REPORT BADMINTON – Vánoční turnaj, 2.společná akce 22.12.2022

Foto z turnaje ZDE
Video sestřih ZDE
Záznamy utkání ZDE
Rozhovor s vítězi ZDE

Poslední akce akademie v tomto kalendářním roce, kupa natěšených sportovců, malých, velkých, vánoční atmosféra, talíře plné dobrot od rodičů. Hurá na to!! Čtvrtek 22.12. a zároveň druhá společná akce akademie, oblíbený turnaj čtyřher.

Turnaje se zúčastnilo celkem 54 hráčů, kteří byli rozděleni do dvou skupin – starší a mladší (popř. začátečníci).  Hrálo se na dva vítězné sety do 11 bodů, kdy při dosažení sedmého bodu hráči získali z daného setu alespoň jeden bod, byť zápas prohráli, vítěz pak 2 body. V každém zápase si hráč mohl ulovit tedy celkem 6 bodů. Turnaj byl jako vždy plný bojovnosti, radosti, zklamání i pohody.

Celkovým vítězem mladší kategorie se stala sourozenecká dvojice Marek Životský a Markéta Životská. Sehráli parádní sérii zápasů, některé proběhly hladce, některé jim dali více zabrat. V kategorii starších zvítězili naši čerství závodní hráči František Vyroubal a Daniel Lepiař.

1.kolo
Kevin Nquyen, Mateo Bolom                      vs        Filip Sedláček, Theodor Csiba           2:0 (11:4, 11:2)

Mateo s Kevinem vstoupili do zápasu razantně a nenechali nikoho na pochybách, kdo je tady favoritem. Ač postavou menší, zatlačili soupeře do defenzívy a lehce zakončovali údery. Vítězové také potvrdili známé pravidlo, že dva tréninky týdně jsou mnohem lepší než jeden.

2.kolo
Adam Kyjovský, Matěj Čentík                      vs        Tomáš Račický, Radek Buchta          1:1 (11:10, 3:11)

Velký boj zkušených borců už od prvního míče. V prvním setu dospělo skóre až do stavu 10:10. Nakonec rozhodl těsný aut ve prospěch Adama s Matějem. Ve druhém setu už zvítězila větší zkušenost Radka s Tomášem, kteří tak zužitkovali svůj nedávný přechod k závoďákům.

3.kolo

Veronika Nedělová, Valérie Králová vs        Markéta Životská, Marek Životský              1:1 (11:7, 3:11)

Výsledky a průběh hry byly zcela vyrovnané. Holky si prosadily svoje místo v prvním setu. Průběhem hry začali sourozenci Životští smečovat a dobrou spoluprací hru dovedli do vítězného konce druhého setu. Tohle byl jednoznačně jeden z jejich nejvyrovnanějších zápasů, kteří sourozenci svedli a dotáhli až k úplnému vítězství v kategorii mladších. Verča s Valčou také díky své bojovnosti skončily na turnaji zaslouženě na třetím místě.

4.kolo
Kristýna Šlachtová, Alexandra Janíková     vs        Rozálie Bajerová, Lenka Dráberová 2:0 (11:9, 11:6)

Začátek hry byla spíše testovací fáze. Obě dvojice hrály výměny maximálně na tři údery. Šaša s Kiki častěji a lépe odhadovaly aut na postranní čáře, ale zase častěji kazily na síti. Konec prvního setu byl vyrovnanější, za stavu 8:8 Saša s Kiki více rozehrávaly hru na zadní čáru, tím vytlačily Rozu a Lenku ven z hřiště a vybojovaly si vítězství v prvním setu. Ve druhém setu byly obě dvojice odvážnější, hra byla více útočná a pestřejší. Saša s Kiki si nakonec uhájily post závodních hráčů a zvítězily.

5.kolo
František Vyroubal/Daniel Lepiař    vs.       Radek Buchta/Tomáš Račický          (11:3, 11:10,)

Borci z počátku hráli rychlé výměny. Buď přiházel z obou stran razantní útok, nebo přišla nevynucená chyba. Později jsme však mohli sledovat i delší výměny plné technických úderů i promyšlené taktiky. Zrak nejednoho hráče se tak bez přerušení upínal na kurt číslo 5. Po velmi vyrovnaném druhém setu se z vítězství radovali Franta s Danem a troufám si tvrdit, že se jednalo o nejhezčí zápas celého turnaje.

6.kolo
Matyáš Vaněk/Maxmilián Škrvna   vs.       Matyáš Lambert/Matyáš Matějka  (11:6, 11:9)

Matyášové spolu dnes hráli poprvé a ačkoli jsou oba malého vzrůstu, nezalekli se ani „větších“ soupeřů. 😊 V prvním setu se borci přetahovali o každý míček, ale štěstí v koncovce přálo pozdější vítězné dvojici. V setu druhém to však bylo drama od začátku až dokonce. Borci hráli opravdu moc hezky a byla radost sledovat tak vyrovnaný zápas! 😊