznačně zvítězit. A pak to teprve začalo. Vyhlásili nás na třech kurtech současně. Zatím co v dívčí čtyřhře jsme měli jasně navrch, oba chlapci bojovali své velké třísetové bitvy. Franta nešťastně prohrál v koncovce první set, pak však ve druhém setu soupeře deklasoval. Třetí set, to byla až do stavu 15:15 velká bitva. Pak však Fantiškovi došly síly. Škoda té koncovky v prvním setu. Současně bojoval svůj velký zápas Ondra. Po prvním jednoznačně vyhraném setu se soupeř výrazně zlepšil a druhý set dospěl do vyrovnané koncovky. Ondra měl sice lehce navrch, ale v závěru neproměnil dva setboly a prohrál. Ve třetím, rozhodujícím setu, měl naopak lehce navrch jeho soupeř a měl dokonce dva mečboly, které Ondra odvrátil, aby pak zase svůj mečbol neproměnil. Nakonec přece jen šťastný konec a vítězství 25:23. Naše konečné vítězství 4:3 při skrečované naší čtyřhře pak už jen potvrdila Bára Pavlištiková svým jednoznačným vítězstvím v singlu.

Tímto zápasem skončila letošní zkrácená sezóna pro smíšená družstva. Škoda, že ji covid tak zkrátil. Myslím, že z naší badmintonové akademie vzešlo solidní družstvo mladých, kteří se už dále budou muset prát z ostatními jen na poli turnajů jednotlivců. Předpokládám ale, že nejlepší z nich se brzy probojují do sestavy družstva dospělých.