Celkové pořadí nejmladší Ostravský kanár junior nejmladší
Celkové pořadí mladší Ostravský kanár junior mladší
Celkové pořadí starší Ostravský kanár junior starší

První týden v březnu, a to znamená jediné!
Konečně další Ostravský Kanár Junior!
Našlapaná startovací lajna, všichni vyhecovaní, to je na tom to nejlepší!
Hrálo se Švýcarským systémem na dva hrané sety do patnácti bodů.
Každý z hráčů hrál pět zápasů s tím, že jedenáctý bod byl zlomový pro lepší prohru.

Mezi nejlepší rozhodčí se zařadili Marco Pepe a Terka Maršálková!
Johnny Pejšman a Štěpánka Bruštíková bez ztraceného setu
!
A dvě rozflákané rakety Máry Frýdla, každý den není posvícení.

1.kolo

Mladší
Hynek Černík             vs      Jan Pejšman              0:2 (5:15, 10:15)
Hned v úvodním zápase se potkali dva ambiciózní hráči, kteří ovšem trénují pouze 1x týdně. V prvním setu se projevila větší síla Honzy, který zatlačil Hynka k zadní lajně a nekompromisně zakončil. Ve druhém setu Hynek zpřesnil údery a Honza už neměl tolik příležitostí zakončit. Nakonec však přece jen Honzu zmáčknul a druhý set vítězně dokončil.

Starší
Šimon Trnka              vs       Daniel Lepiař              1:1 (14:15, 15:5)
Jediný zástupce TOP 12 proti zástupci závoďáků. Byl jsem zvědav, jak to dopadne. Šimon s výbornou technikou proti staršímu zabijákovi. Naprosto vyrovnaný 1. set s obratem v koncovce, kdy Šimon vedl 14:12 a třemi chybami za sebou přenechal vítězství Danovi. Druhý set Šimon zpřesnil údery a začal potvrzovat, že je právem v elitní TOP 12. Ačkoliv Dan ještě více přitvrdil, se Šimonem to nehlo a zcela v klidu Dana posílal do všech rohů, dokud Daniel nezkazil.

2.kolo

Mladší
Aleš Gavenda            vs         Matyáš Kučera           2:0 (15:3, 15:5)
V tomto kole hrál Aleš útočně, prakticky nenechal soupeře rozehrát hru. Zápas byl pestrý ze stran obou hráčů, oba se snažili soupeře rozběhat a donutit k chybě. Aleš se v 2. setu trochu více vyhazoval do autu, ale to asi docházely síly. Zápas nakonec dotáhl do vítězného konce Aleš, myslím si ale, že Matyáš se bude po pár trénincích zlepšovat víc a víc.

Starší
Natálie Slámová                vs       Jan Blahuta           0:2 (15:10 15:9)
Od začátku byla hra rychlá, kombinace bohaté. Bylo vidět zapálení do hry, hráči využili celý kurt, aby si toho druhého rozběhali a připravili si míč pro zakončení výměny. Technicky se Natka i Honza obrovsky zlepšili, celkově jsou údery mnohem přesnější a razantnější. V prvním setu byla úspěšnější Natka, dokázala více kombinovat přední a zadní rohy, tím donutila Honzu nepřesně odehrát míč zpět. To znamenalo pro Honzu konec výměny.

3.kolo

Mladší
Richard Pšenička        vs         Hynek Černík             0:2 (6:15, 7:15)
Průběh prvního setu byla veliká motivace pro Hynka. Dokázal porazit Ríšu v obou setech a udržet ho pod 11 bodů, tím pádem získal krásných 6 bodů. Hynkovo skvělé podání dostalo Ríšu na zadní lajnu, a ten už mu jen nahrál na smeč. V druhém setu se na začátku dařilo Ríšovi, ale Hynek ho s trpělivostí a chladnou hlavou hned dohnal. Kluci odehráli výborný zápas s velmi kvalitními výměnami.

Markéta Životská           vs         Adam Kulig           0:2 (15:6, 15:4)
Oba hráči hrají především útočnou hru, to znamená, že výměny nebyly nejdelší, ale na druhou stranu zajímavé na sledování. V druhé polovině 1. setu začal Adam více bránit, než útočit, a to ho stálo set. V druhém setu držel Adama při životě jeho skvělý příjem, na vítězství to ale nestačilo.

4.kolo

Mladší
Aleš Gavenda                vs         Matyáš Pravdík         2:0 (15:10, 15:6)
Na tomto kurtu se utkal zkušený Aleš se začínajícím Matyášem. Maty je sice postavou podstatně vyšší než Aleš, ale to bylo jediná výhoda. Aleš se do zápasu pustil s obrovskou chutí a silově Matyho předčil ve všech úderech. Ve druhém setu si už Matyáš přece jen zvykl a předvedl alespoň trochu solidní odpor. Nicméně na více než 8 bodů to nestačilo.

Starší
Tomáš Račický              vs         Šimon Trnka              0:2 (11:15, 6:15)

Další z vyrovnaných zápasů ve starší kategorii. Většina hráčů jsou tady již vyspělí a trénují hlavně spolu. Jediný dnešní účastník TOP 12 v tomto turnaji tak mlže zhodnotit svými výsledky rozdíl v úrovni závoďáků a TOP 12. A kontrast je patrný na první pohled. Šimon (13 roků) nedal Tomovi (16 roků) žádnou šanci. Zvláště ve druhém setu se projevil výrazný rozdíl v technice

5.kolo

Mladší
Matyáš Lambert              vs        Marek Životský          1:1 (15:11, 12:15)
Vyrovnaný zápas, ve kterém šlo vidět, že do toho kluci dávají všechnu sílu. Oba předváděli skvělé výkony, ale první set získal Marek, protože Maty začal vyhazovat do autu. Druhý set byl ještě vyrovnanější. Výměny byly delší, údery náročnější, smeče rychlejší… Do vedení se nakonec dostal Maty a následně i vyhrál.

Elen Fialová         vs         Denis Pchálek                    2:0 (15:7,15:4)
V prvním setu Elen předvedla krásný badminton, kvůli kterému Denis nedokázal s Elen udržet krok. Oba hráči už byli unavení z turnaje, ale to je nezastavilo v tom, aby si to užili. V druhém setu se toho moc nezměnilo, jenom se projevily větší zkušenosti a fyzická výdrž na straně Elen. Zápas to byl pěkný, jen v tom pokračujte!

Nejmladší
Štěpánka Bruštíková       vs         David Škrbel              2:0 (15:10, 15:6)
Naši nejmladší se na tomto turnaji sešli pouze čtyři, a tak se každý utkal s každým dvoukolově. Štěpánku i Davida badminton ohromně baví a také to bylo na tomto utkání vidět. Žádný míč nebyl ztracený a nedostatek techniky nahrazovali dobrým pohybem podpořeným vysokou bojovností.

Marek Frýdl                        vs        Tina Nguyen              0:2 (12:15,14:15)
V zápasu se setkali začínající nejmladší hráči. Zápas vynikal hlavně tím, že základní údery hráči ovládli, takže oba mohli aspoň trochu kombinovat hru. Výměny byly samozřejmě krátké, ale zase byli vidět, jak mají natrénovanou techniku úderu. Během celého zápasu Tina i Marek makali, soupeři nenechali nic zadarmo!

Všem zúčastněným moc gratulujeme a budeme se těšit zase na dalším turnaji!

Ondra & Pavel & Marťas & Lenka & Barča &  Barča!